Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

waskivw

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez waskivw

  1. Było zrobić przed rozrządem , teraz mechanior źle ustawi i winnego niet , bo auto było zepsute. Nie rozumiem po kiego wymieniasz rozrząd , jak za chwile może się okazać że trzeba głowice rwać ?
  2. Zrób logi od 31 do 36 , 91- 93 i pstryknij fotę z pod maski .
  3. Zapłony wypadają na PB I LPG? Wrzuć foty z pod maski i napisz co masz tam zamontowane w LPG ( jakie wtryski , reduktor itp.) Przed montażem silnik pracował normalnie?
  4. Jak masz Vcds to jesteś w domu , tam są podpowiedzi , tylko najpierw musisz , wejść w zakładkę LOGIN i powinny się wyświetlić podpowiedzi , wpisujesz odpowiedni i dopiero kodowanie.
  5. waskivw odpowiedział(a) na daavidoff temat w Układ Jezdny
    To wg .ETKI ,a w rzeczywistości z literą Q:wink:
  6. waskivw odpowiedział(a) na daavidoff temat w Układ Jezdny
    Nr. pompy i sterownika ?
  7. niestety nie da rady trzeba mieć login serwisowy
  8. Ja mam 2003 i potrzebny login , na rosstech znalazłem 01283 trzeba jutro spr.
  9. Po podłączeniu VCDS i wejściu w silnik , kodowanie rozwija się zakladka z podpowiedziami którą cyfrę i na jaką zmienić i jest opcja zmiany normy z euro 4 na euro 3 , ale jest zabezpieczona loginem ,przy próbie zmiany wywala błąd i nie można nic zmienić .
  10. Skasuj błędy i pośmigaj na samej PB , może gaz źle wyregulowany i rozwala mapę PB.
  11. To ja się podzielę swoimi zmaganiami z readiness i check związanym z katami . Audi z profilu , wszystkie katy wbite przez poprzedniego właściciela , zostały tylko puchy , jest lpg check zapalał się po ok 200km ciągłej jazdy i oczywiście readiness na czerwono . Dotoczyłem u tokarza dwie tulejki długie na 45mm , otwór 3mm , wkręciłem i po problemie , jeżdżę już ponad 2500 km i check brak , readiness zielony , jedno co mnie zaciekawiło to w bloku gdzie testujemy katy wartości w idlu oscylują , ale nie przekraczają 0,44 ( norma euro 4) , przy butowaniu idą do 0,9 , może cos to wniesie do tematu ? Zastanawiałem się jeszcze nad przekodowaniem sterownika na normę euro 3 , bo VCDS daje taką możliwość ale trzeba mieć login .
  12. waskivw odpowiedział(a) na daavidoff temat w Układ Jezdny
    Używkę od kolegi Nosb , ja mam S4 i tam jest mało spotykana końcówka Q, a do a4 jest ich na peczki na aledrogo w cenie od 100 do 300 pln
  13. waskivw odpowiedział(a) na daavidoff temat w Układ Jezdny
    Ja jestem właśnie po wymianie sterownika ABS/ESP i problem rozwiązany .
  14. waskivw odpowiedział(a) na daavidoff temat w Układ Jezdny
    Kalibracja i spr. czujników ABS Audi A4 (8E) Brake Electronics (Bosch 5.7) - Ross-Tech Wiki Wiązkę sprawdź miernikiem czy kable nie są uszkodzone/pęknięte.
  15. waskivw odpowiedział(a) na daavidoff temat w Układ Jezdny
    Dopadło Cię to co u mnie , prawdopodobnie sterownik do naprawy/wymiany , mojego niestety nie da się naprawić i pozostaje zakup używki:kwasny: Spr. wiązkę od wtyczki ABS do czujnika , jak przejścia są to sterownik do naprawy .
  16. Sprawdzałem , czyściłem , i dalej to samo .
  17. Błąd jest cały czas ten sam , spr. z tym kodowaniem , dzięki. No i d..a , dzisiaj wsiadam ,odpalam , a tu niespodzianka wszystko działa ( oprócz servotronic, ) podpinam VCDS , błędy są ale da się skasować , więc kasuje i w drogę . Prędkościomierz pokazuje ABS/ESP działa ( brak błędów ), zrobiłem z 10km , zgasiłem silnik , odpalam i znowu błędy , w module ABS 00283 i nie da się skasować , i w silniku Czujnik prędkości jazdy i prędkościomierz nie działa . Czyżby coś w module ABS się nagrzewało i traci styk? ---------- Post dopisany 01-06-2013 at 11:17 ---------- Poprzedni post napisany 30-05-2013 at 12:53 ---------- No i jak panowie miał ktoś taki przypadek jak u mnie , bo już mnie to w....a , a dzisiaj mam wyjazd i wszystko działa , nawet servo się naprawiło.
  18. Witam Od kilku dni zapalają się kontrolki ABS i ESP, po podłączeniu VCDS błąd 00283 lewe przednie koło zwarcie do +, Dodatkowo w sterowniku silnika błąd czujnika prędkości , podejrzewam że czyta z ABS z lewego koła , prędkościomierz nie działa i co najciekawsze wspomaganie osłabło , auto z servotronikiem . Przez kilka dni udało się skasować błędy i jeździć , dzisiaj już nie , czujnik podmieniony na nowy , przewody spr. do pompy ABS są OK , co o tym sądzicie , rwać sterownik ABS ? Czy wspomaganie mogło osłabnąć od tych błędów ? , działa jak podczas szybszej jazdy , ale na parkingu jest kiepsko.
  19. Zrób nową mapę Pb i Lpg , dysza jest ok , ciśnienie też , Ja też śmigam na barakkudach i jest o niebo lepiej niż na hanach niebieskich
  20. waskivw odpowiedział(a) na neuropathic temat w 2.6
    możesz , nic nie wypadnie z tamtąd:wink:
  21. chyba na podłużnicy:kwasny: zły pomysł co do adapterów od han to pasują ale trzeba zniszczyć wtryskwiacz w zasadzie, wyrwać kapturek plastikowy Kapturek plastikowy jest do demontażu i ponownego założenia , adaptery są w ciągłej sprzedaży i pasują od Hany . Reduktor jak zamontujesz tak daleko to w zimie będzie się długo nagrzewał.
  22. Zestaw dobry, zamiast Han wziął bym Barrakudy. Hana ostatnio traci na jakości.
  23. Zrezygnować nie można , bo oliwe wywali, naprawić można w prosty sposób , usuwasz te rurki które pękają i kupujesz wąż olejoodporny i montujesz w miejsce starych .
  24. waskivw odpowiedział(a) na Nowek temat w Audi A4/S4 B6
    NO COMENT Nowek pisz do moderów niech ci tu posprzątają bo zaczyna się robić śmietnik a nie wątek o S4 Widzisz tak właśnie kończy się rozmowa o plusach instalacji LPG z miłośnikami diesla .
  25. waskivw odpowiedział(a) na Nowek temat w Audi A4/S4 B6
    Gratuluje zakupu , naprawdę ładna szuka , instalka czyżby BRC ? reduktor jeden czy dwa? Co do sporu odnośnie LPG w S4 to aż się czytać tego nie chce , wypowiadają się ludzie którym jest żal , że takiego nie mają i męczą się dieslem który miał być oszczędny i tani w eksploatacji , a okazało się inaczej , albo ludzie którzy jeździli na źle zamontowanych instalacjach , bądź instalkach z najniższej półki, nie odpowiednio dobranych do mocy silnika i potem zdziwieni że silnik padł . Skoro diesel jest taki oszczędny to po kiego grzyba producenci instalacji głowią się nad LPG do diesla ??? Wiem że zaraz padnie że ten LPG to do ciężarówek , autobusów itp. a moim zdaniem ten diesel to właśnie do takich pojazdów się nadaje , a nie do samochodów osobowych. Druga sprawa to gdyby Ropy nie dało się tak łatwo kupić na "lewo" bądź ukraść to połowa z was dieslowców dawno by te auta sprzedała i chyba boli was to bardzo że można jeździć mocnym V8 z LPG na nie kradzionym paliwie:grin: Takich dyskusji przerabiałem setki i zawsze kończyła się identycznie ... Wiesz to że pali mi 8 , miał 5 to przeżyje bo paliwo mam załatwiane za 3 zeta... więc skończcie panowie te wywody czy wypada w S4 mieć LPG. Szybka kalkulacja On 5.49x8L=43.92 - Lpg 2.39x22L=52.58 (ceny z mojej okolicy) , tak mniej więcej to wygląda i Ja wybieram V8 344kM w Lpg niż gruźlika . Pozdrawiam

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.