Treść opublikowana przez gregory
-
Audi RS4 by sportmile
Nie będe OT robić. PW.
-
Wykonanie maski otwieranej na szybe :)
Nosb, ja proponuje ci wytargać mechanizm z jakiejś kanapy, ...Ona też jest rozkładana. Może ci podpasuje
-
[B5 AFN] Domykanie szyb - kilka pytań
Etka pokazuje tylko dwa sterowniki które wchodzą w skład ori alarmu. Sterownik Immobilizera i sterownik czujnika poruszenia. Masz ori auto alarm i zapewne elektryczne szybki. Masz też pilota w kluczyku?? Jeśli tak to możesz sobie przecież włączyć domykanie z kluczyka. Wystarczy zakodować sterownik.
-
Automat (Multitronik?) czy Manual /co lepsze do 1.8 T Q ?
W 1.8T tylko i wyłącznie manual! Jeździłem z obiema skrzyniami to mam porównanie.
-
[B5 AEB] Automat - problem z ruszaniem po zimnej nocy
Powinien raczej ruszyć sam po przełączeniu dźwigni na D i puszczeniu pedału hamulca, bez dodawania gazu. Jeśli nie rusza to proponuje sprawdzić stan i jakość oleju. Jeśli będzie go za mało to może się tak dziać. Również jeśli będzie już wyjeżdżony. Kiedy wymienialiście olej? U mnie było tak kiedyś, że 5 minut stał z włączonym D i nie ruszał, okazało się, że miałem zbyt mało oleju(co jest niesamowicie szkodliwe dla sprzęgła no i ogólnie skrzynki).
-
Audi RS4 by sportmile
Ja.
-
Jak dopasować śruby do felg...?
Dzięki wam za odpowiedzi. Jak założe fele to zdam relacje tu. Pozdro.
-
[B5 AFN] Chip tunning, a automatyczna skrzynia biegów
Ja też myślałem o modyfikacjach i wszędzie zadawałem pytania jak zniesie to mój Automat. Każdy mi odpowiadał, że trudno powiedzieć jak poradzi sobie z większym momentem i mocą. Wiele zależy od stanu w jakim się skrzynia znajduje. Jeśli miała regularne wymiany oleju,filtrów... i servis, oraz jak do tej pory nie było niepokojących objawów: poszarpywania, problemów z ruszeniem na zimnym silniku, itd.. to powinna sobie poradzić. Moja skrzynia Tiptronic niestety nie dotrwała nawet modów, bo przed tym się wysypała. Poszło sprzęgło hydrokinetyczne co pociągnęło za sobą pompe oleju i z powodu braku oleju łożysko. Remont 4 K zł. Warto się zastanowić, bo trudniej tuninguje się automaty. Nie mówiąc tu już o zaawansowanym tuningu, gdzie wręcz obok zmiany softu ECU silnika konieczna jest również zmiana softu w sterowniku skrzyni. Tak naprawde nikt ci nie da 100% gwarancji, że po chipsie nic się nie stanie z twoją skrzynią. Jedyne co możesz zrobić to dać sprawdzić do naprawde fachowego warsztatu który zajmuje się automatami w jakim stanie jest twoja skrzynia. Co jak wiadomo pociąga dodatkowe koszty, oprócz kosztów samego Chipsa. Ale tak jak napisałem tuning automatu jest trudniejszy. To wszystko co ja ci moge powiedzieć. Decyzja i tak będzie należała do ciebie.
-
[B5 ADP] odpowiedna temperatura do właczenia gazu?
40st.
-
Audi RS4 by sportmile
SID na allegro sprzedaje graty z swojej Esy co mu po przeróbkach zostały, widziałem. Ale żeby FMiC to nie.
-
[B5 AEB] po czym poznać że ma się chipa
Ten temat nadaje się do zamknięcia. Zostało wszystko powiedziane. -podpiąć Vag-a ,przejechać się kawałek i podglądnąć parametry -pojechać na hamownie -kupic wskaźnik doładowania -sprawdzić w kompie czy jest podstawka(w autach do 2001r.)
-
[B5 S4 2,7] Jakie hamulce sportowe
Brembo ORO+Ferodo DS2500 Zapewne będzie lepsze niz twoja seria. Jeśli masz serie.
-
Audi RS4 by sportmile
No więc chińszczyzna. Osobiście wydaje mi się, że przy FMiC nie ma się co nie sprawdzać bo aluminium to aluminium, konstrukcja prosta jak konstrukcja cepa. Nie ma w tym żadnej magii. Jedyny szkopuł to odpowiednio dobrać/policzyć wymiary. Więc Chińszczyzna również jest ok!
-
[INNE A6] Problem z tiptronikiem
Ten napis znaczy to samo co: "When stationary apply foot brake while selecting gear" Oznacza to tylko tyle, że przed przełączeniem dzwigni zmiany biegów należy wcisnąć pedał hamulca. To normalny napis w Automacie. Tyle, że ty masz po niemiecku, ale język można zmienić. A co do objawów to faktycznie jest coś nie tak i może ci wchodzić w tryb awaryjny.
-
[B5 AEB] awaria turbiny 1.8 T
Sprawdzić rurke czy jest drożna Można też sprawdzić ciśnienie oleju.
-
[B5 AEB] Regulator ciśnienia paliwa, przepływomierz i przepustnica
Czyściłeś kiedyś tą przepustnice? Jeśli nie to wymontuj i wyczyść porządnie, a później skasuj błęd i zrób adaptacje. Pamiętaj, że podczas adaptacji nie powinno być żadnych błędów w pamięci ECU i muszą być wyłączone wszystkie zbędne odbiorniki energii w aucie, które pobierają prąd(czyt. dmuchawa, światła, radio...itd. - bo inaczej po ptokach z adaptacją. Jeśli to nie pomoże to przepustnice mógł szlak trafić.
-
Audi RS4 by sportmile
Eeeehhhh......, znów kolejny ciekawy temat Bardzo ładnie. Pytanko: ten FMiC to chińszczyzna czy jakiś konkretniejszy intercooler? Jakie jest zdanie Sportmile na temat chińszczyzny? Poza tym to słyszałem opinie, że większość Audi S i RS nie trzyma serii, nie tak jak np. bmw, blabla.... . A mnie się wydaje, że takim autkiem trzeba się poprostu zatroszczyć i zadbać wtedy kucyki wracają. Nie byle jeździło. To nie perpetum mobile! Ale jak ktoś nie dba to pózniej czyta się takie komentarze! Wystarczyła ręka fachowca i trzeźwe spojrzenie i wszystko wraca do normy. Pozdro.
-
Opinia VTG Motor Sport - Warszawa
Taaak, nie należy kręcić go do 6k Rpm
-
[B5 AGB] Audi s4 by sportmile
No pewnie! popieram! :> Szpera i heja! mniejsze strary mocy niż w quattro Sorki za OT.
-
Interfejs do BRC-Sequent24
Mam klucz sprzętowy udało mi się załatwić. Program chodzi! Teraz tylko map sensor. Tyle, że nie uzyskałem info na temat tego jaki to ma być.
-
[B5 AEB] Regulator ciśnienia paliwa, przepływomierz i przepustnica
Silnik jest spokojniejszy bo wkońcu wie ile powietrza zasysa. 16505 P0121 Czujnik A pozycji przepustnicy – obwód – problem w działaniu – poza zasięgiem Pisał ci Poziek i ja się powtórzyłem- zrób adaptacje przepustnicy! Pozdro.
-
[B5 AEB] awaria turbiny 1.8 T
Troche pomyliliście, albo ja źle napisałem. Turbo zawsze gwiżdże. Niezależnie od tego czy silnik jest zimny czy ciepły. U mnie nigdy nie ma tak, aby turbo nie gwizdało. Zawsze słychać świst(choc wszystko mam szczelne. Chodziło mi o to, że jeśli turbo na zimnym silniku, gwiżdże wyraznie głośniej niż normalnie, czyli po rozgrzaniu, to MOŻE to świadczyć o niedostatku oleju którego dostaje turbina. Nie jest to jakąś wyrocznią, ale może tak też być i warto to czasem sprawdzić, aby nie być zaskoczonym awarią turbiny. Pozdrawiam.
-
[B5 AEB] Jak pomóc turbinie ?
http://www.supersprint.com/a_prodotti.asp?modello=auda440 Tutaj możesz kupic artykuły supersprint: http://www.sklepmoto.pl/szuk.php Sam stwierdz czy opłaca się spawać Możesz też poszukać na necie, w wielu sklepach internetowych sprzedawają te artykuły. Ogólnie polecam SuperSprinta choć jest drogi. Mam końcowy tłumik "Magnum OO 90" . Daje piękny dźwięk kiedy przypałuje. A jak jade spokojnie to go nawet nie słychać pomimo, że nie mam nic tylko ten tłumik
-
[B5 AEB] Jak pomóc turbinie ?
Może i prościej, ale jak wydłubiesz środek i zostawisz pustą puche to będziesz słyszeć "rzężenie" z okolicy katalizatora, jest to dzwięk który nie należy do powołanych i napewno nie jest przyjemny. Wytwarzają go spaliny wirujące w pustej puszce. Rozwiązanie jest tylko jedno- Wstawka. Wtedy wszystko będzie oki.
-
[B5 AHH] Jak dobrze podłączyć orginalny wzmacniacz do radia Pioneer DEH-2920MP
No więc obciąłeś oryginalne wtyczki. I było je ciąć? Teraz nic nie wiesz co je co. Cięcie wtyczek to najgorsze rozwiązanie w możliwych. Trzeba było zakupic adaptery-przejściówki i wpiąć je pod ori wtyczki. Kto pyta nie błądzi. www.studio24.prv.pl . Potrzebujesz wejść w KABLOMANIA>>OEM ISO.