Treść opublikowana przez domjenick
-
Jakie światła do Anglii ?
potwierdzam zdanie transportera735 mieszkam na stale w angli i nigdy nie mialem kontroli za swiatla ,podstawowa rzecza ,ktora sprawdzaja jest podatek drogowy i ubezpieczenie ,swiatel nie sprawdzaja,bo to robia na przegladzie,a ponadto audi ma regulacje wysokosci swiatel dajemy swiatla najnizej i na pewno nikogo nie oslepimy
-
[B6 BDG] Nie działa kontrolka niezapiętych pasów
czytajac to nasuwa mi sie pytanie w ktorym miejscu na tej naklejce jest kod wyposazenia pytam ,bo jak dokladalem kontrolke pasow to teraz mam taki kod;00266, dorzucalem przypominacz pasow +02,i zamykanie po 20 km/h +32,czyli powinno byc przed dorzuceniem 00232,sprawdzalem ksiazke serwisowa i nie widze nigdzie takiego zapisu a ten przypominacz to w mojej i jeszcze audi 1,9 tdi 99r mojego kolesia ,to tylko kontrolka, ktora sie zapala ale zaraz gasnie,wiec to chyba problem braku czujnikow i nie wszystkie audi maja to instalowane
-
[B5 ADR] Czyszczenie przepustnicy
mam pytanko, jak zdjac kostke sa tam plastikowe jakby klamerki,mam ja scisnac i wyjac kostke ,czy odgiac,pytam bo probowalem czyscic przepustnice ale nie moge zdjac tej kostki nie chce nic spaprac z tad moje pytanie [br]Dopisany: 08 Luty 2008, 19:17 _________________________________________________dzieki za wskazowke
-
[B5 AFN] Błędy alarmu z vag-com
a wiesz kto to instalowal? jesli tak to niech da ci schemat,ale nie napisales czy sie jeszcze pojawiaja napisz cos wiecej [br]Dopisany: 07 Luty 2008, 19:05 _________________________________________________01366 mowi otym ze poducha mogl byc odpalona np.wypadek czy cos no i skad wiesz ze nie ma sladu seryjnego alarmu
-
[B5 AHL] Air Bag problem 589,654,655,1212 + wylaczenie kontrolki
odgrzalem ,bo nikt mu nie odpowiedzial,a i on sam nie daje znaku ,ze cos wiecej wie
-
[B5 AHL] Air Bag problem 589,654,655,1212 + wylaczenie kontrolki
k3u mam taki sm model jak ty ,tylko 97 i u mnie nie ma wylacznika w schowku,mozesz dezaktywowac poduche pasazera vagiem ,ale wcale nie musisz zdawac egzaminu wlasnym autem ,ja zdawalem insruktorskim i kosztowalo mnie to 16 funtow[br]Dopisany: 06 Luty 2008, 01:27 _________________________________________________a jesli po skasowaniu dalej wywala te same bledu wal do serwisu,bo poduchy powinno sie sprawdzac co ok 10-12 lat ale roznie to bywa,lepiej bedzie jak oni to sprawdza
-
[B5 AFN] Błędy alarmu z vag-com
tomekpoznan jesli chodzio bledy 01371 - Alarm triggered by Door Contact Switch: Driver's Side 35-00 - - 01372 - Alarm triggered by Door Contact Switch: Passenger Side or Rear 35-00 - - 01374 - Alarm triggered by Terminal 15 35-00 - - 01370 - Alarm triggered by Interior Monitoring 35-00 - - 01369 - Alarm triggered by Hood Switch 35-00 - - 01369 - Alarm triggered by Luggage Compartment Switch 35-00 - - 01373 - Alarm triggered by Radio Ground Contact 35-00 - - to one pokazuja ,ze alarm byl uruchomiony porzez te czujniki i mysle ze to powinienes sprawdzic, bo niemozliwe jest zeby samoistnie alarm uruchomiony byl przez wszystkie czujniki jesli jest tylko seryjny alarm to jest to co najmniej dziwne ,ale jesli jest wmontowany inny alarm i jest skompatybilowany ze starym moze byc gdzies zwara i to moze byc przyczyna,jak czytales wczesniej, skasuj i zobaczysz czy sie pojawia, najprostrzym sposobem sprawdzenia alarmu ,jest otwarcie szyby,zmkniecie i uzbrojenie alarmu,potem sprobuj ruszyc kiera czy otworzyc drzwi od srodka i powinien uruchomic sie alarm,jesli nie to uzbroj go jeszcze raz i poczekaj ok min. jak zawyje to wylacz alarm i potem podlacz vaga i zobacz jakie bledy pojawia sie. 01371 powinien sie pojawic jak sprobujesz otworzyc drzwi 01369 jesli sprubujesz podnies maske itp ja tak sprawdzalem
-
[B5 AVG] Alarm - pytanie
jesli chodzi o to czy mozna czujniki jakos odlaczyc no to moze ci cos to pomoze ,ale na vagu 409.1 nie moge polaczyc sie ze sterownikiem alarmu,potrzebny jest login, a jesli chodzi o siedzenie w aucie to seryjny alarm uzbraja sie po ok. 30 sekundach od jego uruchomienia, a czujki mogo reagowac na ruch jeszcze pozniej,ale nie wiem od czego to jest zalezne
-
[ALL] Zwiększenie mocy w silniku typu V6
http://search.autotrader.co.uk/es-uk/www/cars/AUDI+A4/Ne-2-4-5-6-7-8-27-44-49-53-61-64-67-103-133-146,N-24-50-62-111-4294966653-4294966997/search.action http://search.autotrader.co.uk/es-uk/www/cars/AUDI+A4/Ne-2-4-5-6-7-8-27-44-49-53-61-64-67-103-133-146,N-24-51-62-111-4294966653-4294966997/search.action?&keywords=tdi&sort=p_VehiclePrice&postcode=ne661bl&radius=1500&showMoreOptions=&page=2 tutaj sa linki dla porownania cen A4 rozne roczniki,tylko wybralem 1.8T i 1.9 tdi ceny sa rozne ,prawda jest taka ze mozna cos wybrac ,a jesli chodzi o bude B6 to masz w pelni racje, bo wyposazenie jest bogatsze za co trzeba zaplacic [br]Dopisany: 05 Luty 2008, 23:54 _________________________________________________a jesli chodzi o moich znajomych to ceny byly takie ,ale nie powinienem generalizowac ,bo jest tak ,jak napisales Napisalem w niektorych przypadkach. Jesli B6 bedzie w miare wypasione, a B5 Bidne to bedzie duza roznica w cenie, jesli natomiast B5 bedzie na maksa wypasione(kosmos), a B6 bedzie bardzo bidne to juz nie bedzie takiej roznicy( porownujemy tu B5 i B6 z tymi samymi motorami ). Poza tym nie porownuj 1.8 do 1.8T bo przeskok tez jest w cenie. Popatrz ile musisz zaplacic za B6 1.8, a ile za B6 1.8T z tego samego rocznika. roznice moga byc niewielkie ,albo bardzo duze
-
[ALL] Zwiększenie mocy w silniku typu V6
tu sie zgadzam z Gregorym,1,8 ma moj koles ,chce ja sprzedac, skora w srodku,po lifcie 99 rocznik - cena 2500 funtow, drugi koles kupil b6 , 2001 ,1,9 tdi 130 koni ,zaplacil 4500 funtow,standart ten sam ,wiec roznica jest ok. 2000 funtow,to troche duzo chce kupic cos, czym bede jezdzil juz dluzej chodzi mi tylko o to, jaka jednostke motorowa szukac,ekonomiczna,w miare bezproblemowa i podatna na ewentualne modyfikacje jest opcja aby kupic auto z silnikiem,jak wyzej, albo poczekac ,dolozyc i kupic cos nowego ,ale ta opcja laczy sie z dalszymi ograniczeniami finansowymi na potencjalne modyfikacje, wiec co wybrac- napewno musi to byc 4 lub 5 drzwiowa wersja (mam rodzine) na wyscigi tez sie nigdzie niewybieram ,ale lubie szybka jazde niekoniecznie 200km/h, powiem inaczej chce czuc sie pewnie podczas wyprzedzania i w przypadkach naglej zmiany decyzji; np. ktos mnie przyblokuje gdzies na uliczce i szybko trzeba nawrocic czy cos takiego.Moje audi ma za slaby silnik na taki manewry szczegolnie podczas wyprzedzania ,musze sie rozpedzic ,zeby to wykonac, a w dzisiejszych czasach niewiele aut mozna wyprzedzic z tym"motorkiem ":D
-
[ALL] Zwiększenie mocy w silniku typu V6
i tak trzeba bedzie zrobic, pojezdze troche tym a potem zmienie,plan byl, a teraz jest i motywacja do dzialania, co proponujesz ? Petr3r?
-
[ALL] Zwiększenie mocy w silniku typu V6
petr3r znalazlem cos 1.8 20v NON TURBO Engine - ADR - VW Passat / Audi A4 Buy It Now or Best Offer £450.00 BANBURY MOTOR SPARES LTD AUDI A4 1.9TDI ENGINE AJM 2001 Buy It Now £495.00 automailorder-engines 01366 501321 Audi A4. A6. Volkswagen Passat APU. Engine 1.8T Buy It Now £750.00 4 Rings Spares audi a4 tdi ENGINE 45.000 miles code BLB NO TURBO Buy It Now £1,000.00 motorsinmotion 01909531537 Audi A6 A4 AYM V6 2.5 TDI Engine Diesel 2002 Buy It Now £1,750.00 4 Rings Spares AUDI A4 3.L 2005 ENGINE CODE IS ASN 19.000 MILES Buy It Now £2,000.00 motorsinmotion 01909531537 Audi A8 V6 3.0 Diesel TDi Engine ASB A4 A6 Buy It Now £2,500.00 4 Rings Spares a cana audi takiej , jak ja mam to w anglii ok. 1000 funtow plu, minus 200 http://search.autotrader.co.uk/es-uk/www/cars/AUDI+A4/Ne-2-4-5-6-7-8-27-44-49-53-61-64-67-103-133-146,N-19-62-145-4294966653-4294966997/search.action wiec gra z wymiana silnika chyba nie warta swieczki
-
[ALL] Zwiększenie mocy w silniku typu V6
jaki efekt ...hm zdaje sobie sprawe, ze moj silnik niewiele moze,a pakowanie duzej kasy moze mijac sie z celem, nie powiem,zastanawialem sie nad tym, ale teraz sprowadziliscie mnie na ziemie, szukam czzegos ,co moze pomoc mojemu autku byc ciut dynamicznym, bo najszybciej jechalem nim 210,gdzie w ksiazce napiali 193,ale nie o to chodzi ,nigdzie nie bede jezdzil tak szybko,ale nieraz podczas wyprzedzania czuje ,ze jak na wage tego auta ,to silnik jest za slaby i czuje jakbym pedalowal pod wiatr,auto sie zmaga, owszem jak sie rozbuja ,to idzie,ale ze smutkiem patrze na moje audi bo z moich znajomych ja mam najslabsza jednostke,ale lubie to auto,to jest powod poszukiwan,doradzcie ,co mozna zrobic w miare po malych kosztach...male koszty ,mam na mysli ,nie przekraczajace wartosci auta[br]Dopisany: 02 Luty 2008, 23:14 _________________________________________________od czego zaczac..
-
[ALL] Zwiększenie mocy w silniku typu V6
http://search.ebay.co.uk/search/search.dll?from=R40&_trksid=m37&satitle=supercharger+audi a co panowie powiedzielibyscie o tym, myslalem nad tym, ale czekam na opinie bardziej doswiadczonych w tuningu silnikow
-
chcę "zchipować" ale obawiam sie...
wiec rozumiem, ze owy czujnik ,poza tym ze auto bedzie na ssaniu wiecej palic, mocy nie doda , a po jakims czasie cos sie zacznie psuc
-
chcę "zchipować" ale obawiam sie...
LOL, :wallbash: czip z allegro... jazda na ssaniu caly czas.. chyba nie jest zaskoczeniem ze to nadaje sie dla fanow szpojlerow i naklejek dodajacych po 10koni.. zwiekszenie dawki paliwa bez zmiany inych parametrow pracy silnika nie moze spowodowac niczego dobrego... ja zadalem tylko pytanie ,z kad mam takie rzeczy wiedziec, jestem laikiem,wydaje sie ze to super sprawa ,no i calkiem w przystepnej cenie,obiecuja jakies tam przyrosty mocy,moze i to prawda ze zeruja na niewiedzy takich ,jak ja,ale niby z kad mam niby te wiedze posiasc... nie jestem znawca elektroniki aut,mam chyba najslabszy,benzynowy silnik i chcialem cos w tym kierunku zrobic ,a nie bardzo wiem od czego ... chyba temu ma forum sluzyc....[br]Dopisany: 30 Styczeń 2008, 23:27 _________________________________________________
-
chcę "zchipować" ale obawiam sie...
a ja mam pytanko do wszystkich ,co mozecie powiedziec o takim czujniku,ktory "oszukuje" czujnik powietrza i "podpowiada" ecu ze silnik jest wciaz zimny, co powoduje zwiekszenie dawki paliwa,i zwiekszenie mocy czy ktos lyszal o czyms takim?
-
[A6 C5] Kodowanie immo , kluczyki itp.
udac sie do kogos..hm...wolałbym to zrobic sam,ale nie wiem co do tego potrzebuje,widzialem takie urządzenie, dla dorabiaczy kluczy, ale nie bardzo wiem gdzie sie po to udac znalazlem nawet takie urządzonko,ale pytanie jest czy można inaczej http://www.techgsm.pl/_VAG_Immo3_ECU_PIN_Reader,7624.html
-
[B6 AVF] Programowanie klucza
Determining IMMO-ID & VIN [select] [25 - Immobilizer] [Meas. Blocks - 08] Select Block 081. [Go!] The first 17-digit string is the VIN. The second 14-digit string in the Immo-ID.. [Done, Go Back] [Close Controller, Go Back - 06] Key Matching Prerequisites: * All keys are either new or were adapted to this car (IMMO-ID) before. * You can match up to 8 keys. * While adapting each key, make sure to place the other keys away from the ignition lock (reader coil). The passenger seat is an adequate place. * Battery voltage at least 12.0 V. [select] [25 - Immobilizer] [Meas. Blocks - 08] Select Block 001. [Go!] The value in field 3 must be Yes. If value is No, the key is not capable of being adapted to Immobilizer. You can check each key in this manner. Select Block 003. [Go!] Make sure the shown lock times in field 1, 2 and 3 are 0 (each field represents a time in minutes). * If the lock times are NOT 0: o Do NOT switch off the ignition! o Allow the car to sit for AT LEAST the number of minutes that were indicated by the fields 1-3. [Done, Go Back] [security Access - 16] There are 2 possibilities how to enter a PIN, choose the one that applies for you. * 4-digit PIN o Enter zero followed by the 4-digit PIN. For example, if your PIN is 1234, enter 01234. * 7-digit PIN o [use 7-digit PIN/SKC] o Enter the 7-digit PIN, Date on which the PIN was generated by the dealer, along with the Workshop Code (WSC) and the Importer number of the dealer that generated the code. o [OK] o VAG-COM will validate the data you have entered and return you to the Login screen, where the Login Code will show as "XXXXX". [Do it!] [Adaptation - 10] Enter 001 in "Channel Number". [Read] The "Stored Value" is the number of keys currently matched. Enter a "new value" corresponding to the total number of keys to be matched, including any existing keys. The old keys are automatically beeing cleared. [save] [Done, Go Back] [Close Controller, Go Back - 06] * Repeat the following steps until all keys have been matched: o Switch ignition off and remove key. o Insert next key to ignition and switch ignition on again. o The warning light for the Immobilizer will light up for ~2 seconds, then go out Switch ignition off and remove key. Note: The above steps after saving the adaptation, should not exceed 60 seconds! to znalazlem na stronie ross techa i powinno wyjasnic wszystkie watpliwosci [br]Dopisany: 21 Styczeń 2008, 20:56 _________________________________________________http://wiki.ross-tech.com/index.php/Audi_A4/S4/RS4/Cabriolet_%288E/8H%29 a tutaj link, moze komus cos to pomoze i znajdzie cos dla siebie
-
[A6 C5] Kodowanie immo , kluczyki itp.
dołączam sie do pytania,ale jak zczytac immo kiedy moim vagiem 409 nie moge tego zrobic,nie mam blaszki z pinem,znam procedure ,ale jakos nie moge sie dostac do sterownika klikam na sterownik i wyskakuje mi wiadomosc ze nie moge wejsc dalej czyzby bez pinu nie dam rady,jesli jest jakas inna droge to prosze o jakies wskazowki
-
[B5 AEB] Nie działa zamek centralny z pilota
czyli problem rozwiazany i watek mozna uznac za zamkniety
-
[B5 AEB] Nie działa zamek centralny z pilota
Przed chata stoje i zamykam auto. Pomyslalem ze sprawdze raz jeszcze co jest z tym szyberdachem i alarmem no i otworzylem auto,opuscilem szyby,zamknalem autko od zewnatrz kluczykiem siedzac w srodku ,wychodze otwierajac klamka drzwi ,-zamykam i przytrzymuje klucz bo chcialem sprawdzic czy sie zamkna i otworza i alarm blysnal przy zamykaniu , zamknalem,i otworzylem ponownie ,opuscilem szyby do polowy i zamknalem ponownie,standardowo sie uzbroil i zawyl jak ruszylem kiera...dziwne,bo szyber dalej sie nie otwiera z klucza-zamyka sie normalnie...sprobuj tak moze z twoim centralnym bedzie podobnie a probowales tak,moze zadziala [br]Dopisany: 10 Styczeń 2008, 19:44 _________________________________________________to moj cytat,wyrwany z kontekstu, wiec moze zabrzmiec dziwnie
-
[B5 AEB] Nie działa zamek centralny z pilota
czyli problem rozwiazany :oklaski:
-
Domykanie szyb z kluczyka
osobne otwieranie maja kazde piloty typu scyzoryk,co nie przeszkadza temu,zeby zamek byl w bagazniku,w twoim przypadku jest zaslepka,zamka nie widac i wcale nie oznacza to ze fabrycznie go tam nie bylo.Fabryczny zamek bagaznika ma dwu-stopniowe polozeni w pierwszym zamykasz,krecisz delikatnie w prawo i kluczyk powraca w pozycje wyjsciowa,jak przekrecisz do oporu,to zamkniesz auto,ale jak bedziesz otwieral kluczem drzwi to bagaznik zostanie wciaz zamkniety,nie pamietam jak jest z pilotem czy tez jest zamkniety... [br]Dopisany: 08 Styczeń 2008, 23:21 _________________________________________________ napisz cos wiecej czy kiedys tez sie zamykaly, moze dojdziemy co i jak
-
[B5 AEB] Nie działa zamek centralny z pilota
przy rozprogramowanym pilocie nie powinien wyc alarm,po prostu nie moglbys otworzyc auta pilotem,wydaje mi sie ze to jest cos z alarmem, moze masz gdzies jakies zwarcie ktore wysyla impuls do centralki i jak otwierasz kluczykiem,alarm odbiera to jako "probe wlamania" zaprogramowac pilota mozesz vagiem,jak wczesnij napisalem ,dobrze by bylo ,zebys skontaktowal sie z kims ,kto instalowal alarm,moze poprzedni wlasciciel wie cos na ten temat,jesli nie, to podjedz do jakiegos elektryka,zeby to sprawdzil, napisz czy wczesniej ,przed wymiana baterii tez ci alarm wyl, jak otwierales kluczem drzwi,i sprawdz czy na wszystkich zamkach jest tak samo, nie wiem czy wszystkie alarmy tak maja,ale wiekszosc uruchamia sie m.innymi poprzez spadek napiecia np. podczas otwarcia drzwi zapala sie lampka na drzwiach i to powoduje uruchomienie alarmu, moze centralny otwierany recznie powoduje uruchomienie alarmu,bo cos jest zle polaczone odpisz i bedziemy myslec dalej