Treść opublikowana przez egon_81
-
Alternator nie doładowywuje nowego Boscha 77Ah 780A
Wystarczy prześledzić bezpieczniki w konsoli te po lewej stronie czy gdzieś jeszcze będą? Miernik może być długo wpięty? bo coś na nim jest napisane; dla 10sek max co 15min. Później zajmę się wiązką drzwi.
-
Alternator nie doładowywuje nowego Boscha 77Ah 780A
Mierzyłem pobór po 3godz. od zamknięcia auta z pilota, maska była uchylona. Po jej otwarciu zdjąłem klemę -. Wpiąłem miernik i do 30sek. było 2,7A później schodziło aż do 0,11A po 1min. Alarmu nie mam ale mrugała dioda w drzwiach. Sprzęt podłączał forumowicz który się na tym zna, więc liczę, że tu jest ok. Podejrzewam 2 rzeczy, CB radio które sam podłączałem po stacyjce, nie pamiętam do którego bezpiecznika ale jutro sprawdzę. No i sam lutowałem wtyczkę Bose ściśle według instr. z forum. Jeszcze raz zmierzyć? Aha, kiedyś kilka razy przy uchylaniu drzwi kierowcy miałem wrażenie, że głośnik przestaję grać na chwilę i dwa razy przyuważyłem, że po zamknięciu dioda nie mruga.
-
Alternator nie doładowywuje nowego Boscha 77Ah 780A
Kupiłem miernik i wyszło 0,11-0,12 na mierniku ustawionym na 10A, to jest za dużo czy OK?
-
Alternator nie doładowywuje nowego Boscha 77Ah 780A
Jak sprawdzić pobór w stanie uśpienia, zrobi mi to od ręki? Czy prąd czy napięcie to nie wiem ale coś mówił o 14,7 voltów?
-
Ledzwia fotela nie dziala
Nic poważnego, pęknięty drut podtrzymujący poduchę, do zrobienia samemu. Opis dokładny jest na forum, częsta usterka lędzwi fotela kierowcy.
-
Alternator nie doładowywuje nowego Boscha 77Ah 780A
Ok. Jutro podjadę i sprawdzę. Dzięki ---------- Post dopisany 30-01-2014 at 19:37 ---------- Poprzedni post napisany 29-01-2014 at 19:44 ---------- No i byłem u elektryka i twierdzi, że ładowanie jest wzorowe. Powiedział, że co dwa tygodnie należy podładowywać akumulator przy takiej eksploatacji, że to normalne i nic mu nie będzie. Oraz, że wielkość akumulatora tu nie ma znaczenia. Ma rację?
-
Alternator nie doładowywuje nowego Boscha 77Ah 780A
Nie wiem, około 10 st. więcej niż na dworze. Miernika nie mam i nie wiem jakie jest na dzień dzisiejszy. Wiem, że podłączyłem go pod stary prostownik i pokazywał 7-8 po godz. jest 2,5-2,6, a prąd ładowania jest około 5mA
-
Alternator nie doładowywuje nowego Boscha 77Ah 780A
Alternator był sprawdzany przez znajomego elektryka we wrześniu przy wymianie starego oryg. A świece były zmieniane zeszłej zimy. Silnik pali bardzo dobrze(ewidentnie rozrusznik przymulił się słabym prądem)
-
Alternator nie doładowywuje nowego Boscha 77Ah 780A
Panowie, mam nowy (4m-ce) akumulator S5 Bosch 77Ah 780A. Auto zimuje w garażu a mimo to po 2 dniach postoju rozrusznik słabo zakręcił. Dziś podłączyłem go pod prostownik w celu doładowania. Co może być przyczyną, że nowy akumulator nie daję sobie rady w moim aucie? Poprzedni aku to 9letni oryg. Auto ostatnio jeździ tylko po mieście krótkie przebiegi. No i w poprzednim roku dołożone Bose(dużo używane), Rns-e, BT, zmieniarka CD i nic więcej przy elektryce nie grzebane. No i przy montażu aku klemy dobrze wyczyszczone i nasmarowane wazeliną były, alternator niby był OK. Aha mam jeszcze tryb skandynawski świateł. Czy to wina za małego alternatora do 780A, przy przebiegach w koło komina i będę musiał go doładowywać co jakiś czas, czy może coś jest nie tak?
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
Nie pamiętam, ale jakaś wysoka. (mam go od Siemiana nie cały rok, zakładany przez Bart'sa więc jakiś nowszy będzie). Działa z rns-e MF i SDS no i xperią L. Mój kabel nie chce pokazać modułu. Resetowałem radio 40sek, reset ust. telefonu. Wyjmowałem baterie z telefonu ale faktycznie chyba go pamięta. Tylko, że L'ke rozparowałem i ponownie pytał o książkę.
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
Mam problem z xperią M. Zmieniłem fona ze zwykłej nokii na smarfona i mała kicha jest. Łączy się z rns-e OK ale nie ma kontaktów na fisie oraz połączeń zapamiętanych na radiu. Wcześniej wszystko było idealnie z małą nokią. Teraz mogę z kierownicy połączenie odbierać ale od nie wiadomo kogo:-) Nawet z radia nie mogę zadzwonić. Więc sprawa wygląda tak, że moja miła ma xperie L i o dziwo przy parowaniu ładnie prosi o zgodę na zassanie książki tel. czego już przy mojej M'ce nie robi. Kombinowałem na różne sposoby i nie chce mojej książki. Zauważyłem, że L ma andka 4.2.2 a mój 4.1.2. Czy tu będzie przyczyna? Nie ma aktualizacji przewidzianej u mnie do 4.2.2. Ma ktoś jakieś pomysły.
-
Muzyka w naszych autkach
- Automatyczne ZDALNE otwieranie/zamykanie klapy bagażnika (avant)
gdzie zamówię te niebieskie i jaki ich nr katalogowy? też się zabieram za tego moda.- Z jakim momentem dokręcać śruby w kołach?
Wiem czemu tak robią. Powoli wszyscy, wszystko mają w d*pie. Niedługo wszystko samemu będzie trzeba robić. Byle skasować, dokręcić na całą epę żeby ino się nie odkręciło aby odszkodowania czasem nie płacić. Nastają chore czasy. Taka niestety jest prawda Panowie.- Automatyczne ZDALNE otwieranie/zamykanie klapy bagażnika (avant)
podjedź, podjedź bo też nie mogę się doczekać. Siłowniki już wiem jakie, teraz czekam na sprężynki i zamawiam.- Z jakim momentem dokręcać śruby w kołach?
chyba zacznę do wulkanizatorów wozić ze sobą klucz dynam. To jest jakiś obłęd poprzedni już mi mocno dokręcał kółka pneumatycznym ale ostatnia, poważna firma wulk. mi tak dokręciła, że 2 metrową rurą odkręcałem ledwo kółka po 3 dniach!!! poważny klucz mi się powyginał. Normalnie szok. U Was też tak dokręcają?- Problemy z rozruchem w czasie mrozu
może akumulator się kończy? też można to sprawdzić- Gaśnie podczas jazdy.
coś te przekaźniki za często nawalają, mi też ostatnio przekaźnik 219 odmawiał współpracy...- Potrafi trochę zaszarpać podczas dodania gazu na niskich obr
ja bym zaczął od wtyczek wtrysków, podobno brak dobrego kontaktu elektrycznego wtrysków daję taki objaw.- Poduszka silnika z czujnikiem uszkodzona
jest tylko jedna poduszka z czujnikiem, lewa silnika. Błąd w kompie jest od niej. Trzeba pod auto i ocenić ich stan wizualnie, czy nie mają wycieku a te pod skrzynią pewnie trzeba by wyciągnąć i obejrzeć. Nie ma co szukać zamienników bo się nie opłaca szajs kupować. Chyba, że LMO.- Problem z odpaleniem AWX 1.9 TDI 131KM
mi się wydaję, że możesz mieć problem z przekaźnikiem 219 pod komputerem, po nagrzaniu potrafi się "skleić" i problem z odpaleniem. Jak załapie to już silnik idzie normalnie. Jak tak miałem i wystarczyło przeczyścić jego styki, problem z odpalaniem minął.- Automatyczne ZDALNE otwieranie/zamykanie klapy bagażnika (avant)
ja też poproszę 2 szt. i dane do przelewu...- Co myślicie o warsztacie samoobsługowym wasze opinie
no wiadomo, że niemcy nie będą sobie brudzić łapów, ale pisałem, że kumpel znał dużo turasów i polaków a i tak nie było dużo chętnych pomimo jak wiadomo kosmicznych cen niemieckich roboczogodzin. Dodam, że miał na komisie reklamę "hobby warsztat" itd.- Co myślicie o warsztacie samoobsługowym wasze opinie
kumpel miał komis w niemcach i przy okazji wynajmował podnośnik z podstawowymi narzędziami głównie polakom, szału nie robił na wynajmowaniu a miał bardzo dużo kontaktów i dobrą miejscówkę.- Jak prawidłowo ustawić odbój przedni zawieszenia silnika 1.9 TDI w Audi A4 B6?
to w prawej też jest ten różowy żel? jak tak to prawą mam ok. - Automatyczne ZDALNE otwieranie/zamykanie klapy bagażnika (avant)