Treść opublikowana przez german81
-
jak sprawdzić przepływkę
ta jesli układ turbo bedzie szczelny to zbnaczy ze to przepływka ,tylko sprawdz dokładnie szczelnoasc ze by póznie sie nie okazało ze wymieniłes niepotrzebnie przepływke .
-
Prośba o analizę błędu 5293
masz problem nie donca z egr-em tylko z ta przepustnica która jest przy nim .
-
prosze o pomoc
vagiem nie sprawdzisz cisnienia paliwa . cos dziwnie wyglonda ten ostatni log tak jak by czujnik cisnienia doładowania leciał w kulki bo przepływ spada a cisnienie doładowania rosnie .
-
prośba o pomoc błedy 17967 i 1165
wyczysc przepustnice i zaadaptuj ja .
-
prosze o pomoc
tu masz zdiecie listwy Audi A4 B6 B7 1.8 T Turbo listwa wtryskowa AVJ BFB (2861640108) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ,manometr podłaczasz pod kruciec do mierzenia jest ona pod tym czarnym kapturkiem na koncu listwy przy scianie grodziowej . cisnienie musisz zmierzyc pod obciarzeniem naj lepiej na 3 biegu od 1500-6500 cisnienie powino byc 4 bary
-
jak sprawdzić przepływkę
przepływka mierzy stanowczo za mało sprawdz szcelnosc układu turbo najlepiej pod cisnieniem .
-
prosze o pomoc
to zrób jeszcze raz logi z odpietym n75 tylko zaslep wyjscie z n75 do gruszki . zmierz cisnienie na listwie wtedy bedzie mozna cos powiedziec .
-
Prosze o analize logow
Daniel a razem ze zmiana watosci przepływu na wolnych obrotach nie zmieniaja ci sie obroty samoczynie . miałem kiedys przypadek własnie w AEB ze ze obroty same wzrastały do 1500 obr a przyczyna własnie był walniety przepływomierz który widział zbyt duzy przepływ . a jestescie pweni ze nik nie wymienił sterownika na taki z AJL-a?
-
Analiza błedów
jedynym błedwm który ma wpływ na to ze nie mozesz zaplic auta jest bład z imo .musisz sie go pozbyc dopiero wtedy bedzie mozna sie zajac reszyta błedów .
-
Prosze o analize logow
Tomik nie napisałem ze ta przepływka mierzy 180 g/s tylko miezy tak jak silniku 180 konym .a co to do doładowana to przy 1,3 bar przepływka by mierzyła ok 210g . a jesli w tym aucie nie było nic robione to ciezko zeby seryjne k03 dmuchneła nawet w piku 1,3 bara . Daniel jestes pewien ze masz silnik AEB i sterownik od tego silnika a nie AJL bo te parametry odpowiadaja programowi z AJL który ma 180 koni
-
Prosze o analize logow
z tych logów wychodzi ze masz auto po programie , przepływka mierzy ja 180 .przydały by sie jeszcze logi z bloku 25 ,to cisnienie 0,5 bar masz do samego odciecia ? według wskazan lamdy jest za ubogo .
-
prosze o pomoc
cisnienie paliwa mierzysz na listwie wtryskowej . musiszz sie wpiac z manometrem przed listwa lub w listwe jesli jest wyjscie na manometr . wtwoim przypadku cisnienie paliwa powino cały czas wynosic 4 bary bo regulator jest zabudowany w filtrze paliwa .jesli masz ta nieszczelnosc miedzy wtryskiwaczem a kolekorem to nie ma ona wpływu na cisnienie paliwa ,natomiast jesli jest to nieszczelnosc miedzy wtryskiwaczem a listwa i wycieka tam paliwo to ma ona wpływ na cisnienie . tak na marginesie w tym twoim aucie jest cos zdrowo nakopane bo turbo z odłacznym n75 wstaje bardzo pózno a powino juz pompowac 0,7 bar prz ok 2200-2400 obr .jak robiłes te ostanie logi to zaslepiłes ten przewód idacy od n75 do gruszki ?
-
Analiza błedów
po skasowaniu jakie błedy wracaja ?
-
Czikita 1.9 tdi proźba o odczytanie lagów i wypowiedzenie na temat sprawnośći silnik
zrób porzdny komplet logów bo te co porobiłes to sie nadaja do wyrembu rabarbaru .dynamiczne blok 1 3 4 8 10 11 statyczne 1 3 4 7 i BS 000 3 4 11
-
prosze o pomoc
sprawdz cisnienie paliwa bo czsy wtrysku sa za długie i wtryski sa zapentlone .
-
Szarpanie,wypadanie zapłonów
najpierw zacznij od sprawdzenia czujnika połorzenia wałka rorzadu a dokładnie samego czujnika i instalacji miedzy czujnikiem i kompem .reszta błedów moze byc spowodowana przez instalacje LPG .
-
jak sprawdzić przepływkę
i logujesz w przedziale obrotów 1500-6500 obr w bezynie
-
Pierwsze logi, o co chodzi?
zabrudzona lub uszkodzona przepływka najczesciej zanirza .a u ciebie jest ok wiec nic nie rób z przepływka .element pomiarowy w przepływce jest samo czyszczacy sie .mycie przepływki jak jest sprawna skraca jej zycie .
-
Szarpie przy przyspieszaniu
tak widac jak szarpie miedzy 2300-3000 obr .zrób logi o których pisałe wczesniej
-
jak sprawdzić przepływkę
te błedy moga byc spowodowane tak ja wczesniej napisałem przez przepustnice ,nieszczelna odme ,nieszczelnosc w układzie turbo ,uszkodzony przepływomierz .ale zeby to stwierdzic sa potrzebne logi z tych bloków które ci podałem
-
Pierwsze logi, o co chodzi?
dokładnie nie ma podanego przepływu na wolnych obrotach powinien on sie miescic miedzy 2-4 mg/s ,ale najczesciej jest miedzy 2,5-3 mg/s .ale zeby dokładnie stwierzic czy przepływ jest ok to trzeba sprawdzic korekty w bloku 7 jesli na wolnych obrotach beda sie miescic w granicy -5-+5 wszystko jest ok .
-
Analiza Błedów
zrób logi z bloku 2 20 31 115 118 wtedy bedzie mozna cos wiecej powiedziec .najczesciej przyczyna błedu 1 i 3 jest uszkodzony przepływomierz lub instalacja przepływomierza .natomiast 2 bład tyczy sie 2 sondy a dokładnie zbyt duzej opornosci grzałki co moze byc spowodowane spalona grzałka sondy lub uszkodzona instalacja sondy .
-
Pierwsze logi, o co chodzi?
wszystko wyglonda ok . tylko ten przepływ na wolnych obrotach jest troszke za duzy . masz jakies błedy zapisane ?
-
Brak mocy, dusi sie przy mocnym obciazeniu.
dokładnie chodzi mi o symbol tych swiec . powiny byc to 1 elektrodowe platynowe .
-
Brak mocy, dusi sie przy mocnym obciazeniu.
jakie swiece załorzyłes ? po wymianie n75 powtórz logi .