Treść opublikowana przez german81
-
Napięcia czujnika stukowego
a w którym bloku to sprawdzasz ?
-
Analiza vag ktoś poradzi ...
sprawdz napiecie na pracujacym silniku na biegu jałowym bez obciazenia powino sie miescic 13,8-14,4 jesli bedzie wyrzej to regulator do wymiany .sprawdz tez napiecie przy podwyrzszonych obrotach ok 2000-3000 tez powino nie przekraczac 14,4v
-
bledy
sprawdz czy czasem nie rozłaczyłes lub nie uszkodziłes wtyczki lub instalaci do nastawnika
-
Problemy z silnikiem
cos sie dzieje na 4 cylindrze bo bardzo mocno ci cofa zapłon sprawdz swiece i cewki i ewentualnie zamien miejscami i powtórz logi z bloku 13 . masz małom nieszczelnosc miedzy kolektorem a turbina .sonda lamda tez nie jest w najlepszej kondyci . przydało by sie zebys zmierzył cisnienie doładowania w kolektorze ssacym w próbie dynamicznej bo w twoim aucie nie ma cujnika doładowania .
-
Problemy z silnikiem
zrółb logi dynamiczne z bloków 2 7 13 25 bo te bloki co pologowałes loguje sie dla diesla nie nie dla 1.8 t
-
Proszę o analizę logów teraz dynamicznych
jak masz od kogo to podmien wtryski w logach z bloku 4 tez wiadac ze z cisnieniem wewnacz pompy tez nie jest naj lepsze .
-
Błędy 17664 17958 17552, brak mocy
dynamiczne z bloków 3 4 8 10 11 stayczne 1 3 4 7 13 BS 000 3 4 11 kazdy blok osobno loguj
-
Błędy 17664 17958 17552, brak mocy
zrób komplet logów .bo sie nam skaczyły impulsy w szklanych kulach:naughty:
-
Prośba o analizę logów - benzyna- po programie
to znaczy ile ci trzymała cisnienia ta pompa ?
-
Prośba o analizę logów - benzyna- po programie
masz problem z paliwem za długie czasy wtrysków i dlatego cofa zapłony .sa 2 mozliwosci albo pompa paliwa nie daje rady i nie trzyma cisnnienia albo program kaszana . najlepiej jak bys zmierzył cisnienie paliwa pod obciarzeniem . a i jak na takie wartosci doładowanie przepływka mierzy za mało .
-
Prośba o analizę logów - benzyna- po programie
zapłony cofa mocno . program jest za ostry i turbo nie jest wstanie napompowac wartosci zadanej .nalepiej i najtaniej bedzie jak wgrasz seryjny wsad i doprowadzisz auto do seri bo z tym raczej nie dojdzesz do ładu .
-
Przepływka or turbo?
dawke mozesz zmienic wgrywajac serie lub robiac korekte programu .
-
Proszę o analizę logów teraz dynamicznych
Przemek ma racie ze problem jest w uszkodzonym czujniku cisnienia barometrycznego ,dlatego auto zaczyna kopcic i wywalaci ci bład .jakos musiałem pominac ten log przy analizie ,ale nie zmienia to faktu ze turbo nie wstaje tak jak powino .zacznij najpierw od naprawy czujnika barometrycznego .
-
Prośba o analizę logów - benzyna- po programie
jak bedziesz robił logi po wyłacz logowanie chile po zdieciu nogi z gazu
-
Proszę o analizę logów teraz dynamicznych
naj lepiej jak bys miał taki przewód 3,2 mm zeby go dac bezposrednio od trójnika do gruchy .a wtych logach dalej jest lipa .
-
Proszę o analizę logów teraz dynamicznych
zrób logi tak jak ci pisałem wczesniej z pominientym n75 i podłaczonym podcisnieniem bezposrednio .
-
Prośba o analizę logów - benzyna- po programie
logi rób na PB bo logi robione na LPG sa nie wiarygodne .jesli auto nie jest sprawne na PB nie ustawisz poprawnie LPG co moze spowodowac uszkodzenie slinika co moze byc kosztowne .
-
Prośba o analizę logów - benzyna- po programie
jak mozesz to powtóerz logi na PB bo na LPG nie sa zbyt wiarygodne .z tego co widac w tych logach to masz uszkodzaony DV dlatego turbo nie jest w stanie npompowac cisnienia i przepływka zanirza . cos słabo sprawdzałes ta szczelnosc jak nie znalazłesc uszkodzonej DV no chyba ze nie sprawdzałes szczelnosci cisnieniowo .co do czasów to czas wtrysku nie powinien przekraczac 20ms bo powyzej wtrysk sie zapentla a u ciebie miejscami jest 22 ms .ale narazie zajmijmy sie cisniem a pózniej zobaczymy co dalej ,bo sa dwie mozliwosci padnieta pompa paliwa i nie wyrabia albo program jest za ostry .
-
Proszę o analizę logów teraz dynamicznych
gdzie sa logi .no własnie jak jest urzywany to nie koniecznie musi byc w lepszej kondyci od twojego .
-
Prośba o analizę logów - benzyna- po programie
zrób komplet logów bo ztych to tylko widac ze nie osiagniete jest cisnienie .zrób logi z bloków 2 20 31 115 118 ,podejrzewam ze n75 a dokładnie jego czesc mechaniczna odmawia posłuszensta .czasy wtrysku tez nie wyglondaja za dobrze ,ale najpierw trzeba opanowac doładowanie .
-
Prośba o analizę logów - benzyna- po programie
Darek jak checesz doprowadzic to auto do stanu uzywalnosci to najpierw zrób test szczelnosci cisnieniowy i jesli doładowanie utrzymuje sie w granicy 1950 mbar do konca to przepływka powina pokazywac ok 160 g i powinienes miec ok 190-200 km .
-
Prośba o analizę logów - benzyna- po programie
ta strata 13 KM nie jest zwiazana z tym cofaniem zapłonów . auto było hamowane na PB czy na LPG?
-
Przepływka or turbo?
z tego co widze to auto jest po programie w którym tylko podniesiono dawke paliwa a cisnienie doładwania zostało seryjne dlatego kopci .
-
Przepływka or turbo?
no własnie nie jak masz zapieczona geometrie to najczesciej masz przeładowanie bardzo zadko zdarza sie ze jest niedołaowanie .sterownik ma 150 mb toleranci +/- jesli cisnienie jest po za ta toleracia i przez ok 6 s sterownik nie jest w stanie sobie ztym poradzic przełancza sie wtryb awaryjny .dlatego niekoniecznie musisz miec przeładowanie ma maxa zeby przeszedł wtryb awaryjny .dla pewnosci sprawdz jak chodzi geometria ma chodzic płynie w całym zakresie bez acie i bez pisczenia lub innych nie przyjemnych dzwieków .
-
Przepływka or turbo?
tryb awaryjny nie jest spowodwowany n75 tylko zapieczona geometria .