Treść opublikowana przez maf
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Podłączam się do pytania o płukanki LM. Czym się różni pro line od standardowej ? Dodatkowo czy oleje Shell-a są dobrej jakości ? Chciałbym do kangóra zalać Shell Hellix Diesel Ultra 5W-40.
-
Łożysko alternatora, jakie wymairy?
Zamknięte ze zwiększonym luzem 2RS C3
-
[B6 AVF] Oporny drążek zmiany biegów
Najpierw spróbuj wyregulować cięgno 13 śrubą 19. Jeśli dalej zgrzyta przy zmianie tylko z 2 na 3 to ja obstawiałbym synchronizator 3jki. Sprawdź czy jest podobnie podczas postoju na płaskim i z przodem uniesionym do góry, a później tyłem aby wykluczyć poduszki skrzyni.
-
[B6 AVF] Oporny drążek zmiany biegów
Może niestety być też tak, że smarowanie nie pomoże i będziesz musiał zamówić i wymienić ten zestaw naprawczy. Kolega tak miał i smarowanie nie pomogło. Elementy za długo u niego pracowały na "sucho".
-
Naprawa na zamiennikach.
Czy ubezpieczyciel może zaproponować opcję naprawy auta na częściach nieoryginalnych we wskazanym przez siebie warsztacie z którym ma umowę ? Czy taka klauzula jest zgodna z prawem ?
-
[B6 AVF] Oporny drążek zmiany biegów
Przerabiałem ten temat jakiś czas temu. Problem leży nie w kasecie wewnątrz auta, a pod nim. Na cięgnach zmiany biegów jest taka pomarańczowa gumka którą wystarczy zdjąć i napchać do środka smaru. Najpierw jednak radzę psiknąć tam jakiegoś penetratora typu WD40, później wypłukać go i dopiero na suche elementy nałożyć smaru. Zestaw naprawczy o którym była mowa ma numer 8E0798151
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
A czemuż to aż tak zdecydowanie ?
-
Dolne listwy drzwiowe z B7 na B6
No nieźle to wygląda. SIXU a co to za kółeczka tam masz ?
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Który z tych zalać ?: Liqui Moly Synthoil Energy 0W40 Millers XFS 0W40 Motul 8100 X-Max 0W40
-
Dolne listwy drzwiowe z B7 na B6
Witam Dysponuje ktoś może fotkami jak taka konfiguracja wygląda ? Czy z B7mki pasują i nigdzie nie odstają na B6stce ?
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Panowie a zrobię duży błąd gdy zaleję olej z normą 504 do mojego silnika ?
-
Przymiarka 19" B5
No do tych felg koniecznie trzeba auto obniżyć a i dobrze byłoby założyć większe heble bo przez wąskie szprychy będzie wiało malizną przy seryjnych :-)
-
Przymiarka 19" B5
Tomason TN1 mniam :-) Sam mam spory dylemat czy nie brać takich felg dla siebie. Jak dla mnie świetnie wyglądają na czarnych A4. Tutaj na B5 http://www.tomason.de/images/gallery/preview/0d8e8e5f97279274f40e94565b1927cf.jpg
-
Co powiecie o tych felgach ?
Na forum znalazłem info że bezpieczne maksymalne ET to 32 a przy 10mm dystansie da to przy tych felgach 29 więc może chyba przycierać?
-
Co powiecie o tych felgach ?
Witam Jako, że znudziły mi się już moje 17stki chciałbym przeskoczyć rozmiar w gorę. Co powiecie o tych AUDI A6 A7 opony 18" felgi alufelgi kola (3104969526) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. felgach. Nie będzie nic tarło na obniżonym o 30mm aucie ? Chciałbym założyć na nie opony 225/40/18
-
Drzwi do B6 z B7 ?
Witam Czy drzwi z B7-mki będą pasowały bo B6-stki ? Czy z avanta będą pasowały do sedana ?
-
Jaki olej do Kangoo 2002r 1.9DTI
Niestety źródłem dzwonienia okazało się sprzęgło:-( Tutaj mam kolejne pytanie do znających ten silnik. Czy jest przy tym sprzęgle dwumasa? Przypomnę że silnik to 1.9DTI F9Q 780.
-
Jaki olej do Kangoo 2002r 1.9DTI
Najbardziej podejrzewam właśnie osłony. Oby to były one bo motor naprawdę rewelacyjnie pracował po płukaniu i wymianie oleju. Zawory chyba by raczej charakterystycznie klepały. Nie znam budowy silnika DTI i nie mam pomysłu co mogłoby w nim dzwonić. Może pompa oleju się wypłukała i to ona ?
-
Jaki olej do Kangoo 2002r 1.9DTI
Wiem, że to nie forum Renault ale pozwolę sobie pomęczyć was jeszcze w temacie mojego wozidła roboczego bo na forum Kangoo to na pewno niczego się nie dowiem. Otóż kilka dni temu a kilka dni po wymianie oleju i zastosowaniu płukanki w silniku lub jego pobliżu coś zaczęło dzwonić. Dźwięk jest podobny do tego jakby jakaś metalowa osłona pod wpływem drgań silnika o coś uderzała. Czy ten dźwięk może być następstwem zastosowania płukanki i może pochodzić z wnętrza silnika ? Jeśli tak to co może dzwonić. Dodam, że silnik nie ma żadnych wycieków ani nie ubywa oleju. Przez kilka dni po wymianie oleju i płukaniu chodził wyśmienicie.
-
Jaki olej do Kangoo 2002r 1.9DTI
Olej zmieniony na Liqui Moly Diesel Synthoil 5W40 + płukanka też LM. Robotę zleciłem w warsztacie "zapasowym" ponieważ do "mojego" mam za daleko jak na takie duperele. Mechanik trochę kręcił nosem gdy kazałem wlać do silnika płukankę ale po całej operacji miał "kocią mordę". Powiedział, że po wymianie silnik pracuje jak common rail:-) Sam też byłem w delikatnym szoku jak płukanka wyraźnie i pozytywnie zadziałała w przypadku tego motoru. W mojej A4 aż takiej różnicy nie zaobserwowałem.
-
Jaki olej do Kangoo 2002r 1.9DTI
Chciałbym zmienić oliwę w poniedziałek bo we wtorek pierwsza dłuższa trasa kangurem. Z syntetyków w zaprzyjaźnionym sklepie u mnie w mieście mają: Mobil Super 3000 5W40 Mobil1 Peak Life 5W50 Mobil1 ESP Formula 5W30 Shell Helix Ultra 5W40 Liqui Moly Diesel Synthoil 5W40 Co z tego brać ? Do tego będzie płukanka Liqui Moly
-
Jaki olej do Kangoo 2002r 1.9DTI
Kilka dni temu kupiłem wozidło do roboty jak z tematu. Przebieg 148tys udokumentowany. Obecnie zalany jest Castrol 10W40. Chciałbym przejść na jakiś tańszy syntetyk np Mobil Super 3000 5W40, a przed tym zastosować płukankę. Czy waszym zdaniem to dobry pomysł? Na renówkowym forum piszą oczywiście, że najlepiej ELf i co dla mnie dziwne 10W40. To auto ma w końcu turbinę i chciałbym o nią zadbać. Poza tym traktorek miałby zimą lżej przy odpalaniu. Są jakieś przeciwwskazania żeby zalać do niego syntetyk?
-
Warte uwagi ? łańcuch i napinacz rozrządu
Znajomy brał kilka miesięcy temu ten ostatni zestaw i jak dotąd wszystko u niego śmiga.
-
Klejące sie guziki od napoju
Używałem Cifa do wszystkich "gumowych" plastików i nigdy nic złego się nie stało. Oczywiście trzeba to robić delikatnie i z wyczuciem. Ja używałem do tego szczotki z miękkim naturalnym włosiem. Takiej jak do czyszczenia skóry. Nigdy nic się nie odbarwiło, starło czy coś podobnego. Po jego zastosowaniu powłoka zrobiła się matowa i przyjemna w dotyku. Po prostu czuć, że jest czysta i świeża jak z fabryki.
-
Klejące sie guziki od napoju
Polecam CIF lub inny tego typu środek. Najwygodniej jest wymontować graty do czyszczenia. Wnętrze szufladki można potraktować szczotką lub pędzelkiem natomiast przód najlepiej doczyścić ręką. Nanieś na opuszek palca trochę środka i potrzyj nie dociskając zbyt mocno. Będziesz wyraźnie czuł jak pracują granulki ścierne. 10 przesunięć palca spokojnie wystarczy i po tym zabiegu powłoka wygląda jak nowa. Jedyny minus tego jest taki, że tak umyty element może się odróżniać odcieniem od pozostałych ponieważ zostanie z niego starta brudna, utleniona warstewka. Jak u siebie w ten sposób doprowadziłem do porządku wszystko co jest zamontowane w tunelu i wg mnie efekt jest świetny.