Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

gregory

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez gregory

  1. bardzo dobra decyzja, bedzie trochę chłodniej dla turbiny Nie wiedziałem, że na tym forum popiera się zanieczyszczenie środowiska Ale dobrze chociaż, że to w tym dziale
  2. Dzwoniłem tam gdzie kupiłem filtr ITG i sprzedawca doradził mi olejek w sprayu "Fucs - Sili Cloen" . Nie wiem co to, nie znam się na tym.. .
  3. Dużo w temacie zostało już powiedziane. Ja dodam od siebie, że jak będziesz montował BRC-Sequent24 to koniecznie do samochodów z turbo. Zamontuj sobie żółte wtryski i reduktor Genius max który jest w stanie obsłużyć 250KW, to na 100% nie będziesz miał problemu z zestrojeniem 200KM na lpg, a spalanie będzie o 15-20% większe od PB. Przy tej klasie instalacji jak BRC-Sequent 24 jakość i kultura pracy silnika na PB jak i na LPG jest zbliżona. Jest jeszcze jedna kwestia. O której nikt nie napisał. O auto po chiptuningu trzeba jeszcze raz tak dbać jak o seryjne. Bo Chiptuning wykorzystuje rezerwy mocy które pozostawił sobie producent aby się zabezpieczyć na wypadek złego lub nieodpowiedzialnego użytkowania. A jeśli się chce Chip+gaz trzeba trzy razy tak dbać, bo w przeciwnym razie szybko możesz silnik załatwić i pisać na forum "gaz zniszczył mi silnik". Silnik po takich modyfikacjach nie jest już tak bez obsługowy i idioto odporny jak seria, ale jak się o niego dostatnie dba to będzie służył jak seria. Pozdro.
  4. Ojjj, a miało być bez olejków "takich jakie się stosuje do tych paskudnych i niezdrowych K&N-ów" po których przepływki padają... Jedna z pierwszych wypowiedzi w tym temacie: " akurat to jest gabkowy filr, któredgo nie nasącza się żadnymi olejakmi itp. możesz śmiało do 1.8T zakładać takiego :th: "....................
  5. Lanie oleju 0W-30 do silnika z przebiegiem prawie 170k km to jakieś nieporozumienie. Do takiego przebiegu to tylko półsyntetyk najlepiej 10W40. Wybór marki należy do właściciela. Najwyższa półka to Motul, Valvoline, pózniej.... Mobil. Ja zalewam 10W40-Mobil i nie mam problemów. Jeśli nie wiedziałeś jakim olejem był zalany silnik to trzeba było zalać półsyntetyk bo jeśli wcześniej był pólsyntetyk a półsyntetyk zostawia już jakiś nagar, a ty zalałeś teraz syntetykiem czyli żadszym to może się stać, że ten nagar może zostać wypłukany przez żadszy olej i pozatykać jakieś kanały smarujące czy chłodzące i będziesz miał problem bo coś się zatrze lub przegrzeje. Wcale nie musi tak być ale istnieje to ryzyko przy zmianie z gęstszego oleju na rzadszy. Zmiana z rzadszego na gęstszy nie jest tak szkodliwa.
  6. Ty jeździłeś wcześniej na Pipku, nasączałeś go? i rozumiem, że nie miałeś żdnych problemów... . Jak przeczytałem instrukcje to się troche zmartwiłem, no ale nie ma się co sapać bo innej możliwości raczej nie ma jeśli się chce większą moc. GT2X w AEB na ori puszce to byłoby jakieś nieporozumienie i nie miałoby to rąk ani nóg. A do wyboru mamy niestety tylko Pipka lub ITG. + Poziek -jaki olejek najlepiej zapodać na ten filtr????? Chodzi mi o firme, gdzie kupić najlepiej? Bo od Re5pect dostałem sam filtr i żadnej informacji, że trzeba jakiś olejek właśnie. A dzwoniłem do niego to powiedział, że aktualnie niestety brakło im tych olejków.
  7. No więc niech będzie, dla komfortu psychicznego regulatora ciśnienia paliwa podłączmy Boosta pod strone DV :>
  8. Witam! Panowie kupiłem ostatnio filtr ITG, JC60 78mm, gąbkowy. Po przeczytaniu instrukcji wynika, że gąbke nasącza się jakimś olejkiem a to miał być suchy filtr. Poziek ty masz już swojego ITG? Podziel się swoją wiedzą na temat tych filtrów, jeśli już jakąś masz. Pozdro.
  9. To o co chodzi? podziel się Pozio swoją wiedzą na ten temat na forum
  10. Nie ma żadnej różnicy u mnie przy seryjnej mocy, auto jeździ identycznie i wskazania są również identyczne bez względu na to gdzie podłącze Boosta. Jeśli ktoś byłby bardzo dociekliwy to moge podłączyć przyrząd do pomiaru ciśnienia paliwa pod listwe i zrobić test jak będzie się ciśnienie zachowywać podczas jazdy na tym i na tamtym podłączeniu Boosta. Ale po co??
  11. To rozumiem, że każdy następny zlot odbędzie się na parkingu koło M1 w Zabrzu?? Tym razem się mi nie udało niestety pojawić ale następnym razem postaram się wpaść.
  12. Czekamy na odpowiedz wybawcy. Bo skoro do AEB jest z A i do BEX , czyli TT 225 np. jest równiez teraz z A to ja już jestem głupi
  13. TO cichutko to pojęcie względne. Dla jednego będzie cichutko, a to samo dla drugiego będzie mu dynie rozwalało i na odwrót. Ja coś o tym wiem, robiłem trasy 1200km z przelotowym tłumikiem. Po 500km gdy układ wydechowy się naprawde nagrzeje dudni 2x tak jak normalnie. Nigdy więcej. Przelot nadaje się do pokozaczenia po mieście albo do 1/4 i jeśli ktoś do tego właśnie używa auta to Ok! ale nie za bardzo do codziennego normalnego użytku.
  14. Witam! Ktoś tam prosił o instrukcje wymiany tyłu, dodaje więc do tematu wymiane tylnych tarcz i klocków. Aby wymienić klocki z tyłu wystarczy zakupić nowe klocki i do dzieła. Jeśli chcemy wymienić również rarcze musimy zaopatrzeć się w nowy komplet łożysk, do łożysk w komplecie są nowe pierścienie. Bezsensem jest wybijanie starych pierścieni tocznych z starych tarcz i nabijanie ich na nowe tarcze. Należy najpierw odkręcić zacisk, pózniej aby zdjąć tarcze jarzmo zacisku Następnie wyjąć zabezpieczenie odkręcić nakrętke zabezpieczającą i zdjąć tarcze wraz z łożyskami: Następnie wybić metalową obręcz czunjnika ABS, która znajduje się od wewnątrz tarczy: Kolejno nabić nowe pierścienie toczne na nowe tarcze. Najlepiej zrobić to używając starych pierścieni wybijając je wcześniej z starych tarcz, w ten sposób że młotkiem uderzamy po starym pierścieniu: Powierzchnia toczna ośki może nosić rdzawe ślady, warto ją przeczyścić szmatką ścierną, aby powierzchnia toczna była gładka: Nakładamy smar na ośke: Następnie na pierścień nakładamy również smar nie żałując go, wkładamy łożysko i na łożysko również smar: Delikatnie nabijamy Zimering i na góre dokładamy smaru: Zakładamy tarcze na ośke i łożysko smarując wszystko kolejnie tak jak wyżej: Po łożysku podkładka, nakrętka, nasadka, zabezpiecznie i dekielek. Nakrętke dokręcamy do oporu i poluzowujemy ją 1/4 obrotu, czynność powtarzamy 3 krotnie. Wtedy mamy pewność, że koło będzie się toczyć bez większych oporów, a zarazem nie będzie "luźne". Powierzchnie nie cierne tarczy pomalowałem srebrną farbą, aby tydzień po założeniu nowych tarcz nie wyglądały jak te stare, czyli aby ich korozja nie wzięła. W ten sposób tarcza wygląda cały czas estetycznie. Po pracy oczywiście przychodzi pora na zimnego browarka :beer1: satysfakcjonując się własną dobrze wykonaną robotą oraz ciesząc się nowymi skutecznymi hamulcami.
  15. Jeden z dziwniejszych pomysłów o jakich słyszałem wymienić AEB na AFN. Zakładaj Sekwencje LPG do swojego AEB to będziesz przezadowolony i do tego będziesz jeździł taniej niż tym AFN-em przy tych cenach diesla. Polecam BRC-Sequent 24.
  16. Żadne A4 nie jest made in usra bo produkują je w IN.
  17. Dwa przeloty, ból głowy murowany na dłuższej trasie :>
  18. To czym się różni ten od TT?
  19. A będe Ja to musze wszystko na własnej skórze wypróbować Wiem jak teraz auto jeździ i zobacze jak po zmianie podłączenia będzie jeździć. Jak tak samo to stwierdze, że nie ma żadnej różnicy.
  20. Ja będe miał do sprzedania dobrego kompletnego z łącznikami i wszystkim TIP-a wyspawanego pod stock K03 czyli 2,5" 70mm i stożek pipercrossa do tego, bo u siebie będe potrzebował 3" dolot. Misior a ten twój Pipek to pewnie z wyjściem 70mm?
  21. otóż to...Gregory już raz pisałem w odpowiedzi na twój post, żeby regulator zostawić w spokoju Czy ja wiem czy to ma jakieś znaczenie.... Ja mam podpięty pod wężyk z regulatora ori trójnikiem i wężykami (które są bardzo dobrej jakości) które dostałem do kompletu DEfi i wszystko jest ok już długi czas. Ważne aby to było szczelne połączenie. Spróbuje podpiąć pod wyjście na DV i zobacze czy wogóle będzie jakaś różnica.
  22. Bierzesz Pipercrossa jednak.
  23. ITG to jakoś nie to samo co Pipercross Co się wogóle dzieje z tymi pipkami, że w świecie nawet nie można dostać tego ??? No testuj, testuj. Tyle, że ja nie mam tyle czasu żeby czekać na wyniki tego testu Też będe musiał coś kombinować. ITG w cenie praktycznie tej samej co Pipek. Poziek, a jakby chętny się nie odezwał to wiesz komu priwka puścic
  24. Mówisz, że jesteś lewy w motoryzacji, ale to może jesteś gościem w informatyce? Więc umiesz klikać myszką. Szukać się nie chce. Szukanie przecież nie boli: http://www.a4-klub.pl/smf/b5_aeb_doladowanie_turbo-t23739.15.html

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.