Treść opublikowana przez ja74687
-
Grzanie
termostat do wymiany i zobacz czy VAG nie pokazuje błędu czujnika temp.
-
Problemy z pierwszym rozruchem zminego silnika
odłącz na noc aku lepszego resetu nikt jeszcze nigdy nie wymyślił.
-
Grzanie
u mnie w b5 1,8 ADR po przejechaniu ok 4-5 km mam już 90 stopni na blacie Może termostat ci padł
-
Problemy z pierwszym rozruchem zminego silnika
tzn pewności nie ma mi się rozkodowało a mam jeden kluczyk więc nie mogłem go na nowo zakodować ale jak masz kabel to skasujesz błąd i wszystko ale drugi raz jak go na 2 dni wyciągnołem to już się nie rozkodował
-
gasnie na mrozie,wyskoczyl bląd 16825
Spróbuj jeszcze może mu aku na noc wyciągnąć, żeby zrestartować ECU nic nie kosztuje a może pomoże, to jest mini komputer czasami może coś się przywiesi czy błąd wewnętrzny sterownika będzie
-
Odpala dopiero za 3 razem co jest??? POMOCY
Tak jak kolega powiedział może to być czujnik a za trzecim razem ci dobrze odpali bo wyskoczy jego błąd i komputer przejdzie w tryb awaryjny. Chociaż 100% pewności nie ma bo nikt z nas nie widział co się dzieje więc każdy ci mówi to co podejrzewa a nie na 100% wie że to. Jak VAG pokazał czujnik to trzeba go wymienić nie pomoże szukać dalej, poszukaj jeszcze może nieszczelności, i zmierz te ciśnienie paliwa za listwą będziesz wtedy wiedział jak jest dobre czyli ok 4bary i dolot szczelny to znaczy że czujnik padł.
-
A4 nie chce zapalić.
tzn ten błąd mówi że samochód ma problem z ustawianiem przepustnicy czyszczenie i adaptacja powinna pomóc jak nie to wymiana, a aku to patrzysz na firmę a jakość też będzie ci obrazowała przede wszystkim cena, ja bym na twoim miejscu Bosch wybrał mam go u siebie i przy -20 nie miałem najmniejszego problemu z odpaleniem, a nie zamały chcesz do niego włożyć ja bym na twoim miejscu włożył mu 65 Ah alternator powinien dać radę, ale w sklepie dopytaj się jeszcze czy napewno go naładuje oni mają taką tabelkę i ci powiedzą
-
Problemy z pierwszym rozruchem zminego silnika
wiesz co zobacz jeszcze najstarszy sposób Odłącz mu na noc akumulator i zobaczysz co się będzie działo Jak VAG ci błędów nie pokazuje dolot szczelny to zobacz jeszcze ten sposób, a jak nie pomoże to znaczy że coś z paliwem się dziele ale odłącz mu aku na noc i zobaczysz czy pomoże może poprostu w sterowniku coś się poprzestawiało i go zresetujesz w ten sposób
-
gasnie na mrozie,wyskoczyl bląd 16825
czujnik n80 to oparów paliwa nie wiem jak to u ciebie wygląda
-
A4 nie chce zapalić.
to raczej aku do wymiany ale to jest dziwne że chociaż raz nie zakręci.
-
A4 nie chce zapalić.
To naprawdę dziwne a nie robi ci nigdzie zwarcia ?? Bo albo masz bardzo mocne zwarcie albo aku padł, a jak podłączasz klemy to iskrzą ci czy nie ??
-
gasnie na mrozie,wyskoczyl bląd 16825
Wymień zawór n80 i zobaczysz czy pomoże
-
Pompa paliwa - pilne pomocy
sprawdź przekaźnik pompy paliwa jeżeli masz pompkę w zbiorniku paliwa to włącza się ona dopiero jak rozrusznik chodzi. Nie wiem jaki masz numer u siebie ale jak odkręcisz to ostatni ten z lewej.
-
syczenie z wlewu paliwa + falowanie obrotów
nie nie może na 100%
-
Naprawa czy wymiana silnika ??
jak by było 1000 to ja bym robił bo będziesz wiedział na czym jeździsz a takto kupisz miesiąc na gwarancji ci wytrzyma a potem nie wiesz co się będzie działo.
-
syczenie z wlewu paliwa + falowanie obrotów
zrób czyszczenie przepustnicy oraz adaptacja zobacz czy linka nie jest za mocno naciągnięta, jak nie pomoże to poszukaj może jakiejś nieszczelności. to na początek
-
Problemy z pierwszym rozruchem zminego silnika
jak psiukniesz i nic się z silnikiem nie będzie działo tzn. obroty nie będą skakały praca będzie równa to znaczy że jest szczelnie, ale jeżeli coś ci się będzie działo to znaczy że jest nieszczelność i wtedy szukasz poklei najczęściej pęka odma ale przewody podciśnienia też
-
Praktycznie nie odpala.
Prawda to są dwa czujniki połączone w jedną obudowę dlatego są 4 piny, i nie koniecznie jest tak jak zegar wskazuje
-
Praktycznie nie odpala.
Zrób jak ci koledzy pisali bo to naprawdę na czujnik wygląda
-
Problemy z odpalaniem
a lpg masz ?? posprawdzaj jeszcze ciśnienie paliwa i może wymień filtr, zobacz też w jakim stanie są świece i przewody, napisz jaki masz silnik ale chyba ADR, moim zdaniem coś z PB jest nie tak a jak już go odpalisz to jak silnik pracuje są jakieś problemy ??
-
Problemy z pierwszym rozruchem zminego silnika
co do szczelności jak się boisz plakiem psiukać to musisz sprawdzić każdy przewód dużo tego nie ma sprawdzasz odmę, potem przewody od podciśnienia które idą od przepustnicy i już. ale zobacz jeszcze ciśnienie paliwa jakie ci pompka daje i regulator (ściągasz wężyk i patrzysz czy śmierdzi paliwem jak tak to do wymiany) ale ja bym jeszcze sprawdził czujnik temperatury wiem że już wymieniałeś kiedyś a na jaki oryginał czy podróbkę bo u mnie kumpel na podróbkę wymienił i mu 2 tyg. wytrzymał i VAG też nic nie pokazywał
-
syczenie z wlewu paliwa + falowanie obrotów
Co do problemów z odpalaniem to tak jak kolega wyżej napisał ten zaworek nie wpływa na odpalanie, do słów kolegi można dodać: wtryski benzyny do sprawdzenia świece, przewody, szczelność dolotu, i nieszczelne wtryski LPG, może też filtr PB jak nie wiadomo kiedy był wymieniany, ale to pokaże ci pomiar ciśnienia PB.
-
Problemy z pierwszym rozruchem zminego silnika
Po pierwsze syczenie powoduje uszkodzony elektrozawór odpowietrzania baku znajduje się on na obudowie filtra paliwa i dlatego ci zbiornik deformuje. Musisz sprawdzić pompkę paliwa i nie grzeb nic przy elektryce załóż zwykły przekaźnik i już. Sprawdź ciśnienie i zerknij na tą pompkę bo może jak ci się podciśnienie w zbiorniku zrobiło to coś się z nią stało, sprawdź jeszcze tak jak koledzy mówią tylko zakręć LPG i go wypal, ale nie sądzę żeby to pomogło, sprawdź ciśnienie pb i regulator ciśnienia i sprawdź też szczelność dolotu jak już silnik ci będzie chodził to psiuknij plakiem w okolice dolotu przepustnicy itp i zobaczysz jak coś się będzie działo z motorem to znaczy że jest nieszczelność i trzeba to uszczelnić, a jak jest szczelnie to tak jak ci napisałem.
-
Drgania, na luzie oraz przy dodawaniu gazu na 3,4,5.
Pokazuje ci wypadanie zapłonu na drugim cylindrze posprawdzaj cewki i świece
-
syczenie z wlewu paliwa + falowanie obrotów
to niby jest to samo ale zobacz jeszcze na swoim czy masz takie same numery są one na zaworze jak ściągniesz z niego tą gumową osłonkę to pod spodem będą numery