Treść opublikowana przez .Pablo.
-
Sprężyny do avanta gdzie jest góra gdzie dół
Dla zainteresowanych. Dzwoniłem do ASO i pan sprawdził mi jak powinny być zamontowane sprężyny powiedział że prawidłowy montaż tylko i wyłącznie kropka z dołu.
-
Sprężyny do avanta gdzie jest góra gdzie dół
Jak masz pojęcie o mechanice to jak masz quattro to sam wymienisz i przód i tył. Jak masz ośkę to przód sam wymienisz tyłu wątpię zawieche trzeba spuścić w dół potem nie ustawisz kątów. 80zł jedno koło. Przód sam sobie wymieniłem tyłu już nie dałem rady.
-
Sprężyny do avanta gdzie jest góra gdzie dół
Do avanta napęd na os czyli prawie całe zawieszenie w dół 80zł strona. potem trzeba geometrie ustawić. W quattro jest o wiele prościej.
-
Sprężyny do avanta gdzie jest góra gdzie dół
Witam potrzebuję na szybko informacji sprężyny do audi avanta tył można montować dowolnie czy jest różnica gdzie jest góra gdzie jest dół zawieszenie 1BE. Mechanik mi zamontował jedną z kropkami na dole druga z kropkami u góry. Nie za bardzo mi się to widzi ale wole się upewnić że wszystko jest w porządku. Jutro jadę na geometrię i nie chce płacić dwa razy jak okaże się że źle włożyli sprężyny. Dzięki za szybką informację Pablo
-
Źle ustawiona geometria zawieszenia reklamacja itp
Bój się bój bo partaczy więcej niż mechaników.
-
Źle ustawiona geometria zawieszenia reklamacja itp
Koledzy wyskoczył inny problem znowu po dniu jazdy przesunęło mi się tylne kolo w tył i auto siadło z lewej strony a z prawej się podniosło. Znowu jadę na reklamacje. Ciekawi mnie jedna rzecz co mogli źle poskładać że drugi raz w tak krótkim czasie przestawia się samo zawieszenie z tyłu ?
-
Źle ustawiona geometria zawieszenia reklamacja itp
Geometrie sprawdzili przód i tył tył ustawiali widocznie nie spojrzeli na kierownice przez to krzywa jest a nie chciało im się tego znowu robić.
-
Źle ustawiona geometria zawieszenia reklamacja itp
Witam ostatnio mam jakiegoś pecha na mechaników partaczy. Opiszę tak na szybko. Wymieniłem sprężyny w serwisie boscha w Czeladzi obsługują grupę vag. Wymienili sprężyny ustawili geometrię odebrałem auto zapłaciłem bajka. Dwa dni później lewa strona auta siadła bardzo mocno. Po oględzinach wzrokowych stwierdziłem ze tylne lewe koło jest cofnięte o jakieś 2cm co za tym idzie nie dokręcili zawieszenia przez co koło się cofneło. Pojechałem z reklamacją. Najpierw chcieli wcisnąć kit że sprężyna felerna ale jak pokazałem cofnięte koło zmienili zdanie. Zrobili korektę odebrałem auto a tu co kierownica jest krzywo <zły> jadę tam i mówię że znowu zrobili fuszerkę. Gość powiedział mi że mogą ustawić kierownicę ale odpłatnie bo robili tylko tył przodu nie ruszali. Jak to wygląda z punktu widzenia prawa. Robili geometrię to jak kiera jest krzywo powinni ja poprawić bezpłatnie????????? Przed wymianą sprężyn z tyłu była prosto. Będę dzwonił jeszcze do rzecznika praw obywatelskich i podjadę na inny warsztat spytać się jak to wygląda ale może ktoś z was wie co i jak? bo chce utemperować gościa za taką fuszerkę.
-
Polecany serwisy przyciemniające szyby w Audi
Ja mogę polecić gościa w Czeladzi robiłem u niego już 2 auta i zawsze idealnie robił czas wykonania 1 dzień. Gościu przyciemnia też szyby w salonach audi i wv i mrcedesa kiedy klienci sobie zażyczą.
-
Nastawy podstawowe
Tak na szybko podpinasz vaga auto zapalone klima na auto wchodzisz w klimatyzacje 08 potem bassic settnig 04 następnie grupa 001 i vag sam przeprowadzi nastawy podstawowe we wszystkich polach będziesz miał zera. Warunek przeprowadzenia nastawów jest brak błędów w sterowniku.
-
Czy wszystkie amortyzatory będą pasowały do sprężyn?
Ja bym uważał z progresywnymi spreżynami i zwykłymi amorkami. Jeśli masz glebę to auto jest niżej co za tym idzie musi być sztywniejsze i nie może się uginać tak jak na zwykłych amorkach bo na nierównościach będziesz podwoziem szlifował <hahaha> chyba że lubisz efektowną jazdę i iskry spod auta poczytaj na forum jest kupę wątków na ten temat
-
Montaż klimatyzacji czy się opłaca?
Moim skromnym zdaniem gra ni warta świeczki
-
Polerowanie- parę pytań początkującego
zaczynasz papierem wodnym np. zacząć od 800 kończysz na 2500 później np. plastX Megsa. lapek jeśli nie chcesz się mocno bawić w polerkę to nie kupuj maszyny. Mycie-Glinkowanie-Mycie-Ultimate Compound + tricolor-cleaner (np. Dodo juice prime)- na to colli 476 i efekty będą. Jak spolerujesz lampy to daj znać ile wytrzymały <hahaha> Pzdr dla fachowca Sqizzy
-
Brak tylnego oświetlenia w przyczepie
Wypnij przejściówkę bo może ona szwankuje próbówkę w rękę zapalasz światła i sprawdzasz. Rozpiskę pinów znajdziesz w necie. Ja dzisiaj walczyłem z przyczepką teścia przegniły piny w kostce montaż nowych i wszystko ładnie chodzi. Co do sprawdzenia to robisz to tak koniec próbówki z kabelkiem do masy przód próbówki do pinu od świateł jak próbówka świeci to prąd dochodzi. Potem wpinasz adapter i też sprawdzasz tak samo dotykasz do pinu świateł i jak nie świeci to adapter do wymiany.
-
Weitec -30 jakie amortyzatory
Na przeglądzie amory przód 98% obie strony tył prawy 96% lewy 94% tyle wyszło sprężyny idealnie dobrane do mojego auta sprawdzałem nawet po numerze katalogowym. W aucie miałem 3 osoby ze mną i na większym progu przytarłem jechałem bardzo wolno. Może faktycznie amorki jutro sprawdzę i się okażę. Autko prowadzi się bardzo dobrze a na amorkach zużytych było być czuć nie pewne zachowanie się auta.
-
Numer katalogowy sprężyn
Witam potrzebuję numer katalogowy tylnych sprężyn 1BE do avanta 2006 rok napęd na przód. W miarę możliwości potrzebował bym też kolorystykę kropek i najważniejsze cenę . Wielkie dzięki za odpowiedź.
-
Weitec -30 jakie amortyzatory
Witam, obniżyłem sobie autko -30 na sprężynach weiteca autko idealnie siadło. Oryginalne amorki 1BE mają po 98% więc idealne jest tylko mały problem przy większym progu zwalniającym autko zahacza podłogą przednie amorki za mocno się uginają i teraz pytanie zmienić amorki na jakieś o mniejszym skoku jak tak to na jakie i o ile obniży się komfort jazdy? Czy wrócić do sprężyn 1BE nie mieć gleby ale mieć komfort i nie bać się progów zwalniających. Czekam na opinie osób które mają amorki o obniżonym skoku. Interesuje mnie jeszcze czy po założeniu amorków o obniżonym skoku autko siadło mocniej? Pozdrawiam Pablo
-
Polerowanie- parę pytań początkującego
Jak nie masz pojęcia o polerce to oddaj go do fachowca bo zniszczyć lakier idzie raz dwa. Jak już chcesz się sam za to wziąść to kup polerkę do nakładania wosku ma odpowiednie obroty więc nie przypalisz lakieru. Pasty używaj lekkościernej . W zasadzie możesz użyć pasty tempo i ręcznie nawoskować i wypolerować auto efekt podobny. Co do polerowania kloszy lamp to opinie są bardzo różne. Ja osobiście uważam że jak wypolerujesz za mocno to zedrzesz powłokę ochronną lampy i będzie się o wiele szybciej niszczyła. Pozatym mogą powstawać załamania światła przez źle wypolerowany klosz.
-
[ALL] Fotelik samochodowy dla dziecka - CHICCO KEY 1 X-PLUS - opinie
Ja kupiłem fotelik romera duo plus bardzo dobrze wypadł w testach zderzeniowych jest bardzo wygodny i ma jeden bardzo duży plus mocowanie na isofixa i pasy bezpieczeństwa. U siebie mocuje na isofixa jak małego bierze dziadek to tylko pasy wchodzą w grę. Fotelik bardzo dobrze chroni dziecko jak dla mnie rewelacja. Ma jednak dużżży minus cena ale na bezpieczeństwie się nie oszczędza. Ps montaż fotelika 30 sek demontaż 5 sek
-
Zapamiętano dane o kolizji błąd 00595 i 00003
Z tego co się orientuję to sterownik crashdaty jest chowany gdzieś pod tapicerką i można go zresetować wyjmując go z auta i podpinając do odpowiedniego kompa.
-
[ALL] Odwieczny problem obniżenie zawieszenia
przód siadł mocno tył prawie w ogóle. Teraz przód i tył 63cm. Trzeba bardziej uważać bo autko niższe jest. Co do twardości to ja zauważyłem różnicę autko twardsze natomiast moja żona różnicy nie widzi (kobiety ) . Syn też różnicę widzi bo usypia dwa razy szybciej podczas jazdy hahaha. Jestem zadowolony z wymiany teraz tylko czekam na wiosnę i alumki
-
[ALL] Odwieczny problem obniżenie zawieszenia
Sprężynki założone autko idealnie równo siadło przód i tył. Jutro wkleję jakieś fotki bo dzisiaj było już ciemno i kiepsko było by widać. Ale muszę przyznać że zrobiło się sztywniej ale nie do przesady. Jak trochę pojeżdżę to dam znać jak autko się prowadzi.
-
Pytanie przed wymianą płynu hamulcowego
Auta z esp i abs przy wymianie płynu muszą mieć odpowiednie ciśnienie w układzie hamulcowym więc metoda na deptanie przez kolegę jest trochę ryzykowna, nie mówię że się nie uda ale często dochodzi do zapowietrzenia układu.
-
[ALL] Odwieczny problem obniżenie zawieszenia
Różnica między tyłem a przodem wynosi 3cm(mierzone od ziemi do nadkola, przód 66 tył 63cm) więc trochę chyba za duża różnica. Założę te sprężyny i się wyjaśni
-
[ALL B6] Prośba o wycenę zawieszenia
Stan sprężyn idealny