Treść opublikowana przez Elendir
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Tyle kasy na remont z drugiej strony b6 sprzedaż tam za 17 dodasz dychę i możesz już za b7 się rozglądać jakaś ..
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
VWVortex.com - Oil Consumption Fix for 2.0L! (semi-repost) Ogólnie tu macie topic o alcie spalanie jest we wszystkich autach gdzie jest ALT czyli WV golf, jetta audi itp Tam coś pisali o rozwiązaniu problemu ale chyba są w podobnej kropce co my na końcu ktoś pisał o lucas oil stabilizator ale z tego co widzę to zwykły zagęszczacz oleju chyba
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Albo za 5 lat sprzedać i kupić następne B w sumie taki mam plan auto idealne buda zero rdzy i prawie jak nowa tylko ten olej aż szkoda bo kurcze auto jest super i fajnie się jeździ
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Radzę poczekać na wyniki remontu kolegi. Raczej jedynie co mi jeszcze do głowy przychodzi to zmiana na 10w40 myślę że tutaj powinno być znacząca różnica w spalaniu oleju tylko pytanie czy taki olej by się nadawał .. Ale 600 km już przejechałem po wymianach filtra płukankach itp tam dolalaem 100 ml na wszelki wypadek- takie zboczenie ale nie zapaliła się jeszcze lampka oil min dziwne jakieś popsuła się czy co no dziwne :/
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
A jak pół litra wciąga to opłaca się już robić remont czy poczekać ?
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Mi się wydaje że jak nagar się usunie (jakoś już nie wchodzę w temat że się usunie ) to pojawią się różne drobne ryski albo jakieś inne defekty które ten nagar uszczelniał i wtedy spalanie oleju może się pogłębić można by wtedy spróbować jakimś ceramizerem czy czymś .. ale to tylko moja teoria Ludzie stosują ceramizery ale one w większości nie mają prawa pomóc bo niby jak naprawią uszkodzone powierzchnie pierścieni czy cylindrów jak one przeważnie zapchane są nagarami
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
U piotrekyrtum usunięcie nagarów spowodowało chyba jeszcze większe branie oliwy - ale to niech on się wypowie , ja narazie zamało przejechaem żeby coś oceniać ale chyba też wcina dalej ogólnie chodzi o płukanki i antykoksa
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
No ja u ciebie robię płukanki itp jak to nie pomoże to pozostaje wymiana tych pierścieni w sumie 2 tys można jeszcze doinwestować tym bardziej że chce z 4 lata tym pojeździć a auto trochę wartość jeszcze potrzyma , ciekawe czy w b7 są podobne problemy ....
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
piotrekyrtum i jak po tym antykoksie ? bo ja też za kilka dni chcę tego użyć
-
Antykoks problem!
A można tego antykoksa wlać do oleju tzn na stronie piszą że niby można na 15 minut wtedy jako płukanka by to zadziałało
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
No mi zassysa i sobie paznokcia złamałem Dobra ale co myślicie o tym x-cleanie może warto wlać , może mu nie zaszkodzi ? bo w forum głównym olejowym nie bardzo da się pogadać bo zaraz są wykłady o braniu oleju Jak wymienialiście rozrząd to wymienialiście też uszczelniacze wału itp? Sugerowaliście się może książka serwisową , przy wymianie rozrządu - bo może robię to nie potrzebnie - po zakupie jeszcze rozrząd właśnie jest niewymieniony ?
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
No właśnie z ciekawości też mnie ten x-cess i clean interesuje ale zrobił się bajzer na 2 strony i kazali mi spadać do mojego ukochanego forum o alcie i pożeraniu oleju
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
hej a do alta 2.0 z b6 dobry będzie olej motul 5w40 x-clean ? może być lepsiejszy od x-cessa ?
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
A nie zassysa się wam korek wlewu ? ja już 2 razy palców sobie o mało nie połamałem generalne tak się zassie że nie można odkręcić - trochę nie fer od strony audi skoro trzeba co jakiś czas odkręcić by wlać olej chyba że tak specjalnie zrobili
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
No właśnie jakbyś czytał uważnie to to chyba darkle napisał że używał antykoksa i trochę mu pomogło mi wiele nie trzeba wystarczy żeby z pół litra na tysiać zrobić 200 ml i było by git
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
No ogólnie było tak że pół litra mi szło na tysiąc , a ta kontrolka zapalała się nawet po 200 km , a teraz coś cicho siedzi (może się popsuła ) , generalnie wyskakiwało olej min nawet jak było prawie full .. O to chodziło ?
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
nom
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Ja chce antykarbona i z płukanką motula plus nowy olej , tylko nie wiem czy się coś nie rozszczelni .. Tzn używam antykarbona , a później po godzinie płukankę z nowym olejem tym 5w40 x-clean Choć ostatnio przejechałem juz 600 km i kolntrolka mi nie wyskoczyła z olejem ani razu może jakieś zmiany na plus zachodzą ogólnie..
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Przetestuj bo też o tym myślę
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Nie bo ogólnie była akcja serwisowa ich wymiany na inne czy jakoś tak
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Spoko już wiem o co kaman , helmut u mnie poddał się akcji serwisowania cewek w 2011
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Wiesz że najlepiej wymienić wszystkie od razu:wink: No tak też w serwisie chyba uczynią A to chodzi o serwisowa/darmowa wymiane cewek? bo ja kiedys tam dzwonilem i powiedzieli mi zebym spadal:P
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
No ja mam na myśli 5w40 xclean wczesniej nikt o nim nie pisał bo generalnie był droższy od xcesa ale teraz cenowo wygląda tak samo Motul 8100 X-Clean C3 5W40 5L cena 134.00 PLN on jest z tą norma Euro IV o niższej tam emisji spalin bla bla to do czego alty były przystosowane . Cena akurat na tej stronie jest baaardzo ciekawa
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Jak piszecie o katalizatorze to może warto wlewać tego x-cleana własnie bo ma niższą zawartość popiołów itp to dzięki temu wolniej będzie się zużywał ?
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
No ale jest szansa że te nagary mogą puścić po jakimś czasie wlewania 5w40 ? może częstsze wymiany oleju plus płukanka rozrzedzą to dziadostwo ... Mały remont do 2 tys można zainwestować ale jakieś większe to chyba nie ma sensu jak auta warte są tak plus minus 20 tys i jak będziecie chcieli sprzedać za rok dwa to nikt wam tego nie doceni i da 15....