Treść opublikowana przez ja74687
-
Gdzie znaleść mam ten zaworek?
możliwe pokasuj te błędy i zczytaj na nowo powinno być dobrze a z bryką coś się dzieje czy wsio dobrze jest ??
-
Nie odpala, brak komunikacji VAG
najważniejsze sprawdź dokładnie każdy bezpiecznik
-
Nie odpala
To zobacz wszystkie bezpieczniki bo błędy mówią że jak by wtryski napięcia nie miały tylko dokładnie sprawdź te bezpieczniki jak nie pomoże to zobacz czy na wtyczkach do wtrysków jest jakieś napięcie jeżeli nic nie będzie to przekaźnik jeszcze sprawdź, a jak to nie pomoże to napisz będzie się dalej główkować, raczej nie sądzę żeby wszystkie wtryski na raz padły
-
Nie odpala
coś z pompą paliwa jest nie tak błąd 01259 ci o tym mówi
-
Wysokie spalanie gaz 20L+ 5 litrow benzyny/100km APU
musisz zobaczyć czy li któryś wtrysk nie leje paliwa, jak jest od niego napięcie odcięte podczas pracy na lpg
-
Gdzie znaleść mam ten zaworek?
to tak sporo tych błędów jest, po pierwsze: nie masz problemów z centralnym zamkiem ??, zobacz przewody które idą do tego zaworku bo pewnie któryś się ułamał, i skasuj te błędy i na nowo zczytaj bo mi się wydaje że sporo ich zniknie
-
wysokie obroty po odpalenie
to odłącz mu narazie ten aku na noc i zrób tak jak napisałem zobaczysz co się będzie działo
-
Gdzie znaleść mam ten zaworek?
ten zawór nie ma nic wspólnego z filtrem powietrza poprostu znajduje się on na obudowie filtra powierza taki czarny, skasuj mu błąd i zobacz czy znowu wyskoczy :)jak tak to wymiana
-
Wysokie spalanie gaz 20L+ 5 litrow benzyny/100km APU
dziwne że pali ci pg z lpg poszukaj nieszczelności pb bo jak by palił lpg to znaczyło by że kt/óryś wtryskiwacz puszcza pb, pojedź może wyregulować lpg bo możliwe że ci mapy pb porozwalał i dlatego tyle chla ---------- Post dopisany at 15:20 ---------- Poprzedni post napisany at 15:16 ---------- Zobacz może jeszcze co ci VAG pokaże
-
wysokie obroty po odpalenie
to jak ją czyściłeś to powinno być dobrze a masz LPG ?? rozkręć ją może też i zobacz czy tam nic jej nie blokuje Zrób może też reset ECU najprostszym sposobem na świecie odłącz mu aku na noc i po podłączeniu: Przekręcasz zapłon na ok 40s., wyłączasz zapłon na ok 30s., potem odpalasz samochód tylko nie dotykaj mu gazu noga na sprzęgło bieg na luz i czekasz troszkę niech on sobie pochodzi na swoich obrotach, po tym zobaczysz czy pomogło
-
Nie odpala, brak komunikacji VAG
no ale kontrolka miga czy gaśnie ?? Zrób jeszcze tak odłącz mu aku na noc wiem że odłączałeś już ale zrób to jeszcze raz tylko że jak rano go podłączysz to przekręć mu zapłon na ok 40 s, wyłącz zapłon odczekaj kolejne 30 s, i postaraj się odpalić a jak by zapalił to nie dodawaj mu gazu ni nic tylko na luz i niech sobie chwilkę na swoich obrotach pochodzi. Zobacz też to co większość opuszcza czyli bezpieczniki może nie łączy ci dlatego się z ECU bo bezpiecznik mu padł Posprawdzaj bezpieczniki zrób jak ci napisałem jak nie pomoże to napisz dalej będziemy główkować
-
wysokie obroty po odpalenie
może i tak byś przeczyść przepustnicę i adaptacja, potem zobacz co się będzie działo
-
Nie odpala, brak komunikacji VAG
A własnie z tym immo nie masz problemów ?? Jak przekręcisz zapłon to kontrolka od immo gaśnie czy miga ??
-
Wolno spadające obroty :(
najlepsze będzie jak zrobisz filmik z tego jak teraz opadają ale jak tak jak na filmie to jest dobrze
-
Wolno spadające obroty :(
dla mnie to też normalne jest
-
Wolno spadające obroty :(
ludzie nie wiem jak macie pozakładane te instalacje lpg prawidłowo powinno być tak że paliwo krąży w układzie a tylko wtryski nie pracują jak ktoś jest mądry niech zrobi sobie odrazu na lpg 1000 km i zobaczycie czy wam wtryski nie padną podjedźcie do naprawdę dobrego gazownika to wam powie co i jak bo mi już się nie chce tłumaczyć, a papraków od LPG jest wielu a według mnie instalację powinna zakładać osoba która naprawdę ma pojęcie o tym i nie prawda że niszczy się sam silnik od LPG poprostu po włożeniu instalacji jest więcej rzeczy które mogą się popsuć Zrobicie jak uważacie krótkie trasy to może i z wtryskami się nic nie stanie ale na dłuższych to nie zdziwcie się jak samochodu nie będziecie mogli odpalić kończę temat nie chce tu polemizować więc zrobicie co będziecie uważali za słuszne ja wam napisałem jak powinno być
-
szarpnięcia podczas jazdy
podłącz VAG może coś pokaże zobacz świece cewki, a przepustnicę czyściłeś ??
-
Wolno spadające obroty :(
Po pierwsze to przy gazie pompka chodzi tylko wtryski nie jak by pompka nie chodziła to byś wtryski pozapiekał bo paliwo musi w nich krążyć żeby je chłodzić, po drugie czasami właśnie lpg powoduje błędy ECU, w sekwencjach praktycznie już tego nie ma ale stare instalacje to robiły bo odcinasz napięcie od wtrysków podczas pracy na LPG i dlatego mogą być te błędy
-
Biały dym na ciepłym silniku
uszczelka jak by poszła to by ci ubywało albo oleju albo płynu są spore zmiany temperatur jak nic się nie dziele z autem to ja bym nic nie ruszał może się naprawdę musi dobrze rozgrzać żadna uszczelka czy wtryski nie mają chyba z tym nic wspólnego możliwe że masz gdzieś dziurawy wydech bo jak mówisz głośno chodzi i gdzieś zimne powietrze łapie potem się skrapla i paruje posprawdzaj szczelność wydechu i jak nic nie ubywa to się nie przejmuj
-
Wolno spadające obroty :(
to zobacz czy to nie wina gazu zakręć go na butli wypal cały i pojeździj troszkę na pb powinno pomóc, a te błedy to zapewne są spowodowane instalacją lpg bo przecież jak ci się lpg włącza wtryski przestają działać i przez to te błędy
-
Wolno spadające obroty :(
a lpg posiadasz ??
-
Falowanie obrotow
tak jak kolega wyżej napisał tylko nie wiem czy ci odłaczenie aku na chwilkę pomoże odłącz mu aku na noc i wtedy to co kolega wyżej napisał, a faluje na pb i lpg czy tylko na lpg ??
-
koszt naprawy silnika
to myślę że dobrą cenę zapłaciłeś jeszcze zależy od tego jakiej marki masz części ale myslę że to niezła cena
-
silnik gaśnie
troszkę już zrobiłeś na lpg nie ma zasady że np. przy 30 tys reduktor padnie czy coś w tym stylu możesz zrobić i 5 tys. i coś padnie, jedź do gazownika tylko naprawdę dobrego i niech ci posprawdza reduktor i wtryski, a jak masz kabelek to napisz do chłopaków w dziale LPG i powiedzą ci co i jak sprawdzić myślałem też że filtry masz brudne ale jak mówisz że przy przyspieszaniu nie ma problemów to raczej nie to, niech zobaczą ci wtryski czy się któryś nie przywiesi bo te Valteki to potrafią myślę, że na 99 % wina leży po stronie LPG, jak piszesz że po założeniu wszystko było dobrze i teraz jest źle to znaczy że coś swój żywot skończyło tylko musisz znaleźć co
-
Biały dym na ciepłym silniku
Może masz po prostu lipne paliwo wymień mu filtr paliwa, zalej dobre PB 95 i dolej taki specjalny środek do wytrącenia wody ze zbiornika, ale myślę że nie masz się czym przejmować, może też być tak że katalizator skończył już swój żywot, posprawdzaj go sam dobrze od spodu zapal motor i słuchaj gdzie najgłośniej może po prostu Niemcy coś przeoczyli