Treść opublikowana przez waskivw
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Ja na razie sobie odpuściłem wahacze mam na gwarancji , przekładnie też, może coś się wstuka i błędzie łatwiej namierzyć w końcu zima i nowe dziury się pojawią
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Przekładnia kierownicza ? , mam podobnie walczę już z pół roku , trochę też czasu brakuje , wymienione 2x wszystkie wahacze , zregenerowany magiel ,nowe drążki kierownicze i gałki , łożyska w kołach, przeguby wewnętrzne i dalej puka , luzów brak , zostają chyba tylko amory , brak słów i nerwów
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Silnik , test elementów wykonawczych ( jak dobrze pamiętam kanał 03) i lecimy po kolei aż pojawi się EVAP , uruchamiamy i nasłuc**jemy czy sobie cyka , jak cyka , to odłączamy od przewodów i spr. czy odłączony jest zamknięty itd. On się raczej przy montażu nie uszkodził , starość mogła go dopaść , spalanie może być większe jak jest cały czas otwarty - ssie za dużo powietrza , jak się nie otwiera to nie dostaje oparów PB , a one są uwzględnione w mapie , wiec musi dolać paliwka , tak źle i tak nie dobrze
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Zaworek mógł powiedzieć PaPa , albo filtr niedrożny , albo połączenia się rozszczelniły , trzeba spr. po kolei , najpierw test Vag zaworka , jak działa to spr. czy nie puszcza w obie strony itd. Związek ma z LPG i PB = podwyższone spalanie
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Ta pompka co się rano włącza to SAI ( nadmuch powietrza do wydechu - tak w skrócie) EVAP to dopalanie oparów paliwa , zaworek jest przy filtrze powietrza , przeważnie na wolnych obrotach sobie cyka , a filtr z węglem w prawym nadkolu .
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
A pisałem Krzyśkowi że trochę dziwne że zawsze masz korekty na 0 . Pojeździj i spr. korekty czy będą się zmieniać , na katalizatory można zastosować tulejki ( emulator) w moim się sprawdzają , choć jak byłeś u jakiegoś magika od map to dziwie się że drugich sąd nie wyłączył.
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
lesterjest jeden mały problem , poza ASO nie kupisz gratów do tego silnika , no może uszczelki . Pogrzeb trochę na zagranicznych forach to się dowiesz że 90% esek ma ten dźwięk przy odpalaniu rano , nawet podobno Audi wydało oświadczenie w tej sprawie , problem zaczyna się jak po zgaszeniu i ponownym odpaleniu jest grzechotka .
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
7K na pewno przekroczy , bo przy rozpięciu rozrządu grzechem jest nie sprawdzenie głowic , a jak głowice to i pierścienie i tak robisz reanimację silnika , zawsze możesz do serwisu podjechać i zapytać o koszt samych części , tylko zawału nie dostań
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
A to inna sprawa , milltek robi różne wersje wydechu , Ty widać masz tą która poprawia efekty dźwiękowe , więc ori mapa może być , choć i tak gdyby to było w mojej esce podjechałbym na korektę , fabrykę zawsze można lekko poprawić , ich trzymają normy .
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Tak na marginesie winczanko przeczy tym teoriom, widziałeś zapewne wykres , ja mu wierzę , wychowałem się na silnikach wolnossących i da się zawsze coś wycisnąć Mapowanie to nie tylko podnoszenie mocy , podniesienie mocy to taka wisienka na torcie, Ty zmieniłeś wydech , jest inny niż ori , więc musisz tak czy siak zrobić remap , albo wkładasz ori wydech z czterema katami i ori mapa i wracasz do seri.
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Nie do końca , masz modyfikowany wydech , po wgraniu ori softu też będzie d*pa , pozostaje zrobić nową mapę pod twój silnik i wydech .
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Gorzej jak się okaże że nastawniki faz rozrządu zużyte , a to jest bolączka w tych silnikach , szt 2200 , mamy dwie . winczankoprzyznaj się szczerze jak nie na forum to może być PW. ile kasy poszło na silnik? Noszę się z zamiarem przejrzenia swojego i zastanawiam się czy jest sens ?
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Jak tam tematy LPG ? ogarnięte ?
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
142k , jak będę sprzęgło robił to może wena mnie złapie i zrzucę pokrywę od rozrządu , Ksiądz o gustach się nie rozmawia , ale mi się nie podoba ja lubię auta w ori, ew. delikatny spoilerek , ładna fela i wszystko , a tak z daleka widać że modzony.
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Nikt Cię nie olał , jest jak Ksiądz napisał tak ma 90% esek , ku twojemu pocieszeniu u mnie jest czasami nawet głośniej i olewam to , jak p...e rozrząd wtedy będę się martwił , naprawa tego rozrządu jak książka pisze to koszt ok 8k , za tą cenę kupie silnik , albo 2.7 BT zrobione na 350+ się zamontuje:wink:
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Ksiądz masz jednak coś wspólnego z szatanem - wszystko idzie ku ciemniści
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Spr. rano korekty Vag-iem , jak idą ostro na minus to przelany , Krzysiek dał bardzo dużą korektę na plus na zimnym silniku , ciśnienie sporo do góry , hana niebieska , to musi palić , powąchaj rano czy aby nie czuć z wydechu nie spalonego lpg.
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Styk biegu jałowego wyszedłby w błędach , moja pali podobnie tylko jazda same miasto po 10/15km , trasa ok. 15/17 prędkości pod 200.
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Dobrze było by spr. na zimnym jak przejdzie na Lpg jaka korekta jast w ecu Pb , bo dużo dolał w korekcie po temp. gazu .
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Coś przyszło , zaraz zerknę ---------- Post dopisany at 23:08 ---------- Poprzedni post napisany at 22:49 ---------- Bez podglądu korekt w Vag nic za bardzo nie da się powiedzieć , tyle tylko że mapa w ecu Pb jest mocno podlana , widzę że Krzysiek musiał sporo podlać, chyba że wtryskiwacze LPG są inne ? Przepustnice bym spr. czy nie jest brudna i ew. wyczyścił i adaptację , widać to podpicie obrotów przy zmianie biegu, spr. korekty PB kanał 32,33 najlepiej rano jak przejdzie na lpg i jak się zagrzeje do temp. roboczej .
-
[B6 BBK] rodzinne S4 ;) - sprzedane.
ok 290 g/s max podobno 300 .
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Coś źle zapisane , albo konwertowane , przy ori pliku od razu uruchamia się program i parametry się wyświetlają , a tu mi się word otwiera . Przecież nagrywałeś już OSC z techa i wrzucałeś . Odpalasz program , podłączasz się do sterownika i jazda , po zakończonej w lewym dolnym rogu klikasz na dyskietkę i gotowe , taki plik zamieść , albo wyślij na PW , ew. mój email.
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Patrzyłem , ale ciężko jest coś z nich odczytać , zły format. Wrzuć ori plik z techa , ten problem z obrotami to na LPG i PB ?
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Jak kontrolki przygasną , a rozrusznik nie zakręci to aku się kłania , ew.kostka stacyjki.
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Dokładnie , odkręcić od rozrusznika automat i w środku wyczyścić . Jeszcze pytanko , jak startujesz i w momencie jak rozrusznik nie chce zakręcić to kontrolki przygasają?