Treść opublikowana przez Damian866
-
Drgania na kierownicy w zakresie prędkości 110-140 km/h w Audi A4 B8
Witam Czytając cały wątek posiadam również takie same objawy jak koledzy wyżej pomimo ze mam B7 od prędkości 100 zaczyna bić kierownica od 110-145 auto wpada w rezonans czy jest możliwość założenia większych tulei wahacza do B7 dodam że jestem po zmianie tarcz,piast,wyważeniu kół zmianie kół na może jak koledzy piszą rzeczywiście problem tkwi w tulejach?
-
Ceny waszych ubezpieczeń OC/AC w 2014 r.
Ergo Hestia 60%OC+10%AC pakiet od kradzieży 1100zł
-
Głośna praca silnika, spadek mocy - hydropopychacz
Witam podobny miałem problem do twojego proponuje zdjąć pokrywę i sprawdzić broki czy są na swoim miejscu na ośkach dżwigienek zacznij najpierw od tego.pozdro
-
Dokuczliwe wibracje podczas jazdy!!!!!??-- Problem rozwiązany--
chciałem jeszcze poruszyć swój temat i zapytać właścicieli B7 czy mieli podobne problemy z wibracjami??? ---------- Post dopisany 19-11-2013 at 17:17 ---------- Poprzedni post napisany 08-04-2013 at 19:22 ---------- Witam Po rocznej walce z wibracjami w moim aucie znalazłem usterkę a mianowicie powodem wibracji i wpadania w rezonans w trakcie jazdy w moim przypadku były Przeguby Zewnętrzne,po umyciu i sprawdzeniu okazało się że mają delikatny luz,dodam że nie stukały na skręconych kołach. Myślę że pomogę co nie którym którzy zmagają się z wibracjami w B7 Pozdro
-
Spoty Ziemii Holenderskiej!
Witam Patryś Dzięki za wiadomość Mam wielką ochotę na taki zlocik bo jeszcze nie byłem ale mam mały problem mechaniczny z autkiem a mianowicie wibracje podczas jazdy które mnie bardzo denerwują i każdy km to walka nerwów ale wrzuć mnie na listę jak możesz pod znakiem ???? a w najbliższym czasie dam znać co i jak pozdro
-
Drgania drążka i wibracje na kierownicy
Witam ja posiadam takie same objawy ja ty kolego wymieniałem koła nie wspomnę o wyważaniu tylko dodam że mi przy tych prędkościach również drży kierownica przekroczę 110 zanika ale powyżej 110 wpada w wibracje.Czy mógłby powodować to przegub wewnętrzny???
-
Przegub wewnętrzny
Witam a mógłbyś napisać co ci się działo że wymieniałeś przeguby wewnetrzne bo mam problem z wibracjami i nie mogę zlokalizować gdzie a przerabiałem wyważanie zmianę kół wymianę lozysk + piasty sprawdzałem dwumas i zostają mi właśnie dokładnie sprawdzić przeguby
-
Spoty Ziemii Holenderskiej!
a kiedy następny bo czytam że mnie ominął
-
Spoty Ziemii Holenderskiej!
:hi:ja jestem chętny jeszcze nie byłem na takim spocie także jestem za a ustawiony termin? bo ostatni tydzień maja spadam na urlopik na spocie jeszcze nie byles i juz na urlop chcesz jechac z której czesci holandi jestes? ---------- Post dopisany at 18:35 ---------- Poprzedni post napisany at 16:16 ---------- Patrys, a Ty z której czesci NL jestes? Witam ja jestem z Tilburga
-
Spoty Ziemii Holenderskiej!
:hi:ja jestem chętny jeszcze nie byłem na takim spocie także jestem za a ustawiony termin? bo ostatni tydzień maja spadam na urlopik
-
Spoty Ziemii Holenderskiej!
:hi:też byłbym chętny
-
Poduszka skrzyni biegów
Najlepiej kupić poduszkę Lemfordera bo oryginał kosztuje około 320zł,jeżeli przy dodaniu gazu lub ujmowaniu pod czas jazdy nie masz szarpnięć to można jeszcze z tym jeżdzić
-
Wymiana poduszki skrzyni biegów
Trzeba poluzować śruby od ramy pomocniczej do odkręcenia masz trzy śruby od poduszki i unieść najlepiej lewarkiem skrzynie biegów zajęcie na 30 min:wink:
-
Telepanie auta na luzie
Może być to dwumas tylko to jest ciężko do zdiagnozowania wtryski ogólnie podepnij auto pod kompa niech ci sprawdzą
-
Pytanie o piastę koła??
kolego dziwi mnie ta cena bo kontaktowałem się z Tomkiem i za same łożysko piasty faga wychodzi 210zł
-
Pytanie o piastę koła??
ale czy ta cena nie jest za niska za oryginalną piastę?
-
Pytanie o piastę koła??
Witam chciałem się zapytać czy ktoś się orientuje czy jest dostępna kompletna przednia piasta koła(łożysko+piasta)oprócz Aso do A4 B7 1,9 116 dzwoniłem do sklepów motoryzacyjnych i niby występuje osobno lub tylko łożysko piasty szukając na aledrogo znalazłem tylko jednego sprzedawcę AUDI A4 S4 A5 S5 A6 A7 PIASTA KOŁA ŁOŻYSKO NOWA (3130793599) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. dzwoniłem i potwierdził że posiada oryginalną piastę koła za sztukę 150zł co sądzicie o tej piaście koła??pozdr
-
Drgania na kierownicy w zakresie prędkości 110-140 km/h w Audi A4 B8
Witam odgrzeje trochę temat czy któryś z kolegów tego wątku uporał się z tymi drganiami??
-
Dokuczliwe wibracje podczas jazdy!!!!!??-- Problem rozwiązany--
zawieszenie sprawdzałem nie ma żadnych luzów ale zbieżności nie sprawdzałem ponieważ auto prowadzi się prosto i nie zauważyłem zużycia opon
-
Prośba o ocene logów - auto szarpie podczas przyśpieszania
"TE BRAKI WACHY" czyli brak ropy tak ? bo mi sąsiad mówił wróżył z fusów że to pewnie przepływka ,żebym leciał do sklepu zamówił i napewno pomoże... :/ możesz wyczytać z tych logów czy przepływka jest sprawna ? ps. Jutro , najpóźniej pojutrze sprawdzam wtyczki na PD tylko gdyby one nie łączyły to nie było by chyba połączenia przez VAG ? ps. jak mam sprawdzić te połączenia ? podociskać ? czymś popsikać po stykach ? Dodam że auto pali idealnie , jak jade spokojnie to nie szarpie , dopiero przy przyśpieszaniu trzęsie , szarpie autem w sumie tak jak mówisz jakby paliwa nie dostawał ---------- Post dopisany 03-04-2013 at 19:43 ---------- Poprzedni post napisany 02-04-2013 at 23:39 ---------- ktoś pomoże ? bo widze ze temat umarł podobnie jak moje auto.... ps. Przepływka żyje ?da sie wyczytac z logow ? brałeś pod uwagę dwumas mój kolega miał podobny przypadek w AVF jak twój po wymianie dwumasu jak ręką odjął
-
Nie sposób dogrzać silnik - wskazówka max na 70 stopni
termostat do wymiany
-
Dokuczliwe wibracje podczas jazdy!!!!!??-- Problem rozwiązany--
jeszcze nie wiem w sobotę chcę się za to zabrać a czy ktoś miał taki przypadek że przez łożysko piasty były wibracje nadwozia???
-
Dokuczliwe wibracje podczas jazdy!!!!!??-- Problem rozwiązany--
a co mogło spowodować jeżeli wymieniłem tarcze miałem trase bez deszczu 1100 km i się pokrzywiły prowadnice przeczyszczone płyn wymieniony ---------- Post dopisany at 21:16 ---------- Poprzedni post napisany at 21:06 ---------- a co mogło spowodować jeżeli wymieniłem tarcze miałem trase bez deszczu 1100 km i się pokrzywiły prowadnice przeczyszczone płyn wymieniony a czy łożysko jeżeli ma wyczuwalne luzy może powodować jakieś wibracje podczas jazdy???
-
Dokuczliwe wibracje podczas jazdy!!!!!??-- Problem rozwiązany--
Witam Mam nie ustający problem z wibracjami auta podczas jazdy.Pierwszym objawem jest drgająca kierownica przy prędkości 100km\h dodam że jadąc 90 lub 110km/h drżenie zanika,gdy przyśpieszam przy około 120km/h i więcej auto wpada w wibracje,rezonans drgań które zanikają i po chwili powracają.Ostatnio sprawdzałem na wciśniętym sprzęgle podczas jazdy i również one się pojawiają ale z mniejszą częstotliwością także wydaje mi się że dwumas można wykluczyć.Dodam że bardziej wyczuwalne drgania są po zmianie kół na większy rozmiar aktualnie 17 felgi od B8+pierścień centrujący.Poduszki silnika i skrzyni+odbijak wymieniłem na oryginał bez zmian,były sprawdzane półosie a o kołach już nie wspomnie wyważałem kilka razy zawieszenie sprawdzałem I mam do was pytanie czy piasta,łożysko może hamulce....itp mogą powodować takie drgania???Proszę was o opinie sugestie..Pozdro
-
Wymiana wahaczy a ustawienie geometrii kół??
Witam Ostatnio byłem sprawdzić stan zawieszenia i wyszło mi że do wymiany mam górne wahacze + dolne banany i czy przy zmianie na nowe muszę jechać na sprawdzenie zbieżności bo opinie są podzielone jedni mówią tak drudzy nie? I czy są dostępne i istnieje możliwość wymiany tylko tulei w dolnych bananach?