Treść opublikowana przez .Pablo.
-
[B5 AFN] Zapocony kapsel zakrywający łożysko
Zacisk musi chodzić płynnie na jarzmie. obie prowadnice powinny lekko wchodzi i wychodzić. Rozbierz wyczyść nasmaruj w razie potrzeby wymień prowadnice. Jeden klocek starł się przez to bo pracował tylko on cała siła docisku szła na niego. Jak zrobisz zaciski OBA to problem z zapoconym capslem łożyska też zniknie. Pozdrawiam Pablo
-
[B7 BPW] Renowacja i malowanie felg proszkowe
Witam koledzy poszukuję na śląsku dobrego zakładu zajmującego się renowacją felg. Chodzi o pomalowanie proszkowe bo stary lakier odprysł w kilku miejscach i drażni mnie to bardzo Z góry dzięki za odpowiedź.
-
[B5 ADP] Dmuchawa raz działa raz niedziała i chyba o coś "wadzi"
Kolego dostanie się do dmuchawy to 10min odkręcasz schowek i już widzisz dmuchawę. Odkręcasz 4 śubki odpinasz kostkę i masz silniczek na wierzchu. Ja w swojej b5 miałem przypadek że dmuchawa na wyższych obrotach tarła o coś po wyjęciu okazało się że obudowa wirnika była pęknięta i podczas pracy siła odśrodkowa ją rozszerzała i tarła o obudowę. Pokleiłem to ale nie wytrzymało długo więc musiałem na nową wymienić. Rozkręć swoją i zobacz co się stało.
-
[ALL B5] Złe prowadzenie - geometria
Dość kiepska jakość tego skanu ale z tego co udało mi się odczytać to zbieżność tylnej osi daleko odbiega od normy. Przednia oś ok.
-
[ALL B5] Pytanie o koszt zawieszenia
Przód komplet wahaczy i łączników od 600zl wzwyż warto jednak dołożyć trochę i kupić firmowe o wiele więcej wytrzymują.
-
[B5 AFN] Zapocony kapsel zakrywający łożysko
Smar w łożysku jest stały więc jak się poci kapsel to znaczy że smar się nagrzewa i wypływa. Sprawdź czy nie trzymają ci delikatnie hamulce. Jak będą lekko tarły piasta będzie się nagrzewać i smar stanie się płynny będzie wypływał z kapsla.
-
[ALL] Które wysilone żarówki H7 najlepsze ???
Ja w b5 używałem philipsów blue vision itp widoczność rewelacyjna w nocy. Minus to wytrzymałość żarówek max 5 miesięcy.
-
Możliwy montaż systemu Isofix w Audi A4 B5?
Pomysłowość ludzka nie zna granic A w razie wypadku masz pewność że fotelik i uchwyt zachowa się tak jak powinien? Ja bym swojego dziecka w życiu nie posadził w foteliku z taką partyzantką. Poza tym foteliki montowane pasami też spełniają wymogi bezpieczeństwa i otrzymują 4 gwiazdki. Więc jak nie ma możliwości montażu isofixa to sobie odpuść
-
[ALL B5] które koła wybrać ? // ANKIETA!!
Ani jedne ani drugie mi się nie podobają ale o gustach się nie dyskutuje jak miałbym już wybierać o numer 1 (głos oddany)
-
[ALL B6] Problem z podgrzewaniem fotela.
Koledzy maty po prostu zużywają się mechanicznie od wsiadania i wysiadania przeciera się kabel i przepala. Ja u siebie jakiś miesiąc temu wymieniałem mate objaw był następujący lewa strona siedziska bardzo mocno zaczęła grzać i zaczęła śmierdzieć tapicerka od razu wyłączyłem kupiłem matę w aso koszt 420zł siedzenia sport. Porozbierałem fotel wymieniłem matę całość zajęła mi z 2 godz. Od razu mówię trzeba mieć pojęcie jak pościągać osłony bo można je połamać. Niektórzy rozbierają fotel i lutuj a matę ale ja jakoś się balem żeby mi się potem auto nie spaliło
-
[B5 AFN] Wymiana przegubu i straszny problem
Po co się mordować z przegubem jak wystarczy wyjąć dwa sworznie dolnych wahaczy i przegub wchodzi idealnie i bez najmniejszego problemu
-
[ALL B6] Problem z podgrzewaniem fotela.
Odepnij kostkę pod fotelem zieloną i zmierz napięcie na stykach jak dochodzi prąd to mata spalona jak nie dochodzi to potencjometr. Ja stawiałbym na potencjometr ponieważ mata grzała na 6 więc prąd dochodził. Zmierz to i będziesz wiedział co i jak
-
[ALL B5] Koła 15'' z B5 do B7 tak czy nie
B7 wychodziły też seryjnie z tarczami 320 a wtedy już 15 nie podejdą, więc lepiej to sprawdź
-
[B6 AVF] Przegub zewnętrzny - użycie podkładki dystansowej
Jedź do mechanika masz dwa lata gwarancji na robociznę, koleś odwalił fuszerkę niech teraz naprawia i ponosi koszty.
-
[ALL] Jakimi środkami zadbać o felgę?
Numer jeden do mycia felg to sonax tak dobrego środka nie używałem jest trochę drogi ale wart swojej ceny Co do zabezpieczenia felg i opon wystarczy kupić byle jaki środek do konserwacji opon i gumy. Zimowych felg nie zabezpieczysz bo sól i tak zrobi swoje
-
[B6 AVF] Rezonans wydechu
Na 90% źle wspawana plecionka. Ja kilka dni temu wymieniałem plecionkę u siebie zamiennik walkera też wzmacniana żadnego rezonansu nie ma wszystko chodzi tak jak powinno czyli cicho . Nie ty jeden masz problemy z rezonansem kupę osób po wymianie plecionki narzeka na rezonans. Przez to wymianę plecionki trzeba zlecić fachowcowi
-
[ALL B5] Jaki rodzaj płynu dolać
Jak musisz dolać płynu a nie wiesz jaki masz dolej płyn prestone żółta butelka jest to jedyny płyn który miesza się z każdym rodzajem płynu nie powodując zmiany koloru starego płynu jak i właściwości. W ostateczności wymień płyn na nowy.
-
[ALL B7] Brak ogrzewania
Pierwsze słyszę żeby klima się wyłączała w b5 to się zgodzę sama się wyłącza w b7 chodzi cały czas. Jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi
-
[B5 ADP] CZy można tak wymienić wahacz banan ?
Jak może się zbieżność zmienić po wymianie wahacza sworzeń może tylko wejść w jedno miejsce śruba tulei też więc nie ma możliwości zmiany zbieżności. Jeżeli zbieżność nie była dawno ustawiana to można dla świętego spokoju ustawić ale nie jest to konieczne.
-
[B5 AHU] Odpowietrzenie pompy abs
Stara sprawdzona metoda odkręć wszystkie odpowietrzniki idź na kawę albo dwie wróć zakręć odpowietrzniki i w razie potrzeby odpowietrz do końca sposobem pompowania jak chłopaki wyżej pisali i będzie git
-
[B7 BPW] plecionka wydechu
Mam dpfa W aso cena kosmiczna ale już byłem w serwisie tłumików zrobią to za 250zł [br]Dopisany: 31 Październik 2011, 19:43_________________________________________________Tak na marginesie wallker produkuje zamiennik plecionki z rurą. odkręca się 3 śruby od kata obejmę z tylu i pasuje idealnie. Wkładasz skręcasz i gotowe. W aso tylko z katem cena 4200zł :polew:
-
[ALL] Relingi od A4 b6 do A4 b5 .
Nie możesz sobie wywiercić dziur w dachu gdzie ci będzie się podobało Jak jest inny rozstaw to d*pa nie trafisz w miejsce przeznaczone do montażu i relingi zwieje ci przy 100km/h
-
[ALL] Śruby zabezpieczające problem
Kolego stary sprawdzony sposób odkręć 4 śruby wsiądź do auta i przejedź się rundkę dookoła domu i śruba w palcach ci pójdzie W ciężarowym volvo chłopaki męczyli się z jedna szpilką zrobiłem rundkę i w palcach odkręcili oczywiście za flachę im pomogłem
-
[ALL B6] Schowek jeszcze raz - jaka wersja pasuje
Wystarczy zrobić malutką dziurkę z góry żeby podciśnienie jakie wytwarza uszczelka nie powodowało obciążenia zawiasu. Siłownik dalej spełnia funkcję tylko o wiele lżej chodzi
-
[ALL] Samochodowy pochłaniacz wilgoci
Za 11zł można to wypróbować w końcu taka kasa to nie majątek W nowszych autach gdzie klima chodzi non stop jak np u mnie nie ma problemu wilgoci bo klimatyzacja osusza powietrze. Ja kupisz i przetestujesz daj znać czy faktycznie działa