Treść opublikowana przez german81
-
Pomocy , interpretacja kodu vag :)))
w jaki sposób pozbyłes sie zaworka n249? jesli masz tylko odpiete przewody idace do zaworu DV to i tak sterownik traktuje n249 jako działajacy zawór .sam bład mówi o otwartym obwodzie pradowym i nie ma to nic wspólnego z n75 i DV . a ten bład powoduje przejscie sterownika w tryb awaryjny .
-
Problemy z odpaleniem +kontrolki od ABS/ESP/EPC
tak przekaznik jest koło sterownika .
-
Pomocy , interpretacja kodu vag :)))
bład tyczy sie zaworka sterujacego zaworem DV jest on pod kolektorem ssacym .sprawdz napiecie na wtycze .
-
Problemy z odpaleniem +kontrolki od ABS/ESP/EPC
sprawdz główny przekanik bo on bedzie powodował takie problemy .
-
[ASV] przeładowuje; błąd 17965 - Charge Pressure Control
gruszka i geometria do sprawdzenia .
-
Program VAG i logi dynamiczne - czy prawidłowe
przepływka do wymiany . a cofanie zapłonu moze byc spowodowane przez kiepskie swiece ,przewody lub uszkodzone cewke zapłonowa .
-
Program VAG i logi dynamiczne - czy prawidłowe
masz problem z układem zapłonowym bo bardzo mocno cofa zapłon . twoja przepływka pokazuje 75 g/s a powina pokazywac ok 85g/s .
-
Program VAG i logi dynamiczne - czy prawidłowe
pozycja 4
-
Program VAG i logi dynamiczne - czy prawidłowe
przepływka pokazuje za mało zrób jeszcze logi z bloku 20 31 32 . sprawdz czy odma nie jest dziurawa .
-
Prośba o analizę logów, brak mocy, dymienie, czasem moc powraca
wystarczy ze powtórzysz dynamicznie i staycznie z bloku 3 .
-
bład mieszanki 561 - logi
no to tak jak myslałem masz prawie -11 % .przepływka do wymiany .
-
Prośba o analizę logów, brak mocy, dymienie, czasem moc powraca
masz problem z zaworem EGR lub przepływomierzem . zaslep egr na rurze doprowadzajacej spaliny i powtórz logi .
-
Program VAG i logi dynamiczne - czy prawidłowe
logi do poprawki logujesz od 1500-6500 obr .
-
bład mieszanki 561 - logi
przepływka widzi za duzo powietrzla i dlatego wywala bład . zrób jeszcze logi statyczne z bloku 8 i 9 zobczymy ile jest korekty ,podejrzewam ze bedzie ponad -10%.
-
Program VAG i logi dynamiczne - czy prawidłowe
bład wskazuje na uszkodzona instalacje przepływki lub sama przepływke ,ale zeby to potwierdzic zrób logi z bloku 2 . jak sobie nie poradzisz to moge ci to ogarnac .
-
bład mieszanki 561 - logi
powino byc ok 2,5 g/s i tez jest wazny czas wtrysku . zrób logi statyczne na rozgrzanym silniku prze ok 60 s.
-
bład mieszanki 561 - logi
tak dokładnie w momecie kiedy gaz jest wcisniety do pogłogi to sonda wskazuje stałom wartosc . do puki nie bede widział logów z bloku 2 to nie moge nic pewnego powiedziec ,ale wydaje mi sie ze przepływka widzi wiecej powietrza niz rzeczywiscie silnik zasysa albo regulator cisnienia paliwa jest uszkodzony i cisnienie paliwa jest za wysokie .
-
Mulowaty , dosc wolno sie rozpedza Logi
szukaj nieszczelnosci pomiedzy turbo a kolektorem szczegulnie na łaczeniach przewodów , wszelkie oleiste slady na łaczeniach swiadzca o nieszczelnosci .
-
bład mieszanki 561 - logi
brak regulacji sondy powyrzej 2000 obr jest normalne bo pedał gazu był wcisniety do oporu i wtedy ECU nie bierze wskazan sondy pod uwage .duze spalanie jest spowodowane przez złe wskanzania najprawdopodobniej przepływki która widzi za duzo powietrza przez co ECU podaje za duzo paliwa co jest korygowane przez sonde . w bloku 9 widac ze korekcja wynosi ponad -10% co powoduje wywalenie błedy ze skałdu miesznki . zeby to potwierdzic potrzebny jest log stayczny z bloku 2 .
-
Program VAG i logi dynamiczne - czy prawidłowe
logujesz blok 2 od 1500-6500 obr a co sie dzieje z autem ?
-
Mulowaty , dosc wolno sie rozpedza Logi
logi statyczne robisz normalnie a zapisujesz przynajmniej przez 30 sek .
-
Mulowaty , dosc wolno sie rozpedza Logi
masz nieszczelnosc w układzie turbo .do pełnej dianostyki przydał by sie komplet logów z bloku 1 4 8 10 dynamicznie i statycznie z bloku 1 4 13 18 23
-
Błedy w silniku,prosze o pomoc.
narazie bład ze składu mieszanki zostaw w spokoju po ogarnieciu czujunika i termostatu zrobisz komplet logów wtedy bedzie wszystko wiadomo .
-
bład mieszanki 561 - logi
tu wskazania sa ok . bład tytczy sie korekty na wolnych obrotach .
-
bład mieszanki 561 - logi
skasuj adaptacjie i zrób logi z bloku 2 8 na wolnych obrotach i pózniej dynamiczne .