Treść opublikowana przez waskivw
-
Cyrk z wolnymi obrotami
To spr. czujnik temp. powietrza zasysanego czy aby nie przekłamuje , sondy jak oscylują ( czy nie są leniwe ) , czujnik temp. silnika , a na końcu kolektor ssący , lubią się bebechy w środku rozpadać .
-
Brak mocy ....
Ja mam VCDS (Chiński ) i u Ciebie raczej też taki , wszystko śmiga po can .
-
Brak mocy ....
Masz gdzieś foto instalacji LPG ? Jakie komponenty masz tam założone , gdzie montowane ? spr. najpierw korekty w grupie 032 , rozjazd rozrządu 093, lpg jak źle wyregulowane potrafi namieszać , choć powinno check wywalić . Ten mechanik to robił kiedyś taki silnik ? widział rozrząd w tym silniku ?
-
Cyrk z wolnymi obrotami
0.25/0.35 bar na wolnych obrotach bez obciążenia .
-
Brak mocy ....
Szczerze to przy okazji robienia rozrządu to najlepiej cały motor przejrzeć , sprzęgło, alternator , rozrusznik pompa wspomagania itd. silnik i tak do wyjęcia . Niech zrobi porządną diagnostykę , gaz masz ?
-
Cyrk z wolnymi obrotami
Trzpień w krokowcu nie może się obracać , szczelność sprawdzić i widzę że masz lpg , może być rozregulowana , Vag coś pokazał?
-
Brak mocy ....
Rozrząd rzegotał na ciepłym ? jak stwierdził że łańcuch przeskoczył , diagnostykę robił , błędy są jakieś ? Ps. Dzięki za życzenia i nawzajem , choć zaczął Ci się ten rok nie ciekawie .
-
2.0 alt - błąd 17766, 17544 + padające cewki po montażu lpg, ster. Lpgtech
Zamontuj tego , jest troszkę mniejszy od silvera , ale ma lepiej rozwiązany zawór sterujący (dźwigniowy ) odporniejszy na zabrudzenia , termicznie i ciśnieniowo praktycznie to samo co silver R53 Reduktor KME Silver TUR 200KM sekwencja JACUŚ LPG - sklep internetowy LPG, części LPG, auto gaz, hurtownia lpg, części do instalacji gazowych, części lpg, akcesoria lpg,
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Jak będziesz miał ten od ES-y to daj znać , ew. trzeba sprawdzić instalację .
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Pięknie , choć czerwone takie sobie , mam i chętnie bym przelakierował na inny kolor , może czarne do srebrnej felgi , jeszcze nie wiem. Rozrusznik złożyłeś? mój dzisiaj zaniemógł i tez muszę czyścić , kuźwa muszę to sprzęgło wytargać bo mam tam wyciek i zarzuca olejem jak mu wstawiam , a wczoraj dostał po garkach. Jak podłączyłeś zaworek to błąd się skasował ?
-
2.0 alt - błąd 17766, 17544 + padające cewki po montażu lpg, ster. Lpgtech
Reduktor i węże gumowe , wtryskiwacze można zostawić ,przy stabilnym i niższym ciśnieniu dadzą radę .
-
2.0 alt - błąd 17766, 17544 + padające cewki po montażu lpg, ster. Lpgtech
Ad1. Tak Ad2. Tak ,ma Ci pokazać jakie ciśnienie jest ustawione jako minimalne , przy którym sterownik LPG widzi spadek i zaczyna podpierać się PB, czyli jeżeli ciśnienie na wolnych jest 1.2 bar to jako minimalne powinno być 0,8 = 0.4 bara spadku, Najlepiej jakby spadki były jak najmniejsze . Ad3. Ciśnienie ustawia się odpowiednio do zastosowanych wtryskiwaczy , reduktora itp. w przypadku twoich wtryskiwaczy (REG FAST) optymalne max 1.2 bara . przy większym mają problemy precyzyjnie dawkować i skraca się ich żywotność . Cisnienie za reduktorem to to samo co ciśnienie na wolnych obrotach. Ad4. Czas błędu to czas w którym silnik idzie na ubogo = brak paliwa im krótszy tym lepiej , szybciej wyłapiesz spadki ciśnienia , zapchany filtr itp. Ad5, Ad6. Podczas przyspieszania obserwować czas wtrysku LPG ( czy wtryski nie pętlą ) i spadek ciśnienia , nie powinien być większy niż 0,4bara ,czyli powiedzmy 1,2 bara -0,4= 0,8 bara , jak osiągnie taką wartość to instalacja jest na pograniczu wydajności. Jeśli chodzi o udowodnienie monterowi że jest to jego wina , jest ciężko , chyba że dostaniesz pisemną gwarancje , ale to i tak przeważnie opiera się o sondy i długo trwa , przeważnie ludzie jeżdżą na poprawki , a jak monter nie radzi sobie z ogarnieciem instalacji to poprawiają na własną rękę olewając gwarancje , ew. zlecają innym warsztatom , a fakturę pokrywa monter , wszystko do dogadania , zależy na kogo trafiłeś(Takie realia w naszym kraju)
-
2.0 alt - błąd 17766, 17544 + padające cewki po montażu lpg, ster. Lpgtech
Sprawa bardzo prosta , podjedź do pana niech podłączy program ,pokaże jakie jest ciśnienie na wolnych obrotach , potem w zakładce ustawienia niech pokaże jaki spadek ustawił w programie max to 0.4bara od ciśnienia kalibracji (przeważnie zostawiają na 0.6 , czyli jak reduktor ustawiony na 1,2 to masz 0,6 bara spadku - silnik idzie na ubogo ) jak wtryskiwacze są wydajne i dobrze dobrane , następnie niech pokaże jaki ustawił czas błędu do powrotu na pb ( pewnie 200 ms) ja ustawiam 20/30 ms i w drogę , przejedźcie się , Ty zapnij 3/4 bieg i w podłogę , pewnie ciśnienie padnie i zacznie się podpierać PB i wtedy zadaj panu pytanie , czy wymienia reduktor , czy na piśmie da Ci że jak padnie głowica to Ci ją wyremontuje na własny koszt . Po tych zabiegach jak nie będzie dalej chciał to każ mu demontować i oddać kasę . Ps. Zapytaj czy jest w sieci LPGTECH , jak tak to można spr. zgłosić do nich bezpośrednio , oni nie pozwalają na takie zabiegi , dobrze by było jak byś miał jakiś oscyloskop z jazdy nagrany , bym przejrzał . Kabel pasuje od Staga , a program można zassać ze strony LPGTECH.
-
Cyrk z wolnymi obrotami
Spr. ciśnienie w kolektorze ssącym wakuometrem , jak jest w normie to wyczyść krokowy i kanał w kolektorze ssącym powinno pomóc .
-
Auto czasami gaśnie na lpg przy redukcji do 2, na benzynie nie gasnie..Pomocy
Vag twoim przyjacielem Przyczyn może być cała masa , chyba że lubisz wymieniać części na chybił trafił.
-
2.0 alt - błąd 17766, 17544 + padające cewki po montażu lpg, ster. Lpgtech
Tech jest porównywalny ze Stagiem , Ja osobiście wolę Techa , wtryskiwacze na jakiś czas mogą być , ludzie robią na nich po 60/80k ważne dobry filtr fazy lotnej min. poliester , reduktor do wymiany ( za słaby max 90 kM) , ale najważniejsze co gościu ma Ci wymienić ( jeśli to prawda co podaje homologacja ) to przewody gumowe , masz tam Fagumit , a to najgorszy szajs i dlatego śmierdzi gazem , najlepsze są węże Parker , sam takie stosuje. Nie widzę czy są opaski na wężach wtryskiwacz -kolektor , jak nie to niech zakłada . Kalibracja ma być na drodze z podglądem korekt PB i korekta od temp gazu przy regach by się przydała , lubią przylewać na zimnym silniku i są wolne , musi dobrze dobrać ciśnienie i rozmiar dyszy Co do cewek , mogą padać i będą jak świece masz stare , wymień na jednoelektrodowe np. Denso IK20 , sam takie mam i zmniejsz przerwę na 0.9/0.8 mm . Przy spalaniu mieszanki LPG cewki są zmuszane do trochę cięższej pracy i dlatego po montażu gazu wychodzą wszystkie bolączki i niedomagania układu zapłonowego , dla pocieszenia ja wymieniłem już wszystkie 8
-
[b6 bfb] traci moc na lpg
Cała instalacja to poprawki/przejrzenia , reduktor nie nadaje się do turbo , wtryskiwacze nie wiem jakie masz dokładnie bo podałeś tylko AC ( oby nie Valteki) sterownik przy porządnej regulacji może dać radę , choć tu przydały by się precyzyjne wtryskiwacze. Ewidentnie instalacja LPG rozjeżdża mapę PB , jak będziesz tak dalej śmigał to koszty naprawy będą sporo wyższe.
-
Spalanie LPG w waszych Audi A4 B5 1.8T po mieście
Panowie 1.8T w dużym mieście w korkach potrafi łyknąć nawet 11L PB do tego doliczcie min. 20% przy LPG właściwie ustawionym i wyjdzie 13/13.5L , więc? Pamiętajcie Turbo żyje ,Turbo Pije , a jak ktoś pisze że ma 200 kunia i pali mu 10L LPG i jeszcze dynamicznie jeździ to bajki opowiada.
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Różnie , jak butujesz to i litr wciągnie
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Mogę pomóc , czas mam
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Evap testowałeś Vag ? robiłeś mu nastawy podstawowe ?
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Pisałem Ci już o tym , rozrusznik masz drugi i nie wiesz jakie były wycieki w poprzednim aucie , rozbierz automat i wyczyść , ja tak zrobiłem i od zeszłej zimy spokój , pali na dotyk
-
Brak mocy ....
Spr.klapy w tłumikach czy nie zastane , mają się ręcznie dać przestawiać i wracać na swoje położenie, spr. też wężyki czy są całe (szczelne) , na koniec w Vag można spr zawór sterujący tymi klapami .
-
Brak mocy ....
Wydech masz ori. czy modzony?
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
W moim najbardziej stuka na lekko skręconych kołach i nierówności np. manewrowanie na parkingu pod domem , a dziury są , przy normalnej jeździe cisza , auto prowadzi się idealnie . Zauważyłem że dużo zależy od temperatury , rano nap..a , a przejadę kilka km i jest o wiele ciszej .