Treść opublikowana przez waskivw
-
Adaptacja przepustnicy, w końcu sie robi ?
Bo pewnie tu się skończyła przydatność i funkcje wersji Lite Spróbuj jakimś Vag-com tylko musi być "zarejestrowany"
- rozrzad
-
Adaptacja przepustnicy, w końcu sie robi ?
Po pierwsze Vcds LIte to nie jest wersja pełna , jest okrojona i nie ma wszystkich funkcji pełnej wersji , ale próbować możesz , więc 01 engine > 02 odczyt błędów i kasowanie nawet jak ich nie ma >10 adaptacja >001 kasowanie wartości i masz sterownik przywrócony do ustawień fabrycznych
-
Adaptacja przepustnicy, w końcu sie robi ?
Bo tu się adaptuje sterownik do przepustnicy , a dokładniej usuwa się z niego starą adaptację , Nic nie słychać bo niema w niej silniczka itp. jest potencjometr, sterowanie na linkę . Po czyszczeniu przeważnie wystarczy odłączyć aku , ale nie zawsze pomaga , więc w Vag wchodzimy w Adaptację ( nie w nastawy podstawowe !!!) blok 001 i usuwamy starą . Pozdro:wink:
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Nie powiem z głowy bo robię to VCDS i tam jest opcja do zmiany i sam przestawia w odpowiednich blokach. Wiem jedno że jak się ma ustawiony LongLife a jeździ dużo w mieście , często odpala silnik to się potrafią cuda pojawiać na liczniku . Będzie u mnie niedługo dajmon na pierwszym przeglądzie zmodyfikowanej przeze mnie instalacji LPG to mu przestawię i jak nie zapomnę to spiszę wam bloki co , gdzie i jak przestawić .
-
Wady i zalety 4.2 V8 BBK
A silnik po remoncie
-
Wady i zalety 4.2 V8 BBK
Panie ale co tu sprawdzać jak ciśnienia oleju to ten silnik nie ma , co to za ciśnienie poniżej 1 bara Micha w dół i trzeba się przyjrzeć pompie oleju, napędowi itd.
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
To sobie przestawcie na stały okres między przeglądami , ale VAG a nie na liczniku , choć podobno jak się kasuje inspekcje z "palca" klawiszami na liczniku to powinien się przestawić na stały .
-
rozrzad
I tego się obawiałem , dlatego ja robiąc rozrząd nie kupuje zestawów chyba że ori , pasek tylko Contitech / Gaets , rolki INA , pompa najlepiej ori , choć Hepu , SKF też są dobre . Nie chce Ci robić antyreklamy , ale miałem przypadek , a więcej robię TDI że pasek z takiego zestawu poległ po 40kkm , a miał wytrzymać 90kkm , silnik do remontu , więc paski tylko i wyłącznie jw. napisałem , przynajmniej śpię spokojnie. Wiem też że te zestawy są jednymi z tańszych na rynku , więc też daje trochę do myślenia .
-
rozrzad
Jaki pasek masz w tym zestawie INA? Termostat obowiązkowo tylko ori . sprawdź uszczelki pod deklami zaworów i pod nastawnikami faz rozrządu, Oczywiście pompa wody , spr. simeringi czy nie puszczają , lepiej zrobić to teraz niż później znowu rwać cały przód .
-
Reduktor w Audi A4 B6 1.8T puszcza gaz przy przełączeniu na LPG
Jakie jest ustawione ciśnienie ? Jaki jest spadek przy max obciążeniu ? Jakiej średnicy są dysze ? Jak będziesz miał to info to pomyślimy dalej , najlepiej jakby był nagrany jakiś oscyloskop z jazdy .
-
Reduktor w Audi A4 B6 1.8T puszcza gaz przy przełączeniu na LPG
Trochę daleko..... możesz odwiedzić LPG Forum i tam w dziale polecane warsztaty poszukać coś blisko Ciebie , albo dać ogłoszenie że zlecisz regulacje/usprawnienie instalacji , na pewno ktoś się zgłosi , a rachunek za usługę zanieś gazmenowi który okaleczył twoje auto.
-
Reduktor w Audi A4 B6 1.8T puszcza gaz przy przełączeniu na LPG
Powiem tak , zmień gazmena albo weź sprawy w swoje ręce , 1.8 T wymaga wydajnego systemu i często korekt po obrotach , może gazownik nie umie i używać się boi . Są sterowniki z różnymi auto adaptacjami, ale one się nie sprawdzają w tych silnikach . Zapytaj gazmena jakiej średnicy dysze masz ? Jakie ciśnienie jest ustawione i do ilu spada przy max obciążeniu ?
-
Reduktor w Audi A4 B6 1.8T puszcza gaz przy przełączeniu na LPG
Opaski daje się po to że jak turbo dmucha to wężyki może zdmuchnąć z króćców . Zdjęcie 5 gdzie jest Map sensor , na tych wężykach powinny być opaski . Korekty ma takie bo instalacja źle wyregulowana/mało wydajna .
-
Reduktor w Audi A4 B6 1.8T puszcza gaz przy przełączeniu na LPG
Powiem tak , tragedii nie ma , ale do ideału daleko 1. Wężyki wtrysk - kolektor wyglądają na różnej długości ( chyba że zdjęcia tak to pokazują ) 2. Wkrętki ?? mogły by być lepiej ,ciekawe jaka średnica ? 3. Brak opasek na wężach podciśnienia/ciśnienia - to jest turbo !!! 4. Logów nie obejrzałem , nie mogę ich otworzyć w przyzwoity sposób , ale raczej nie ma potrzeby bo jak już korekty wypluły +13% to w wot jest jeszcze bardziej ubogo i dlatego zapłony wypadają , może do tego jeszcze ciśnienie pada . Proponuje szybko to poprawić bo spłynie głowica , albo ustawić podpieranie PB
-
Reduktor w Audi A4 B6 1.8T puszcza gaz przy przełączeniu na LPG
Paliwo leje się takie jak przewidział producent , chyba że masz jakiś program i auto było strojone na takim paliwie , lpg niestety trzeba wyszukać dobrej stacji , różnie z tym bywa , ja tankuje na BP, Statoil, Jeśli chodzi o spalanie i zawory , jak dobrze wystrojone nic się nie dzieje .
-
Reduktor w Audi A4 B6 1.8T puszcza gaz przy przełączeniu na LPG
Blok 032 pokazuje jaka korektę musi wprowadzić sterownik PB aby mieszanka była stechiometryczna , jak zatankujesz kiepskiego paliwa to na pewno korekty to pokażą .
-
Reduktor w Audi A4 B6 1.8T puszcza gaz przy przełączeniu na LPG
Te bloki trzeba zlogować na 3 biegu do ocinki i porównać na lpg , takie sprawdzanie na postoju wiele nie da , choć już pokazuje że deko ubogo. Ciekawe co się dzieje jak ciśnienie padnie przy max obciążeniu ? Jak zapłony wypadają na tych samych cylindrach to trzeba podmienić cewki/świece i spr. czy wypadanie się nie przeniesie razem z częściami .
-
Majster od wyregulowania silnika 1.2 garbus
No niestety gadżety nie zawsze idą w parze z jakością ważne że się udało i śmiga. Choć trochę dziwne że na zimnym silniku jeździł , gdzie zapotrzebowanie na paliwo jest większe , a na ciepłym gasł ?
- rozrzad
- rozrzad
-
Stukanie w silniku
Pewnie jeszcze zawór zwrotny zabity nagarem .
-
Reduktor w Audi A4 B6 1.8T puszcza gaz przy przełączeniu na LPG
Zrób fotki najdokładniej jak potrafisz , a Vag-a podepnij i spr. blok 032 tam masz korekty paliwowe , możesz też zlogować blok 002,003, 032 , 014,015,016 na pb i lpg .
-
Jaka Najlepsza Instalacja do Bexa?
Na hany niebieskie uważajcie , jakość spadła drastycznie ,ostatnio montowałem do 2.7 BT i po 3kkm padły dwie , wyleciały , ja już ich nie montuje , wole barracude /napoleon . Jest Barracuda o wydajności hany niebieskiej.
- rozrzad