Treść opublikowana przez waskivw
-
Wady i zalety 4.2 V8 BBK
A szkoda , a tak z ciekawości grzechotkę masz przy odpalaniu z rana ?
-
Wady i zalety 4.2 V8 BBK
Ciekawy jestem co pokazuje grupa 93 , jak mechanik ustawił rozrząd na nich, łańcuchy się wyciągają i to one są główna przyczyną niedomagań tego silnika .
-
Wady i zalety 4.2 V8 BBK
A łańcuchy stare zostały ?
-
[b6 bfb] traci moc na lpg
Ja Ci to ustawię
-
[b6 bfb] traci moc na lpg
Nie do końca , jak zamontujesz wtryskiwacze zbyt wydajne to pojawi się problem z przylewaniem na wolnych obrotach . Do serii założyłbym Hana gold/ barracuda , a pod 200 KM niestety musi być Hana niebieska/ Napoleon. Elektronikę masz w wersji ECO gdzie brak dodatkowych korekt , reduktor jak założysz np. Ac czerwonego żeby mieć z zapasem pod program - może być , ale jak przyjdzie zejść z ciśnieniem bo zamontujesz zbyt wydajne wtryskiwacze to Ac R01 nie lubi zbyt niskiego i będzie przylewać , szarpać itd. Ja to widzę tak Ac r01 czerwony/Romano , Barracuda - po programie sprawdzić co wyjdzie i albo system wystroić na wyższym ciśnieniu , albo wymienić wtryskiwacze na wydajniejsze.
-
[b6 bfb] traci moc na lpg
Jak silnik w serii to graty OK , graty to połowa sukcesu , druga połowa to poprawny montaż i poprawne strojenie
-
[b6 bfb] traci moc na lpg
To jaki sens jest dobierać teraz podzespoły LPG ?
-
[b6 bfb] traci moc na lpg
Program robisz ? bo od tego dużo zależy , jak nie to możesz zakładać jw. choć do wtryskiwaczy bym dołożył i zamontował Barracudy .
-
[b6 bfb] traci moc na lpg
Tylko że zavoli nie nadaje się do silników turbo.
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Nie prawda Ja cisnę, do tego jeszcze większość to krótkie odcinki i w 22 się mieszczę
-
Cyrk z wolnymi obrotami
Przyjedzie na spocik to się podmieni i będzie wiadomo , potem LPG się wyreguluje i do ruchu , aż tak daleko nie ma , ja nieraz więcej km robię regulując LPG .
-
Cyrk z wolnymi obrotami
Może być flaszka , ale soku , Ja nie spożywam napojów wyskokowych nie to żebym był jakiś inny , po prostu swoją dawkę już spożyłem
-
Cyrk z wolnymi obrotami
Spoko , wpadnę na razie tipa muszę rozebrać i ocenić czy warto go jeszcze naprawiać , bo jak zobaczyłem jaki był olej w środku to się przeraziłem .
-
Cyrk z wolnymi obrotami
Dawid moje gratulacje , szkoda tylko że wymieniłeś wszystko od razu , tak można by dojść do tego co faktycznie było powodem szarpania . Ja i tak stawiam na cewkę bo każdy kombinuje żeby ja wymienić na końcu bo jest po prostu droga , a jak ma działać cewka która ma prawie 20 lat? Wiem miałeś już dość i chciałeś zrobić i mieć spokój , rozumiem i podziwiam , niewielu jest takich co by dołożyli tyle kasy do audi z tego rocznika , masz zrobione i przynajmniej będziesz śmigał spokojnie. Sondy tez wymieniłeś ? Pozdrawiam i powodzenia w rozkręcaniu interesu
-
Cyrk z wolnymi obrotami
Działaj , daj jakiś namiar gdzie majstrujesz to Cię może odwiedzę , często śmigam w tych okolicach:wink: Ps. Miałem rację ?, kabelki zgniły ?
-
Cyrk z wolnymi obrotami
Panowie , czy któryś z was wymienił cewkę ? na nową ? Dzisiaj robiłem znajomemu seata którego serwisuję od ok 4 lat , wszystko wymieniane na markowe , czasami nawet na wyrost . Kolega zaczął skarżyć się na zamulenie i czasami szarpanie podczas przyspieszania , cewka wymieniana 2lata temu , kable Beru , kopułka i palec Bremi, świece NGK jednoelektrodowe ze zmniejszoną przerwą na 0,8 wymieniane na jesień , ostatnio wymieniałem uszczelke kolektora ssącego bo wypadał zapłon na jednym cylindrze (uszczelka od nowości ) sonda Lambda wymieniana też ok rok temu na dedykowanego Bosch-a i co po tych wszystkich zabiegach dalej poszarpuje przy przyspieszaniu , sam zgłupiałem. Załatwiłem cewkę na podmianę , d*pa dalej to samo , zgadnijcie co padło , dodam że auto już jeździ i nie szarpie Odpowiem żebyście nie gdybali , padł kabel na 1 cylindrze ( BERU przebieg ok 5tys kilometrów ) więc panowie nie ma co wierzyć że coś tam było wymieniane i jest dobre , tylko trzeba przysiąść i działać . Pozdrowienia
-
Cyrk z wolnymi obrotami
Czujnik położenia wałka rozrządu sprawdź
-
Cyrk z wolnymi obrotami
Dokładnie jak pisze kolega post wyżej , najlepiej jeszcze zapiąć AFR i stroić WOT , tylko podstawą jest sprawny silnik na PB !!!
-
Cyrk z wolnymi obrotami
Eżektor jest jak jest automat bynajmniej w A6 , podałem elementy przykładowo , czyli wszystko co ma wpływ na ciśnienie/podciśnienie w kolektorze , proszę za słówka nie łapać Olo Wrocek masz już namiastkę tego co koledzy opisują i co czekasz aż polecą poduchy silnika , ja bym się przyjrzał właśnie układowi WN tym bardziej że piszesz że jak jest ciepło to szarpania brak , a dlaczego ??? Bo jak ciepło to jest sucho , nie ma wilgoci , nie ma przebić . Pozdro
-
Cyrk z wolnymi obrotami
Proponuję zmienić gazmena Tak się nie sprawdza instalacji , pan powinien wykasować obie mapy , odbyć jazdę na PB w celu zebrania nowej i drugą jazdę na LPG i jeżeli mapy będą się pokrywać , odchyłki są w normie wtedy może powiedzieć że jest OK , ale to zajmuje chwilę. Co do szarpań podstawą jest sprawny układ WN (świece , cewka , kable , moduł zapłonowy ) , dobrze wyregulowana instalacja LPG ( ona też może powodować szarpnięcia ) Druga ważna sprawa to szczelny dolot ( kolektor ssący , odmy , sprawny eżektor , sprawny zaworek serwa , pokrywa komory korbowej pod kolektorem ssącym ) Jeżeli te w/w macie pewne , wtedy trzeba szukać w ustawieniu rozrządu (na blokady !!! ) czujnik położenia wału korbowego , czujnik położenia wałka rozrządu , tps , czujniki temp. silnika i dolotu , sondy lambda itd. Panowie to jest jeden z prostszych silników , nie ma bata żeby to nie jeździło poprawnie jak słupek zdrowy, kompa wziąć na stół pod lupę i szukać zimnych lutów , 95% uszkodzeń elektroniki to właśnie one , poprawić i jazda . Pozdrawiam i do dzieła
-
Cyrk z wolnymi obrotami
Majster to chociaż przejechał się z laptopem , zebrał nowe mapy,czy tylko podpiął i tak powiedział.
-
Cyrk z wolnymi obrotami
Bo w tych silnikach najlepszym resetem jest odpięcie aku , potem adaptacja silnika krokowego i jazda . Moc wróciła , ale jak masz np. lpg źle wystrojone to znowu moc odjedzie w siną dal i tak w kółko . Panowie nie chce być złośliwy , ale miałem kilka audi z tym silnikiem z manualem z automatem w quattro i ośce i takie cyrki jak opisujecie to pierwsze słyszę , jak można rok czasu walczyć z szarpaniem ? Aż mnie korci żeby wziąć od któregoś z was takie zepsute auto i się przekonać czy faktycznie problem tkwi w aucie , czy np. w kiepskiej jakości częściach jakie montujecie do tych samochodów bądź naprawy są wykonywane nie profesjonalnie.
-
Cyrk z wolnymi obrotami
Panowie linkę można odpiąć od przepustnicy i spr. czy swobodnie przesuwa się w pancerzu , ja się nie spotkałem jeszcze z uszkodzona , co nie oznacza że nie może się zepsuć .
-
Cyrk z wolnymi obrotami
To może zanim kompa wymienisz uszczelnij ten kolektor bo jest bezszczelny może się okaże że wymiana kompa nie potrzebna.
-
[b6 bfb] traci moc na lpg
Jak chcesz robić program to go najlepiej zrób przed poprawkami , wtedy dobierze się odpowiednie wtryski i reduktor . Sterownik niestety lichy , brak korekt - niestety ktoś zamontował bardzo budżetową instalację .