Treść opublikowana przez sebco
-
Wymiana paska wielorowkowego
Witam Jest popękany pasek wielorowkowy Czy do wymiany paska trzeba ściągać przód? Niektórzy piszą że trzeba inni że nie?
-
Falują obroty po odłączeniu akumulatora
Witam Dziś wyciągałem zegary ponieważ montowałem alu ramki więc odpiąłem akumulator. Po podpięciu akumulatora po jakiś 2min silnik samoczynnie wchodził płynnie na obroty 1200 i po 30 sekundach spadał do normalnych wszystko na jałowym i tak 2 razy. Później pracował przez ok 5min i nic się nie działo - było ok. Zobaczę jutro. Co jest powodem takich zachowań silnika ( komputera) po odłączeniu akumulatora. Czy muszę zrobić jakąś adaptację ?
-
przednie głośniki wysoko tonowe - jak wyciągnąć
Witam Chciałbym wymienić fabryczne gwizdki z przodu na inne (infinity jeżeli podejdą, mam z poprzedniego samochodu Audi 80) Jak ściągnąć maskownice z gwizdków w drzwiach? Czy należy ściągać cały boczek?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
zakupiłem 5W40 MOTUL 8100 x-cess 5w40 505.00 i wszystkie filtry MANN u DZIKA. Ceny bardzo konkurencyjne. Mam nadzieję że nie będzie to moja klęska
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Co myślicie o marce oleju Repsol produkt hiszpański lano ponoć do Seatów. Myślę o zalaniu Elite 50501 TDI 5W40 OLEJE-SMARY-KOSMETYKI - Oleje do motoryzacji - Oleje silnikowe do samochodów osobowych i lekkich dostawczych - Repsol Polska
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Rozumiem... Wszystkie 4 oleje (ze strony 213) sa jak dla mnie... prawie ze rownorzedne. Ale napewno LM stoi na pierwszym miejscu, niestety cena go troszke dyskfalifikuje. Nastepnie Millers i Motul, do normalngo uzytkowania sa prawie jednakowe. No i Valvoline... bardzo dobry olej, porownywalny z poprzednikami. Na jego plus, jest to ze podobno ma w sobie srodki uzdrawiajace uszczelniacze. Ostatno jezdze na Valvoline i silnik jest suchy. Tak ze do wyboru... w zaleznosci od koloru opakowania. piszesz o 10w40 czy 5w40
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
tak mam ustawione przeglądanie więce postów na stronie
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
ja ma 140stron podaj jakiś post z tej strony
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
MOTUL 6100 Synergie+ 10W40 chyba na razie ten
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
10W40 czy 5W40
-
Czyszczenie soczewki lasera RNS-E?
Pracowałem kiedyś w serwisie autoryzowanym marki ... . Czasami dla klientów którzy nie chcieli wymieniać optyki (lasera) to robiliśmy płukanie jeżeli oczywiście optyka raz czytała raz nie. - oczywiście bez GW Tzn wyciągaliśmy optykę. ciepła woda przegotowana ok 40st z płynem do naczyń typu Ludwik moczenie ruszanie ok 5min później płukanie pod bierzącą wodą i płukanie w wodzie przegotowanej i szybkie suszenie suszarką. Każda optyka wstawała. W optykach głownym problemem jest kurz (bród) osadzający się na soczewce lusterku i laserze i elemencie odbiorczym strumienia lasera
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
a co sądzicie o niemieckich olejach RAVENOL specyfikacja RAVENOL VSI 5W40 RAVENOL 5W-40 VSI - RAVENOL Motul w tym teście wypada słabo do niego
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
ale co zauważyli po tej zmianie. Jaki powód przejścia? Przeszli z 10W40 na 5W40 i ponownie 10W40 czy też z 5W40 na 10W40
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
ciekawy jestem ile forumowiczów miało problem po przejściu na 5W40 lub stwierdziło że to wina syntetyka. Jestem nowy w TDI więc się nie dziwcie takim stwierdzeniom. Po prostu mało nie dałem za Audi silnik jak na laika TDI uważam że chodzi pięknie. Wszystko wskazuje że ma obleciane 240tys a nie chciałbym nagle dołożyć do niego kupę kasy kolejnej której nie mam.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Po tych rozważaniach nadal nie wiem co wlać kupiłem AVG 3tyg temu z Niemczech. Nie wiem co było lane wszędzie nalepki VW z oznaczeniem Castrol ale brak jaki? Jedni latają na 10W40 inni 5W40 jedni się boją drudzy nie. Tabliczka na czerwono w pierwszym poście wyraźnie - lej 5W40 MOTUL żadnych problemów z mineralnego na syntetyk
-
Pytania po zakupie samochodu
Witam Mam kilka pytań po zakupie samochodu? 1. Olej - widzę że wszyscy proferują MOTULA 5W40. Nie wiem jaki mam czy faktycznie mogę go wlać 5W40 ( na forum czerwony tekst wskazuję że na 100% tak ) czy też dla bezpieczeństwa jakiś 10W40 z normą 505.00 2. Jeżeli bym się zdecydował na 10W40 to jaki konkretnie? 3. Jaki koszt rozrządu z robocizną? Sam nie będę wymieniał ale co trzeba ściągać do wymiany rozrządu i czy jakaś regulacja powinna być kąta wtrysku itp... 4. Turbina jak bardzo ją powinno słychać bo jest słyszalna w górnych partiach obrotów? 5. Uszkodzona część podgrzewania siedzenia kierowcy na 6tce grzeje ale nie mocno. Mam wypalona dziurkę przez kabelek w fotelu i widzę jeden drucik urwany drugiego nie widzę - co trzeba zrobić z fotelem aby to naprawić? 6. Jaki wybrać filtr paliwa? KNECHT? Jak to jest z wymianą chodzi mi o ewentualne zapowietrzenie układu? Jak prawidłowo wymienić filtr 7. Jaki wybrać filtr oleju? Widoczny jest z góry. Odkręcamy z góry czy z dołu? Zalewać nowy olejem przed wkręceniem. 8. Czy dolewacie do swoich TDI jakiś specyfików typu Motor Life do oleju? 9. Czy można jakoś sprawdzić przebieg - ASO nie udziela takich informacji na temat historii 10. Sprzęgło - bierze za połową nie nagle ale z półsprzęgłem całkowicie chta na końcu - czy jeszcze pojeżdżę? 11. odczytałem urządzeniem diagnostycznym błędy: 23-07-2012 17964 - Charge Pressure Control: Negative Deviation P1556 - 35-10 - - - Intermittent - skasowałem go i do teraz się nie pojawił 29-07-2012 17664 - Engine Coolant Temp Sensor (G62): Open or Short to Plus P1256 - 35-10 - - - Intermittent - skasowałem dziś zobaczymy czy się pojawi Ostatni błąd może spowodowany był ściągnięciem górnej pokrywy z silnika. Gdzieś na złączu od czujnika temperatury. Może jakieś kabelki dotknąłem. Dodatkowo pod pokrywą silnika znalazłem chyba fabryczną postrzępiałą gąbkę który nie wiem jaki miała zadanie - chyba wygłuszyć
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich szczęśliwców AUDI. Własnie sie przesiadłem z Audi 80 B4 na Audi A4 B5 FL 1999. Moje poprzednie było Silver Horse V6 obecnie to Golden Horse TDI