Treść opublikowana przez simsonek
-
kluczyk org z allegro kodowanie
Jezeli kupisz sterownik z allegro to bedziesz mógł podpiąć domykanie szyb tez. Zaniesiesz do dorobienia nowy scyzoryk i bedziesz odpalac jak do tej pory. Jeśli zechcesz miec immo to w tych scyzorykach jest miejsce na transponder wiec nie ma problemu. Na forum w dziale warsztat zrób to sam jest opisane jak podłączyc taki sterownik.
-
Wymiana skrzyni biegów.
Jezeli wstawisz skrzynie z lifta to bedziesz musiał tez chyba wybierak zmienic
-
potrzebny schemat licznika jeager
Dałem rade ze zmianą z 6 cylindrów na 4 cylindry. Teraz mam problem z błedem 01315 czyli atomatyczna skrzynia biegów której w aucie nie ma. Błąd ten jest tylko w liczniku bo pochodzi on z 2.5 V6 TDI z automatem. Czy mógłby ktoś podpowiedziec jak mam wykodowac ten automat z licznika zeby błąd nie powracał ?
-
potrzebny schemat licznika jeager
Tak tylko ze za starego VDO ktos wstawił i mam zakupionego juz Jeagera bo na tamtym VDO nie mozna było łączyć sie z licznikiem i silnikiem a na jeagerze moge tylko ze jak zacząłem piny zamieniac to wyszło jak wyszło. Mam jeszcze jedno pytanie . Ten jeager pochodzi z 2.5 V6 TDI. Jak zmienic te kodowanie na 1.9 TDI R4 ? ---------- Post dopisany 20-04-2014 at 20:12 ---------- Poprzedni post napisany 18-04-2014 at 22:45 ---------- To z tym kodowaniem to nikt nie pomoze ?
-
potrzebny schemat licznika jeager
Witam. Mam problem z licznikem w aucie. Otóż poprzedni właściciel auta troche pokombinował i zamiast jeagera wstawił VDO 8D0 919... a powinien siedziec 8D0 920... Jak przybrałem sie do zaprowadzenia porzadku to pojawił sie problem a mianowicie podczas przyspieszania zamiast rosnąc wskazówka od predkościomierza coraz szybciej miga kontrolka od trakcji a auto nie ma kontroli czyli zamiast wpiąć kabel od predkosci pod predkościomerz to wpiąłem pod kontrolkę od trakcji. Czy mógłby ktoś porzucić taki schemat bo na forum znalazłem tylko do tego licznika co wczesniej mialem zamontowany a on mi nic nie mowi juz. Z góry dziekuje.
-
[110KM] Problem z ABS i prawdopodobnie z turbo.
Skoro dzwiek jest a nie pali sie kontrolka to obstawiam ze wydłubana dioda
-
Niedziałająca klimatyzacja
Wstawiłem czujnik temperatury zewnętrznej i w pozycji 60C mam juz odpowiednia temperature lecz klima dalej nie dziala. W pozycji 58C jest temperatura -56oC a w 55C (Temperatura zewnętrzna (otoczenia), w oC lub oF potwierdzona na panelu sterownika klimatyzacji ) temperatura skacze miedfzy -2oC a -10oC. Czy te skoki temperatury w 55C są spowodowane uszkodzeniem czujnika z pozycji 58C ?
-
[110KM] Problem z ABS i prawdopodobnie z turbo.
Miałem to samo tylko ze u mnie kontrolki od ladowania i od świateł pozycyjnych/mijania nie było. Gdy elektryk rozebral licznik to okazalo sie ze diody sa wydłubane. Wstawił diody i okazalo sie licznik swieci sie jak choinka. Dzwiek rezerwy taki jak opsujesz u mnie oznaczał padniety sterownik pompy abs. Wymieniłem i działa. Jezeli chodzi o airbag to VAG po wejsciu w silnik wyswietlał sygnał odpalenia poduszki powietrznej a po dojsciu do sterownika airbagu wyszło ze tylko kostka wisi.
-
Niedziałająca klimatyzacja
No dobrze wiec chce naprawic i pytam gdzie sa poszczególne czujniki.
-
Niedziałająca klimatyzacja
Wie ktoś może jest ten czujnik G109 ?
-
Niedziałająca klimatyzacja
Witam. mam niedziałająca klimatyzacje i aucie. Gdy wejdę w pozycję 60C to wyswietla mi sie temperatura -59oC a jak w pozycję 60C to -48oC. Chce sprzdedac auto i nie wchodzic w koszty i chce jakos oszukac system. Czy jest opcja podłaczenia sygnałów 59C i 60C na przykład do 58C ?
-
Niedziałający abs i błąd 1201
to od nie łączenia gdzies moze chodzic bez kluczyka w stacyjce ? ---------- Post dopisany 16-02-2014 at 16:31 ---------- Poprzedni post napisany 07-02-2014 at 17:02 ---------- Zmieniłem sterownik abs i teraz jak podłączona kostka jest a zapłon wyłączony to pompa nie pracuje wiec sterownik był padniety ale dalej jak przekrece kluczyk to pojawia sie wykrzyknik swieci sie kontrolka abs, 3 razy pipczy jakby rezerwa sie zpalała a potem cały czas dzwiek jakbym zgasil samochod, otworzyl drzwi i zapomnial swiatel wylaczyc. W kostce do sterownika jest kilka cienkich kabli i 4 grubsze(mysle ze od zasilania). Czy moze wie ktos gdzie ida te kable ? Przypomne ze mam blad 1201 zasilanie pompy abs
-
Niedziałający abs i błąd 1201
Witam. Mam dziwny problem z ABS. Podczas postoju na wyłączonym zapłonie wyje pompa ABSu. Jak przekrece kluczyk to pali sie kontrolka pomaranczowa i czerwony wykrzyknik na 1/2 fis. jak mam podłączoną kostkę to pompa wyje jak stara ruska lodówka a ABSu nie ma. Po prrzekreceniu kluczyka pierw 3 razy za piszczy licznik (dzwiek jak zapalajaca sie rezerwa) a potem juz tylko piszczy jak bym zostawil zapalone swiatła i otwierał drzwi ? Co moze byc ze wywala błąd 1201 i pompa wydaje z siebie dzwieki bez kluczyka w stacyjce ?
-
Brak nawiewu na szybe
A gdzie znajduja sie silniczki w wersji po lifcie ? Takie same umiejscowienie ?
-
Licznik VDO zamiast JAEGER w Audi A4 B5
Niemcy, ale brat miał tez z niemiec i ma Jaegera.
-
Brak nawiewu na szybe
a co może być jezeli przełącze np z nawiewu na nogi na nawiew na szybe i klapy zareaguja dopiero po ok 15 min ?
-
Licznik VDO zamiast JAEGER w Audi A4 B5
Mam pytanie odnosnie licznika w Audi A4 1999r. Nie działa mi ABS i nie swieci sie kontrolka, nie zapala sie tez kontrolka od poduszek, immo i ładowania. Rozebralem licznik i okazalo sie ze licznik VDO z 1997r siedzi a powinien Jaeger chyba . Czy to mozliwe że licznik ze starszej wersji nie obsługuje tych kontrolek i przez to nie dziala abs a licznik tego nie sygnalizuje ?
-
Licznik VDO zamiast JAEGER w Audi A4 B5
Zegarek nie ma znaczenia. Musisz szukac licznika z modeli po pierwszym lifcie lub nowszych. Po zegarku i po czcionce mozna poznac czy bez lift czy lift. W przed lifcie w zegarku były same kreski a ten ktory jest ci potrzebny musi byc cyfrowy lub jesli analogowy to musi miec rzadsze kreski i godziny 3,6,9,12
-
Licznik VDO zamiast JAEGER w Audi A4 B5
A6 C5 ma regulacje nateżenia podswietlenia po za licznikiem wiec na pewno nie bedziesz mogl regulowac tego natezenia to raz. Dwa to jak miales 1/2 fis to raczej cały fis bedzie cie informowal ze masz spalone wszystkie zarowki, nie masz płynu w spryskiwaczach a twoje spalanie bedzie wynosic 51.9L na wolnych obrotach. Wstawienie licznika z calym fisem wiec nie jest prosta. w podwieszonym temacie o pelnym fisie wyczytalem ze sygnal spalania trzeba oddzielnie wyprowadzac z komputera pod maska. Immobilisera raczej nie zepsujesz. Jedyne co to po prostu odpalisz auto na 2s i zgasnie jezeli nie masz pestki do tego licznika, a nawet jesli masz to nie wiem czy czasem nie bedziesz musial tego i tak zaadoptowac pod swoj sterownik.
-
[B5 AFN] Auto słabo odpala na zimnym silniku
No i winowajca znaleziony. Wczoraj założyłem drugi rozrusznik i w ogóle inny samochód. Wskazówka od ładowania nie opada tak przy odpalaniu, a auto odpala od przysłowiowego strzała
-
[B5 AFN] Auto słabo odpala na zimnym silniku
i ja juz nie wiem. pompe druga tez mam. Zobacze co bedzie po wymianie przekaznikow kompa i rozrusznika
-
[B5 AFN] Auto słabo odpala na zimnym silniku
Czy pełny bak czy pusty pali tak samo. Zastanawia mnie czy to mozliwe ze jak zalozone sa zaworki zwrotne, pompa nie cieknie bo uszelniana była to ze traci cisnienie po dluzszym postoju ?
-
Licznik VDO zamiast JAEGER w Audi A4 B5
Ten to nie podejdzie raczej bo to z przedliftu a przed liftem immo bylo w puszcze a nie w liczniku. W twoim liczniku jest immo
-
Jakiej firmy napinacz paska alternatora kupić ??
W 1.9 TDI AFF mialem wstawinony INA i było lux. Dodam ze nie mialem sprzegielka na alternatorze i mimo to nie wygielo jeszcze napinacza. Wczesniej ktos na sprzedanie wstawił jakies gówno to w chwili wyciagniecia był zgiety a nie wygladal na stary.
-
[B5 AFN] Auto słabo odpala na zimnym silniku
W takim razie mimo założenia zaworków dalej paliwo sie cofa. Moj jak chce odpalic to kreci tak kolo 10s i łapie łapie aż dopiero złapie. Nie wiem, wtryski chyba wykluczam bo by wibrował, falował i słabo szedł, a tu jak zapali to juz chodzi dobrze i dobrze przyspiesza. No juz nie mam pojecia co moze byc.