Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

maf

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez maf

  1. Czy to normalne, że przy niskich temperaturach zewnętrznych przy ustawieniu temperatury na HIGH z opcją auto nawiew nie jest na maximum. Wydaje mi się, że latem z takimi ustawieniami wentylator chodził na maxa.
  2. W jednym ze sklepów internetowych do dostania jest sama poducha lemfordera bez tej łapy za ok 160-170zł także poszukaj.
  3. O to chodzi ?
  4. 8E0 399 105 HB
  5. maf odpowiedział(a) na szypki12 temat w Audi A4 B5
    Chyba jednak nie do końca jest ok. Dziś rano gdy odpaliłem auto przez ułamek sekundy jakby chciał wejść na wyższe obroty ale go coś zdusiło. Po zrobieniu kilku kilometrów i odstawieniu na jakiś czas przy następnym odpaleniu wskoczył na ok 1100obr i tak pochodził chwilę po czym obroty spadły do 800. Podobnie działo się gdy było jeszcze ciepło. VAG dalej nie pokazuje żadnych błędów.
  6. maf odpowiedział(a) na szypki12 temat w Audi A4 B5
    VAG nie wyrzucił żadnych błędów. Silnik chodzi równo, nie szarpie choć na mój gust ma chyba ciut za małe obroty biegu jałowego tj 760.
  7. Witam Odgrzebuje kotleta bo nastąpił ciąg dalszy moich zmagań z dziwnymi dźwiękami w okolicy rolek paska wielorowkowego i prawdę mówiąc ręce mi opadają gdy stykam się z kolejnymi wymieniaczami części. Przypomnę, że zaczęło się wszystko od drgań napinacza tegoż paska. Po jego wymianie wraz z rolką prowadzącą i paskiem drgania niemal ustały. Mechanior męczony przeze mnie dalej po zrzuceniu nowego paska i sprawdzeniu wszystkich kół pasowych stwierdził, że kończy się sprężarka ponieważ stawia podczas kręcenia jej kołem nierównomierny i jego zdaniem zbyt duży opór. Po jakimś czasie doszedł do tego dźwięk ala plum plum w takt obrotów paska. Spece od klimy potwierdzili agonię sprężarki uzasadniając to plumkanie zacieraniem się jakiegoś tłoczka. Dziś wymieniono mi sprężarkę i k....a mimo że drgania napinacza ustały i potwierdziła się diagnoza z zacieraniem sprężarki plumkanie nadal występuje, a dodatkowo od 2000obr pojawia się dźwięk jakby buczącego łożyska. Panowie czy jest możliwe, że w wyniku mniejszego oporu na jaki natrafia teraz pasek odezwało się kolejne koło pasowe i jakieś łożyska? Pozostały mi już tylko do sprawdzenia alternator i pompa wspomagania. Plumkanie pasuje mi bardziej do pompy natomiast ten dźwięk który pojawia się od 2000obr do alternatora. Na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności ?
  8. maf odpowiedział(a) na szypki12 temat w Audi A4 B5
    A co gdy nie ma tych wyższych obrotów przy odpalaniu rano? Zdarzyło mi się tak że dwa trzy razy odkąd mamy niższe temperatury.
  9. Przejedź się po kostce brukowej albo kocich łbach i w momencie gdy pukanie będzie dobrze słyszalne delikatnie naciśnij hamulec. Jeśli przestanie pukać to klocek jeśli nie szukaj dalej.
  10. Panowie jakie normy musi spełniać olej do silnika AMB ? Dziś zamówiłem Valvoline SynPower. Po powrocie do domu na stronie producenta znalazłem 3 jego odmiany (XL-III, MST, ENV) i nie wiem czy każdy z nich podejdzie do mojego auta. Wydaje mi się, że XL-III jest najodpowiedniejszy i mam nadzieję, że w sklepie zamówili właśnie ten.
  11. Czekam kilka dni na wycenę więc przypominam się tutaj bo pewnie masz skrzynkę zawaloną. Podeślij wyliczenie na: - filtry: oleju, paliwa, kabinowy z węglem i powietrza (mann ewentualnie knecht) - olej Motul 8100 X-cess - komplet tarcz i klocków na obie osie 288/245 LUC (textar, ferodo, zimmermann) - olej do skrzyni, tylnego mostu i dyferencjału
  12. Witam Jestem w trakcie odnowy kokpitu i zastanawiam się właśnie jakie wybrać radio. Obecnie mam Symphony II i generalnie jestem z niego zadowolony. Czy Concert III zagra zauważalnie lepiej od Symphony II ? Mam w aucie niezidentyfikowany jeszcze przeze mnie wzmacniacz i subwoofer w bagażniku.
  13. maf odpowiedział(a) na maf temat w Audi A4 B6
    Kolejny sprawca potencjalnych problemów. Dzięki za wyjaśnienie. Auto oczywiście jest z USA.
  14. U mnie ta pompka jest nad lewym nadkolem http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=209045.0 Sprawdź może u Ciebie też tam będzie.
  15. maf odpowiedział(a) na maf temat w Audi A4 B6
    Ma ktoś jeszcze pomysł za co to odpowiada ?
  16. Witam Po ściągnięciu lewego tylnego nadkola moim oczom ukazało się coś takiego. Co to jest ?
  17. Kilka dni temu wymieniałem przednią szybę w swoim aucie i zdecydowałem się na atermiczną Pilkingtona. Z tego co się dowiedziałem atermiczna przepuszcza ok 75% promieniowania a solaryczna 15% także różnica jest spora. Jeśli cena nie gra dla ciebie roli to bierz solara.
  18. Silnik odpala bez problemów, nie szarpie, równo wkręca się na obroty. Vagowanie w momencie kupna i kilka dni po pokazało tylko sporadyczny błąd czujnika temp. zewn. Silnik i inne podzespoły czyste bez błędów. Jeśli tak ma być to ok. Nie byłbym jednak sobą gdybym nie zapytał co oznacza ten dziwny dźwięk? Co się dzieje gdy się ono pojawia i co tym steruje?
  19. Witam Odkąd mam auto zastanawia mnie pewien odgłos który wydobywa się jakby z wnętrza obudowy filtra powietrza. Jest to takie basowe dudnienie najgłośniejsze zaraz po odpaleniu zimnego silnika gdy jest on na ssaniu. Dudnienie to cichnie jakiś czas po wyłączeniu ssania. Pojawia się ono też w nieregularnych odstępach czasu gdy silnik jest już lekko rozgrzany. Trwa ze 2-3 sekundy po czym cichnie. W najbliższym czasie postaram się to nagrać ale może już teraz po tym opisie ktoś może coś o tym powiedzieć ? Czy jest to normalny objaw pracy zimnego silnika ?
  20. Szacuneczek kolego o to właśnie chodziło Podpowiedz jeszcze jakiego kleju użyć do tej operacji aby to się trzymało i dobrze wyglądało?
  21. Witam Panowie jakie jest oryginalne położenie oznaczeń A4 1.8T QUATTRO na tylnej klapie ? Chodzi mi o odległości tych oznaczeń od lamp tylnych i dołu klapy. Obecnie mam je krzywo przyklejone i chciałbym to poprawić.
  22. Pooglądałem na audizine fotki czarnych aut z czarnymi felgami i faktycznie wrażenia nie robią. W wyobraźni jakoś to lepiej wyglądało
  23. Panowie jak wam się widzą te felgi http://moto.allegro.pl/rh-r8-black-5x112-audi-a3-a4-a5-a6-a8-s5-s6-czarne-i1608797290.html Będą pasować do czarnej B6 ?
  24. maf odpowiedział(a) na maf temat w Audi A4 B6/B7
    Może ktoś byłby tak dobry i sprawdziłby w Etce jak to wygląda w B6 2003r. Skoro da się zdjąć to może można kupić w ASO. Mieszek i samą gałkę poza tym nieszczęsnym chromem mam w dobrym stanie więc wymiana całości jest bez sensu.
  25. Witam Panowie czy kapselek na gałce ten z chromowaną obwódką i cyframi oznaczającymi poszczególne biegi jest zdejmowalny i wymienialny? Mam odprysk chromu na tej obwódce i chciałbym to wymienić bo trochę mnie już denerwuje.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.