Treść opublikowana przez gregory
-
[S4 B5 2.7T] nowy soft
W moim 1.8T od turbiny jest prosta rurka i końcowy tłumik SuperSprint z dwururką i jest tak samo jak pisze Norbi .Normalnie jest cichy i go nie słychać za bardzo a jak jest pedał w podłodze to daje piękny dzwięk. Markowy tłumik i sprawa załatwiona. Tylko podróbki i jakies taniochy typu "KLM" -wyją non stop przy obojętnie jakich obrotach i obciążeniu. Fakt faktem, że ogólnie po wywaleniu kata zrobiło się głośniej pod maską, ale jest to do zaakceptowania i nie jest to aż tak upierdliwe.
-
[B5 AFN] Czy można wymontować bez przeszkód boxa?
Jak najszybciej wyrzuć tą puszke pandory z auta! Z tego co wiem to będziesz musiał spowrotem porobic połączenia. Bo box moduluje sygnał między innymi z przepływki więc jest wpięty np. między przepływką a ECU.Powodzenia.
-
[B5 AFN] Tak zwany boost control valve
A nie myślałeś przypadkiem kiedyś o Chipsie z allegro??
-
[S4 B5 2.7T] nowy soft
No ładnie.....,gratuluje!!! . Ja też zbieram graty do mojego moda do 1.8T, ale trwa to i trwa Nie będzie to 2.7BiT ale zawsze coś. Eeehhhh.....
-
[B5 AEB] Obroty silnika a Turbina
Doładowanie zależy od obciążenia silnika. Możesz mieć 4k Rpm i jechać na podcisnieniu. Maxymalne obciążenie uzyskuje się butując pod górke a co za tym idzie najszybciej na zegarze pojawi ci się 0,6Bar, jeśli to seryjna fura. Whatever -> Kupisz se wskaznik Boost zrozumiesz.
-
[B5 AFB] Korekta softu
Wczesniej miałeś 185 BHp przy 4017Rpm a teraz masz 199BHp przy 4411Rpm. Ale co Koks to koks.
-
Interfejs do BRC-Sequent24
Kupiłem karte Pcmcia od gościa xpc24 na allegro: Gość zapewnił mnie, że obsługuje "wszystkie przerywania" i nadaje się do diagnostyki samochodowej bo ktoś jej już do tego używał. Nie próbowałem jej jeszcze bo nie mam też tego klucza sprzętowego i podobno bez niego ani rusz.Na Elektroda.pl znalazłem Soft BRC-Sequent 24, ściągnąłem zainstalowałem ale również woła o klucz.Wychodzi na to że na Elektrodzie też tylko takie bez klucza dostępne. Dowiedziałem się również, że do programowania potrzebny jest czujnik MAP, którego używa się tylko do strojenia i po strojeniu odłancza, bez tego też ani rusz w samodzielnym strojeniu. Reasumując mam : -Karte PCMCIA -RS232 -Interfejs Viakena dedykowany do BRC-Sequent24 -Soft Brakuje jeszcze: -klucza sprzętowego -czujnika MAP
-
[B5 AEB] Jak działa N75?
Wow Dużo informacji przekazałeś. Powiem tylko tyle dobra Diagnoza prawde ci powie,bo tak to można się domyślać. Wydaje mi się, że nikt ci też nie powie z drugiej strony komputera co się z twoją furą dzieje bo nie jest w stanie i bez twojej konkretnej wiedzy nic nie zdziałasz.Zapytaj się najlepiej na forum do kogo mógłbyś podjechać w okolicy kto ma troche pojęcia jeśli nie masz opuchniętego portfela, a jeśli chcesz aby problem poprostu był usunięty to postaw do jakiegoś dobrego warsztatu i się nie przejmuj.
-
Interfejs do BRC-Sequent24
Ale z tą ceną to chyba kogoś ..... ....... pogięło https://ssl.allegro.pl/item263368935_promocja_karta_pcmcia_1xrs232_argosy_f_vat.html W życiu nie zapłace tyle żeby mieć w lapie com-a ;Podziękował. + To zapytanie o klucz to nie wołanie o interfejs tylko chodzi własnie o klucz sprzętowy.Bez tego nie ruszysz.Trzeba mieć jeszcze do tej paczki klucz sprzętowy.[br]Dopisany: 14 Listopad 2007, 17:30 _________________________________________________Może mi ktoś powiedzieć jesli już jesteśmy przy kartach itd.. Czym różni się ta karta: http://www.allegro.pl/item270148507_promocja_karta_pcmcia_1xrs232_argosy_f_vat.html Od tej karty: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=266453442&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any. Oprócz ceny oczywiscie co jest gołym okiem widoczne.
-
Interfejs do BRC-Sequent24
Z racji, że już mam fejsa od Viakena OBD2 kkL i sprawuje się dobrze, podjąłem dzis kontakt z tą firma i dowiedziałem się, że nie posiadają fejsu BRC pod USB tylko COM.W zamian nadawca odpowiedzi zaproponował mi karte PCMCiA Argisa.Nie wiem co to takiego.
-
[B5 AJL] moc turbiny
Po jakim lifcie? były dwa,a z opisu wynika że kolega ma AJL a to prawie, że blizniak AEB.W AEB nie odczytasz cisnienia doładowania w Vag-u.Najprosciej załatwic sobie jakiś przemysłowy manometr z małą skalą aby nie pakować się w koszty,jeśli komuś nie zależy na tym aby coś takiego jak wskaznik Boost mieć w kabinie i przejechać się z nim kawałek.Bądz kupic Boost-a.
-
[B5 AEB] Jak działa N75?
Nie chciałem rzucać po forum nazwiskami
-
Interfejs do BRC-Sequent24
Ano własnie jeszcze soft trzeba Ktoś ma jakies info gdzie go zdobyć?
-
Interfejs do BRC-Sequent24
Witam! chciałem się zapytać jaki najlepiej kupic interfejs do instalacji BRC-Sequent24,aby można było ustawiać wszystkie parametry,innymi słowy do pełnej obługi.
-
[B5 AEB] Jakie zmiany do 1.8T biorąc pod uwagę montaż gazu ?
Słuchaj jeśli wymienisz turbo,wtryski, itd.. to logiczne że jeśli seryjne wtryski benzynowe w 1.8T gdzie są 280cc nie wystarczą to gazowe również nie.Instalka BRC-Sequent24 jest prawdopodobnie seryjnie przygotowana na 196KM bo ma reduktor o takiej własnie wydajności.Przypuszczam też że wtryski też nie wydolą.Nie myśl sobie, ze przy silniku wymienisz turbo itd.. a przy instalacji nie będziesz musiał nic wymieniać.Modyfikacja silnika wiąże się z modyfikacją instalki LPG.Jak już powiedziałem na instalce najlepiej mieć jakis zapas.A co do sprawowania się instalki BRC przy wyższych mocach i doładowaniu to wszystko sie kręci wokół dostarczenia odpowiedniej ilości paliwa w jednostce czasu.Jeśli reduktor będzie za słaby to będzie to grozic ubogą mieszanką a co za tym idzie to już nie musze mówic. Dlatego jak już powiedziałem możesz się przy montarzu instalacji już troche zabezpieczyć wkładając wielki reduktor i większe szybsze wtryski,aby pózniej przy modach nie wymieniać znów pół instalacji.Słyszałem, że Japońskie Keichin są podobno najszybsze.Do tego obowiązkowo fi8.Ale jeśli oczekujesz od kogoś jakiejs bezwzględnej gwarancji (bo tak to zrozumiałem) na to że jak kupisz 1.8T zagazujesz i zaczniesz się bawic w jakies grubsze mody wszystko będzie super ok to nikt ci takiej gwarancji nie da,bo poprostu nikt tego jeszcze chyba nie robił. Nie jest to takie proste i wymaga większego nakładu pracy i własnych przemyśleń.Napewno nie zrobisz tego tanio!! Ale powodzenia jeśli się zdecydujesz to będe z niecierpliwością czekał na wyniki i informacje od ciebie.
-
[B5 AEB] Jakie zmiany do 1.8T biorąc pod uwagę montaż gazu ?
Jeśli zależy ci na kompromisie między mocą a tanioscią podróżowania to zapomnij o A6. Jest o dużo cięższe i po pierwsze będzie ci więcej palic,a jeśli masz ciężką noge to już wogóle, a po drugie ma słabsze przyspieszenie niż A4 bo A4 jest poprostu lżejsze. 2.8 V6 ma może i 192KM ale to są dane fabryczne jak będzie miało nalatane ponad 150k km to może mieć 180pare kucyków. Tą moc wyciągniesz spokojnie chipem.Poza tym 2.8 lubi przodem wyjeżdżać z zakrętów bo poprostu ma cięższy przód( większa pojemność = większy ciężar). Kolejny argument na korzyść 1.8T(bo rozumiem, że rozpatrujesz te dwa motory) to taki, że 2.8 będzie ci paliło zawsze jak 2.8 czyli duuuużo,bo jakby nie było cylinder o tej pojemności trzeba podlać.A 1.8T w zależności jak pojedziesz.Jak bardzo spokojnie(na podcisnieniu) to praktycznie spalanie będzie jak zwykłe 1.8 a jak będziesz miał kaprys pocisnąc to masz czym bo moc 180KM jak już mówiłem spokojnie Chipem uzyskasz.Najsłabszym ogniwem w 1.8T +LPG + Chip jest chyba turbina,która podczas pałowania na PB rozgrzewa się do czerwoności.To na LPG, gdzie temp. spalin jest troszke wyższa pewnie będzie się troche bardziej grzała i ogólnie będzie o wiele bardziej obciażona.W serii dmucha 0,6 a po Chipie będzie dmuchała 1,0Bar więc będzie pracowała na wysokich orbotach można powiedzieć.Po turbinie jest głowica. Chip i gaz można spokojnie zestroic. Ważne jest jaką instalke założysz.Bo powiedzenie instalacja gazowa to bardzo szerokie pojęcie.Możesz założyć Vsi Prins,gdzie cena +/- 5k zł.....6k zł.Wtedy z dostrojeniem do Chipa nie będziesz miał kompletnie żadnych problemów to prawie tak jak pojęcie plug&play.Wystarczy pewnie zrobic auto adaptacje mapy i już będzie chodził na LPG po chipie.Jeśli pomyslisz o równie niezłej ale tańszej opcji jak BRC-Sequent24 to dostrojenie wymaga skupienia się już na tym,ale jest wykonalne. Montaż instalacji LPG to też szerokie pojęcie bo spaprany montaż może przyczynic się do znacznego zurzycia silnika i/lub uniemożliwić jakiekolwiek mody.Potem słyszy się komentarze " Gaz niszczy silnik" albo "nie chce mieć bomby w aucie". To słowa ludzi którzy albo mieli własnie spaprany montaż albo wogóle nie jezdzili na LPG i ich wiedza zatrzymała się na instalacjach II generacji gdzie dobór mieszanki był loterią.Jeśli gaz to tylko Sequent. Jeśli montować gaz to tylko z rurkami doprowadzającymi gaz "fi8" i w miare jak najwiękrzy reduktor żeby mieć zapas a nie jechać na pograniczu wydajności reduktora.Wtryski też nie są bez znaczenia.Jeśli wszystkiego dopatrzysz przy montażu to będziesz miał mniej problemów podczas modów. Ogólnie mówiąc jesli zdecydujesz się na 1.8T i od razu zagazowanie to szukaj zdrowej sztuki i priorytetem powinien być zdrowy silnik nad wyposażeniem czy tym na co kobiety zwracają największą uwage WYGLĄD :> Jeśli auto ma 200k km nalatane i ktoś montuje gaz to nie wiadomo jak długo mu to polata.
-
[B5 AEB] Jak działa N75?
Jak na moje oko to może być coś nie tak z WG albo z przepustnicą do spalin ja tak miałem(auto na niskich obrotach zachowywało się jakby chodziło na dwa garki,a z wydechu wydobywał się dzwięk jakbym miał V8. Dopiero na wyższych obrotach się wkręcało.Albo jakaś nieszczelość dolotu która nie zawsze jest nieszczelna. Z okolic Częstochowy to niemoge ci niekogo polecic, ale moge polecic jednego który według mnie jest the best i jest to w okolicy Bytomia.Jeśli jesteś zainteresiwany info na Priv.
-
[B5 AEB] Jak działa N75?
Zrób sobie test. Jedz z prędkością 60km/h na 4 biegu i wcisnij cały gaz i trzymaj.Przed tym oczywiscie znajdz sobie kawałek prostej aby móc autko rozpędzic.Na zegarze powinno się pojawic 0,5Bar-a i trzymać aż do jakis 4500Rpm przynajmniej.Jeśli nie będzie 0,5 to albo wskaznik przekłamuje albo zle ustawiony wastgate.Ale mogą być też inne powody. Takie psssssyt to wydaje DV, który upuszcza cisnienie z układu w dolot za przepływke wtedy kiedy przepustnica zostanie nagle zamknięta.Co prawda tego seryjnego nie słychać.Choć jezdziłem 1.8T w tiptroniku i przy zmianie biegu było słychać te delikatne pssssssyt,a teraz jeżdże manualem 1.8T i nie słychać tego pssssyt .Dodam, że oba DV były seryjne.
-
[B5 AEB] program dla 1.8T po hamowni
To może chociaż jakiekolwiek logi zrobic,gdzie będzie czas wtrysku itd..
-
[B5 AEB] program dla 1.8T po hamowni
Platinium, pre_pl prosił cię o zrobienie logów dynamicznych i wklejenie ich na forum.Dasz rade zrobic ? Jak dla mnie to raczej 1Bar doładowania nie jest grozne dla samego silnika, bo może on i jezdzic na 1,4bar.Ale kwestią sporną jest turbina zamiast 0,6 to chodzi ona na 1bar doładowania i jest bardziej eksploatowana niż seryjnie pewnie też krócej posłuży.Ciekawe jak AFR się ma. Dobrze byłoby pojezdzic takim autkiem zrobic logi dynamiczne i mieć w kabinie wskazniki EGT i Boost z warnem aby przekonać się co to warte jest.
-
[B5 AHL] Zatankowane za dużo gazu.
Mnie też sie zdarzyło, że zbyt dużo mi weszło do butli na własne życzenie.Bo kazałem kolesiowi nalać ile wlezie i pomimo że zawór odbił on tankował dalej(jak widać też miał nikłą wiedze).Ja nie wiedziałem o tym,że można przetankować myślałem, że chodzby nie wiem co robic to i tak więcej nie wiedzie niż te 80%.A tu jednak.. .Wtedy pierwszy raz zrobiłem na butli 530km :> .Efektem było miganie wszystkich 4 diód wskazujących ilość lpg.Instalacja to BRC-Sequent24.Pomimo przetankowania butla nie powinna wybuchnąć może się ona jednak rozszczelnic na wskutek zbyt dużego cisnienia gazu i jeśli np. pozostawisz auto w garażu zamknięte a będzie przetankowane to gaz może zacząć się wydobywać i wchodząc z papierosem może to być twój ostatni papieros,lub włanczając światło.Jest to więc niebezpieczne.Wydaje mi się nawet,że chyba najniebezpieczniejsze w używaniu lpg w samochodzie.
-
[B5 ADR] Kontrola dodawania mieszanki - 00561
Witam! jedz do ASO i powiedz im o objawach i powiedz im że nie jesteś do końca laikiem i wydaje ci się że to przepływka.Wsadzą ci nową i na próbe.Jeśli to nie będzie przepływka oddaszim ją i podziękujesz pięknie.A jeśli to będzie przepływka to zapłacisz za przepływke a do panów specjalistów pojedziesz z diagnozą z ASO i poprosisz o zwrot pieniędzy i o założenie starej pompy.Ja miałem ten sam problem.Jezdziłem po mechaikach i każdy co innego pie....lił.Jeden mi też powiedział że pompa nie wydala.Jak mu powiedziałem to niech zamówi i wsadzi to zobaczymy czy to jest to.Na to mi spryciarz odpowiedział że on nie zamówi bo jak to nie będzie to to se ją może na półke pózniej postawic."A ja co kurna mam zamówic i w garażu położyć???"To kupiłem więc 3 metry węża do paliwa podpiałem manometr na jednym końcu drugi koniec podłączyłem pod listwe i jazda.Nie było żadnego spadku cisnienia podczas jazdy,pompa więc OK.Inny mechanior chciał mi wtryski wymieniać.Dodam że objawem dodatkowym do błędu 561 była rozgrzana do czerwoności turbina,nawet przy bardzo spokojnej jezdzie.Wkońcu wymieniono przepływke i jak ręką odjął.Wszystkiemu była winna przepływka.Do dzis mam niesmak do mechaników.Tak naprawde bardzo mało jest dobrych mechaników.I jeszcze jedno tylko oryginalna przepływka Boscha,nowa! Podróbki z allegro za 170zł się nie sprawdzają.Przerabiałem to.
-
Pozycja dzwigni przy gaszeniu silnika, skrzynia automatyczna
Mając na D nigdy nie odpalisz auta bo w automacie jest coś takiego jak czujnik pozycji parking.On za to odpowiada aby nie doszło do tragedii.Blokuje poprostu przekaznik rozrusznika.Bo jak w manualu zakręcisz rozrusznikiem na biegu to nic się zupełnie nie stanie,ale jak w automacie możnaby było tak zrobic to nie wyobrażam sobie że samochód zmieni pozycje przy wyłączonej pompie oleju i w pozycji D.
-
[B5 AEB] Skrzynia manualna
Witam! Szukałem na forum ale nie znalazłem takiego wątku.Chciałem się dowiedzieć czym różnią się skrzynie manualne w B5 w silnikach 1.8 5V i 1.8 5VT?Czy jest w ogóle jakaś różnica,czy do 1.8T można założyć skrzynie ze zwykłego 1.8?Czy skrzynia w 1.8T jest jakaś wzmocniona w porównaniu do 1.8?Czy to są te same skrzynie? No i drugie pytanie na które chciałbym uzyskać jakąś odpowiedz to czy można zastąpić manualną skrzynie 5-cio biegową 6-biegową?Jakie są tego konsekwencje?Trzeba coś przerabiać czy wystarczy wymienić ? Z góry dzięki za jakieś konkretne odpowiedzi.
-
Dziwne zachowanie klimatyzacji...,nie wiem co mam o tym myśleć.
Witam! dzisiaj miałem dziwny przypadek z klimą.Szukałem na forum takiego przypadku ale nie znalazłem.Klime mam sprawną w 100% ponieważ ciepłe działa,klima chłodzi jak powinna.Samochód zakupiłem jakis rok temu i nie serwisowałem klimy jeszcze bo uznałem że jak chłodzi to nie będe se tym głowy zawracał,pojade jak przestanie chłodzic.Mianowicie jechałem sobie dzis na trasie spokojnie jakies 100km/h z włączona kilmą i nagle z kratek nawiewów wraz z powietrzem zaczęła leciec delikatna mgiełka.Pierwsza myśl pali się coś bo wyglądało to tak jak pisze jakby mgiełka.Zjechałem szybko na pobocze wyłączyłem klime i podniosłem maske patze a tam wszystko ok silnik normalnie pracuje(strasznie gorąco bylo pod maską,ale nie ma się co dziwić skoro na zewnątrz jakies 35st. na +.Zamknąłem maske i po wejsciu do kabiny nawiew działał i nic nie wydobywa sie z kratek oprócz powietrza.Włanczam klime i znów to samo pod swiatło widać tą mgiełke czy jakis ?"dymek".Wyłączyłem więc klime bo pomyślałem se że coś jest nie tak i pojechałem dalej bez klimy.Wracając spowrotem z trasy postanowiłem spróbować jeszcze raz czy dalej tak to działa i jak włączyłem klime wszystko było ok.Wróciłem więc z klimą.Co to mogło być??Może się klima rozszczelnic i zapodać coś do nawiewu??Ale czemu teraz wszystko jest ok??