Treść opublikowana przez waskivw
-
wskazanie benzyny przy pełnym fisie
To że nie przełącza się na Pb nie oznacza że jest wydajna , zrób test :wyjmij bezpiecznik od pompy paliwa i przejedź się na Lpg do odcinki , a co do wskazań fisa , jak jest dobrze wystrojona to ma pokazywać spalanie jak na PB , a różnicę w ilości spalonego Lpg ok 20% widzisz przy dystrybutorze.
-
wskazanie benzyny przy pełnym fisie
Kto ci takich bzdur naopowiadał , jak instalka LPG nie wyrabia i podpiera się PB to waha znika
-
Ciągłe zapowietrzanie układu chłodzenia POMOCY!!!!!
Piszesz że auto jest na lpg , gdzie jest zamontowany reduktor , może spr. odłączyć go całkiem od układu chłodzenia i wtedy sprawdź , oczywiście dobrze odpowietrzając , a i chłodnice spr. na drożność i wycieki , tak samo miałem u żony w aucie , wym chłodnicy pomogła , stara była ostro zakamieniona i słabo odprowadzała ciepło
-
jaka jest róznica miedzy termostatem 84 i 87 czy duza
I za niedługo będzie nowy temat na forum , wymienilem termostat i dalej zimno
-
A4 Avant 1.8T Quattro 163KM - Instalacja LPG
Zestaw jak najbardziej ok, same graty kosztują około 2100 (wiem bo sam niedawno taki zestaw kupowałem) więc możesz się deko potargować.... Panowie nie wiem gdzie wy te graty do lpg kupujecie , ale można sporo taniej , wprawdzie wybrałem elektronike TECH , ale 8 x hana ,2x ACR01, wielozawór super , butla 650/270,wlew pod klapkę 2xEZ Valtek , faro + złączki i 2x rozdzielacz Rail i wydałem 2500pln
-
v6 Jak powina wyglądać prawidłowa praca silnika na saniach
Proponuje wyczyścić krokowy:wink:
-
falowanie obrotów/dławienie przy przyspieszaniu.
Jak przed rozrządem było ok ,to jechać niech poprawiają , pewnie źle ustawili rozrząd i przy okazji skopali zapłon, tak wo gule to podziwiam Cię, ktoś Ci zepsuł auto, a ty to odpuszczasz.
-
Szarpie po deszczu
Przewodów nie ma , są fajki pod cewkami i moduł zaplonowy na filtrze powietrza - zaczął bym od niego , a najlepiej było by podpiąć Vaga
-
Naprawa czy wymiana silnika ??
Ok , nie mówię że nie , ale jak wykonasz próbę olejową to masz 99% pewności czy poszła głowa , czy pierścienie. Jak ciśnienie nie wzrośnie to wypalone gniazdo zaworowe , jak wzrośnie to prawdo podobnie pierścienie popękane, bądź zapieczone , a w takim przypadku trzeba wziąć pod uwagę tulejowanie cylindra bo prawdopodobnie porysowana jest gładź , a to koszty troche większe:wink: Ps.To o czym tu piszemy nie ma nic wspólnego z remontem silnika , to jest zwykła REANIMACJA, prawdziwy remont zaczyna się od 5k w górę , w zależności od silnika. Jest to kompleksowa naprawa silnika : nowe zawory, gniazda,prowadnice, uszczelniacze , próba szczelności itp. tulejowanie lub szlif cylindrów , wym tłoków ,pierścieni itd , szlif walu korbowego , nowe panewki itd. nowa pompa oleju , uszczelki. Taką naprawę można nazwać remontem , tylko niestety jest sporo droższa i niekiedy przekracza wartość pojazdu:wink:
-
Naprawa czy wymiana silnika ??
A ja bym proponował zrobić próbę olejową , nie koniecznie musi być to głowica , mogą być popękane pierścienie.
-
Naprawa czy wymiana silnika ??
Spr. pompę oleju, szczególnie zawór nadmiarowy, na wolnych nie mniej jak 2, a max 5 bar.
-
Naprawa czy wymiana silnika ??
Chodzi o ciś sprężania , czy oleju?
-
2,0 ALT trzęsie budą na gazie
Szkoda klawiszy na ciebie uris.
-
dobre wryski bo valdki umieraja
podaj konkretne wartości , z ilu na ile pada.
-
2,0 ALT trzęsie budą na gazie
Kolego nie dyskutował bym gdybym nie wiedział , mam ten silnik i to co ty opisujesz to jakiej herezje .Teraz mam Regi i korekta jest +/-4 a temperaturę przełączania mam na 25* na valdemarach było podobnie i możesz wierzyć lub nie ale na valdemarach zrobiłem prawie 100tys km i powoli zaczęły niedomagać to nie wiem po co mi lepsze wtryski chyba po to żeby wydać pieniądze . Ten silnik ma tylko problem bo na zimnym zalewa nie w każdym przypadku ale w większości na szczęście w stagu jest już opcja zubożenia dla grupy VW i można to ogarnąć . Wiem że masz taki silnik, umiem czytać i spodziewałem się takiej odpowiedzi z twojej strony , twój silnik twoja sprawa , ale nie polecaj innym tych elektrozaworów, do wtryskiwaczy im daleko, a po twoim spalaniu wpisanym w profilu dokładnie widać jak masz wystrojoną instalacje i pewnie niżej już się nie da bo silnik ledwo zipie Ps . mam jeszcze audi 100 c4 2,6 q na regach i pali 2l wiecej niż twoje 2.0:grin:
-
dobre wryski bo valdki umieraja
Nawet jak zrobi logi to w OL i tak nic się nie dowie , ew czy ciśnienie nie klęka, tu by się przydało AFR zapiąć i w drogę. W OL silnik pracuje na sztywnej mapie i korekty nic nie wykażą , tam nie koryguje sonda.
-
2,0 ALT trzęsie budą na gazie
Kolego jeśli alt jest nie wymagający, to chyba nie ma o czym z tobą rozmawiać, dwie sondy lambda, zaawansowany sterownik który wali błędami jak pb jest liche, itp. Jak masz lpg i Waldemary to zerknij w korekty i się pochwal, a przełączanie to pewnie powyżej 40 stopni bo niżej się nie da jechać.
-
Spada za nisko z obrotów, poszarpuje
Korekty paliwowe, zdrowy motor powinien mieć w okolicy 0,+-2% , jak dobrze pamietam to w gr, 1 powinny być , ew, 6,7 , w nowszych sterownikach od 30 grupy, ty pewnie ich nie masz. LPG jest ?
-
Spada za nisko z obrotów, poszarpuje
a ciśnienie paliwa sprawdzałeś ? widzę że wymieniasz części na ślepo , sonda pracuje?, jakie korekty ?
-
2,0 ALT trzęsie budą na gazie
Czy to ważne , one nowe nadają sie do śmieci , a na pewno nie do tego silnika:grin: Pewnie jeszcze do kompletu reduktor alaska:grin:
-
Dławi sie / Gaśnie na ciepłym silniku na luzie.
To do gazmena i niech poprawia to co spartolił , ustawiał mapę podczas jazdy ? dobrze by było vaga podpiąć.
-
prawidłowa regulacja instalacji gazowej
Pogoogluj:wink:
-
prawidłowa regulacja instalacji gazowej
Masz racje , a najlepiej z podpiętym AFR lepiej zmień gazmena.
-
dobre wryski bo valdki umieraja
Silver + miedź 6 + pewnie wielozawór standard to nie ma prawa dobrze jechać
-
Audi A4 B5 Gaz Sekwencja. Problem.
Tak , odepnij te kable i podepnij z aku na próbę, nie na stałe. Tak samo można spr. cewkę przy elektrozaworze przy butli, on też może świrować.