Treść opublikowana przez gregory
-
[B5 ABC] Ocencie wykres...
Jest to fizycznie niemożliwe aby ABC kręcił się do 9k Rpm. Masz duże przekłamania. Nawet zdjęcie "kagańca" nic by nie dało bo ta jednostka się tak wysoko nie wkręci. Prędzej będzie zaworami pluć. A wykres pożal się boże. Albo obsługa hamowni była jakaś nienormalna, albo hamownia popsuta. Jakbyś miał 130Nm momentu obrotowego to tym autem nie dało by się jeździć, bo podczas wyprzedzania kierowca czułby się jak kierowca autobusu. Czekamy na filmik. Chce to z ciekawości obejrzeć jak to wygląda na obrotomierzu
-
[B5 AEB] Zbyt duże zużycie paliwa
co jak co ale zbieżność nie ma nic wspólnego ze spalaniem. Ja też jeździłem jakiś czas ze złą zbieżnością i nie zauważyłem zwiększonego zużycia paliwa. Spalanie sprawnego 1.8T -150KM w cyklu mieszanym z normalną nogą to 9-9,5l/100km i tym należy się sugerować.
-
[B5 AGB] Audi s4 by sportmile
Może zostawi sobie te z rs4 i dołoży te od rs6
-
tuning 2.8 v6 30v & 1.8TQ
UUuuuuu....., to ciężarne to B6 :gwizdanie: 300kg różnicy od B5 to sporo. Poziek musisz uważać na podrasowane B-piątki bo mają się dużo łatwiej (czyt. nie potrzebują aż 300+KM, aby stanąć z tobą na kresce) Sorki za OT.
-
tuning 2.8 v6 30v & 1.8TQ
To coś przydużawo ci to B5 waży. Moje B5; 1.8T FWD -Limuzyna według papierów waży 1225kg.
-
[B6 AVF] proszę o ocene wykresu
Moim skromnym zdaniem nie ma się czym schizować. Wykres płynny jakby od ręki narysowany. Ładny przebieg. Gratuluje.
-
[B5 AGB] Audi s4 by sportmile
Ja słyszałem 960KM +200 z podtlenku.
-
Palmtop a mapy...
Ja kupiłem nowiuśkiego MIO P 560 ,2Gb ,z wifi, bluetooth, narazie nie miałem okazji się nim pobawić ale jak tylko będe miał chwile czasu.....
-
[B5 AGB] Audi s4 by sportmile
Mnie raczej chodzi o cywilnego "killera" takiego którym jeździ się na codzien. Killery na 1/4 to inna bajka i inne możliwości. Nikt sobie nie zrobi do jazdy na codzien 900KM bo po co.
-
[B5 AGB] Audi s4 by sportmile
SID -widze, że bijesz prosto w kierunku "killer" no.1 na a4-klub. Robi się naprawde ciekawie. :th: Wynik 409KM wydaje mi się dobry jak na doładowanie 1,2Bar-a. Gratulacje!! ps. ja mam już range "użytkowinka"
-
Palmtop a mapy...
Posłałem namiary do mojego Ziomka w holandii. Ma łącze 16Mbit więc nie powinien mieć z tym problemu. Jak się ściągną pośle mi płyty pocztą i po problemie. Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Pozdro.
-
[B5 ARK] Indykowanie silnika 1.8 T
Ciśnienie sprężania w 1.8T to minimum 7bar, a maximum 13bar. Ciśnienie sprężania jest jest aż takie ważne w odniesieniu do różnić na poszczególnych garkach. Nie powinno być znacznych różnic. Ciśnienie paliwa na biegu jałowym to stałe 3,5bar-a , a max przy wyższych obrotach i max bucie 4,5bar-a. Ciśnienie nie powinno nigdy spaść poniżej 3,5bar-a. W poszczególnych modelach były różnice takie, że albo był regulator ciśnienia paliwa 4bar-owy i wtryski 210CC ,albo regulator 3,5bar-a i wtryski 280CC, wtedy ciśnienie może być nieco inne. Ale to trzeba sprawdzić fizycznie co siedzi w danym motorze po numerach.
-
[B5 ADR] Świst dobiegający z silnika przy 2800 - 3000 obr..... POMOCY
Alu 205/55/16 to standardowa felga w B5. Nie sądze aby coś z powodu tej felgi się stało. Fajnie byłoby posłuchać tego świstu. Bo tak na wyobraźnie to trudno ocenić.
-
tuning 2.8 v6 30v & 1.8TQ
Kolego Ben_sage ty się zdecyduj na czym ci zależy. Bo piszesz o fajnym bulgocie V6 , a za chwile o mocy w S2. Chcesz typowo iść w moc/przyspieszenie czy zależy ci raczej bardziej na kosmetyce i fajnym brzmieniu. Jeśli interesuje cię podnoszenie mocy to zapomnij o 2.8, zapewniam cię, że dopieszczone 1.8T może nie uda się z niego wydobyć takiego brzmienia, ale objedzie dwa razy te 2.8.
-
[ALL B5] Remont hamulców, malowanie zacisków
Prosiliście o zdjęcia, dzis zrobiłem a więc wklejam:
-
Palmtop a mapy...
Dzięki, coś tam znalazłem. Ale do ściągnięcia tych map to trzeba mieć odpowiednie łącze. Bo ciurka i ciurka, nawet nie leci pełnym pasmem takim jakie mam. Jakoś musze sobie poradzić bo chyba innego wyjścia nie mam.
-
Palmtop a mapy...
Link jeszcze nie dotarł.
-
Palmtop a mapy...
Jakbym miał czas to bym sie nie pytał tylko bym poszukał. Ale jak wszedłem na jedną stronke o tematyce nawigacyjnej to miałem dosyć. Jakieś różne firmy, modele, wersje, oznaczenia, aktualizacje...,itd . Jak narazie, jak było potrzeba brałem mape tradycyjną w dłoń i wszędzie dojechałem. Teraz jednak chciałbym spróbować Palmtopa. Tak trudno podać linka albo lokalizacje jak się ją zna?? Ja pomagam klubowiczom w innych tematach, ale w tematyce nawigacyjnej jestem totalnie zielony, prosze więc kogoś kto siedzi w tym temacie o pomoc. Interesuje mnie: Polska-Czechy-Słowacja-Niemcy-Austria. Poratuje ktoś jakimiś sprawdzonymi linkami?
-
Palmtop a mapy...
Witam! Interesuje mnie kupno Palmtopa MIO, ale zastanawiam się, skąd można wziąć mapy. Sam palmtop nie posiada swojej mapy. Oczywiście pomijając zakup jakiejś mapy w sklepie dodatkowo do palmtopa co podnosi wydatek jeszcze o połowe wartości samego palmtopa. Można ściągnąć jakieś mapy z internetu? Jakie, gdzie? Ktoś zgłębiał temat map do Palmtopa?
-
[ALL B5] Remont hamulców, malowanie zacisków
Nie czaje
-
[ALL B5] Remont hamulców, malowanie zacisków
Zrobie fote na dniach i wrzuce. >>>>>Poziek<<<<< , pisałem do ciebie na pw, wiadomość nie dotarła?
-
[B5 AEB] Coś nie tak po wymianie rozrządu
Pasek nigdy nie wydaje żadnego dzwieku, nawet po samej wymianie. Normalnie powinien pracować cicho. Coś mi się wydaje, że ten "paprak" mógł sie pomylić o jeden ząbek. Nie wiem czy to wogóle możliwe, ale wszystko na to wskazuje, stukot-prawdopodobnie zaworu/zaworów. Zwiększone zużycie paliwa. Moge się mylić. AEB najbardziej idioto odporny, ale jak widać nie całkiem. Proponuje sprawdzenie ustawienia rozrządu i paska.
-
[1.8T i 2,7BiT] Filtr powietrza pipercross
W 2.7 zamontować stożek, po zdjęciach widze, że bułka z masłem. Nie masz się co martwić Digi_g ,że sobie nie poradzisz. Gorzej w 1.8T gdzie trzeba rzeźbić skomplikowaną rure
-
[B6 BEX] co to za silnik - 1.8TQ 190 kucy w serii ?
1.8T 190KM to BEX, oprócz tego co już zostało napisane(wtryski, IC, Program), silnik ten ma na pokładzie turbo K03-73, które ma strone zimną nawet nieco większą od K04-15. Silnik zdecydowanie godny polecenia. Chyba najlepszy 1.8T z wzdłużnych. Montując FMiC + program, można przy dobrych wiatrach dojść pod 220KM.
-
[ALL B5] Remont hamulców, malowanie zacisków
Już nie pamiętam..., kupowałem to z innymi rzeczami, ale chyba na jeden zacisk coś koło 25...30zeta. Kolor kwestia gustu. Jak będzie dobrze pomalowane to myśle, że każdy będzie dobrze wyglądał. Ja myślałem jeszcze nad złotym kolorem, też byłby fajny.