Treść opublikowana przez waskivw
-
Stukanie w silniku
A czasami nie był to korbowód najdalszy od pompy oleju?
-
Reduktor w Audi A4 B6 1.8T puszcza gaz przy przełączeniu na LPG
Ac W01 nie jest taka zła , lepsza od valdemara i regfastów, stroiłem 1.8t na niej , jak chcesz wymienić na lepsze to zakładaj Barracudy 2lata / 100kkm gwarancji , sterownik jest B.dobry , ale niestety monter jest najważniejszy , jak zapłony wypadają po mimo dotrysku PB to przyjrzałbym się wkrętkom w kolektorze czy dobrze umieszczone , wężykom czy nie są gdzieś załamane , ciśnieniu reduktora przy max obciążeniu , temp. gazu, a jak wszystko od strony LPG sprawne to pozostaje układ zapłonowy , cewki , świece . Zrób jakieś fotki z pod maski , może coś się wypatrzy.
-
Reduktor w Audi A4 B6 1.8T puszcza gaz przy przełączeniu na LPG
Gaz w naszym kraju jest kiepski (w końcu to Polska , nasi na wszystkim kombinują ),ale to nie ma nic wspólnego z puszczaniem gazu przez zawór bezpieczeństwa . Filtr jak się zapcha to gazu raczej nie będzie , wtryski padły bo pewnie masz zakładane filtry bibułowe (najtańsze) Ja stosuje wyłącznie KME włókno szklane , ew. jak klient nie chce dopłacać to min. poliestrowe i nic się nie dzieje . Jaki masz tam sterownik ? Jaką masz temp. przełączania ? Gdzie masz umieszczony reduktor ?
-
padniety 8 termostat
Nagrzewnica jak zapchana to brak ogrzewania , przegrzewać się nie powinien , chłodnice możesz wymienić , albo spr. wypłukać , choć ja stawiam na termostat . nie otwiera się i silnik się przegrzewa.
-
padniety 8 termostat
Niestety pompa pędzona jest paskiem rozrządu , a do ustawienia potrzebne są blokady .
-
Wtryski Valtek
Dokładasz 100 i masz Barracudy które jak dla mnie są lepsze od hany , wtyczki pasują .
-
regeneracja pompy oleju
Zapraszam tel. masz na dole , na pewno się dogadamy . Warsztat mam w Czeladzi .
-
padniety 8 termostat
No to panie kicha , termostat jest za rozrządem , dobry mechanik znający ten silnik wymieni go bez zrzucania paska , pompa pędzona paskiem rozrządu i tu już trzeba zdemontować rozrząd , chłodnice można sprawdzić podłączając wąż z wodą pod ciśnieniem , jak będzie stawiała opory w przepływie to do wymiany , tak samo z nagrzewnicą.
-
padniety 8 termostat
Termostat panie do wymiany , ew. chłodnica zapchana , radzę to szybko sprawdzić bo uszczelki pod głowicami polecą jak już nie puściły .
-
padniety 8 termostat
Jak cyka i przestaje to dobrze , tak ma być , przewody do nagrzewnicy masz koło akumulatora w osłonie termicznej , po prawej stronie .
-
padniety 8 termostat
Zapowietrzony układ .
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Martikawkajeśli chodzi o zimne luty to się zgodzę bo większość elektroniki ma z tym problem , ale problem by się nasilał gdyż każde takie zwarcie /rozwarcie powoduje uszkodzenie tego lutu , miałem tak w sterowniku ABS i w niedługim czasie wyzionął ducha , kilka podobnych udało się naprawić. Wam się ta kontrolka zapala cyklicznie wiec problem leży gdzie indziej . Jak Ci się znowu zapali to miej w pogotowiu olej , sprawdź stan i dolej , nie oszukuj podnoszeniem maski itd., ciekawe czy po dolaniu zapali się za 100 km?
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Powolutku , potwierdzi się to wam napiszę rozwiązanie , ale najpierw testy
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Jeśli moje przypuszczenia się sprawdzą to nie powinna się zaświecić ,chyba że faktycznie poziom oleju spadnie do min.
-
Reduktor w Audi A4 B6 1.8T puszcza gaz przy przełączeniu na LPG
Przebieg niski , pewnie jeszcze masz gwarancje , udaj się do gazmena i niech wyciąga reduktor , ja stawiam na zacinający/klejący się regulator , może źle wpięty reduktor w układ chłodzenia powoduje pracę reduktora na niskiej temp. i powoduje wytrącanie się frakcji olejowych z gazu w reduktorze , a to powoduje zaklejanie regulatora , albo masz pecha i trafiłeś na uszkodzony reduktor .
-
Reduktor w Audi A4 B6 1.8T puszcza gaz przy przełączeniu na LPG
Kolego niestety reduktor do przeglądu , możliwe dwie przyczyny ,1 zacinający się regulator (stawiam na to) ,2 uszkodzony zawór bezpieczeństwa . Przyjrzałbym się temp. przełączania na lpg , jak jest wpięty reduktor w układ chłodzenia , czy podczas jazdy nie spada temp. reduktora . Jaki przebieg tego reduktora?
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Wiem że to nie jest dobre rozwiązanie . Po rozmowie z Dajmonem wywnioskowałem że ten czujnik pokazuje minimalny stan oleju nie zależnie od poziomu , więc szczerze wolałbym sam co 500/1000 km sobie olej sprawdzić niż co 100km mieć zapaloną kontrolkę na desce i gasić ją otwieraniem maski Powiem wam że sam miałem S4 które brało olej jak większość V8 i nie miałem takich problemów , mam pod opieką auta z grupy VAG które mają te czujniki i też nie spotkałem się z tym co opisał mi Dajmon , ale ok temat rozeznam i powiem tylko tyle że już mam pewne podejrzenie które muszę zweryfikować ,jak się potwierdzi to dam znać .
-
Majster od wyregulowania silnika 1.2 garbus
Mogę się podjąć , ale auto musisz dostarczyć do warsztatu w Czeladzi
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Panowie , a próbowaliście go wyłączyć w adaptacji ?
-
Falujące obroty, brak synchronizacji wałków 2.0 ALT
Bez porządnej diagnostyki zostaje wymiana na chybił/trafił.
-
Falujące obroty, brak synchronizacji wałków 2.0 ALT
A co pokazują bloki pomiarowe ? Jak mechanicy używają Vag/VCDS tylko do odczytu błędów to omijaj ich szerokim łukiem bo naprawa u nich może sporo kosztować
-
Świeci się kontrolka silnika
Nie ma sprawy , polecam się na przyszłość
-
Świeci się kontrolka silnika
Proszę filmik odnośne korekt i wpływu nieszczelności na nie http://www.youtube.com/watch?v=yM3iarhSP68:wink:
-
[B6 ALT] Audi A4 B6 po remoncie to samo bierze olej.
Panowie zmieńcie tych mechaników bo się im robić nie chce 5 min szukania w gogle i ALT w std . ma pierścienie 82,5 1,2/ 1,5 / 2 mm , a taki np. stary silnik audi 2.3/2.6PB ma w std. 82,5 1,5/ 1,75 / 3 mm i już jest alternatywa , a te 0,2 to pewnie już macie rowki wyklepane i wystarczy tylko rowek poprawić , więc przestańcie pisać że nie da się tego zrobić Tak w ogóle to są dostępne tłoki i pierścienie + 0,25 mm wiec można honować cylinder , wiec remont można wykonać . Pozdro .
-
Cyrk z wolnymi obrotami
Dawid pochwal się puchą do kolektora , bo co niektórzy myślą że mają sprawny kolektor ssący