Treść opublikowana przez robert2844
-
[BRD] Oil Pressure Critical, brak mocy, dziwne syczenie przy dodawaniu gazu
Mi jak sie zatarła motorówka BPW to założylem silnik BKE -pasuje wszystko idealnie
-
Włączające się wentylatory
przyciskiem econ wyłaczasz klime
-
Koniec BPW
Wszystkie graty do nowego silnika poszły od BPW łacznie z pompkami i turbo .W tej chwilim jestem za granicą i bede jeszcze ponad tydziń .Jak wróce Pto najwyzej wrzucę logi to moze ktoś dostrzeże coś ciekawego w dziłaniu silnika .Pozdrawiam
-
Koniec BPW
W sumie nie jestem mechanikiem samochodowym,tylko elektrykiem od troszke wiekszych prądów i napięć .Racazej nie było wiekszych problemów z wymianą silnika .Razem z silnikiem poszła do wymiany dwumasa ,która równo rok temu wymieniałem,Jak sie okazało miała duże luzy i oddałem ją na reklamacje do kolegi Dzik z tego forum ,-Jak oceniam idee wrzucenia silnika 1.,9 tdi zamiast BPW -hmm czy ja wiem .gdybym wiedział ze 2.0 tdi to takie padło ,to na pewno bym nie kupił takiego auta z tym silnikem .Mam od czterech lat z czipowanego passata z 2001 r z silnikem 1.9 tdi AVB i w silniku oprócz wymian ekspoatacyjnych ,oraz rozrządu nic sie nie dzieje.
-
Koniec BPW
Silik zamontowany w aucie . Mam wrażenie ze nie odczułem spadku mocy, Chyba ciągnie tak samo zamontowany BKE jak stary uszkodzony BPW.Na razie po przejechaniu około 300 km chyba troszke mniej pożera paliwka . Z tego co wyczytałem silnik BKE nie był przystosowany do obsługi DPF ,także nie wiem czy jest sens robić robić korekte softu , tym bardziej że tak jak pisałem wczesniej miałem wywalony DPF ze sterownika oraz fizycznie.Odnosnie uszkodzonego silnika BPW swap pompy oleju robiłem prawie trzy lata temu ,zaraz po kupnie autka i oczywiscie kanał olejowy był nagwintowany i zaslepiony śrubką wkręcona na klej
-
Koniec BPW
Autko miało przelatane 300 tysiakow . Własnie juz nie che tej 2,0 BPW i dlatego kupiłem 1,9 do modelu B7
-
Koniec BPW
Witam skonczył mi sie silnik 2.0 BPW. Obróciły sie panewki w silniku i skrzywił sie wał pomimo zrobienia swapa pompy olejowej . Z tego co mówił mechanik nie opłaca sie go remontować Kupiłem goły słupek od silnika 1 9 BkE i wtym tygodniu bedzie robiona zamiana. Mam pytanie czy po przełozeniu wszystkich elementów włacznie z pompowtryskami od zatartego silnika bedzie mi dobrze chodził nowy silnik 1.9 bke ,czy musze zrobić korekte softu , zaznaczam ze wczesniej miałem wywalony dpf ze sterownika oraz usuniety fizycznie .I tylko jescze jedno pytanko wczesniej BPW miał 140 kucy ,a BKE ma 115 , czy po zalozeniu pompowtryskow od BPW nadal bedzie miał 140 kucy i ewentualnie czy nie bedzie za bardzo wyżyłowany,Dziekuje za pomoc
-
audi b7 bpw słabo ciągnie od dołu
Witam ostatnio zauważyłem ,ze moja niunia słabo ciągnie od dołu i jest mułowata do 2000obr ,po przekroczeniu tych obrotów juz jest ok.Dodatkowo kopci dosyc sporo na czarno.filtry wymienione,dolot raczej tez jest szczelny,pompowtryski są ok,dpf aut.Hamulec po 5 krotnym nadepnieciu robi sie twardy .Oto logi które na prędko zrobiłem VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Szczerze polecam dzika i dziękuję!
-
BPW a podkręcenie mocy
Wtam ma pytanko .na ile moge podkęcic moc bez szkody dla silnika .Auto fabrycznie ma 140 kucy,wyciety dpf .zrobiony swap pompy olejowej
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
hmm no własnie miska ta sama bagnet też ,tylko wywalone stare bebechy i zrobiony swap na 1.9 i oleju tak jak napisałem wczesniej ponad 5 litrów,prawie 5,5
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
czesc szukam oleju motul audi a4 b7 silnik BPW ,wyciety dpf + wszystkie filtry, wrzuc mi wycene na skrzynke pozdrawiam
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Witam ile wlewacie teraz oleju po zrobieniu swapa pompy oleju na 1.9tdi .Ja wswoim BPW wlewam teraz cos ponad 5 litrów oleju ,przedtem tylko 4l.pozdrawiam
-
[b7 bpw] Kontrolka świec, brak mocy
witam ja u siebie w czerwcu wywalilem DPF ,silnik to 2.0 tdi BPW 2006 .na skupie wziołem cos koło 650zł .pzdr
-
Rozłączanie klimatyzacji po dodaniu gazu w A4 B7
mialem dokladnie tak samo po sprowadzeniu auta z zachodu.Okazało sie ze byle zamienione kabelki od poduszki silnika z kompresorem od klimy /po zamianie wszystko wróciło do normy/
-
Prośba o analizę logów wtryskiwaczy A4 B7 BLB
witam podepne sie .jak sprawdzic cisnienie na tandempompie
-
wymiana silnika
witam posiadam audi a4 b7 z silnikiem 2.0 tdi BPW /który odmówił posłuszeństwa imusze go juz wymienic/na inny najlepiej na 1,9 tdi .W zwiazku z tym mam pytanie czy bedzie pasował kazdy na pompowtryskach z 1,9 tdi goły słupek plus osprzet z mojego 2,0 tdi bpw ,czy musze kupic taki jaki był BPW .I jeszcze gdyby podszedł z 1,9 to czy pompki i cała reszta bedzie pasowała włacznie ze sterownikiem czy to sie nie uda .Wczesniej miałem wyrzucony dpf mechanicznie i ze sterownika
-
Prozba o analize logów
dodatkowe logi statyczne 070, 075 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
-
Prozba o analize logów
witam w koncu udało mi sie wykonac logi autko zrobilo mi sie mułowate i czasami z rury niebieski dym tak jakby olej dostawal sie do spalania .oleju nie ubywa .DPF nie jest zatkany oto linki VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM ---------- Post dopisany 30-06-2013 at 15:50 ---------- Poprzedni post napisany 29-06-2013 at 18:42 ---------- panowie plisss .prosze z litujcie sie i cos napiszcie co sądzicie o tym silniku
-
zrobienie logów
witam zrobilem logi autko zrobilo mi sie mułowate i czasami z rury niebieski dym tak jakby olej dostawal sie do spalania .oleju nie ubywa .DPF nie jest zatkany oto linki VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Moje logi
-
zrobienie logów
witam posiadam a4 b7 i mam vcds 11.11.4 AKP pl do niego .chcialem zrobic logi w trybie BS ale za cholere nie podswietla mi sie na dole po lewej stronie /przelącz na nastawy 04/' i nie wiem jak mam zrobic ,ponadto w jaki sposób zlogowac grupe 000
-
wymiana turbo
witam skończyła mi sie turbinka w BPW.Mam pytanko na jaką najlepiej wymienic zeby pasowała bez zadnych przeróbek i na co zwrócic uwage przy wymianie /silnik nie jest zatarty mam zrobiony swap pompy olejuna 1.9 tdi/
-
ispekcja serwisowa
witam posiadam audi a4 b7 i za cholery nie moge ogarnąc w kodowania inspekcji serwisowej do auta .chciałbym zrobic zeby byl na fisie przeglad za 15000 km i za 365 dni podejmowalem rózne próby i za kazdym razem na fisie same kreski prosze o pomoc jak mam ustawic poszególne dane w kanałach.oczywiscie zestaw wskazników 17/adaptacja 10 i dalej poszczególne kanały kanał 2 wartosc 0 kanał 40 wartosc 0 kanał 41 wartrosc 0 kanał 42 wartosc 15 kanał 43 wartosc 15 kanał 44 wartosc 365 kanał 45 wartosc 2 i jescze nastepne dwa kanały cos o sadzy ,ktore nue wiem jak tez ustawic?
-
bledy wskazania paliwa w baku
witam a mozesz tą procedure podesłąc mi ?
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
witam jestem w trakcie wymiany pompy w bpw .kupilem pompe od arl z troszke wieksza,czyli dluzsza rurka od smoka niz jest na zdjeciach .czy musze to skrócic ,czy moze tak byc jak oryginal z arl jes jes jes.swap zrobiony aleee jazda