Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

gregory

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez gregory

  1. 1.8T. Jeśli jedziesz spokojnie pali praktycznie tyle samo co zwykłe 1.8 silnik bardzo podatny na mody- stworzony to Tuningu. Jeśli będziesz dbał o tą lalunie(czyt. regularne wymiany oleju, regularna kontrola Vag i wgląd pod maske) będzie ci dobrze służyć. Ja wybralem 1.8T bo lubie benzyne i obrotomierz do 6k Rpm 1.9TDi . Jeśli nie przeszkadza ci klekot spod maski i nie jesteś zatwardziałym przeciwnikiem Diesli to ten motorek też możesz rozkręcic nieźle, a i spalanie będzie bardzo małe. O diesla musisz jednak dbać podobnie jak o 1.8T. Napisalem w niektorych przypadkach. Jesli B6 bedzie w miare wypasione, a B5 Bidne to bedzie duza roznica w cenie, jesli natomiast B5 bedzie na maksa wypasione(kosmos), a B6 bedzie bardzo bidne to juz nie bedzie takiej roznicy( porownujemy tu B5 i B6 z tymi samymi motorami ). Poza tym nie porownuj 1.8 do 1.8T bo przeskok tez jest w cenie. Popatrz ile musisz zaplacic za B6 1.8, a ile za B6 1.8T z tego samego rocznika. A4 B5 uzyskalo tylko 2 gwiazdki w tescie EURO NCAP, A4 B6 juz 4 gwiazdki. Zalezy jeszcze ile ma sie poduszek. Do B6 trzeba doplacic ale za to jest sie bezpieczniejszym. Buda B6 jest niepodwazalnie bezpieczniejsza. Z tego co patrzylem jakis czas temu na gieldzie to np. B6 2001r. 1.8T niewiele sie rozni cenowo od B6 2001r. 1.9TDi.
  2. Tak własnie jest, jeśli turbina nie dostaje oleju tyle ile powinna gwiżdże głośniej niż zwykle. Obojętnie z jakiego to powodu, czy z powodu niedostatku w silniku czy niedrożności. Masz na pokładzie ori wskaźnik Temp. Oleju??
  3. Na allegro widziałem seryjne K03 nówke za 1300zł, a za 1500 już napewno kupisz. W tej chwili patrzyłem ale koleś nie ma aukcji, on co jakis czas wystawia te turbiny. Pisze że są 100% nowe no i na zdjeciu wyglądają też jak nowe. Poczekaj, poszukaj, a napewno cierpliwość się opłaci + Acha zapomniałem dodać, że jeśli turbina gwiżdże na zimnym silniku, a wycisza się po małym rozgrzaniu to jeździłeś ze zbyt małym stanem oleju. Może przez to padła.
  4. Kolego wiesz jaka jest różnica w cenie między pierwszym wariantem jaki podałeś a drugim?? Odpowiedz -Duża! Bo w niektórych przypadkach możesz zapłacić jeszcze raz tyle za ten drugi wariant.
  5. Aha ,no własnie jak tam z trakcją
  6. Słuchaj próbuje ci pomóc. Podpowiadam coś co wiem lub samemu mi się przytrafiło. Sonda lambda, przepływomierz -są to elementy wykonawcze sterujące poprzez ECU mieszanką. Tylko na ich podstawie w 1.8T AEB ustalany jest skład mieszanki. Lub jeśli miałbyś dziure w dolocie to ECU dostaje błędne info o ilości powietrza w układzie, bo co innego zasysa, a co innego trafia w rezultacie do silnika. Sprawdz te rzeczy i zapewniam cię, że znajdziesz rozwiązanie.
  7. Rozumiem, że szukasz czegoś taniego po gadgetach które nam zaprezentowałeś. Tanim kosztem w tym silniku nic nie zrobisz co dałoby efekt. + Zależy jaki efekt chcesz osiągnąć?
  8. Temat luźny to można troche OT zrobić To Rs4 od 3...4k Rpm to chyba jest ułamek sekundy i trudno zaobserwować co?
  9. Dobrze mniemasz, przyspieszenie 0-100 będzie takie samo. To jakieś nieporozumienie panowie To nie tak Większy moment z dołu i dobrze pociągnięty wykres do końca obrotów to jak dla mnie to lepsze przyspieszenie, nic z nieba nie spada i nic w naturze nie ginie Eeech............
  10. Ale po moim poście. Człowieku o co tu chodzi!!??? Ale nie ważne.......
  11. Wciśnięcie pedala do deski przy 3k Rpm grozi skręceniem karku Zajefajnie!! :> Takiego przebiegu momentu to ja jeszcze nie widziałem Temp. dolotu tylko o 8st. wyższa od otoczenia. To przy takiej mocy chyba bardzo dobry wynik SMIC. Pytanie co da porządny FMIC bo temp. w dolocie niższa od otoczenia to raczej nie będzie. Chyba, że się zamrozi Intercooler
  12. Zapewne miałeś pod korkiem wlewu oleju białą piane. Jak ma się coś wysypać to i bez Chipsa się wysypie. Głowicy nie trzeba docierać Wal smiało do Rogallotiego
  13. Przepływomierz jest jeden. Czemu czepiasz się tego cisnienia paliwa, na wolne obroty i tak cisnienie paliwa i wtryski nie mają takiego wpływu. Zostaw ten regulator w spokoju, nic mu nie jest. Ja bym zainteresował się na poważnie Sondą lambda bo falujące obroty i możliwie przelana fura to są objawy sondy lambda. Kolega mstan nie pisał wcześniej o tym błędzie. Na twoim miejscu też bym się tym konkretnie zainteresował o czym napisał spedyt. Błąd 561 pojawia się wtedy: -nieszczelność w dolocie -zepsuta sonda lamdba -uszkodzony przepływomierz
  14. W swojej wypowiedzi chciałem zaznaczy, że moc jest zależna od momentu bardziej niż moment od mocy. Wzory znam OK! Ali jesteś napewno mądrzejszą głową odemnie w tym temacie bo się tym zajmujesz na codzień, ale ja jednak i tak twierdze, że większy moment to lepsze przyspieszenie( biore pod uwage jazde od najniższych obrotów oczywiscie). Jasne jest, że jak depcze się pedał do deski przy 3000Rpm to napewno nie ma już różnicy jaki ma się moment z dołu bo auto przyspiesza już tak samo. Ja jakoś lubie ten wcisk z dołu i nie umiałbym się z nim rozstać . Byłbym nawet gotów zmienić sprzęgło na bardziej wyczynowe. TDi którym mam okazje jeździć 110KM +Chips 132KM 315NM jeździ już ponad pół roku i żadnych niepokojących objawów nie zauważa się(jak narazie)
  15. Te objawy nie mają raczej nic wspólnego z regulatorem. Podłącz albo jedz na Vag-a i sprawdz błędy. Jak na mój gust to czujnik temp. wody ten 4- pinowy.
  16. W dieslu moment łatwiej uzyskać bo jest inny stopien sprężania m.in. i inne prawa spalania mieszanki. Ale już z mocą jest inaczej. Moc bierze się między innymi z obrotów. Aby pociągnąć diesla do wyższych obrotów trzeba mieć dobrą/sprawną pompe i nie tylko pompe bo inaczej klapa. Moment i Moc to raczej dwie nierozerwalne jednostki które idą w parze. Bez momentu i obrotów nie ma mocy. Oczywiście jest to klasyka sama w sobie takie mody , ale nadal podtrzymuje swoje zdanie, że jeśli się nie planuje więcej to dla 320Nm nie trzeba wymieniać tego wszystkiego.
  17. Tak poniekąd racja. Ale po co takie mody?? Po co wymiana turba, FMiC i cuda boskie?? Mam okazje czasem jezdzic 1.9TDi seria 110KM, kręconym na 132KM ;315Nm zrobione przez kabel w pół godziny za koszta dużo dużo mniejsze niż poniesione przez autora tematu. Idzie tu o koszta poniesione i czas, a osiągnięty efekt. Jeśli efektem zamierzonym było 320Niutków to po co takie mody???A poza tym to jeśli ktoś wymienia turbo, wtryski,FMiC, za niedługo już pompa będzie, to zostawi seryjny dwumas i sprzęgło .Coś mi tu nie pasuje. + Chyba, że to dopiero początek.
  18. Taką dolegliwość trzeba po kawałku wykluczać kolejne możliwości. Po nitce do kłębka :> Walniesz sobie nowe DV od TT i wywalisz kata i pózniej można dalej myśleć.
  19. Słuchaj ja przerabiałem problem przepływki. W oryginale powinna być chyba Bosch? Po niezłych jazdach z podróbką kupiłem pózniej oryginał Bosch i przestałem mieć problemy z silnikiem. Warto się wykosztować na oryginał. Ta nie oryginalna przekłamywała prawdopodobnie pomiary, ECU nie mogło sukcesywnie sterować mieszanką- była za uboga, przez co turbina się bardzo grzała, a na Vag-u czysto, żadnego błędu przepływki. Najlepiej porządnie zdiagnozuj przepływke. Albo podmień na próbe od kogoś. Wtedy będziesz mógł wykluczyć ją.
  20. Ja założyłem te PFR6Q i smigam już ponad 10k km i auto zap****ala aż miło. Nie miałem jak narazie żadnego problemu.
  21. Powiedz mi jeszcze jaki masz przepływomierz? Kiedy wymieniany i jakiej firmy?
  22. Jedynka rzeczywiście krótka. Ale mnie i tak najbardziej podoba się to co zawsze -dzwięk zasysanego powietrza przez turbiny Najbardziej słyszalne po zapięciu dwójki. Rewelka!! :>
  23. Dobra robota! Troche tych Niutków mało przy tej mocy i modyfikacjach. Wykres momentu bardzo płaski. Oszczędnie dla sprzęgła i korbów. Miejmy nadzieje, że po wymianie pompy będzie lepiej. Ogólnie fajnie i pozytywnie.
  24. 2fast4you- głowica z 2.8 jest nieco większa niż ori z 2.7BiT?(nie chodzi tu o kanały, ale o gabaryty), czy mi się wydaje. Bardzo podoba mi się ten projekt. Wogóle 2.7BiT jest moim wzorcem i poniekąd bogiem A już na K04 to sam miód, nie wspominając już o wszystkich innych fajowych zabawkach, które wam SID podrzucił . Nie moge się doczekać efektów Pytanko jeszcze a EGT gauge będzie? bo w opisie tylko Boost jest. Są dwie sprężarki i dwa kolektory więc sam nie wiem jakby to miało być zamontowane,na jednym z nich? Informacje nie kompletne/połówkowe dostawałby kierownik. Ja myśle, że coś pod 400 Kucyków może będzie?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.