Treść opublikowana przez griga-st
-
[ALL] Mieszanka Benzyna+Olej do silnika...
A turbinkę ktoś próbował? (taka jak w dużym fiacie mój tata, w 80-tych latach)? Bo tez niewiele znalazłem
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Potwierdzam(BPW+Multi)
-
[ALL B7] Sportowy wkład filtra powietrza firmy KN - opinie ?
Taa....zakładasz i ... Chandlujesz tym, czy Ty tak naprawde...?
-
[B7 BLB] Koszt wymiany turbiny w ASO?
:shocked: Ooo ja pier....dziu, toś chłopie lepszy ode mnie (ok.1500€).Co tam właściwie ci nawaliło ze tyle kosztowało ?
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Jest ktoś na forum, komu się ten nowy(przedłużony) imbus/gniazdo rozleciał ?
-
[ALL B8] Wytrzymałość 1.8T vs 1.8TFSI porównywalna ?
Jako ze powoli rozglądam się czymś nowszym, chciałbym u kolegów porady zasięgnąć w sprawie silników 1.8 TFSI w B-ósemkach. Generalnie z 1.8T bylem(prawie) zawsze zadowolony(oprócz "żarłoczności" na paliwo ). Sa oznaczenia silnika/roczniki których powinienem się wystrzegać ? (oj, nauczyli mnie inżyniery(tfu!) z VAG, ze nie wszystko złoto-TDI co się świeci-klekocze ) W necie znalazłem kilka artykułów na temat tych jednostek: http://freeweb.siol.net/liliko37/mp3/SSP%20384%20-%20Audi%201,8l%204V%20TFSI-Motor%20mit%20Kette.pdf i jeszcze jeden: http://www.eb-bruehl.com/files/mtz_zylin...haeuse.pdf Niestety po niemiecku. Z góry dzięki za poradę
-
[B7 BPW] Jaki napęd pompy oleju BPW
Tylko dodam po raz co najmniej setny ze nie problem jest w łańcuszku, zębach, czy nawet "imbusiku". Cały cwancig polega na tym, ze wyrabia się otwór w walku wyrównoważającym . Kolega jaro4444 ładnie to opisał, temat został z każdej strony "przewałkowany" i nie ma sensu zakładać nowego tematu.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Fakt jest, walek latal jak "zyd po pustym polu" . Jak by szesciokant byl na sztywno, pompa musiala by byc elastycznie zawieszona (patrz:paru klientow spawalo go na stale ). Pomysl jaro bylby OK ale nie bylo by szans zachowac "kompaktowosc"modulu(wielkosci pompy) .
-
[B7 BPW] Zamiana wydechu z jednego na dwa tłumiki
Na szkicu osłona jest oznaczona numerem 8. Jeden centymetr to brzmi niebezpiecznie Przy podwójnym wydechu 2.0 tdi są tylko dwa końcowe tłumiki montowane(bez środkowego). Miejsce po gwintach jest dosyć wyraźnie widoczne. Jak przyłożysz osłonę, wszystko widać wyraźnie. Cztery zakrzywione kominy ? Będziesz chyba pierwszy
-
[B7 BFB] Dlaczego głośny 1.8T przy odpaleniu gdy jest zimny?
Potwierdzam
-
[B7 BPW] Zamiana wydechu z jednego na dwa tłumiki
8E0 201 308N (ok.10cm szeroka 35cm długa bodajże dwoma otworami) Numer jest wprawdzie z "mojej byłej"( ) B7 1.8 T BFB, ale odległości, kształt, wszystko pasuje oprócz p...nych gwintów,które poobcinali . Osłona NIE może przylegać do rury/wlewu! Ja przeszczepiłem z BRD wiec pasuje P&P, odległość od wlewu ok. 6cm. Co ty tam pakujesz ze jest tylko 1cm odstępu? pozd
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
-nie wydaje mi się, (może dla kogoś ,kto na codzień zagęszczarką pracuje wibracje są niewyczuwalne ) -wywalenie wałków wyrównoważających jest niestety krokiem wstecz -w obecnie produkowanych autach(z tego co czytałem)klasy około premium z czterotłokowymi(i nie tylko) silnikami są (prawie) zawsze montowane walki. -w przypadku (pierwszych?) 2.0 tdi od VAG-a , zła konstrukcja oryginalnych i zaporowej cenie (wcale lepszych) zestawów naprawczych, "amputowanie" wałków wydaje się "jedynym słusznym" rozwiązaniem. Takie jest moje zdanie. __________________________________________________________________________________________________________________________________ Może mi ktoś podesłać skana z ETKI napędu pompy oleju T5-tki 2.0tdi z walkami i bez? Z góry dzięki
-
[B7 BPW] Felerny imbusik - zabierak - pompy olejowej
No i ode mnie 3 grosze, imbusik 003G281A obrobiony od strony wałków na długości ok 2 cm, cześć znajdująca się w pompie mw. 3,5 cm też nie ciekawie wyglądała Najgorsze jest to, ze gniazdo w walku było kompletnie wyrobione Kola zębate nie wyglądały na bardzo zużyte przebieg 160tkm.
-
[B7 BPW] Brak ciśnienia oleju
Niech zyje! Niech Zyje! Niech Zyje!
-
[B7 BPW] Brak ciśnienia oleju
no to żeś chłopie wymyślił Poza tym przed bodajże trzema laty obniżyli stopnie emisji spalin.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
U mnie tez nie zgrało, bo pompa 038 115 105 D ma Z=31 Trzeba założyć pompę taka jak jaro4444 podał(najprościej), albo do 038 115 105 D założyć zębatkę Z=23 [br]Dopisany: 24 Lipiec 2011, 20:27_________________________________________________ To mnie najbardziej wk... zdenerwowało. Myślałem ze ta litera na końcu to chodzi TYLKO o zębatkę: D-Z=31 C-Z=23. ale się okazało ze niestety nie [br]Dopisany: 24 Lipiec 2011, 20:35_________________________________________________No i po zabiegu. Niestety, w D po znajomości, bez ... zapłaciłem 1200€rasow. ;(. Po drodze parę problemów podwójnie zapłacona pompa(150€) i łańcuszek(18€),zniszczona osłona z przednim uszczelniaczem (70€). ;( Mam remont w mieszkaniu i auto naturalnie zeszło na dalszy plan. Tutaj niestety płaczą ale płacą. za wymianę na nowe walki.(790€). Chłopaki nie zwyczajni wynalazki rzezać . A propos wynalazki: Od 2009 VW T5-tki są w dieslu tylko(?) 2.0TDi. Transportery nie maja wałków, a Multivany maja. Nasuwa się pytanie jak wygląda ten napęd w Transporterze? Zrobiłem dzisiaj w ramach testu 120km w różnym zakresie prędkości. Przy niskich obrotach(do ok.1700 obrotów) jest wyczuwalne "mrowienie".Porównywałem tez z AWX-em sąsiada: drżenie silnika. Przy podobnym przebiegu(190tys.AWX) mój wyraźnie spokojniejszy Serdeczne pozdrowienia dla pomysłodawców "zabiegu amputacji" wałków
-
[B7 BPW] Brak ciśnienia oleju
W PL możecie sobie wywalać Ale ja klekota mam na D-blachach. O ile przeróbka pompy oleju przeszła, to wywalenie PFF-a wiąże się z obniżeniem klasy uciążliwości dla środowiska. Żeby obniżyć klasę, trzeba zrobić homologacje. Inna klasa to inny podatek, zatajenie tego(usuniecia PDF) podlega pod oszustwo podatkowe. Co to oznacza nie muszę chyba tłumaczyć...
-
[B7 BPW] Brak ciśnienia oleju
Zgadza sie,tylko ze cewki+cos przy ukladzie chlodzenia niecale dwiescie €urasow. A fucking 2.0TDI jak policze to co ubezpieczenie zaplacilo to te trzy i pol roku jazdy kosztowalo ze cztery i pol tysiaca €uro (a ma dopiero 160 tkm.przejechane). Niedlugo DPF-a szlag trafi(ok.1900€ plus robta :gwizdanie:).
-
[B7 BPW] Brak ciśnienia oleju
No tak, następny do kolekcji ;( ;(
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Gra bo do 038115105B/D zalozyli kolo 038115121A Z=23
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
grabalaba i ja majstrujemy przy BPW [br]Dopisany: 23 Lipiec 2011, 23:58_________________________________________________ :mysli:Czyli 03G115105 do BPW tak jak do BLB ?
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
03G115105=038 115 105 C
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
038 115 230 A taki powinien być łańcuch(NIE 038115230). A kolo powinno mieć 23(oryginalnie kolo Z23 jest z papa końcową litera"C") zęby żeby wszystko ładnie pasowało. Niby proste jak budowa cepa a sam się poplątałem Myślę ze papa wewnętrznie nie różni się budowa, dlatego ma taki sam numer. Gdzieś wcześniej jest wklejka z ETKI z bodajze silnikiem BMM w A3-ojce.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Jak powinien być prawidlowo przymocowany uspokajacz oleju(schwalsper)038 103 623 ? Ma mocowanie tylko na jedna śrubę(wraz z pompa oleju),a po przekątnej zatrzask pasujący do otworu w bloku. Miska oleju (BPW) tez powinna go(uspokajacza)w jakiś sposób dociskać? ______________________________________________________________________________________________________________________ Radek77 byleś przy montażu?
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Ja kupiłem części jak poniżej: Mam bardzo pilną sprawę do Was koledzy... potrzebuję dokładne zestawienie części które muszę kupić do wykonania tego zabiegu opisanego w temacie, jako że nie jestem mechanikiem proszę o wyrozumiałość i o pomoc bo samochód stoji unieruchomiony dzięki kochanej pompie oleju. Mój silnik to BPW z 2005r. Czy wszystkie części mogę kupić nowe czy muszę szukać coś z używek ? Ostatnio robiłem dla znajomego spis części + przybliżone ceny części wink4 Pompa 038 115 105 D 753zł Smok 06B 115 251 51zł Śruba N 909 450 02 x2 6zł za 2szt Pierscien N 028 222 2 10zł Sruba N 907 040 07 x3 4zł za 3szt Podkladka N 012 234 5 x3 1zł za 3szt Łańcuch 038 115 230 95zł kółko na wał 06A 105 209 B 63zł napinacz 038 115 130 23zł uspokajacz oleju 038 103 623 88zł Zimer 038 103 085 E 82zł A tu nasz guru pisze tak: Nie mieszaj tongue4 Więc jak montujesz na wale koło 06A105209B, to musisz mieć pompę z kołem na 23 zęby, a nie na 31 jak ma koło 06A115121. Przy kole 23 zęby pompa oleju ma znacznie wyższe obroty i wytwarza wyższe ciśnienie oleju przy niskich obrotach silnika. PS. Nie dało by się tej wiedzy jakoś usystematyzować w postaci jakiejś Wiki? [br]Dopisany: 21 Lipiec 2011, 22:06_________________________________________________radek 77- ile już nalatałeś bez walków? jak wrażenia? Pompa 038115105C ma kolo oryginalnie 23 zęby.[br]Dopisany: 21 Lipiec 2011, 22:25_________________________________________________Łańcuch 038 115 230 vs Łańcuch 038 115 230 A Jest jakaś różnica? [br]Dopisany: 21 Lipiec 2011, 22:30_________________________________________________Widze ze wszyscy na wakacje wyjechali [br]Dopisany: 22 Lipiec 2011, 12:40_________________________________________________Dzisiaj się przekonałem ze różnica jednak jest