Treść opublikowana przez ja74687
-
Czy to termostat? Spadek temperatury podczas jazdy.
Sprawdzić termostat można najprostszym sposobem odpalasz samochód i patrzysz czy chłodnica się będzie grzała czy będzie ciepła dopiero jak złapie temperaturę wtedy będziesz wiedział czy termostat zamyka czy nie ale raczej wątpię żeby ci termostat poszedł bo w tych modelach w termostacie nie ma się co zepsuć mój ma ok 10 lat i działa bez zarzutu
-
Nie chce wejść na obroty
A ja bym proponował wyczyścić przepustnicę i zrobić jej adaptację lepiej zacząć od czegoś co nie przyniesie ci kosztów a jeżeli czyszczenie nie pomoże to podłącz pod VAG jak i tu nic nie pokaże to napisz, ale zacznij od czyszczenia i adaptacji przepustnicy to możesz zrobić sam na forum jest gdzieś instrukcja co i jak a jak nie masz VAG to adaptację się robi że przekręcasz samochód na zapłon i czekasz 5 min potem wyłączasz na ok 30 sek. i wtedy odpalasz
-
Trzęsie i śmierdzi siarką
te błędy to: 16890 P0306 Cylinder #6 – wykryto przerwę zapłonu A lub B / miganie 16684 P0300 Wykryto przerwę zapłonu – jakikolwiek cylinder B 16497 P0113 Czujnik IAT – Temp. niska – obwód wysoki – G42 A 17887 - system podciśnienia układu hamulcowego. Może na początek wymień ten czujnik IAT jest to czujnik temperatury powietrza chyba ale dokładnie nie wiem A z tymi hamulcami to zobacz ezektor i przewody od niego odchodzące czy któryś nie jest pęknięty
-
Trzęsie i śmierdzi siarką
Podłącz pod VAG i zobacz co pokaże
-
Wypadanie zaplonu ?
Siema nie wiem czy komuś to pomoże ale mój dobry kolega pracuje w serwisie AUDI i powiedział mi że akurat w modelach B5 jest tak zwany bieg awaryjny czyli jeżeli system samodiagnozy autka zauważy jakiś błąd z czujnika to automatycznie zmienia kąt zapłonu a dodatkowo w silnikach z turbiną zmniejsza ciśnienie doładowania, on powiedział że czasami nie serwisowy oryginalny VAG może pokazać wtedy wypadanie zapłonu. Może komuś przydadzą się takie informację.
-
Stuki w silniku POMOCY!!!
podepnij pod VAG jak ci kontrolka silnika wyskakuje to na pewno jakieś błędy pokaże zacznij od tego )
-
Przerywa na rozgrzanym 1.8 20v
Masz LPG ??
-
Silnik 2.0 ALT,Brak mocy,nierowna praca,blad 16684,18062,01039
Zobacz VAG-iem jaką temperaturę silnika ci pokazuje ? Wymień czujnik temperatury i wtedy zobacz u mnie kumpel miał to samo tylko że w 1,8 ADR i komp też niby pokazywał że wypada mu zapłon i czujnik padł a po wymianie czujnika wszystko powróciło do normy zobacz też może świece w jakim są stanie wyczyść wszystko i wtedy się zobaczy
-
Strzela wąż wspomagania
Ja też jak przedmówca bym stawiał że coś się zapchało
-
Silnik 2.0 ALT,Brak mocy,nierowna praca,blad 16684,18062,01039
Błędy to: 16684 P0300 Wykryto przerwę zapłonu – jakikolwiek cylinder B 01039 Czujnik ECT – G2 (czyli czujnik temperatury) 18062 - to prośba o sprawdzenie błędów w liczniku Zaczął bym na początku o wymianie czujnika temperatury cieczy ale z tym silnikiem nie miałem doczynienia więc mogę się mylić
-
Tomasetto AT07 a sekwencja STAG 200
Witam Serdecznie Mam pytanie czy reduktor Tomasetto AT07 nadaje się do sekwencji stag 200. I co byście polecali do tej sekwencji ?
-
Automatyczne odpalanie na LPG
Witam Serdecznie Mam problem z instalacją sekwencyjną STAG 200, po odłączeniu akumulatora na noc i włożeniu go rano samochód odpala tylko na LPG, kiedy próbuje go włączyć automatycznie zaczyna kręcić na gazie kiedy już odpali na gazie nie można przełączyć go na benzynę wygląda to tak jak by był odpalany w trybie awaryjnym, po wyciągnięciu bezpiecznika od LPG samochód bez problemu pali na benzynie, Czy to możliwe że gazownicy źle zamontowali instalację kupiłem już samochód z LPG więc nie wiem dokładnie jacy to fachowcy robili
-
Pęknięty wężyk - foto
to umieść może i sprawdzę to
-
Praca pompki paliwowej na zapłonie. Potrzebna fachowa porada :)
Witam wszystkich. Mam problem z odpalaniem samochodu problem mianowicie dotyczy tego że bardzo powoli spływa paliwo do baku pompkę mam już trzecią w tym dwie nowe oryginalne VDO w każdym przypadku to samo paliwo powoli płynie w stronę baku, założyłem również zawór zwrotny i to dwa razy tylko że nie wytrzymywały ciśnienia zawory kupowałem specjalne paliwowe. Moje pytanie brzmi czy można jakoś ustawić VAG-iem żeby pompka chodziła troszę lub zastosować jakiś przekaźnik który będzie automatycznie załączał pompkę na chwilę czy da radę to zrobić tylko mechanicznie zastosowanie przełącznika i kabli (jak narazie tak go rano odpalam), przekaźnik jaki mam to 208 ale wkładałem też 372 i żaden nic nie zdziałał, załączają się dopiero jak pracuje rozrusznik. Ręce już mi opadają, czy wy też macie takie problemy
-
Wskaźnik PALIWA! 1.8 T
pod dywanikiem w bagażniku masz taką czarną pokrywę i pod nią jest właśnie przykręcona pokrywa do baku a w baku pompka i pływak Będziesz miał okazję od razu pompkę przeczyścić może jakiś syf sitka pozapychał i dlatego ma ciężko zaciągnąć i ci bezpiecznik wywala, ale to tylko hipoteza
-
Wskaźnik PALIWA! 1.8 T
Jak nie syczy to nie sądzę najlepiej wyciągnij ją i zobacz co się dzieje pływak może tylko wypadł z szyny i dlatego pływa po zbiorniku i wariuje
-
Problem z odkręceniem świec.
Chyba raczej klucz obmyka teraz to dopiero będzie problem zobacz co się wyrobiło czy klucz czy świeca.
-
Na gorącym silniku nie chce odpalić ,odpala po chwilowym odczekaniu
Nie wiem na 100 % ale chyba znajduje się on przy filtrze oleju tak jak na zdjęciu ale pewności nie mam
-
Przekaźnik pompy paliwa
tego nie wiem u mnie to wymiana tego elektro zawóru pomogła co jest na obudowie filtra paliwa (zawór odpowietrzenia zbiornika paliwa) może poprostu pompa ci się zacierać zaczyna a ten bezpiecznik pali się zaraz po odpaleniu czy jak pochodzi już bryka trochę ??
-
Przekaźnik pompy paliwa
ale bak masz plastikowy więc po wygięciu powrócił do normalnych rozmiarów bez wyjęcia wszystkiego chyba się nie obejdzie na zdjęciu wygląda normalnie
-
Na gorącym silniku nie chce odpalić ,odpala po chwilowym odczekaniu
np czujnik temperatury cieczy a VAG coś ci pokazuje ??
-
Przekaźnik pompy paliwa
to mogło ci zbiornik wygiąć będziesz musiał zajrzeć do baku i zobaczyć co tam się stało
-
Przekaźnik pompy paliwa
ok dzięki wielkie czyli wszystko jest dobrze Mam jeszcze pytanko jaki macie przekaźnik od pompy paliwa chodzi mi o numer bo u mnie podobno gazownik zmienił jakoś go już się pogubiłem samochód po dłuższym postoju ma problem odpalić wszystko sprawdzone włącznie z lpg wszystko szczelne i sprawne a samochód nadal ciężko odpala
-
Przekaźnik pompy paliwa
Ale moim zdaniem napięcie na tym bezpieczniku powinno być ok 12 V a jest 1,38 V czy tak powinno być czy gdzieś jest przerwa ?? A w sprawie pompy to robi ci się podciśnienie w baku powinno być słyszalne syczenie w okolicy korka wlewu paliwa ??
-
Przekaźnik pompy paliwa
Ok. Znalazłem jeszcze jedną rzecz która mnie zainteresowała na bezpieczniku nr 34 gdy włączę zapłon mam 1,38 V to normalne czy nie co może powodować taki spadek napięcia i do czego w ogóle ten bezpiecznik jest. Pozdrawiam