Treść opublikowana przez german81
-
Wymiana zaworu DV
zamontuj zykła DV z ASO bo te wszystkie zamieniki psełdo tuningowe sa nic nie warte bo sa to najtansze zawory które trzymaja cisnienie tylko do 0,3 bar a pózniej przepuszczaja . a pozatym sa znacznie drosze od ORI
-
Zmienne fazy rozrządu, występowanie i zasada działania.
Beny A4 masz race co do tego ze zmiene fazy rorzadu sa sterowane wariatorem ,ale w silnikach 1.8 20v ,1.8 t 20v i 2.0 20v 2.8 30v sa one sterowne za pomoca napinacza łancucha sterowanie to odbywa sie przez wysuniecie górnego napinacza jest on sterowny tak samo jak wariator za pomoca cisnienia oleju i elektrozaworu . w tych silnikach zmiene fazy działaja tylko w pozcji wyprzedzenia lub w pozycji neutralnej .tak wyglonda napinacz do silnika 1.8t bez zmienych faz ŁAŃCUCH NAPINACZ ROZRZĄD 1.8 1.8T AUDI SEAT VW (2922498097) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. a tak wyglonda napinacz do silnika ze zmienymi fazami NAPINACZ ŁAŃCUCHA AUDI VW SEAT SKODA 1.8 1.8T (2951925259) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. .
-
Proszę o analize logów
na tych nowych wtryskach przepływka dalej tnie dawke i dynamiczna regulacja od 3.5 tys ma problem z regulacja . zrób logi w BS bloku 000 , te nowe wtryski sa takie same jak stare czy wieksze ?
-
Zmienne fazy rozrządu, występowanie i zasada działania.
zmiene fazy rorzadu był montowane w silnikch które były wyosarzine w sode szerokopasmowa czyli AUQ AUM AVJ AWT BAM BEX itp .zmiene fazy rorzadu sa nie aktywne w czasie normalnej pracy silnika ,działaja tylko w czasie rozruch razem z układem SAI po wyłaczeniu tego układu sa one nie aktywne . zmiene fazy rorzadu dzałaja przez przesuniecie wałka ssacego za pomoca napinacza łancucha rorzadu miedy wałkami .
-
Proszę o analizę logów A4 B6 1.8T 150KM
zrób logi dynamiczne z bloku 2 20 31 115 118 120
-
Prosba o pomoc z doladowaniem, log zalaczony
tak dokładnie i sprawdz jeszcze cały układ podcisnieniowy czy nie masz nieszczelnosci .
-
Prosba o pomoc z doladowaniem, log zalaczony
masz niesczelnosc w układzie turbo , sprawdz jescze czy sztange wciaga do oporu .
-
Problemy z pierwszym rozruchem zminego silnika
mozesz miec zapieczone wtryski benzynowe od LPG .pojezdzij troche na PB powino pomuc .
-
Problem z przepustnicą ?
umyj przepustnice i zrób adaptacie .silniki 2.8 maja tendncje do skraplania wody w odmie która pózniej sie dostaje do przepustnicy i przy takich temperach jakie mamy teraz i zamarza .
-
Prośba o analizę
narazie skasuj błedy i sprawdz po paru dnaich czy nie wracaja bo moga byc stare błedy .
-
Prośba o analizę
pierwszy bład dotyczy za wysokieko sygnału z czujnika temperatury a drugi to przekroczenie górnej gracinycy cisnienia doładowania .
-
1.8TQ Tip. Wielka prośba o analize logów!!!
zrób logi bo tak to trudno cos powiedziec .
-
Czy to czujnik położenia wału?
no to juz znalazłes przyczyne swojego problemu . teraz musisz znalesc miejsce gdzie jest uszkodzona instalacja .12 v jest stałe zawór jest sterowany przez sterownik masa .
-
Czy to czujnik położenia wału?
sprawdz napiecie na kosce
-
Czy to czujnik położenia wału?
a sprawdzałes instalacje miedzy zaworem zmiennych faz a sterownikiem .
-
Czy to czujnik położenia wału?
miałes cos grzebane przy rorzadzie ?czy silnik klekocze na zimnym silniku lub na rozgrzanym na wolnych obrotach ?jaki masz przebieg ?
-
Nastawnik faz rozrządu
mozesz spokojne jezdzic z ta usterka tylko silnik bedzie głosniejszy i morze generowac dziwne błady .
-
[ALL B5] Ubytek płynu,ogrzewanie i temp szaleje.
tak dokłdnie o tym wezyku mówie oczywiscie nie bedzie z niego sikało jak z hydrantu ale powinenes widziec wylatujacy płyn do zbiorniczka .
-
Prośba o przeanalizowanie logów.
przepływka mierzy dobrze . mozesz jechac z tymi nieszczelnosciami . a ten brak mocy na zimnym silniku moze byc zwiazany z np uszkodzonym czujnikiem temperatury .zrób kompet logów statycznych i dynamicznych . wtedy bedzie mozna cos powiedziec bo tak to wrózenie z fusów
-
[ALL B5] Ubytek płynu,ogrzewanie i temp szaleje.
taki sam obiaw jest przy nie działajacym termostacie jak i przy uszkodzonej pompie wody .wiec trzeba zaczac od sprawdzenia czy jest cyrkulacja płyny w układzie .nawet jak termostat jest zamkniety z małego wezyka bedzie leciał płyn .
-
Prośba o przeanalizowanie logów.
sprzegło nie ma nic wspólnego . to w takim razie zacznij od uszczelnienia dolotu wustarczy jak powymieniasz tylko oringi na łaczeniach . mozna je kupic w ASO po ok 10 pln za sztuke . jak uszczelnisz dolot powtórz logi przynajmiej z bloku 3 11 pojedynczo .
-
[ALL B5] Ubytek płynu,ogrzewanie i temp szaleje.
sprawdz czy jest cyrkulacja płynu w układzie bo moze wirnik odpad z pompy wody czesta przypadłosc . jesli na wolnych obrotach z tego małego wezyka na zbiorniczku wyrównawczym wylatuje płyn wszystko jest ok . jesli nie to popa wody do sprawdzenia .
-
Prośba o przeanalizowanie logów.
wstaje ksiarzkowo tylko od samego dołu masz przeładowanie .ja bym wydłurzył sztange o 1 obrut i sprawdz czy nie masz olejistych wycieków na łaczeniach przewodów i na IC. turbo było moze regenerowane lub rozbierałes n75 ?
-
Warte uwagi ? łańcuch i napinacz rozrządu
spokojnie mozna kupic ten z ostatniego linku ja mam juz na nim przelatane z 50 tys i nic sie nie dzieje
-
Prośba o przeanalizowanie logów.
jak dla mnie geometria zaczyna sie lekko przycinac lub sztanga jest zle wyregulowana i masz nieszczelnosc miedzy turbo a kolektorem ssacym