Treść opublikowana przez grzes283
-
B6 DIVISION
Też takie informację widziałem. Rzadko kto się skarżył na pneumat w c6. Wiadomo, auto swoje ma wyjechane i różnie może być. Z resztą nikt nie wie, jak było wcześniej dbane o auto.....na chwile obecną wszystko ok. Przypocony jest tylny amorek. Reszta ukladu bez zastrzeżeń
-
B6 DIVISION
Jasne, masz rację....rzeczywiście kwoty ekstremalne. Aczkolwiek nie czytałem o takich problemach przy C6 - widocznie rynek jest nie nasycony tym modelem. Z resztą rzadkością jest pneumatyka w zwykłej c6 i to może stąd wynikać. Podchodzę do tego w ten sposób. Auto jest w ori s-linie bogato wyposażone, więc oszczedzi na modzeniu;-) A to jak wszyscy wiemy również są ekstrema finansowe:-)
-
B6 DIVISION
Zawsze mozna przerobić na zwykły zawias. Po drugie teraz jest mnóstwo zamienników etc i nie sądzę, że aż takie niebotyczne koszta może robić. Na pewno jest to kilka razy więcej niż cokolwiek w seryjnym zawieszeniu. Allroad miał troszkę droższe rozwiązanie. Tam chyba kompresor był nieregenerowalny. Zresztą C5 miał słabsze miechy. Ponoć Zwykła C6 jest troszkę poprawiona. Nie jest to rzecz, którą chciałbym mieć w aucie, ale niestety przy używkach trzeba iść na kompromis. Tak jak wyżej wspomniałem. Jak zaczęło by się sypac, to wjechała by seria. Przód jest p&p, natomiast tył robi problem, gdyż trzeba dać podkładki pod sprężyny, ale wszystko do ogarniecia. Kwestia kalkulacji, czy warto zmieniać fabrykę.
- B6 DIVISION
-
B6 DIVISION
Dobry, Panowie znacie jakąś sprawdzoną firmę sprzedającą zamienniki, bądż zregenerowane miechy, amorki etc od zawieszenia pneumatycznego audi?
-
B6 DIVISION
Siema, mamy jakies osoby na forum, co mogli by pomóc przy sprawdzeniu vinu w aso??
-
B6 DIVISION
Siemano. Panowie zapraszam : Może ktoś zna kogoś, kto zna kogoś, kto szuka akurat mojej A6 ?
-
B6 DIVISION
Jest opcja z dzwiękochłonnymi szybami bocznymi z przodu - 600 zł to kosztuje, ale jaka jest tego jakosć w porównaniu do Audi???? Chyba wszyscy wiemy ? Z drugiej strony, patrząc jak Audi się ceni - to wg mnie lekka przesada. Niby jest różnica w materiałach, w wykonaniu itd itd, ale czy to jest warte az takiej różicy w cenie. Z resztą Passat niby lepszy od Superba, ale jak wsiadłem w golasa, to nie widziałem żadnej różnicy w materiałach użytych. A w Sportlinie wszystko miłe, jak i w Highlinie......no w Audi nowym żadnym nie siedziałem, ale podejrzewam że w golasie odczucia też by były słabawe......wszystko kwestia gustów ? Przeglądam rynek od kilku tygodni i Superb nie ma sobie równych, taka jest prawda. 1.4 150KM Style z lekkimi dodatkami wychodzi po rabatach ok. 112000.....a jak trochę nas fantazja poniesie, to za spoko Sportline zapłacimy 132000 - czyli cena słabego Passata, bądź golfa w ciekawym wyposażeniem. Także jak kto woli. Odbijając trochę od vagów.....w połowie lipca na salony wjeżdża nowa Mazda 6, nie wiem czy ktoś z Was widział, ale całkiem ciekwa fura. Do obecnej wsiadłem w najbogatszej wersji i siedzi się na prawdę super. Ale trzeba było położyć 128000 - za taką samą, po lifcie trzeba będzie dać ok 132000, ale różni się wieloma detalami. To tak odnośnie czegoś innego motoryzacyjnie ?
-
B6 DIVISION
Dokładnie i cenowo jest coś pomiędzy Octavią a Superbem. Bardzo ciekawy samochód i rozsądny cenowo. Może to nie Kodiak, ale cena o 20k mniejsza. Ale Superb mam wrażenie, że dłużej będzie cieszył oko ?
-
B6 DIVISION
Przy dwójce dzieci doceniasz miejsce za swoim fotelem - uwierz mi. Co do różnicy w ilości miejsca. U siebie siadam za sobą spokojnie, w Superbie to już nawet nie wspomnę, choć na szerokość jest zdecydowanie mniej miejsca pod kierownicą. W Golfie i Octavii wcisnę się za siebie, ale jakoś komfortowo nie jest. Natomiast za kierownicą , tak jak piszesz w każdym z tych aut jest spoko. Co do nowego auta, ciężki i sporny temat. Myślę, że do tego trzeba dojrzeć - o ile to właściwe słowo. Jak kupowałem A6, to nawet przez myśl mi by nie przeszesł pomysł na zakup nowego auta - lepiej markowe kilkuletnie. Teraz uważam inaczej, a co do utraty wartości i wywalonej kasy, to osobny temat. W każdym razie modzenie, doposażanie, ulepszanie i jak to tam jeszcze można nazwać również niesie za sobą olbrzymie koszty. Przerabiam to już w czwartym aucie i nawet nie chcę wiedzieć ile to mnie kosztowało kasy, nerwów i czasu przez ostatnie 15, czy więcej lat.....teraz zakup nowego będzie swego rodzaju emeryturą ?
-
B6 DIVISION
Ale może to problem diesela z olejem i płynem. Chociaż znajomy, jak wcześniej wpsomniałem jest bardzo zadowolony. Nigdy nie wspominał o przycinających się klapkach, awaryjnym radiu, czy braniu oleju - może wstydzi się przyznać ? Jaki jest rok Superba, o którym piszesz? Może to problemy "wieku dziecięcego"? Ja miłem przez moment Passata B7 2.0 TDI 140KM - jakoś tam jeździł, trasa i 140 wzwyż to jakaś masakra - jeden wielki szum, podobnie jak opisujesz w Superbie. Tyle, że w tym drugim za 600 zł można zakupić szyby z lepszym wyciszeniem;-) Co do klapy " z kopa" - mój szef ma nowe Q7 w pakiecie RS i też czasami macha girą, żeby otworzyć klapę, żadko udaje mu się to za pierwszym razem. Według mnie zbędny bajer ? Ale o to w tym wszystkim chodzi.
-
B6 DIVISION
Sportline na prawie fullu z silnikiem 1.5 po rabatach wychodzi 130k.....golfa VII za taką kasę w golasie dostaniesz, paska moze comforta też. O A4 w górę to już nie wspomnę. Co do żywotności 1.5 150km, to przy moich 12-15 tysiącach rocznie, to podejrzewam, że przez 10 lat palcem nie kiwnę ? Golfa VII też brałem pod uwagę, ale ciężko się przesiąść z A6 na coś znacznie mniejszego. Być może to kwestia kilku dni jazdy, aby się przestawić. Jak się zdecydujemy i sprzedam A6, to na kilka miesięcy wezmę pod nogę żony astrę, wówczas będę miał czas, aby się przestawić na mniejszy gabaryt i manual:-)
-
B6 DIVISION
Dzisiaj siedziałem w Sportline, wiadomo nie jest to Audi, ale porównując stosunek jakości, wyposażenia, przestrzeni wewnątrz i ceny, to Superb nie ma konkurencji. Wszyscy sa daleko w tyle.
-
B6 DIVISION
Kłopotliwe jako Superb, czy z racji silnika 1.5? Znajomy ma 2.0 tdi 190 i już drugi rok mu leci bezawaryjnej jazdy - tylko bierzące serwisy, a około 70k już ma na blacie.
-
B6 DIVISION
Astra fajne autko. Żona ma "J" 1.7 125KM i jakoś to jezdzi, ale tylko miasto, trasy już gorzej.
-
B6 DIVISION
Słusznie, każdy ma inne wymagania i odczucia. Mnie przeraża nie tyle moc, co moment 250Nm....troszkę mało;-)
-
B6 DIVISION
105, to nie 150 zawsze 45 koni więcej. Myślę, że i tak szału nie będzie, ale jesli by jeździł podobnie co moje A6 to wystarczy jako tako. Byłem Mazdę oglądać i tam jest 2 litrowa benzyna 165km - to by mi podeszło, ale żadnych sensownych rabatów nie dają, a za fajną wersję "6" trzeba 128k położyć. Jakoś w połowie lipca wchodzi "6" z liftem - robi wrażenie, ale nie mój budżet.
-
B6 DIVISION
Siemano, czy ktoś z Was jeździł Superbem 1.4 benzyna 150 KM? Mocno rozważamy zakup nowego auta i 1.8 już nie będzie produkowany, a 2.0 za wysoka cena. Na ropniaki mają rabaty, ale 2.0 190 KM nawet po rabatach na seryjnym wyposażeniu wychodzi zbyt dużo. Alternatywą ma być w przyszłym roku 1.5 benz. 150 koni, ale nie wiem jak to się będzie sprawowac z taką budą.
-
B6 DIVISION
Mój w trasie pali 7 litrów, po mieście około 8,5-9 wszystko normalna jazda. Więcej dawania w pędzel, aniżeli eko driving ?
-
B6 DIVISION
170 w multi i na oponie 245, to sobie wyobraź jaka to rakieta...hahahah, ale ogólnie jestem bardzo zadowolony. Stosunkow elastyczny i cichy silnik, wrzucę na sport to nawet fajnie ryczy, jak na klekota ? Jakby jeździł na D, jak na S, to było by super ? Ale ogólnie polecam 2.0 CR, nawet w multi.... Wątku nie mam, musze się zebrać i założyć.
-
B8 TrOOOOp
-
B6 DIVISION
Nie, moja kolubryna śmiga aż miło. Dopchałem ją troszkę, więc inne autko ;-)) Kolega szuka już jakiś czas. Ten akurat ma dosłownie wszystko, co on chce. Ale ja z kolei jestem sceptyczny do takich komisów, dlatego pytam na forum. Może ktoś miał z nimi jakieś doświadczenia. Nie można dać się zwariować. Tym sposobem, to nigdy auta się nie kupi...albo nie pasuje wyposażenie, albo miejsce zakupu.
-
B6 DIVISION
Siemano......komis Plaza w Płocku - jakieś opinie znacie? Koleś ma cztery audice i sensownie gada, ale to Płock:-)
-
B6 DIVISION
Po ptokach....nauczka na przyszłość:-/
-
B6 DIVISION
Nie mogłem od Ciebie mordeczko, bo kupowałem kompletne wiązki pod PDC przód do mnie. Nie chciało mi się tym razem kompletować i skręcać, dlatego poszedłem na łatwiznę ;-) A placiłem za komplet 430 z wysyłem ;-) Generalnie wiązki sa z kufatec'a , ale z polskiej strony. Komplet jest do przed lifta i musiałem do siebie zwiększyć rozstaw wewnętrznych czujników, stąd moje pytanie o przedłużanie wiązki. Wszystko już na aucie i bangla należycie. A6 też daje się modzić ;-D