Treść opublikowana przez waskivw
-
[B6 ASN] niskie ciśnienie na jednej V-ce - cz. II
Było zrobić przed rozrządem , teraz mechanior źle ustawi i winnego niet , bo auto było zepsute. Nie rozumiem po kiego wymieniasz rozrząd , jak za chwile może się okazać że trzeba głowice rwać ?
-
[B6 ASN] niskie ciśnienie na jednej V-ce - cz. II
Zrób logi od 31 do 36 , 91- 93 i pstryknij fotę z pod maski .
-
[B6 ASN] niskie ciśnienie na jednej V-ce - cz. II
Zapłony wypadają na PB I LPG? Wrzuć foty z pod maski i napisz co masz tam zamontowane w LPG ( jakie wtryski , reduktor itp.) Przed montażem silnik pracował normalnie?
-
Prośba o kodowanie do sterownika ABS ESP
Jak masz Vcds to jesteś w domu , tam są podpowiedzi , tylko najpierw musisz , wejść w zakładkę LOGIN i powinny się wyświetlić podpowiedzi , wpisujesz odpowiedni i dopiero kodowanie.
-
brak ABS + ESP
To wg .ETKI ,a w rzeczywistości z literą Q:wink:
-
brak ABS + ESP
Nr. pompy i sterownika ?
-
Wymiana katalizatora w Audi A4 B7 1.8T
niestety nie da rady trzeba mieć login serwisowy
-
Wymiana katalizatora w Audi A4 B7 1.8T
Ja mam 2003 i potrzebny login , na rosstech znalazłem 01283 trzeba jutro spr.
-
Wymiana katalizatora w Audi A4 B7 1.8T
Po podłączeniu VCDS i wejściu w silnik , kodowanie rozwija się zakladka z podpowiedziami którą cyfrę i na jaką zmienić i jest opcja zmiany normy z euro 4 na euro 3 , ale jest zabezpieczona loginem ,przy próbie zmiany wywala błąd i nie można nic zmienić .
-
Trzy błędy do oceny, kat. sonda
Skasuj błędy i pośmigaj na samej PB , może gaz źle wyregulowany i rozwala mapę PB.
-
Wymiana katalizatora w Audi A4 B7 1.8T
To ja się podzielę swoimi zmaganiami z readiness i check związanym z katami . Audi z profilu , wszystkie katy wbite przez poprzedniego właściciela , zostały tylko puchy , jest lpg check zapalał się po ok 200km ciągłej jazdy i oczywiście readiness na czerwono . Dotoczyłem u tokarza dwie tulejki długie na 45mm , otwór 3mm , wkręciłem i po problemie , jeżdżę już ponad 2500 km i check brak , readiness zielony , jedno co mnie zaciekawiło to w bloku gdzie testujemy katy wartości w idlu oscylują , ale nie przekraczają 0,44 ( norma euro 4) , przy butowaniu idą do 0,9 , może cos to wniesie do tematu ? Zastanawiałem się jeszcze nad przekodowaniem sterownika na normę euro 3 , bo VCDS daje taką możliwość ale trzeba mieć login .
-
brak ABS + ESP
Używkę od kolegi Nosb , ja mam S4 i tam jest mało spotykana końcówka Q, a do a4 jest ich na peczki na aledrogo w cenie od 100 do 300 pln
-
brak ABS + ESP
Ja jestem właśnie po wymianie sterownika ABS/ESP i problem rozwiązany .
-
brak ABS + ESP
Kalibracja i spr. czujników ABS Audi A4 (8E) Brake Electronics (Bosch 5.7) - Ross-Tech Wiki Wiązkę sprawdź miernikiem czy kable nie są uszkodzone/pęknięte.
-
brak ABS + ESP
Dopadło Cię to co u mnie , prawdopodobnie sterownik do naprawy/wymiany , mojego niestety nie da się naprawić i pozostaje zakup używki:kwasny: Spr. wiązkę od wtyczki ABS do czujnika , jak przejścia są to sterownik do naprawy .
-
ABS/ESP pada sterownik?
Sprawdzałem , czyściłem , i dalej to samo .
-
ABS/ESP pada sterownik?
Błąd jest cały czas ten sam , spr. z tym kodowaniem , dzięki. No i d..a , dzisiaj wsiadam ,odpalam , a tu niespodzianka wszystko działa ( oprócz servotronic, ) podpinam VCDS , błędy są ale da się skasować , więc kasuje i w drogę . Prędkościomierz pokazuje ABS/ESP działa ( brak błędów ), zrobiłem z 10km , zgasiłem silnik , odpalam i znowu błędy , w module ABS 00283 i nie da się skasować , i w silniku Czujnik prędkości jazdy i prędkościomierz nie działa . Czyżby coś w module ABS się nagrzewało i traci styk? ---------- Post dopisany 01-06-2013 at 11:17 ---------- Poprzedni post napisany 30-05-2013 at 12:53 ---------- No i jak panowie miał ktoś taki przypadek jak u mnie , bo już mnie to w....a , a dzisiaj mam wyjazd i wszystko działa , nawet servo się naprawiło.
-
ABS/ESP pada sterownik?
Witam Od kilku dni zapalają się kontrolki ABS i ESP, po podłączeniu VCDS błąd 00283 lewe przednie koło zwarcie do +, Dodatkowo w sterowniku silnika błąd czujnika prędkości , podejrzewam że czyta z ABS z lewego koła , prędkościomierz nie działa i co najciekawsze wspomaganie osłabło , auto z servotronikiem . Przez kilka dni udało się skasować błędy i jeździć , dzisiaj już nie , czujnik podmieniony na nowy , przewody spr. do pompy ABS są OK , co o tym sądzicie , rwać sterownik ABS ? Czy wspomaganie mogło osłabnąć od tych błędów ? , działa jak podczas szybszej jazdy , ale na parkingu jest kiepsko.
-
Zmiana wtrysków na Barracudy i mały problem + szarpie zimny.
Zrób nową mapę Pb i Lpg , dysza jest ok , ciśnienie też , Ja też śmigam na barakkudach i jest o niebo lepiej niż na hanach niebieskich
-
Identyfikacja wtyczki
możesz , nic nie wypadnie z tamtąd:wink:
-
[V6] Zdjecia instalacji LPG
chyba na podłużnicy:kwasny: zły pomysł co do adapterów od han to pasują ale trzeba zniszczyć wtryskwiacz w zasadzie, wyrwać kapturek plastikowy Kapturek plastikowy jest do demontażu i ponownego założenia , adaptery są w ciągłej sprzedaży i pasują od Hany . Reduktor jak zamontujesz tak daleko to w zimie będzie się długo nagrzewał.
-
Zestaw LPG - porada
Zestaw dobry, zamiast Han wziął bym Barrakudy. Hana ostatnio traci na jakości.
-
Wymiana odmy ewentualnie wywalenie jej
Zrezygnować nie można , bo oliwe wywali, naprawić można w prosty sposób , usuwasz te rurki które pękają i kupujesz wąż olejoodporny i montujesz w miejsce starych .
-
[ALL B6] S4 b6
NO COMENT Nowek pisz do moderów niech ci tu posprzątają bo zaczyna się robić śmietnik a nie wątek o S4 Widzisz tak właśnie kończy się rozmowa o plusach instalacji LPG z miłośnikami diesla .
-
[ALL B6] S4 b6
Gratuluje zakupu , naprawdę ładna szuka , instalka czyżby BRC ? reduktor jeden czy dwa? Co do sporu odnośnie LPG w S4 to aż się czytać tego nie chce , wypowiadają się ludzie którym jest żal , że takiego nie mają i męczą się dieslem który miał być oszczędny i tani w eksploatacji , a okazało się inaczej , albo ludzie którzy jeździli na źle zamontowanych instalacjach , bądź instalkach z najniższej półki, nie odpowiednio dobranych do mocy silnika i potem zdziwieni że silnik padł . Skoro diesel jest taki oszczędny to po kiego grzyba producenci instalacji głowią się nad LPG do diesla ??? Wiem że zaraz padnie że ten LPG to do ciężarówek , autobusów itp. a moim zdaniem ten diesel to właśnie do takich pojazdów się nadaje , a nie do samochodów osobowych. Druga sprawa to gdyby Ropy nie dało się tak łatwo kupić na "lewo" bądź ukraść to połowa z was dieslowców dawno by te auta sprzedała i chyba boli was to bardzo że można jeździć mocnym V8 z LPG na nie kradzionym paliwie:grin: Takich dyskusji przerabiałem setki i zawsze kończyła się identycznie ... Wiesz to że pali mi 8 , miał 5 to przeżyje bo paliwo mam załatwiane za 3 zeta... więc skończcie panowie te wywody czy wypada w S4 mieć LPG. Szybka kalkulacja On 5.49x8L=43.92 - Lpg 2.39x22L=52.58 (ceny z mojej okolicy) , tak mniej więcej to wygląda i Ja wybieram V8 344kM w Lpg niż gruźlika . Pozdrawiam