Treść opublikowana przez ja74687
-
Przekaźnik pompy paliwa
Witam Serdecznie Mam pytanie u mnie na zapłonie nie pracuje pompa paliwa zaczyna pracować dopiero jak rozrusznik chodzi i przez to ciężko mi samochód odpala jak dłużej postoi, przekaźnik w ogóle nie stuka po przekręceniu zapłonu zaczyna działać dopiero jak rozrusznik chodzi czy u was jest tak samo że pompa pracuje dopiero przy rozruszniku ?? Moim zdaniem powinna pod pompować sobie ciśnienie na zapłonie i się wyłączyć. Moja bryka to A4 95r. 1,8 ADR. Dodam że VAG nie wskazuje żadnych błędów
-
Głośna praca silnika przy odpalaniu po dłuższym postoju - filmik
Moim zdaniem nie jest aż tak źle może przepal samochód na benzynie jak jeździsz cały czas na lpg to może od tego ale moim zdaniem nic strasznego się nie dzieje
-
Wyciek oleju
u mnie wszystko wymiana rozrządu i uszczelniaczy kosztowała 600 zł Najlepiej podjedź do jakiegoś dobrego mechanika niech oni wyczyszczą silnik i samo posprawdzają A może tylko uszczelka pod misą to samemu można wymienić musisz powycierać silnik i posprawdzać dokładnie skąd leci
-
Wyciek oleju
To byś musiał dokładnie zobaczyć skąd leci czy misa puszcza czy może uszczelniacze na wale korbowym tak z opisu będzie ciężko stwierdzić najlepiej to powycieraj go dokładnie, przejedź kawałek i zobacz gdzie leci u mnie leciał np z pod pokrywy zaworów i z uszczelniaczy wału po wymianie suchutki i oleju ani grama nie ubywa
-
Gaśnie po wrzuceniu na luz
To jak by coś z mieszanką było nie tak albo za uboga albo czegoś jest za dużo, może podłącz jeszcze raz pod VAG i zobacz co pokazał, a lpg masz ??
-
Szarpanie, gaśnięcie silnika, smród w środku auta. (VAG BŁĘDY)
a na wszystkie gary ci pali może któryś wtryskiwacz poszedł, albo coś w tym stylu
-
Gaśnie po wrzuceniu na luz
Podłączenie kolejne pod kompa powinno coś pokazać może być uszkodzony czujnik temperatury
-
Szarpanie, gaśnięcie silnika, smród w środku auta. (VAG BŁĘDY)
a po skasowaniu błędy powracają czy nie ??
-
Szarpanie, gaśnięcie silnika, smród w środku auta. (VAG BŁĘDY)
zdejmujesz tą górną plastikową osłonę silnika i patrzysz czy do dwóch świec od strony chłodnicy idą kable a na pozostałych jest moduł czy też na każdej jest cewka
-
Poszarpywanie silnika przy dodawaniu gazu
OK Jak by nie pomogło to jeszcze spróbuj adaptację VAG-em jak to nie pomoże to sam już nie wiem Jak coś ci się uda to pisz Pozdrawiam i życzę powodzenia w naprawie
-
Poszarpywanie silnika przy dodawaniu gazu
a masz lpg ?? To wygląda tak jak by gdzieś lewe powietrze łapał popatrz czy wszystko jest szczelne, może pomoże ponowna adaptacja przepustnicy po czyszczeniu najlepiej jakimś naprawdę dobrym VAG-em
-
[B5 AWT] Szybkie nagrzewanie i wysoka temperatura silnika
To ja bym stawiał na licznik, bo jak VAG pokazuje dobrze to znaczy że czujniki wskazują dobrze Może popatrz na kable dochodzące do licznika może coś z nimi jest nie tak ---------- Post dopisany at 21:21 ---------- Poprzedni post napisany at 21:17 ---------- A może jeszcze coś z termostatem masz nie tak:) zobacz czy jak masz te 120 stopni to czy chłodnica jest ciepła Sam już nie wiem co doradzić
-
Poszarpywanie silnika przy dodawaniu gazu
Ja bym obstawiał na brudną przepustnicę bo jak piszecie na biegu jałowym działa czyli wtedy kiedy silnik ma lekko ale jak przychodzi trochę roboty to zaczyna szarpać, czyli wygląda na to jak by coś z mieszanką było nie tak jak silnik ma lekko to jest w stanie przepalić wszystko ale jak już jest obciążony to mu czegoś brakuje albo benzyny albo powietrza Sprawdźcie przepustnicę w jakim jest stanie
-
[B5 AWT] Szybkie nagrzewanie i wysoka temperatura silnika
a VAG co ci pokazuje ??
-
Wskaźnik PALIWA! 1.8 T
Z tym wskaźnikiem to raczej na pewno pływak ci padł najlepiej wyciągnij go i zobacz czy ci się odgiął przez to że się podciśnienie w baku robiło, albo mogło ci taką płytkę ceramiczną na pływaku połamać i wtedy już pozostaje tylko wymiana ale myślę że po prostu się odgiął
-
Na zimnym pali z dotyku na ciepłym trzeba długo kręcić
Podłącz pod VAG i ci komp wszystko powinien pokazać
-
Ciężko odpala na ciepłym silniku. B5 1.6 ADp
Dzięki Jak mi się uda coś wymodzić to napiszę, może komuś innemu się to przyda
-
Ciężko odpala na ciepłym silniku. B5 1.6 ADp
Ok spoko. Może jeszcze jutro przepustnicę wyczyszczę i zaadoptuje może to coś pomoże ale czekam jeszcze na jakieś rady napewno nie jest to wina lpg bo nawet po jeździe na samym pb nie pomogło czyli lpg był wypalony i nie mógł się dostawać do kolektora czyli to odpada ale darkodgcs dzięki chociaż za chęci
-
Ciężko odpala na ciepłym silniku. B5 1.6 ADp
a nie napisałem jeszcze że na zapłonie nie słychać w ogóle pompy paliwa a powinna chyba przez 3s. działać z tego regulatora troszeczkę benzyną czuć ale nie tak bardzo ledwo ledwo, a z tym cofaniem paliwa to też na początku o tym pomyślałem i zamontowałem zawór zwrotny ale i on nic nie pomógł. Jeździłem już chyba po wszystkich mechanikach w okolicy każdy podłączał pod komputer i dalej nie wiedział co się dzieje tylko mi mówią że ten typ tak ma, a u was jak to jest też dłużej odpala bo może ja larum robię a to naprawdę tak musi być w tych modelach
-
Wskaźnik PALIWA! 1.8 T
Odłącz jeden przewód od tego zaworu i zobacz czy jeżeli nie puka to czy zaciąga powietrze. Jeżeli nie puka to nie powinien zaciągać powietrza jeżeli nie puka i zaciąga to znaczy że nie domyka się lub gdzieś przytarł Pozdrawiam Odłącz ten przewód od lewej strony
-
Ciężko odpala na ciepłym silniku. B5 1.6 ADp
Witam posprawdzałem i wszystko jest szczelne Dodam również że tankowałem PB 98 lecz też nie pomogło odpalenie samochodu po dłuższym postoju trwa dalej długo A mogą coś mieć z tym wspólnego mapy benzyny czy coś takiego ??
-
Wskaźnik PALIWA! 1.8 T
miałem to samo i zgadzam się z przedmówcami poszedł ci zawór odpowietrzający który znajduje się na obudowie filtra w gumowej obudowie odłącz od niego ten przewód co ci leci w stronę koła i wtedy powinno wszystko ustać ja u siebie musiał nowy kupić i do tego oryginał bo zamienników nie ma kosz ok 150 zł
-
Ciężko odpala na ciepłym silniku. B5 1.6 ADp
Witam wszystkich Serdecznie Nie wiedziałem gdzie mam napisać więc znalazłem podobny temat Ale mój problem polega na tym że: Moja audiola to 1,8 ADR i ma problemy z odpalaniem ale tylko kiedy postoi dłużej np po nocy, żeby odpaliła trzeba ją trzymać ok 40 sek. Posiadam sekwencję STAG 200, VAG nie pokazuje żadnych błędów czujniki sprawdzane i wszystkie są sprawne, samochód również przepaliłem na benzynie ok 300 km ale to i tak nie pomogło, pompa paliwa wymieniona. Sam już nie wiem co się stało czekam na jakieś fachowe rady Pozdrawiam