Treść opublikowana przez ja74687
-
problemy z odpalaniem, ubywa płynu
Od LPG raczej nic tu nie poszło, podejrzewam że poszła uszczelka pod głowicą albo pompa wody i robi ci ciśnienie i dlatego płyn ucieka gdzie ma najlżej czyli właśnie przy czujniku temperatury bo tam jest tylko oring wkładany i zapinka która to trzyma, jeżeli wymieniałeś już ten oring to zobacz czy ci ciśnienie się w układzie chłodzącym nie robi jak tak to musisz sprawdzić co jest nie tak czy pompa czy uszczelka A z olejem jak jest ubywa ?? A LPG, że ci śmierdziało to norma, i przy takich temp. raczej nie odpalaj go na lpg bo reduktor możesz rozwalić A w sprawie tego problemu z odpalaniem to VAG
-
syczenie z wlewu paliwa + falowanie obrotów
TZN koledze chodziło o test VAG-iem zrobisz to, ale nie pokaże ci czy zawór się domyka czy nie pokaże tylko czy wogóle działa (cyka), jak nie chcesz sprawdzić tak jak pisałem to pozostaje ci tylko podmianka albo po prostu odłącz ten wężyk co wchodzi do nadkola i zobacz czy syczy jak nie to znaczy że zawór poszedł
-
syczenie z wlewu paliwa + falowanie obrotów
Tzn. tego zaworu na słuch nie sprawdzisz miałem u siebie to samo niby cykła i przestawał ale po prostu nie do końca się domykał, jak chcesz go sprawdzić to zrób tak: Odepnij przewód ten który wchodzi ci w nadkole poproś drugą osobę żeby siedziała w samochodzie i gazu dodawała, bo ten zaworek zamyka się jak obroty silnika się zwiększają wtedy zobacz czy jak dodasz mu troszkę gazu to czy się zamknie czy bedzie zaciągał jak zaciąga przy obrotach ok 1600. to znaczy że on się nie domyka. A czy filtr jest zapchany to sprawdź jak odepniesz ten wężyk wchodzący do nadkola to dmuchnij w niego jak dasz radę to znaczy ze jest dobrze
-
syczenie z wlewu paliwa + falowanie obrotów
Tak to powoduje ten elektrozawór na obudowie filtra powietrza musisz go wymienić tylko orginał koszt ok 130 zł. Od tego obroty falują i moze palić bezpiecznik od pompy paliwa.
-
Szarpie na zimnym silniku...Pomocy
Może być i to co ci mechanik napisał Ale na 100% nie wiem bo to czujnik położenia wału jest odpowiedzialny za ten błąd
-
Nierówna praca przy mocniejszej jezdzie
zobacz VAG czy coś pokaże
-
Wasze przebiegi benzynowców
Silnik ADR 1,8 95r. przebieg 300 000 km licznik nie cofany Tylko, że w samochodzie praktycznie wszystko wymienione oprócz silnika w tym 70 000 km na LPG
-
MIL, ESP, EPC po myjni...
Zobacz co VAG pokazał jak by rozrząd przeskoczył to samochodu byś nie odpalił
-
MIL, ESP, EPC po myjni...
Uszczelnij pokrywę, pokasuj błędy i nie będzie problemów, i radzę to robić jak najszybciej żebyś nie musiał nowego ECU kupować albo gaśnicy nie użyć, po to jest wszystko zrobione szczelnie żeby tam wody nie było robi ci się zwarcie i wtedy będzie problem. I tak miałeś sporo szczęścia że to się tylko tak skończyło.
-
Błędy silnika
twój błąd to: P0010 Obwód nastawnika kąta ustawienia wałka rozrządu 'A'. więc już wiadomo co do wymiany
-
Sonda Lambda
Wymień czujnik G28 ustaw ponownie LPG, moja rada pojeździj troszkę na pb i powinno pomóc
-
Przepływomierz powietrza - błąd
To co kolega napisał zobacz jeszcze jak tam jest z obudową filtra może tam ci się coś przypchało i ciężko ma zaciągnąć.
-
Prosze o pomoc. Nie mam juz siły do tego :(
wymień może filtr paliwa sprawdź cisnienie i VAG przede wszystkim
-
Czyszczenie przepustnicy
może powodować ale aż tak to nie wiem Podłącz pod VAG, widzę że masz też lpg zakręć może i zobacz co się będzie działo
-
Zgasło podczas jazdy i nie odpala pomocy ....
Ty w 1,6 masz chyba kopułkę i palec (nie jestem pewny na 100%) jak to masz to zobacz w jakim to jest stanie
-
Długo kręci (B6 benzyna 2,0 130km)
ok może zrestartuj jeszcze ECU jak nie masz lpg to nie zaszkodzi
-
Długo kręci (B6 benzyna 2,0 130km)
A LPG masz ?? Zobacz jeszcze w jakim stanie są świece przewody, może powymieniaj filtry paliwa i powietrza
-
[All B5 ] Zawor kombinowany-Brak cisnienia
Powinno z niego zaciągać powietrze, zobacz czy wogóle jest on drożny i czy w przepustnicy jest drożnie
-
obroty jałowe silnika
a czy przy odpalaniu też można coś z obrotami poradzić ?? żeby wyły wyższe czy nie ?? chodzi tu o żeby ustawić ssanie
-
Zgasło podczas jazdy i nie odpala pomocy ....
O o o sporo tych błędów, skasuj wszystkie te błędy i zobacz co się będzie działo, ale sprawdź przy okazji wtryskiwacze bo błędy 1249-1252 mówią o wtryskiwaczach. zobacz ciśnienie paliwa, zobacz też immo bo też błąd o uszkodzeniu wyskoczył Skasuj je i spróbuj zapalić potem znowu zczytaj błędy i wklej
-
Błędy silnika
Kod 16505 - P0121 4079 Potencjometr przepustnicy TPS. Już kiedyś był taki temat tego potencjometru się chyba nie wymienia tylko cała przepustnica do wymiany. Ale zrób jeszcze jak kolega grzes1150 i zobacz co się będzie działo i wpływ na spalanie to ma
-
Nie chce, odpalic.. Co to moze byc ????
z sondą się zgodzę bo działa dopiero po jakimś czasie ale ze przepływką nie Odpalić bez przepływki odpali ale w trybie awaryjnym czyli weźmie dane wpisane z kompa ale jeżeli przepływka będzie mu pokazywała jakiś kosmos to na pewno nie odpali bo już pisałem przepływka pokazuje masę powietrza i wtedy ECU dostosowuje kąty ipt itd do tego. ale w tym przypadku nie sądzę żeby to przepływka. Radzę sprawdzić resztę co napisałem
-
Brak Mocy
nie wygląda mi to żebyś to od przepływki odpiął bo tam jest chyba inna wtyczka (na 100% nie jestem pewien) ale jak możesz to wymień są kostkę podłącz i zobacz co się będzie działo tylko prawidłowo podłącz
-
Nie chce, odpalic.. Co to moze byc ????
Przepływka właśnie odpowiada za uruchamianie silnika bo daje dane do kompa o masie powietrza więc zacznij od niej przeczyść może, po drugie zakręć lpg na butli wypal go i zobacz co się będzie działo, jak pisałeś że paliwo i iskra jest to jak zakręcenie lpg nie pomoże to poszukaj jeszcze jakiejś nieszczelności w dolocie, proponuję też sprawdzić bloki pomiarowe szczególnie właśnie przepływki i lambdy i tak jak koledzy pisali zobacz jeszcze czujnik temperatury, posprawdzaj wszystkie wtyczki i kable czy coś się nie przetarło, szczególnie zwróć uwagę na sondę, czujnik położenia wału, i temperatury Pozdrawiam
-
Brak Mocy
Daj foto to się może coś wymyśli