Treść opublikowana przez ja74687
-
Problem z odpalaniem 1.8 arg
Spróbuj jeszcze zakręcić gaz i go wypalić i zobacz co się będzie działo, ja u siebie zastosowałem środek do czyszczenia układu paliwowego i u mnie poranne problemy z obrotami zniknęły może i ty zastosuj ten środek i pojeździj na benzynie bo może być też tak że w baku zbiera ci się woda i dlatego trzeba ją wypalić, na zimę każdy mechanik ci powie że jak samochód jeździ na lpg to mu być pełen bak paliwa żeby ta woda co się wytrąci nie rozcieńczała tak bardzo pb
-
Kolor wtrysków.
Zakręć jeszcze lpg wypal i zobacz czy pomoże, a jak nie to jest środek do czyszczenia lpg wlej go pojeździj na pb i powinno pomóc, ale najpierw zakręć i wypal lpg i zobaczysz czy pomoże
-
Uchwyt na napoje
ok dzięki za odpowiedź
-
Płyn chłodniczy w odmie
Przede wszystkim zobacz ciśnienie na cylindrach to wtedy będziesz wiedział czy pierścienie nie wymagają wymiany. a ciśnienia ci nie robi na układzie chłodniczym tzn czy przewody nie są twarde i czy jak odkręcisz po jakiejś trasie korek od zbiorniczka wyrównawczego to czy ci nie gotuje płynu, bo uszkodzenie uszczelki pod głowicą objawia się właśnie ciśnieniem w układzie chłodniczym
-
Płyn chłodniczy w odmie
dziwne, a olej w jakimś masz stanie ?? może uszczelniacze albo uszczelka pod głowicą ale prędzej uszczelniacze nie spala ci płynu ?? i jak jest z dynamiką silnika ??
-
Dlugo kręci zanim odpali
A VAG co ci pokazuje ??
-
Uchwyt na napoje
Siemka mam pytanie moja A4 jest przed liftem czy dało by radę zamontować do niej uchwyt na napoje z wersji po lifcie w miejsce tego malutkiego schowka czy to są inne wymiary. Jeżeli nie da rady to co byście proponowali zrobić aby taki uchwyt był bo na allegro są takie przyczepiane do drzwi ale to ani szyby nie otworzy ani nic.
-
Dlugo kręci zanim odpali
Może świece i przewody ?? I sprawdź jeszcze te ciśnienie pb. Podłącz też pod VAG
-
po wymianie rozrządu wyższe obroty po odpaleniu ??
Przecież obroty 1300 to norma jak się ssanie włączy ja mam tak samo nie wiem dlaczego przed wymianą miałeś takie niskie obroty podłącz pod VAG może masz błąd czujnika położenia wału i dlatego przy odpalaniu korzysta z trybu awaryjnego ale takie obroty to norma na ssaniu
-
Dlugo kręci zanim odpali
A lpg masz bo to może być przez to że reduktor albo wtryski przepuszczają gaz zakręć na noc wypal cały gaz i zobacz rano czy pomogło.
-
Upocone zawory pod kolektorem ssącym(zdjęcia)
Sprawdź jeszcze oring chlodniczki oleju tam może lecieć i się rozchlapuje
-
Sprzegło czy Skrzynia?
A sprzęgło wysoko ci łapie bo nowe sprzęgło łapie więcej niż za połową wciśnięcia
-
Dziwna przypadłość, chyba przepustnicy??
tak. ale zobacz jeszcze VAGIEM jaką ma temperature bo może byc tak że jak czujnik się rozgrzeje to jakaś przerwa jest i może źle wskazywać i VAG też nic nie pokaże, bo jak samochód na dynamice nie traci ani nie faluja obroty to chyba raczej przepustnica jest dobra, chyba że się gdzieś przycina ale wątpię, a nie masz linki zamocno podciągniętej ??
-
Ucieka olej i dolewam, zmiana oleju czy tylko filtra
zobacz jeszcze orign chłodniczki oleju jak masz przy tym silniku bo w komorze silnika występują duże zawirowania powietrza i może tam lecieć a ochlapie cały motor, a co do wymiany oleju to zawsze powinno się wymieniać olej i filtr razem nigdy osobno bo filtr to jest koszt ok 20zł a jak od brudu pompa się zapsuje to koszt ok 500 zł więc wybór należy do ciebie bo mocno zabrudzony filtr zaczyna brudy przepuszczać.
-
Obroty "siadaja" przy wysprzeglaniu
zobacz co ci VAG pokaże a jak z dynamiką silnika i odpalaniem rano, czy jest LPG ??
-
Środki do czyszczenia układu paliwowego
I co zauważyliście jakąś poprawę pracy silnika ?
-
Środki do czyszczenia układu paliwowego
Siemka Mam pytanie używał ktoś tych srodków z STP bo zastanawiam się czy tego nie zastosować, ale opinie są rożne niektórzy mówią że niszczy silnik niektórzy wręcz przeciwnie. Czy ktoś to stosował ?? Czy ktoś miał z tym doczynienia wogóle ?? Jeżeli tak to jaki środek byście polecali do wyczyszczenia układu paliwowego
-
Co to jest? gumowy wężyk pod prawym progiem, zaczyna się od nadkola i kończy po 50cm.
Zawsze nie będzie zaciągało a ten zawór cyka żeby odprowadzić opary ze zbiornika paliwa i dlatego jest podłączony do przepustnicy, ten zawór nie cyka np. odrazu po odpaleniu samochodu, i jak silnik na wyższe obroty. A drugi wężyk musicie szukać przy zbiorniku bo w stronę zbiornika idą dwie takie plastikowe rurki czyli od obiegu paliwa doprowadzeni i powrót paliwa do zbiornika i tam w okolicach zbiornika przy tych dwóch piwinno być własnie odpowietrzenie do zbiornika musicie wejść na kanał i dobrze poszukać w okolicach baku. a żeby zobaczyć czy jest od wogóle drożny to już pisałem trzeba odpiąć końcówkę tego węża który idzie w nadkole od tego czarnego elektrozaworu i dmuchnąć w niego jak dacie radę dmuchnąć to znaczy że drożny jak nie to zmiana filtra lub przewodów, powietrze przez filtr przechodzi z lekkim oporem więc musicie nabrać więcej powietrza w płuca
-
Pęknięty pasek rozrządu
Albo to jest jakaś mega promocja albo wielki przekręt bo ja za swoje części nie orginalne płaciłem 340 zł i do tego kupiłem napinacz jeszcze za 250 zł więc coś tu śmierdzi popytaj jeszcze w sklepach motoryzacyjnych u siebie wtedy będziesz orientacyjnie wiedział co i jak
-
Co to jest? gumowy wężyk pod prawym progiem, zaczyna się od nadkola i kończy po 50cm.
tego filtra się nie czyści najlepszy sposób to odepnij go od tego urządzenia czyli eletro zaworu i dmuchnij w ten wężyk to zobaczysz czy jest drożny bo to może nie być wężyk od odpowietrzenia jeżeli ci z niego ani nie leci powietrze ani nie zaciąga, do tego filtra się dostaniesz rozbierając nadkole po stronie pasażera tam jest kilka śrub wiec nie powinieneś mieć problemów i wtedy bedziesz wiedział czy ten wężyk od filtra idzie czy nie
-
Pęknięty pasek rozrządu
To co kolega wyżej pisze ADR to niestety silnik kolizyjny ale zależy też przy jakich obrotach pasek pękł nie kiedy zdaża się że wystaczy tylko założyć nowy rozrząd i odpalić. Ale głowica musowo do ściągnięcia
-
Co to jest? gumowy wężyk pod prawym progiem, zaczyna się od nadkola i kończy po 50cm.
Pisałem ci że to jak zasysya to znaczy że jest podłączone z przepustnicą która doprowadza powietrze do silnika i jak naprawde nie chcesz silnika wymieniac to zatkaj tego węża jak najszybciej a jak nie to musisz to naprawić ten wąż idzie dalej do baku i ma za zadanie wyciągać opary z baku.
-
Ssanie raz jest raz go nie ma,dławienie
Zrób reset kompa Vagiem i ponowną adaptację przepustnicy zobacz co VAG pokazuje miałem to samo i problem rozwiązałem, zobacz jeszcze dokładnie temperaturę jaką pokazuje ci VAG, sprawdź świece.
-
Co to jest? gumowy wężyk pod prawym progiem, zaczyna się od nadkola i kończy po 50cm.
zrób szesze zdjęcie ale jak zaczyna z niego ciągnąć to może być to przewód od odpowietrzania zbiornika, i jest on podłączony do przpustnicy, lepiej żebym się mylił bo jak to jest to to przepustnica zaciąga ci cały brud i może tego długo nie wytrzymać. Daj szersze zdjęcie.
-
Problemy rano
zmieniłem czujnik i paliwa mam pół baku troche się poprawiło, zrobiłem dodatkowo ponowną adaptację przepustnicy, teraz pojeźdżę na samej pb i zobaczę co się będzie działo.