Treść opublikowana przez german81
-
1.9TDI Touran
geometria stoi egr sie zawiesza jest zasyfiony i najprawdopodobniej cos sie dzieje z cisnieniem paliwa bo BIPy sa dosyc mocno na - sprawdz cisnienie jakie daje pompa zasilajaca .
-
Prośba o analize logów 1.8t ANB +wirus
wartosci wysterowania n75 moga sugerowac nieszczelnosc lub uszkodzony n75 .wiec zacznij od sprawdzenia szczelnosci cisnienowo jesli bedzie ok to n75 do wymiany .jak bedziesz robił test to wyjmij odme i DV z tipa i zaslep otwory , bo inaczej nie sprawdzisz DV bo jak bedzie w TIP-ie to nie bedziesz słyszał jak przepuszcza .
-
Prośba o analize logów 1.8t ANB +wirus
sprawdz szczelnosc i wklej te logi na VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
-
Proszę o analizę logów kłopoty z PD
cisnienia nie sprawdzisz vagiem musisz wziasc manometr w dłon pompa zasilajaca powina dawac 2,5 bar
-
Proszę o analizę logów kłopoty z PD
sprawdz cisnienie paliwa jakie daje pompa paliwa w zbiorniku i pompa tandem do sprawdzenia .
-
Brak mocy, nie wkręca się na obroty
takie cofanie nie jest spowodowane trybem awaryjnym . zacznij od sprawdzenia szczelnosci bo masz duza dziure .po naprawieniu nieszczelnosci powtórz logi .
-
Proszę o analizę logów 1.8t
waldek MBC nie poprawi wstawania turbo bo masz centralny intercoller który jest wiekszy od ori i turbo potrzebuje wiecej czasu zeby go napompowac .wymien DV na tego z literka N i powtórz logi jak turbo bedzie dalej tak ó\zno wstawało to zrób logi o którch ci mówiłem z odpietym werzykiem od n75 jesli bedzie porawa to n75 do wymiany .
-
Prosze o analizę błędów 1.8t (aeb)
narazie skasuj błedy i zrób logi z bloku 2 7 13 25 .
-
Prosba o analizę logów a4 cabrio 1.8t AMB 2006
zrób porzadne logi z bloków 2 20 31 115 118 od 1500-6500 obr z noga w podłodze .
-
Brak mocy, nie wkręca się na obroty
po doładowaniu . zrób logi kazdy osobno z bloków 2 20 31 115 118
-
Brak mocy, nie wkręca się na obroty
logi do poprawki bo robiłes je w trybie awaryjnym .skasuj błedy i powtórz logi .
-
Prośba o analizę logów - Nowy nabytek - CZASAMI DELIKATNIE SZARPIE
tak moze byc to spowodowane nieszczelnosciami lub przycinajaca sie geometria w turbinie .
-
Prośba o analizę logów - Nowy nabytek - CZASAMI DELIKATNIE SZARPIE
na szafie 90 st jest pokazywane jak w zeczywistosci temperatura jest 75-105 st .temperatura otwarcia termostatu to 87 st zobacz ze u ciebie ta temperatura nie została osiagnieta a w próbie dynamicznej doskonale widaz ze termostat sie otworzył przy 84 st . doładowanie zno osiaga wartosc zadana i po wartosciach z bloku 3 jestem przekonany ze masz nieszczelnosc miedzy turbo a kolektorem ssacym . sparawdz cały układ czy nie ma na przewodach i ich łaczeniach i IC olejistych wycieków .jesli znajdziesz takie miejsca sa to miejsa gdzie cisnienie ucieka .
-
Prośba o analizę logów - Nowy nabytek - CZASAMI DELIKATNIE SZARPIE
termostat do wymiany bo silnik jest nie dogrzany i cisnienie doładowania pozostawia wiele dorzyczenia i masz nieszczelnosc miedzy turbina a kolektorem .
-
Proszę o analizę logów i turbo
napinacz nie bedzie miał na to wpływu . jesli bedziesz chciał wymieniac napinacz to na allegro jest gostek który sprzedaje orginały bez znaczka za rozsadne pieniadze bo w serwisie napinacz i łancuch to ok.2000 pln. ja mam u siebie załrzony ten napinacz i juz mam przelatane 50 tys i jest ok .
-
Proszę o analizę logów i turbo
sprawdz szczelnosc całego układu turbo sprawdz tez ten zaworek o którym mówi grzes jakm równierz pod koletorem masz jeszcze edzaktor i zaworki od par paliwa . jak bedziesz podszepował pomocy to chetrnie pomoge . co do cofania zapłonów nalezało by jeszcze sprawdzic cewki i stukowce jak cos to mam sprawdzone cewki i stukowce . ile pali ci oleju silnik ?
-
Prośba o analizę logów 1.8T
bład mówi o tym ze cisnienie doładowanie nie zostało osagniete . sprawdz szczelnosc układu turbo łacznie z odmami ,DV i zaworkami zwrotnymi .
-
Proszę o analizę logów i turbo
jakie swiece załorzyłes ? bo mocno cofa ci zapłony jak na nowe swiece
-
Prośba o analizę logów 1.8T
powyrzej 4500 silnik przeszed w tryb awaryjny sprawdz jakie błedy sie zapisały
-
jakie logi dla diagnozy
jak chcesz sprawdzic stan silnika to musisz zlogowac dynamicznie bloki 2 20 31 115 118 kazdy z osobna .
-
Proszę o analizę logów i turbo
na poczatek do sprawdzenia szczelnosc układu turbo od przepływki do głowicy włacznie z odmami i DV jak bedzie ok to przepływka do wymiany na nowego boscha . swiece kiedy były wymieniane ?
-
Szarpanie na gazie i benzynie nierówna praca na obciązeniu
sprawdz porzadnie czujnik połorzenia wału g28
-
[B5 AEB] Logi na których blokach pomiarowych?
zróbcie logi to wtedy bedzie mozna cos powiedziec a takim odpinaniem n75 mozna wicej sobie zaszkodzic niz zdiagnozowac .
-
[B5 AEB] Logi na których blokach pomiarowych?
w twoim silniku loguje sie bloki 2 7 25 .zeby cisnienie sprawdzic potrzebujesz podpiac manometr do układu turbo bo twój silnik nie jest wyposarzony w czujnik cisnienia doładowanie (tzw. slepak).
-
Analiza logów - brak pełnej mocy
przepływka do wymiany lub umycia bo tnie dawke od 3500 obr.