Treść opublikowana przez griga-st
-
[B7 BLB] Filtron, czy warto?
wiecej cukru w cukrze Zeby bylo jasne-wcale tego nie neguje,to calkiem mozliwe .Od 15 lat jak wymieniam w Polsce, to Filtron i jest OK
-
[B7 BPW] Zamiana wydechu z jednego na dwa tłumiki
Jest mały problem z osłona termiczna wlewu paliwa: Przyjemniaczki w fabryce poodcinali wypustki(gwinty) do których jest przymocowana ta osłona . Ja poradziłem sobie specjalnie spreparowanymi opaskami i klejem silikonowym(wlew jest z plastiku).
-
[ALL B7] BPW i olej 10W40
O czym jak o czym, ale o olejach jest na forum chyba z 1GB(serwer ma dobre smarowanie ). Tez jestem laikiem,ale chyba norma VW507.00 jest ze względu na DPF wprowadzona(może jeszcze long-life).Pompki nie wiem czy są olejem smarowane ? Wydaje mi się ze nie. U mnie chłopaki w T4-kach ponad 300kkm przejechali na 10W40 i wiem ze te te samochody do dziś gdzieś tam kulają. BPW ma filter cząstek wiec olej o nieodpowiedniej normie możne go zniszczyć, natomiast na silnik nie powinien mieć jakiegoś złego wpływu.
-
[B7 BPW] Zamiana wydechu z jednego na dwa tłumiki
(BPW)100 tys napukalem(teraz 148tys) juz na podwujnym z BRD. I z DPFem wszystko OK.
-
Jakie paliwo lejecie do 2.0 TDI ? - praktyczne opinie
Dokładnie,a szanowni koledzy "bija piane" przez ostatnie osiem stron Mam kumpla który miał b-szóstkę i tez wierzył w te miksole i denaturaty . Przy czym słowa "miał" i "wierzył" są tutaj jak najbardziej celowo użyte
-
[ALL B7] Problem z odpaleniem
Zgadza sie,tak bylo
-
[ALL B7] Problem z odpaleniem
1,8T to inny silnik,ale mi jak poszly cewki to zaswiecila sie zolta kontrolka silnika. O "service" na FIS-ie nie przypominam sobie.Mialem tez kilka dni odlaczony akumulator, ale nie bylo problemu z odpaleniem.
-
LPG w FSI
Temat od jakiegos czasu wraca jak bumerang na forum Vialle narazie do 1,4 tylko robi...Zamaly popyt. Szkoda ze w Posce nikt sie za to nie wziol .Wkoncu jestesmy najwiekszym rynkiem jezeli chodzi o samochodowe LPG w Europie.Niestety wychodzi na to ze rynkiem tylko konsumenckim (mam nadzieje, ze wjechalem komus na ambicje )
-
[B7 BPW] Rozrząd -jakie ceny?
(BPW) Rzeszow ASO Seat-1700zl(org. czesci+wymiana oleju+robocizna).
-
[ALL B7] Ulter albo cos takiego
Ale w dieslu bedzie kopcilo ci zderzak... .Ja mam w BPW zalozony podwojny i widac ze koncowka jest troche okopcona . :gwizdanie:.W Nowych jest prawdopodobnie inny DPF bo maja faktycznie proste koncowki.
-
[B7 BPW] Dziwny dźwięk silnika
Na moje ucho to albo bendix alternatora(po dodaniu gazu powinno przycichnac);albo sprzegielko kompresora klimy(po wloczeniu klimy powinno ucichnac/zmienic sie dzwiek). W moim dieslu(BPW) oba przypadki m/w.w tym samym czasie,przy czym alternator na urlopie w Italii napier%&*# jak cholera,az glupio bylo jezdzic [br]Dopisany: 30 Styczeń 2011, 21:41_________________________________________________I przestancie wreszcie spalenie zarowki tlumaczyc rozwaleniem sie napedu pompy oleju!
-
[B7 BRD] AWARIA
czytamy ze zrozumieniem :
-
[B7 BLB] Bierze olej
Jest jeszcze jeden witz zwiazany z PDF-em,przy jezdzie po miescie zuzywa rope do wypalenia sadzy i suma sumarum efekt odwrotny do zamierzonego+moje nerwy(i pieniadze,czas)bo jakims cudem dostaje sie ropa do oleju przy takiej jezdzie .
-
Czy nowe nokie to padło??
To niestety niezaprzeczalny fakt ze Nokia zostaje troche w tyle z tym symbianem .W 2009 pojawila sie jaskolka w postaci N900 z Maemo. Ale w N8 dalej trzecia odslone symbiana wsadzili . Ja zaczolem przygode z Nokia od N73 ,potemXM5800 a teraz N8.Moze mialem szczescie, ale nie mialem jakich specjalnych przygod,poza niezliczonymi upadkami.XM plywala nawet 2 razy w jeziorze i dalej dzialala .N8 zaraz po kupnie wylondowala w naprawie na1 dzien. Wymienili softa i batere.Wkurza mnie tylko nadajnik FM-o ile w sedanie jest wmiare OK,to w kombiaczu musi lezec z tylu na siedzeniu . Plusy to aparat,aluminiowa obudowa i calkiem niezly ekranik(porownywalem z iP4),no i aktualne mapy dzialajace bez internetu.
-
[ALL] Nagrywarka HDD do LCD
Czyli dalej zawracanie du....z oddawaniem(wysylaniem)itp Juz chyba znalazlem rozwiazanie-Sat tuner z 500GB HDD i BlueRay-em od Samsunga za 380 ojro. Mimo wszystko dzieki za podpowiedzi
-
[ALL] Nagrywarka HDD do LCD
A co sie dzieje z tuneremHDD po uplywie tych trzynastu miesiecy jak mi sie "odwidzi" ta "N"-ka? Kilka lat temu przerabialem temat z cyfrowym Polsatem
-
[ALL] Nagrywarka HDD do LCD
Czyli niepotrzebie kupowalem TV z tunerem SAT? Myslalem cos raczej na free-TV .Internet nie wchodzi w rachube-mam(narazie) za wolne lacze nawet na YouTube Ale dzieki za pomysla
-
[ALL] Nagrywarka HDD do LCD
Witam, Prosze was o propozycje nagrywarki HDD pod LCD-ka(SonyNX815)z wbudowanym tritunerem(DVB-T,C,S).Zona pracuje czasami popoludniami, i chciala by nagrac swoje seriale .Dotychczas robilem to na kompie z karta,ale czasami zapominam wloaczyc i jest draka . Z gory dzieki!
-
[B7 BRD] DPF zapełniony, w stopniu uniemożliwiającym regenerację
Etam,panowie-nie ma sie co szczypac,niech kazdy jezdzi jak uwaza.Jak frajde sprawia but to wporzo ,tylko to kosztuje! :evil:Jak ktos woli "relaks"tez OK .Ja mam do rodzicow prawie 1300km i jak bym jechal 130km/h to bym kota dostal Pozatym przy szybszej jezdzie nie przybywalo oleju w silniku! Fakt jest dwolitrowki w dieslu z pierwszych czterech lat produkcji z tego co mozna poczytac na necie, maja powiedzmy sobie "slabosci"(narazie cichosza co sie dzieje w B?) PS Zblizaja sie wyjazdy swiateczne i prosba do tych co jezdza powoli: trzymajcie sie prawego pasa i wlaczajcie kierunkowskaz PRZED wykonaniem manewru, i prosba do tych co zap...: nie podjezdzajcie pod dupe i nie "blindujcie" z bliska! pozd.
-
Paliwo w cenie 5zł/l - już niedługo na każdej stacji.
Stuttgart, zwykly dizelek:1,32(euro). Kolega Andy prubuje jakies tresci polityczne tutaj przemycic Dawni kumple Danek i Jarek nic tu nie poradza,tak jest w calej Europie.
-
[B7 BPW] Felerny imbusik - zabierak - pompy olejowej
Jaro-Nie robi sie z tego przypadkiem luf armatnich( )? szacun za pomysly
-
[ALL B6/B7] Przednie wycieraczki
A jak jest z ustawieniem pola gdzie "laduje"plyn od spryskiwacza? Igla i metoda prob i bledow? PS. Dosypalo dzisiaj sniegu w Alpach, wiec jak kto moze w weekend, dechy i w gory! Stety-niestety,taniej jak w moich pieknych Bieszczadach
-
[ALL B7] Wzrost poziomu oleju o 1L w silniku po 15 tys km w 2.0 TDI DPF BPW
Od siebie dodam,ze temat byl calkiem niedawno poruszany na forum. U mnie problem ten sam na krutkich odcinkach(BPW)-ok5 do 15 km. Na trasie do Polski i z powrotem(ok.3kkm)nie przybylo nic. Z tego co slysze na forum, to mozliwosci sa dwie:PD albo PDF.Narazie nie chce mi sie rozbierac pompek.W przypadku tego feleru wydaje mi sie watpliwe uzywanie oleju o specyfikacj 507.00 ze wzgledu na skrucone czasookresy miedzy wymianami(chyba nikt nie jezdzi na tej rzedziznie ) Co o tym myslicie ?
-
[ALL B6/B7] Przednie wycieraczki
Siemka,temat na czasie-zaczela sie zima i coraz częściej używamy wycieraczek. Co mi czasami przeszkadza, to po naciśnięciu spryskiwacza wycieraczki "machają" trzy razy co czasami jest zupełnie zbędne.Można cos z tym zrobić zeby wycieralo tyle razy ile JA chce? :myśli: PS.Pod tematem "wycieraczki" wyrzuciło mi 35 stron wiec może odgrzewam stary temat(forum rosnie ).
-
[B7 BFB] Cewka zapłonowa
....i wymien wszystkie cztery najlepiej bo padaja jedna po drugiej(u mnie fabryczne wytrzymaly ok.60kkm-9)