Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

waskivw

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez waskivw

  1. Diagnostyka przepustnicy , dokładniej potencjometr
  2. waskivw odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 2.0
    Jak pobiera olej w normie to nic bym nie kombinował , robił regularne serwisy na dobrych komponentach i cieszył się że tak jest . Na szybko sprawdzić nagar możemy przy wlewie oleju do silnika ,na korku, na miarce oleju ,obejrzeć przewody od odmy , jeżeli są wygrzane , kruche to może świadczyć o przedmuchach. Jednak najpewniejszym sposobem jest demontaż pokrywy zaworów czy miski olejowej
  3. waskivw odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 2.0
    Ja niestety uważam inaczej , stosowanie różnej maści płukanki do silników może wręcz pogorszyć sytuacje , dlatego że wypłukujecie nagar który po części niweluje luzy w rowkach pierścieniowych i tzw. film olejowy który potrzebny jest do prawidłowej pracy silnika , jeżeli silnik pobiera zbyt duże ilości oliwy to niestety bez remontu się nie obędzie i nie ma cudownych środków które go naprawią . Jeżeli silnik ma na pokrywie zaworów , głowicy itp. duże ilości nagaru to świadczy o tym że miał w swojej karierze przegrzania, nieterminowe wym. oliwy itp. i świadczy też o tym że ma problemy ze szczelnością układu korbowo tłokowego ( głównie tłoki i pierścienie ). Zdrowy motor nie ma nagaru, nagar powstaje na skutek przedostawania się kompresji do miski olejowej - tak w skrócie
  4. waskivw odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 2.0
    Wiem , ja zadałem pytanie założycielowi tematu. Co do pobierania oleju , jeśli mogę wtrącić to w/g mnie kombinacje z odmami itp. to tylko pozorne leczenie problemu, owszem są silniki które tą odme mają źle skonstruowaną i można trochę fabrykę poprawić , zwłaszcza gdy preferujemy styl jazdy sportowy.Powodem nadmiernego zużycia oleju przeważnie są tłoki , a dokładniej mówiąc rowki pierścieniowe, które na skutek eksploatacji wyklepują się i powstaje zbyt duży luz między pierścieniem i rowkiem ( pierścień pracuje jak pompa ) Zakładając pierścienie bez spr. tych rowków narażamy się tylko na niepotrzebne koszty bo efekt jest jak u założyciela tematu. Tłoki są drogie i większość mechaników ich nie wymienia. Lekarstwem na zużyte rowki jest tzw. rowkowanie tłoków i dobranie grubszych pierścieni i po takim zabiegu jestem pewien że zużycie oleju spadnie do wymaganego minimum , bo niestety ale każdy silnik trochę oleju pobiera i nie da się tego wyeliminować całkiem.
  5. Mapę LPG musisz zebrać i dostroić od nowa, mapę Pb w ECU PB już wiesz jak skasować , dobrze by bylo zrobić kilka km na samej PB żeby korekty się ustabilizowały i dopiero regulacja LPG , MAPY w sterowniku LPG obie wykasować i cała regulacja od nowa.
  6. Po naprawie , wymianie wtryskiwaczy trzeba zrobić nową mapę , od razu wymień filtry fazę ciekłą i lotną .
  7. waskivw odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 2.0
    A przy tym remoncie tłoki wymieniałeś , czy tylko pierścienie ?
  8. Jak najbardziej , pewnie oring który robi w nim za uszczelnienie i zarazem zderzak tłoczka już dawno się rozsypał i gaz leci non stop. Można regenerować , kalibrować i jeździć dalej , wszystko zależy od Ciebe , ew wymiana całej listwy na nową , lepszą , nowa mapa i powinno hulać.
  9. Rozkalibrowały się elektrozawory ( bo wtryskiwaczami ich nazwać nie możemy) najprawdopodobniej , bądź oringi się wyklepały i leją jak chcą , mapa PB się rozjeżdża i nie pali
  10. Proponuje założyć profil na LPGFORUM wpisać swoją lokalizację , zadać tam pytanie i dostaniesz odpowiedź i ew. polecą zakład najbliższy twoich stron, który zrobi to zgodnie ze sztuką Mam wrażenie że na tym forum panuje Stagomania i zakładanie najtańszych komponentów Typu wtryskiwacze Valtekopodobne i reduktory z którymi aktualnie są największe problemy.
  11. Zanim cokolwiek zaczniesz wymieniać ,proponuje porządną diagnostykę silnika , błąd związany z ze słabą wydajnością katalizatora , ale może równie dobrze wyskoczyć jak będą problemy z zapłonem , świece , cewki itp. Było o tym na forum , jest kilku użytkowników ASN i borykali się z takim , bądź podobnym błędem związanym z katami. Najgorszą opcją jest zapchany, wypalony , oberwany katalizator str. prawa czyli rząd cyl.1. Ja miałem ten błąd , jak instalację LPG miałem nie dostrojoną , ale ja katów głównych już nie mam i nie ma się co zapchać.
  12. waskivw odpowiedział(a) na goalkeeper temat w 1.6
    Ja tam nic dziwnego nie widzę , to nie jest ścigacz:wink:
  13. Masz Lpg ?
  14. Po takich zabiegach jakie jej zaserwowałeś aż dziwne by było żeby była cała Szkoda było 100 na ori termostat to teraz 1tysiak na naprawę glowy , jak się jeszcze nadaje:polew:
  15. Na metalowym wężu łączącym głowice z tyłu silnika , okolice lewej głowy ( od str. kierowcy ) biały na dwa piny
  16. Jest to regulacja z dodatkową sondą wpiętą w wydech , głównie chodzi o OL (open loop) Pętla otwarta w której serownik nie reguluje składu mieszanki w/g sondy lambda , tylko pracuje na sztywnej mapie napisanej przez producenta pojazdu.
  17. Jednak można się spiąć i napisać konkretnie , a nie o jakiś reduktorach?
  18. Sorry może mnie trochę poniosło:wink: , ale nieraz jak czytam niektóre posty to się włos na głowie jeży , Ktoś wie że dzwoni , ale nie wie gdzie i pisze żeby posty nabijać ktoś powinien nad tym panować bo się niezły śmietnik robi
  19. :polew: ---------- Post dopisany at 21:13 ---------- Poprzedni post napisany at 21:08 ---------- :polew: Ludzie poczytajcie trochę i przestańcie pisać takie bzdury
  20. waskivw odpowiedział(a) na goalkeeper temat w 1.6
    To zainwestuj kilka setek i zamontuj sekwencję i będzie jeździło, wymieniasz tylko to co pod maską Jak z tymi obrotami na PB ?
  21. Na Pb problemu nie ma , więc winna jest instalacja LPG , a najsłabszym ogniwem są Valdemary,choć reduktor też nie za mocny, podjedź do innego zakładu , nie tego co montował bo oni do końca gwarancji będą Cię spławiać i opisz usterkę , będziesz miał dwie opinie , ew szukaj luźnych przewodów itp. może być też zacinający się regulator w reduktorze, padająca cewka EZ itd. przyczyn może być mnóstwo. Winny może być też układ WN który na PB jeszcze daje radę , a na LPG już nie , kiedy tam zaglądałeś ?
  22. I wiele więcej nie pociągnie , a ceną też nie grzeszy:wink:
  23. Bo się rozkalibrowały i zalewa silnik , pewnie po takim zgaśnięciu musi dłużej kręcić
  24. Wywal Valteki i wstaw porządne wtryski + dobra regulacja i będzie ok:wink:

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.