Treść opublikowana przez fragless1
-
Przekładka kierownicy przedliftowej na poliftową i problemy wynikające z wiązkami.
Kolego, ja Ci podpowiem, gdzie je wpiąć. Jeden (chyba brązowy) do masy przy wiązce licznika. Drugi (czarno-brązowy albo czarno jakiś tam) do przekaźnika nr 377. W przedlifcie nie ma tego przekaźnika, bo był on montowany dopiero w liftowych wersjach. Ale ten przekaźnik jest dwa razy większy od standardowego przekaźnika i trzeba pozmieniać instalkę, żeby mieć regulację czasową. Jakbyś chciał schemat, to mogę Ci podesłać, a jak podłaczysz, to opisz, jak Ci poszło i jak to ogarnąć, przy jak najmniejszej ingerencji w instalację. Ja się zamierzam na to, ale nie mogę sie zebrać, bo obawiam się, że trzeba będzie mocno przerabiać instalkę i w pwenym momencie nie ogarnę tego.
-
Czy jest w A4 B5 tryb czasowy wycieraczek ?
Wątek super. Szkoda, że wcześniej go nie znalazłem, bo nie kombinowałbym ze zmianą wajchy manetki z polifta do przedlifta, a podłączyłbym poliftową do siebie. Ale teraz to już po rybkach. Zostaje mi tylko podłączenie tej płynnej regulacji pracy wycieraczek. Mam przekaźnik nr 377, bo on odpowiada za czasową pracę wycieraczek w modelach poliftowych. Mam też schemat instalacji czasowych wycieraczek w polifcie, ale potrzebny mi jest schemat wycieraczek z przedlifta. Nie chcę rozgrzebywać auta (zwłaszcza w taką pogodę) i szukać teraz wszystkiego. Wolałbym po schemacie zobaczyć, co i jak.
-
Czy jest w A4 B5 tryb czasowy wycieraczek ?
Panowie podłączał już ktoś poliftowe sterowanie czasem pracy wycieraczek? Mam schemat poliftowy, ale nie mogę znaleźć schematu od przedlifta, żeby porównać. A zmian trochę będzie, bo sam przekaźnik jest dwa razy większy i trochę inaczej z przewodami w tych wycieraczkach jest. Ma ktoś może taki schemat?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Dzięki grippen za podpowiedź. Właśnie ogarnąłem te drzwi i faktycznie bez diody się udało. Z tym, że podpiąłem się pod kabelek brązowo-żółty. A podpinaleś może tylną klapę? Wiesz gdzie szukać tego kabla? Czy trzeba go ciągnąć aż z bagażnika czy jest może w słupku? Już mi się udało podpiąć tylną klapę. Niestety musiałem ciągnąć kabel aż do bagażnika, ale nie ma z tym większego problemu. W bagażniku, ewentualnie gdzieś pod tylną kanapą trzeba odnaleźć kabelek od krańcówki tylnej klapy. U mnie był to kabelek biało-żółty. Jak ktoś nie jest pewien, jaki kolor kabla powinien być, to można sobie zajrzeć pod wygłuszenie klapy tylnej i zobaczyć, jakie kolory kabelków wychodzą z wtyczki przy zamku. Jeden będzie pewnie brązowy - to masa na stałe, a drugi będzie miał jakieś tam kolorki. Pod ten drugi kabel trzeba się podpiąć i śmiga otwarcie klapy. Niektórzy pisali o podpięciu się pod światełko w bagażniku, ale nie polecam tego, bo jak klapa jest przymknięta w przedlifcie, to nie ma światełka i na fisie będzie wyświetlało się, że klapa jest zamknięta, a w rzeczywistości będzie tylko przymknięta. Najlepiej jest podpiąć się pod samą krańcówkę.
-
Miska olejowa z czujnikiem
Z tego, co się orientuję, to jest to otwór na przewód od odmy.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Że jak? Jest jakaś rozpiska bo z 400 stron mało co znalazłem na ten temat :-/ Musisz mieć kabel Vag-tacho bodajże, bo on służy do zmiany przebiegu. Podpinasz kabel, uruchamiasz program i zmieniasz przebieg na taki, jaki Cię interesuje. Jak nie miałeś z tym nic do czynienia, to lepiej dać komuś, co już się tym bawił, żeby sobie syfu w liczniku nie narobić. Kabel łatwo kupić na aukcjach. ---------- Post dopisany at 19:56 ---------- Poprzedni post napisany at 19:54 ---------- O to że ja mam angielski licznik w którym prędkościomierz ma główną skalę w milach/h i dodatkową w km/h i na godzinie 12-tej jest w nim prędkość 130km/h a mam luźną tarczkę europejską wyskalowaną tylko w km/h. A w europejskich na 12-tej jest 100km/h. A chciałbym ją sobie założyć i wtedy będzie przekłamywać prędkość. A jak zmieni się wsad (pamięć) licznika na europejski w którym na 12-tej jest zakodowana prędkość 100km/h to po zmianie tarczki będzie dobrze wskazywać prędkość. Jak uda Ci się dorwać tarczkę wyskalowaną do 260km/h, to wtedy na środku będzie 130km/h i możesz zmieniać bez zmiany wsadu. Ja u siebie tak zrobię. Widziałem nawet tu na forum, że ktoś taką tarczkę miał. sa takie tarcze masz racje nawet mam taka ale roznie saie tym ze przedliftowa jest do przedlifta poliftowa do polifta i tylko przedliftowa miala wyskalowanie do 130 na srodku i nie pasuje p&p Ja mam u siebie tarczę z angola i śmigam. Nawet bardziej mi się podoba. Tylko trzeba się przyzwyczaić do tego, że km są na czerwono i trochę mniejsze. ---------- Post dopisany at 19:57 ---------- Poprzedni post napisany at 19:56 ---------- Te tarcze są podobno do niczego. Przy wyższych temperaturach się kurczą, marszczą i w ogóle. Lepiej nie brać tego dziadostwa. Jak już ktoś koniecznie chce mieć tarcze EU, to lepiej zrobić to kompletnie ze zmianą wsadu i zmianą tarcz.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
O to że ja mam angielski licznik w którym prędkościomierz ma główną skalę w milach/h i dodatkową w km/h i na godzinie 12-tej jest w nim prędkość 130km/h a mam luźną tarczkę europejską wyskalowaną tylko w km/h. A w europejskich na 12-tej jest 100km/h. A chciałbym ją sobie założyć i wtedy będzie przekłamywać prędkość. A jak zmieni się wsad (pamięć) licznika na europejski w którym na 12-tej jest zakodowana prędkość 100km/h to po zmianie tarczki będzie dobrze wskazywać prędkość. Jak uda Ci się dorwać tarczkę wyskalowaną do 260km/h, to wtedy na środku będzie 130km/h i możesz zmieniać bez zmiany wsadu. Ja u siebie tak zrobię. Widziałem nawet tu na forum, że ktoś taką tarczkę miał.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Nic nie lutujesz. Podpinasz kabel i zmieniasz przebieg.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Na tym chomiku masz całą instrukcję, jak wymienić licznik z pół-fis na full fis: Wymiana FIS - VAG AUDI VW itd - soulmaster3m - Chomikuj.pl Czytania trochę jest, ale wszystko tam znajdziesz.
-
Wskaźnik temperatury opada
Czujnik, który podaje sygnał temp. płynu to czujnik G2/G62. Są to dwa czujniki w jednej obudowie. Z tego, co widzę na rysunku w ETCE, to jest on w jakimś trójniku przy grodzi silnika. Na początku sprawdź przy nim styki i czy kabelki nie są poprzecierane. Jak jest wszystko OK, to poszukaj na forum, bo ktoś opisywał, jak sprawdzić ten czujnik. Trzeba mieć VAGa. Jakbyś już miał kupować nowy czujnik, to polecam Ci kupić ori w ASO, bo zamienniki za długo nie pociągną. Koszt to ok. 130-150zł. A zanim jeszcze zajmiesz się czujnikiem, to zrób też test zegarów, bo może masz walniętą wskazówkę od temp.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ja się podpiąłem pod kabelek biało-brązowy, który wychodzi bezpośrednio z drzwi pasażera. Idzie stamtąd chyba jeszcze jeden kabelek biało-brązowy, ale wczoraj już po zmroku to robiłem przy latarce i nie jestem pewien. Może dziś podskoczę i jeszcze za widnego ogarnę to. To wygląda mi tak, jakby wszystkie krańcówki spotykały się w jednym miejscu i stąd idzie sygnał. Dlatego mi się włączają przy każdych drzwiach drzwi pasażera.Tak mi się bynajmniej wydaje. ---------- Post dopisany at 14:27 ---------- Poprzedni post napisany at 13:25 ---------- Ja się podpiąłem pod kabelek biało-brązowy, który wychodzi bezpośrednio z drzwi pasażera. Idzie stamtąd chyba jeszcze jeden kabelek biało-brązowy, ale wczoraj już po zmroku to robiłem przy latarce i nie jestem pewien. Może dziś podskoczę i jeszcze za widnego ogarnę to. To wygląda mi tak, jakby wszystkie krańcówki spotykały się w jednym miejscu i stąd idzie sygnał. Dlatego mi się włączają przy każdych drzwiach drzwi pasażera.Tak mi się bynajmniej wydaje. Dzięki grippen za podpowiedź. Właśnie ogarnąłem te drzwi i faktycznie bez diody się udało. Z tym, że podpiąłem się pod kabelek brązowo-żółty. A podpinaleś może tylną klapę? Wiesz gdzie szukać tego kabla? Czy trzeba go ciągnąć aż z bagażnika czy jest może w słupku? ja ciagnalem kable od wszystkich drzwi zeby nie miec wlasnie takich problem, sciagalem ta gume przy drzwiach i wczepialem sie tam gdzie sie pojawil sygnal w sumie to od swiatelek czerwonych pociaglem sygnal, z tego co pamietam jedynie kierowcy nie trza bylo ciagnac Ja już drzwi mam pociągnięte. Zmieniłem krańcówki na poliftowe i nie mam problemu z drzwiami. Pasażera drzwi też ogarnąłem, ale chciałem też pociągnąć z klapy tylnej. Nie wiem tylko, czy jest już kabel do kostek w słupku przy nogach pasażera pociągnięty czy nie? Jak jest, to jaki to kabel, a jak nie ma, to pod jaki kabel podpiąć się pod kanapą, bo zapewne tam jest kabel od klapy. Tak mi się wydaje, że od klapy powinienem mieć gdzieś w tym słupku, bo jak mam otwartą klapę, to przy zamykaniu centralnym nie mam dźwięku, bo któreś drzwi są otwarte. Tylko jaki to może być kolor kabla i gdzie go szukać?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ja się podpiąłem pod kabelek biało-brązowy, który wychodzi bezpośrednio z drzwi pasażera. Idzie stamtąd chyba jeszcze jeden kabelek biało-brązowy, ale wczoraj już po zmroku to robiłem przy latarce i nie jestem pewien. Może dziś podskoczę i jeszcze za widnego ogarnę to. To wygląda mi tak, jakby wszystkie krańcówki spotykały się w jednym miejscu i stąd idzie sygnał. Dlatego mi się włączają przy każdych drzwiach drzwi pasażera.Tak mi się bynajmniej wydaje. ---------- Post dopisany at 14:27 ---------- Poprzedni post napisany at 13:25 ---------- Ja się podpiąłem pod kabelek biało-brązowy, który wychodzi bezpośrednio z drzwi pasażera. Idzie stamtąd chyba jeszcze jeden kabelek biało-brązowy, ale wczoraj już po zmroku to robiłem przy latarce i nie jestem pewien. Może dziś podskoczę i jeszcze za widnego ogarnę to. To wygląda mi tak, jakby wszystkie krańcówki spotykały się w jednym miejscu i stąd idzie sygnał. Dlatego mi się włączają przy każdych drzwiach drzwi pasażera.Tak mi się bynajmniej wydaje. Dzięki grippen za podpowiedź. Właśnie ogarnąłem te drzwi i faktycznie bez diody się udało. Z tym, że podpiąłem się pod kabelek brązowo-żółty. A podpinaleś może tylną klapę? Wiesz gdzie szukać tego kabla? Czy trzeba go ciągnąć aż z bagażnika czy jest może w słupku?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
po co ci emulator ?? daj 25 pin zielonej wtyczki do masy i po problemie Mam podana masę na ten pin i pomaga jedynie na tp że nie mam alladyna, ale sensor na żółto mi wali. Wkurzajace to jest bo wolałbym tam mieć info z radia. Wysłane z mojego HTC Wildfire za pomocą Tapatalk 2 hmm. to nie wiem , ja dalem mase i mi juz ponad 2 miesiace nic nie swieci Z tego, co się orientuję, to zależy od licznika. Jaki masz licznik? Z białym podświetleniem? Ja mam z białym i mi to nie działa, ale ci, co mieli z czerwonym pisali, że po podaniu masy na pin od maski gaśnie sensor. A mam pytanie z innej beczki. Robił ktoś może wyświetlanie drzwi na fisie w przedlifcie? Ja dziś się za to zabrałem. Zmieniłem sobie tylne krańcówki na poliftowe i tył mam elegancko. Problem pojawia się z przodem, bo po otwarciu którychkolwiek drzwi wyświetla mi się, że otwarte mam też drzwi pasażera. Coś czytałem, że trzeba wstawić diodę prostowniczą i to załatwia sprawę. Tylko nie mam pojęcia, gdzie ją wstawić? Może ktoś podpowiedzieć, co i jak?
-
Czujnik temperatury G62 ( niebieski )
To jest numer Twojego czujnika: 059919501
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
po co ci emulator ?? daj 25 pin zielonej wtyczki do masy i po problemie Mam podana masę na ten pin i pomaga jedynie na tp że nie mam alladyna, ale sensor na żółto mi wali. Wkurzajace to jest bo wolałbym tam mieć info z radia. Wysłane z mojego HTC Wildfire za pomocą Tapatalk 2 no dziala ale mowilem ze nie wszedzie, alladyna nie ma a sensor jest czyli jak ? czyli cale g to dalo Bez podpięcia masy pod maskę na głównym polu wyświetlacza miałem czerwony komunikat, że mało oleju. Jak dałem masę, to nie mam już komunikatu o tym, ale i tak wywala mi na żółto sensor. Nie mam przez to komunikatów z radia i ogólnie mało efektownie to wygląda. Dlatego czekam, aż uda mi się zdobyć taki emulator, bo już mnie ten komunikat i pipczenie wk..........ia po każdym przekręceniu kluczyka. Resztę już ogarnąłem sobie. Zdobyłem dziś krańcówki poliftowe, więc jutro będę podłączał informacje o drzwiach. Zbiorniczek od sprysków już też czeka, więc info o kończącym się płynie też będzie. Jeszcze tylko muszę ogarnąć kontrolkę immo, ale to już i jakiegoś speca od lutowania takich małych g.... i kontrolka air bag. Podobno w sterowniku air bag można zmienić piny i będzie szedł inny sygnał do licznika. Tylko zastanawiam się, czy ktoś już to robił w zetorze z 1995r, bo trochę roboty jest z dostaniem się do tego sterownika, a jak nie da się tych pinów zmienić, to szkoda zachodu i lepiej wylutować diodę i wstawić żaróweczkę.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
po co ci emulator ?? daj 25 pin zielonej wtyczki do masy i po problemie Mam podana masę na ten pin i pomaga jedynie na tp że nie mam alladyna, ale sensor na żółto mi wali. Wkurzajace to jest bo wolałbym tam mieć info z radia. Wysłane z mojego HTC Wildfire za pomocą Tapatalk 2
-
Rezanie manetki fis
Nie próbujcie przekładać sterowania fis`em z manetki poliftowej do przedliftowej. Ja po lekturze artykułu chciałem tego dokonać, ale okazuje się, że wycięcia w starej manetce i nowej są nieznacznie inne, co sprawia, że sterowania fis nie da się wcisnąć w starą budę. Ja się namęczyłem z tym i zrobiłem, tak, jak kolega na początku opisał - uciąłem główki i skleiłem klejem na bazie żywicy epoksydowej. Na opakowaniu napisali, że nadaje się do klejenia m.in. ABS, a tak mi się zdaje, że te plastiki są właśnie z ABSu. Na razie się trzyma, a zobaczę jak długo. Jak odpadnie, to spróbuję na klej, który zaproponował kolega Daniel.
-
Miska olejowa z czujnikiem
To super. Dzięki za info. Wysłane z mojego HTC Wildfire za pomocą Tapatalk 2
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Czyli do 1z też to powinno podejść, bo wg. ETKI w afn i 1z miski były te same w przedlifcie. Poszukam sobie takiej michy i też zamontuje u siebie. Dzięki za info. Wysłane z mojego HTC Wildfire za pomocą Tapatalk 2
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
A z AVG nie będzie Ci pasować? ja wlasnie zalozylem z AVV tez pasuje A montowałeś ją do 1z? Bo po rozkładzie śrub widać, że się chyba 3 różnią? Nie ma z tym problemu? Już mi pisali, że z tych modeli pasują, ale wizualnie różnice widać. Trzeba coś rzeźbić z tymi miskami czy podchodzą bez problemu?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Do zetora nie widziałem miski z czujnikiem. Najchętniej bym taką założył i po sprawie, ale nie spotkałem jeszcze. Wysłane z mojego HTC Wildfire za pomocą Tapatalk 2
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Jest tu ktoś, kto robi albo ma do sprzedania emulator poziomu i temp. oleju. Ja sam tego nie ogarniam. Chętnie bym przygarnął takie cudo, bo mnie wkurza ten sensor.
-
Miska olejowa z czujnikiem
Patrzyłem na te miski i problem jest taki, że mają one trochę inny kształt, niż ta moja. Nieznacznie różnią się przy tym zakolu układem śrub i ilością śrub. Nie wiesz może, czy ktoś już montował do zetora taką miskę?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Witam, Panowie przeczytałem już ponad 200 str. tego wątku i nie jestem w stanie wszystkiego ogarnąć, bo wszystko tak chaotycznie. Dziś podpiąłem sobie licznik z angola polifta z 2000r. do auta z 1995r. (1,9TDI, 1z). Wszystko hula, tylko denerwuje mnie kilka rzeczy: - kontrolka air bag - wiem, że jest różnica z wysyłanym sygnałem ze sterownika i to najprawdopodobniej sprawia, że się ona zapala. Jak zrobić, żeby było, tak, jak jest w oryginale? Czyli zapala się i po teście gasnie, a później zapali się, w razie niesprawności układu. - sensor poziomu i temp. oleju - jak to oszukać, bo szukałem miski z czujnikiem, ale do mojego auta nie znalazłem. Nie pasują te, które są dostępne na alledrogo. Temp. oleju pokazuje mi na tym małym wskaźniku z boku, ale na fisie ciągle buczy o sensorze temp. i poziomu.
-
Miska olejowa z czujnikiem
Witam, Koledzy podpowiedzcie, czy do mojego autka da się zamontować miskę z czujnikiem temp. I poziomu oleju? Auto to A4B5 1,9TDI z 1995r. Silnik 1z. Jeśli jest taka miska to napiszcie nr albo gdzie ją kupić? Wysłane z mojego HTC Wildfire za pomocą Tapatalk 2