Treść opublikowana przez german81
-
Prosba o pomoc z logami
jesli masz mozliwosc to podmien n75 . ten silnik jest trudny do zdiagnozowania w przypadku problemów z doładowaniem . jest to tzw slepy silnik nie jest on wyposarzony w czujnik cisnienia doładowania .sterownik wylicza doładowanie ze wskazan przepływki sondy i n75 bez logów jest trudno jednoznacznie stwierdzic gdzie lezy przyczyna .
-
Proszę o analizę logów - chwilowe spadki mocy
wklej swoje logi na ta strone http://vaglog.rtnet.pl/
-
Prosba o pomoc z logami
zrób porzadnie logi dynamiczne .logowanie dynamiczne zaczynasz od 1500 obr. a konczysz logowac na odcieciu czyli w okolicach 6000 obr te logi poza statycznymi nie nadaja sie do niczego .jak bedziesz logował teraz to zrób 2 logi teraz w jednym blok 2 i7 a w drugim 2i25
-
Prosba o pomoc z logami
naj lepiej jak bedziesz robił pojedynczo, od 1500 do ociecia noga w podłdze .mozesz jescze zrobic statyczny z bloku 2 przez ok 60 sek .
-
Prosba o pomoc z logami
zloguj dynamicznie bloki 2 7 25 to dopiro bedzie mozna cos powiedziec co jest nie tak
-
Muli do 2k, po przekroczeniu zapierdziela, nowa przeplywka egr, co dalej
co masz na mysli piszac ze zmieniłes egr chodzi ci o cała klape gaszenia ? salep egr-a puszka po piwie i zrób ponownie logi bo wyglonda na to ze masz nieszczelnosc za przepływka lub uchylony egr .jakiej firmy jest przepływka ?
-
Fuel Trim Exception - 17544 i dziura w tłumiku
jesli ta dziura jest przed sonda to moze miec wpływ jesli jest za sonda to nie ma wpływu
-
Nie ma mocy do 2,5/3tys obrotów
najprawdopodobniej masz zapieczona geometrie ale bez podłaczenia i logów to wruzenie z fusów
-
Proszę o analizę logów - po mocnym rozgrzaniu szarpie
w twoim silniku sa dwie mozliwoci co moze powodowac szarpanie to albo przepływka albo sonda
-
[A4 B8] Service due! problem
Shade jak to jest silnik bez bagnetu do sprawdzania poziomu oleju to nie skasujesz tego tylko serwis
-
Proszę o analizę logów - po mocnym rozgrzaniu szarpie
troche za duzo widzi przepływka ,spróbuj ja odłaczyc na prube
-
[B6 BFB] Bardzo proszę o pomoc w analizie moich pierwszych logów.
to jest normalne bo rozgrzany katalizator w kontakcie z chłodnym powietrzem szybko stygnie
-
Wyłaczenie EGR vagiem?
vagiem nie wyłaczysz egr-a jedynie wizyta u tunera i wywalenie egr-a z softu .w adaptaciach tylko mozesz zmienic wartosc adaptaci a itak bład o za małym przepływie bedzie wracał
-
[B6 BFB] Bardzo proszę o pomoc w analizie moich pierwszych logów.
wszystko wyglada ok .cos złego sie dzieje z autem jakies błedy?
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logów
najprawdopodobniej cos zle złozyłes albo cos jest walniete w co kupiłes
-
[B6 AWX] Logi - dymek przy odpalaniu, problem z BS 003, EGR ??
jakies błedy sa zapisane w sterowniku ? co do egr-a wyczysc lub wymien zaworek n18 jesli to nie pomoze moze sie okazac ze sam egr jest trafiony .co do odpalania to zrób jeszcze logi z bloku 13 23
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logów
Przemik to jak jest twoja porada ? nic nie ruszaj tak ma byc? jesli geometria dział płynie to jedyne rzeczy jakie maj wpływ na pózno wstajca turbine to zle wyregulowana sztanga badz padnieta vacumpompa lub nieszczellnosc w układzie podcisnieniowym ,zapchany kat i padniete wtryski badz pompowtryski
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logów
Marzec39 a sprawdzałes czy to skrzypienie (dzwiek) jest słyszalny jak ruszasz reka za sztange ? trudno jest mi okreslic przyczyne tego dzwieku z twojego opisu ale na 70% jestem przekonany ze powodem tego dzwieku jest przycierajaca sie geometria to samo sie tyczy do tych 2s zmułek podczas przyspieszania . Biszczan jesli u ciebie geometria chodzi płynie bez zacinania sie w całym zakresie to skróc sztangeo o 1 obrót i juz powino byc ok
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logów
jesli w twojej strej turbinie jest luz poprzeczy to jest ok . w starej turbinie wyczysc geometrie i bedzie smigac co do gwizdania no to z tym nic nie zrobisz .samgwizd nie oznacza ze turbo jest rozwalone jesli gwizdze i ma luz wzdłuzny to wtedy sie kwalifikuje do wymiany ,regeneraci .pamientaj ze jak edziesz czyscił stara turbine to muszla od strony goracej musi byc gładka w miejscu gdzie chodzi geometria nie moze byc tam zadziorów ani wrzerów tu masz filmik instryktarzowy http://www.youtube.com/watch?v=7v94DGI2h7I
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logów
a jaki masz luz wzdłuzny czy poprzeczny ?
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logów
tak jeszcze raz patrzyłem na twoje logi i stwierdzam ze ta tubina sie przycina nie jest dobrze wyczyszczona .spytaj sie mechanika jak wygladała muszla od stron goracej . rozepnij sztange z dzwignia od geometri i sprawdz czy geometria pracuje płynie i lekko w całym zakresie ok.2cm .mimo ze miałes czyszczona geometrie to nadal masz przeładowanie i wysoke wysterowanie n75 przy dobrze wyczyszczonej turbiunie powino byc miedzy 50-60% a u ciebie jest ponad 80%
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logów
to tubo zdecydowanie za pózno wstaje .mozesz jeszce sprawdzic czy kat nie jest zapchany
-
[B5 1Z] Słabnie i kopci na niebiesko-czarno
zrób logi z bloku 000 w BS i log dynamiczy i BS z bloku 4
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logów
a co sie stało ze starym turbem ?
-
[A4 B8] Service due! problem
ostatnio przerabiałem to samo u kolesia tylko serwis moze skasowac inspekcie w b8 ponoc jest jakis specjalny kod