Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

waskivw

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez waskivw

  1. waskivw odpowiedział(a) na szadziorek temat w 1.8T
    A czasami nie był to korbowód najdalszy od pompy oleju?
  2. Ac W01 nie jest taka zła , lepsza od valdemara i regfastów, stroiłem 1.8t na niej , jak chcesz wymienić na lepsze to zakładaj Barracudy 2lata / 100kkm gwarancji , sterownik jest B.dobry , ale niestety monter jest najważniejszy , jak zapłony wypadają po mimo dotrysku PB to przyjrzałbym się wkrętkom w kolektorze czy dobrze umieszczone , wężykom czy nie są gdzieś załamane , ciśnieniu reduktora przy max obciążeniu , temp. gazu, a jak wszystko od strony LPG sprawne to pozostaje układ zapłonowy , cewki , świece . Zrób jakieś fotki z pod maski , może coś się wypatrzy.
  3. Gaz w naszym kraju jest kiepski (w końcu to Polska , nasi na wszystkim kombinują ),ale to nie ma nic wspólnego z puszczaniem gazu przez zawór bezpieczeństwa . Filtr jak się zapcha to gazu raczej nie będzie , wtryski padły bo pewnie masz zakładane filtry bibułowe (najtańsze) Ja stosuje wyłącznie KME włókno szklane , ew. jak klient nie chce dopłacać to min. poliestrowe i nic się nie dzieje . Jaki masz tam sterownik ? Jaką masz temp. przełączania ? Gdzie masz umieszczony reduktor ?
  4. waskivw odpowiedział(a) na rafal9119 temat w Audi A4 B5
    Nagrzewnica jak zapchana to brak ogrzewania , przegrzewać się nie powinien , chłodnice możesz wymienić , albo spr. wypłukać , choć ja stawiam na termostat . nie otwiera się i silnik się przegrzewa.
  5. waskivw odpowiedział(a) na rafal9119 temat w Audi A4 B5
    Niestety pompa pędzona jest paskiem rozrządu , a do ustawienia potrzebne są blokady .
  6. Dokładasz 100 i masz Barracudy które jak dla mnie są lepsze od hany , wtyczki pasują .
  7. waskivw odpowiedział(a) na bubaS-line temat w 2.0TDI
    Zapraszam tel. masz na dole , na pewno się dogadamy . Warsztat mam w Czeladzi .
  8. waskivw odpowiedział(a) na rafal9119 temat w Audi A4 B5
    No to panie kicha , termostat jest za rozrządem , dobry mechanik znający ten silnik wymieni go bez zrzucania paska , pompa pędzona paskiem rozrządu i tu już trzeba zdemontować rozrząd , chłodnice można sprawdzić podłączając wąż z wodą pod ciśnieniem , jak będzie stawiała opory w przepływie to do wymiany , tak samo z nagrzewnicą.
  9. waskivw odpowiedział(a) na rafal9119 temat w Audi A4 B5
    Termostat panie do wymiany , ew. chłodnica zapchana , radzę to szybko sprawdzić bo uszczelki pod głowicami polecą jak już nie puściły .
  10. waskivw odpowiedział(a) na rafal9119 temat w Audi A4 B5
    Jak cyka i przestaje to dobrze , tak ma być , przewody do nagrzewnicy masz koło akumulatora w osłonie termicznej , po prawej stronie .
  11. waskivw odpowiedział(a) na rafal9119 temat w Audi A4 B5
    Zapowietrzony układ .
  12. Martikawkajeśli chodzi o zimne luty to się zgodzę bo większość elektroniki ma z tym problem , ale problem by się nasilał gdyż każde takie zwarcie /rozwarcie powoduje uszkodzenie tego lutu , miałem tak w sterowniku ABS i w niedługim czasie wyzionął ducha , kilka podobnych udało się naprawić. Wam się ta kontrolka zapala cyklicznie wiec problem leży gdzie indziej . Jak Ci się znowu zapali to miej w pogotowiu olej , sprawdź stan i dolej , nie oszukuj podnoszeniem maski itd., ciekawe czy po dolaniu zapali się za 100 km?
  13. Powolutku , potwierdzi się to wam napiszę rozwiązanie , ale najpierw testy
  14. Jeśli moje przypuszczenia się sprawdzą to nie powinna się zaświecić ,chyba że faktycznie poziom oleju spadnie do min.
  15. Przebieg niski , pewnie jeszcze masz gwarancje , udaj się do gazmena i niech wyciąga reduktor , ja stawiam na zacinający/klejący się regulator , może źle wpięty reduktor w układ chłodzenia powoduje pracę reduktora na niskiej temp. i powoduje wytrącanie się frakcji olejowych z gazu w reduktorze , a to powoduje zaklejanie regulatora , albo masz pecha i trafiłeś na uszkodzony reduktor .
  16. Kolego niestety reduktor do przeglądu , możliwe dwie przyczyny ,1 zacinający się regulator (stawiam na to) ,2 uszkodzony zawór bezpieczeństwa . Przyjrzałbym się temp. przełączania na lpg , jak jest wpięty reduktor w układ chłodzenia , czy podczas jazdy nie spada temp. reduktora . Jaki przebieg tego reduktora?
  17. Wiem że to nie jest dobre rozwiązanie . Po rozmowie z Dajmonem wywnioskowałem że ten czujnik pokazuje minimalny stan oleju nie zależnie od poziomu , więc szczerze wolałbym sam co 500/1000 km sobie olej sprawdzić niż co 100km mieć zapaloną kontrolkę na desce i gasić ją otwieraniem maski Powiem wam że sam miałem S4 które brało olej jak większość V8 i nie miałem takich problemów , mam pod opieką auta z grupy VAG które mają te czujniki i też nie spotkałem się z tym co opisał mi Dajmon , ale ok temat rozeznam i powiem tylko tyle że już mam pewne podejrzenie które muszę zweryfikować ,jak się potwierdzi to dam znać .
  18. Mogę się podjąć , ale auto musisz dostarczyć do warsztatu w Czeladzi
  19. Panowie , a próbowaliście go wyłączyć w adaptacji ?
  20. Bez porządnej diagnostyki zostaje wymiana na chybił/trafił.
  21. A co pokazują bloki pomiarowe ? Jak mechanicy używają Vag/VCDS tylko do odczytu błędów to omijaj ich szerokim łukiem bo naprawa u nich może sporo kosztować
  22. waskivw odpowiedział(a) na black338 temat w 2.0
    Nie ma sprawy , polecam się na przyszłość
  23. waskivw odpowiedział(a) na black338 temat w 2.0
    Proszę filmik odnośne korekt i wpływu nieszczelności na nie http://www.youtube.com/watch?v=yM3iarhSP68:wink:
  24. waskivw odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 2.0
    Panowie zmieńcie tych mechaników bo się im robić nie chce 5 min szukania w gogle i ALT w std . ma pierścienie 82,5 1,2/ 1,5 / 2 mm , a taki np. stary silnik audi 2.3/2.6PB ma w std. 82,5 1,5/ 1,75 / 3 mm i już jest alternatywa , a te 0,2 to pewnie już macie rowki wyklepane i wystarczy tylko rowek poprawić , więc przestańcie pisać że nie da się tego zrobić Tak w ogóle to są dostępne tłoki i pierścienie + 0,25 mm wiec można honować cylinder , wiec remont można wykonać . Pozdro .
  25. waskivw odpowiedział(a) na dardit temat w 2.6
    Dawid pochwal się puchą do kolektora , bo co niektórzy myślą że mają sprawny kolektor ssący

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.