Treść opublikowana przez german81
-
Prośba o analizę logów wyskokie bipy 1.9 tdi
vagiem nie sprawdzisz cisnienia musisz wpiac sie manometrem w przewód paliwowy ,cisnienie powno byc 2.5 bar
-
prosba o analize statycznych 1.8t - sporadyczne missfire
zacznij od wymiany swiec jesli nie wiesz kiedy były wymieniane . jesli zmiana swiec nie przyniesie poprawy to tzeba bedzie pozamieniac miejscami cewki i jesli nie bedzie porawy zamien wtryskiwacze miejscami i przydało by sie zmierzyc cisnienie sprerzania
-
Prośba o analizę logów wyskokie bipy 1.9 tdi
zacznj od wymiany filtra paliwa i sprawdzenia cisnienia paliwa jkie daje pompa paliwa .
-
prosba o analize statycznych 1.8t - sporadyczne missfire
kiedy zmieniałes swiece i jesli tak to na jakie ?
-
Proszę o ocene logów Turbo zbyt późno wstaje
podmien n75 n18 i powtórz logi ,ale jak dla mnie geometria zapiczona w srodkowym połorzeniu bo na dole nie doładowanie a od 2600 masz przeładowanie z którym regulacia se nie radzi
-
Proszę o analizę logów
zostaw ten nastawnik w spokoju bo zwiekszenie dawki na 3 mg nie zmieni faktu ze przepływka w górnym zakresie obrotów tnie dawke . a co do póznego wstawania turbo jesli chcesz zeby lepiej wstawło to wymien n75 na nowy bo pewnie jescze masz ten co fabryka załorzyła ,wymiana porawi wstawanie turbiny i welimnuje to lekkie przeładowanie .jesli nie ogarniesz tematu to zapraszma do wrocławia to ci to zrobie .
-
Pare bledow - proszę o porade.
zaczin od porzadnej diagnozy .zrób logi z bloku 2 31 38 115 .
-
Spada doładowanie wraz z obrotami
AEB bez programu nie bedzie miało wiecej jak 125g/s . i tu jest własnie problem z diagnoza tego silnika poniwearz nie widac jakie jest doładowanie bo nie ma czujnika doładowania , doładowanie jest liczone z przepływu powietrza przez przepływke .wiec jesli przepływomiesz widzi 125 g przy 6000 obr . to traktuje to jako cisnienie doładowanie równe 0,5 bar i steruje tak n75 zeby utrzymac taki przepływ powietrza .naj prostrzym i naj szybszym sposobem było by podmienic przepływke z innego sprawnego auta .
-
Spada doładowanie wraz z obrotami
im wieksza wartosc DT tym klapka jest mniej otwarta im mniejsza wartosc DT to wtedy klapka jest bardziej otwarta i spaliny omijaja wirnik i turbo mniej pompuje .sa 3 opcie :wadliwy n75 ,wadliwy zegar , zle mierzaca przepływka ( zawyrzajaca) bo w twoim silmniku doładowanie jest wyliczane z przepływki .
-
Analiza logów - brak pełnej mocy
dopuki cisnienie doładowania nie jest ok to stwierdzanie stanu przepływki nie jest wiarygodne .
-
Analiza logów - brak pełnej mocy
wymien zaworek n75 i powtórz logi z bloku 8 i 11
-
Spada doładowanie wraz z obrotami
i tu sie mylisz bo 90% to zawór WG jest zamkniety a czym mniejsza wartosc % tym zawór WG jest mocniej otwarty by utrzymac cisnienie .
-
Spada doładowanie wraz z obrotami
take zachowanie n75 jest normane . tak jest napisany program ze cisnienie od pewnego mometu bedzie spadało mimo ze obroty rosana . tu masz przykładowe logi z silnika awt który ma czujnik cisnienia VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
-
prosze o analize bledow
zrób logi z bloku 11 . ale najprawdopodobniej kierownice sie zacinaja w turbinie
-
Spada doładowanie wraz z obrotami
zrób jeszcze raz logi.
-
Logi 2.8 v6 193KM
zrób logi dynamiczne z 2 20 21 31 32 od 1500-6500 obr na 3 biegu z noga w podłodze .
-
Spada doładowanie wraz z obrotami
sprawdz jescze raz DV i zaworek zwrotny na omie i układzie par paliwa czy działaja poprawnie
-
Proszę o analizę logów
tak dokładnie to jest zawór odmy . sprawdz czy kruciec który wchodzi w pokrywe zaworów nie jest złamany ,przewody do bloku silnika i filtra powietrza tez nie moga byc dziurawe .jakiej firmy przepływke załorzyłes nowa czy urzywke ?
-
błędy w B5 1.9 TDi proszę o pomoc
twój problem ze spadkiem mocy jest spowodowany błedem 575 i jest to spowodowane najprawdopodobniej zapieczona geometria w turbinie jesli masz turbine VNT zas jesli masz turbine WG (tylko silniki 1z i AHU )masz problem z n75
-
Uszkodzona sonda?
bład dotyczy grzałki sondy 1 .moze byc to padnieta sonda lub instalacia .sprawdz czy kostka nie jest zasniedziała i czy prad dochodzi do kostki .mozesz sprawdzic opornosc grzałki miedzy 3i 4 pinem we wtycze od sondy powino byc miedzy 2,5-10 omów i sprawdz czy prad dochodzi do kostki miedzy 3 pinem a masa powino byc 11-14v
-
Proszę o analizę logów
jesli wymieniłes przepływke i dalej sa takie wskazania to sa 2 mozliwosci lipna przepływka albo masz dziure miedzy przepływka a turbina . do sprawdzenia róra miedzy filtrem a turbina i odma nie ma dziury .co do pocztku wtrysku to kat jest zalezny od temperatury paliwa i czym paliwo cieplejsze tym wartosc kata mniejsza . jak bedziesz sprawdzał w TDI TIMING to kat bedzie ok jak na wykresie twoja wartosc kata bedzie sie pokrywała ze srodkowa linia .
-
Proszę o analizę logów
poczatek wtrysku do sprawdzenia w TDI TIMING w vagu . geometria i układ podcisnieniowy do sprawdzenia cisnienie doładowania mało stabilne i pózno osiaga wartosc zadna .przepływka raczej do wymiany ale do 100% stwierdzenia stanu potrzebny jest log z bloku 8 .
-
logi sondy lambda audi a4 benzyna 1.8
jak chcesz sprawdzic sonde to zrób logi dynamiczne .a do sprawdzenia sondy sttycznie potrzebny jest oscylokop bo nie jestes w stanie z logów stwierdzic czy sonda zmianiła 50 razy w ciagu 2 sek napiecie .
-
Świeci "Kontrola trakcji", jest 5 błędów w silniku, 2 w ABSie
a jakie masz błedy w silniku ?
-
Przepływomierz, czy tylko oryginał? Informacje na temat programu Bosch BX
ostatnio jak dzwoniłem do ASO za przepływka to przy zakupie tej BX chcieli stara orginalna .na wymiane nie chca jesli bierzesz sam wkład .