Treść opublikowana przez fragless1
-
[ALL B5] Czy podsufitka poliftowa podejdzie do przedlifta?
Dzięki Panowie za info. Dopiero przymierzam się do wymiany podsufitki i nie wiedziałem, czy uda się włożyć tak normalnie. Ale widzę, że w ostateczności wejdzie ona nawet przez drzwi.
-
[ALL B5] Czy podsufitka poliftowa podejdzie do przedlifta?
Dzięki za dobry opisik. Napisz mi jeszcze, jak jest z włożeniem tej podsufitki? Trzeba wyrzucać szybę, czy przez drzwi jakoś to przejdzie?
-
[ALL B5] Czy podsufitka poliftowa podejdzie do przedlifta?
Odświeżę trochę. Mógłbyś kolego trochę więcej napisać o montażu tej podsufitki do sedana. Chciałbym to sobie zrobić, ale nie wiem, czy warto się zabierać za taką robotę.
-
lakiernik
Dobry lakiernik jest też w Elblągu przy ulicy Dębowej. Jeden tylko mały problem jest, że trzeba trochę poczekać na swoją kolej. Robi bardzo dobrze i solidnie, stąd duża liczba klientów. Namiary: Serwis samochodowy - Marcin Tomaszczyk - Blacharstwo i lakiernictwo - Mechanika samochodowa - Serwis i naprawa
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Witam, poproszę o wycenę: - amortyzatory do A4 1,9TDI 1z 1995 na przód +osłony i odboje - średnia półka - olej Castrol Magnatec Diesel 5W40 5l - płukanka do silnika - filtr oleju do wyżej wymienionego auta - Knecht albo Mann
-
Oryginalny termometr w liczniku
Już tyle o tym było w tym temacie. Najpierw sprawdzasz, jaki masz wyświetlacz - 8 pinów czy 10. Później szukasz sobie rozpiski pinów tego wyświetlacza. Jak już to wiesz, to szukasz sobie kostki B przy climatronic. Tam szukasz pinu nr 1 (kolor żółto-brązowy). Wpinasz się w ten kabelek - to jest sygnał temperatury. Później podpinasz się do zasilania po zapłonie - najlepiej kabelek od radia (bodajże czerwony, albo czerwono-czarny). Później kabelek do masy, też od radia - brązowy. Na końcu już tylko kabelek od regulacji podświetlenia. Też szukasz go sobie przy kostce radia (koloru nie pamiętam). I już... Jeśli chcesz zrobić tak, jak w ori, to możesz też podpiąć się do sygnału prędkościomierza. Ten kabelek również znajdziesz przy radiu (koloru nie pamiętam, ale oznaczony jest jako GALA - chyba, że nie masz radia z opcją GALA, to wtedy tego kabelka musisz szukać przy liczniku). Po tych zabiegach już masz full wypas. Ważne jest, żebyś nie pomylił pinów przy kostce B w climatronicu. Najlepiej podpiąć się do niego przy samym wtyku, bo wtedy na pewno nie pomylisz kabelków.
-
numer części
- Oryginalny termometr w liczniku
Człowieku poczytaj sobie troszkę ten wątek i znajdź tam odnośniki do plików w języku niemieckim. Poczytaj i wtedy zrozumiesz co piszę. Bo jak na razie to chyba Ty nie do końca rozumiesz co piszesz. Gdyby było tak jak piszesz, że czujnik prawie nie odczuwa prędkości i innych warunków otoczenia, to żaden konstruktor nie zadawałby sobie trudu konstrukcji wyświetlacza podłączanego do czujnika prędkości. No chyba, że jesteś jednym z konstruktorów VW/Audi i podsuwasz coraz to nowsze rozwiązania, to wtedy przepraszam, że ośmieliłem się w ogóle odezwać.- Oryginalny termometr w liczniku
czyli wg Ciebie rzeczywista temperatura rożni się od faktycznej tym ze ta druga jest skorygowana o wskazania prędkościomierza? :-D wg mnie rzeczywista i faktyczna to to samo :-D jest jeszcze temperatura odczuwalna i ta zależy od prędkości wiatru, wilgotności powietrza, odczuwalna dla kogoś kto spaceruje sobie po chodniku a nie siedzi w ciepłym aucie. Ale OK Ty masz temp. faktyczną skorygowaną... ;-) Ogólnie dyskusja jest bez sensu. Czepiasz się semantyki, ale niech Ci będzie. Rzeczywista temp. i faktyczna to jest to samo. A mi oczywiście chodziło o temp. odczuwalną, tylko zabrakło mi tego słowa. W każdym bądź razie na wyświetlaczu chcę mieć temp. rzeczywistą, a nie odczuwalną. I taką też mam.- Oryginalny termometr w liczniku
Na szczęście nie jeżdżę cabrio. A jeśli chodzi o rzeczywistą temperaturę, to mało mnie ona interesuje przy prędkości 100km/h. Wolę mieć faktyczną temperaturę, która panuje na zewnątrz, czyli skorygowaną o wskazania prędkościomierza. Zresztą nie po to skonstruowali wyświetlacz, który podpina się do prędkościomierza, żeby z tego nie skorzystać.- Oryginalny termometr w liczniku
Wczoraj zabrałem się za podłączenie tego wyświetlacza. Sprawa w miarę prosta, jak się poczyta trochę mądrych rad kolegów z forum. Jedynym mankamentem był fakt, że wczoraj temp. była -10 i trochę mnie wymroziło. Ale cóż to za niedogodność w obliczu tak pięknego czerwonego światełka z temperaturą. Ja u siebie podłączałem czujnik 10 pinów. Podłączyłem do niego również sygnał z prędkościomierza. Gdzieś w niemieckiej instrukcji wyczytałem, że to trzeba podłączyć, żeby robił korekty temperatury w zależności od prędkości pojazdu. Na razie wszystko śmiga aż miło i faktycznie podczas jazdy temperatura jest inna, niż w czasie postoju. Nie wiem, czy to wynika z podłączenia pod prędkościomierz, czy z faktycznie odczytanej przez czujnik zmiany temperatury. Przy podpinaniu do klimatronika nie miałem problemu, bo tylko jeden kabelek był koloru żółto-brązowego, więc bez problemu w niego trafiłem. Resztę kabelków podpiąłem pod wtyczkę radia, żeby nie dłubać przy liczniku.- Prośba o podanie numeru częśći
Jeśli chodzi o pompę, to ma ona numer: 078 121 006 lub ten sam numer i na końcu X.- Czujnik temperatury AUDI A4 1,9 TDI 90 KM
Jeśli chodzi o czujniki temperatury cieczy, to montowane były 3 rodzaje: czarny - w najstarszych modelach, niebieski - trochę nowsze i zielony - najnowsze. O tym, jaki czujnik jest zamontowany decyduje numer VIN. Do pewnego numeru VIN montowali czarne, później niebieskie i zielone. Bardzo prawdopodobne jest, że jak oryginalnie ktoś miał włożony czarny czujnik, to powinien go zamieć na taki właśnie kolor. Sam przerabiałem tę kwestię niedawno i w ASO powiedzieli mi, że do mojego VIN ma być czarny czujnik.- Oryginalny termometr w liczniku
Witam, Panowie mam pytanka odnośnie podłączania wyświetlacza 10-pinowego. Przeczytałem już kilka razy cały temat i nurtuje mnie kilka pytań: 1. Jak to jest z podpinaniem się do Pin1 kostkiB w climatronicu? Kilka osób pisało, że im śmiga aż miło, a kilka pisze, że przekłamuje im temp. Od czego to zależy? Chciałbym właśnie w ten sposób podłączyć wyświetlacz i nie wiem, czy będzie wszystko ok, czy narobię się na marne. 2. Nie doczytałem się (być może przeoczyłem), by ktokolwiek podłączał ten wyświetlacz pod sygnał z prędkościomierza. Wyczytałem, że trzeba podpiąć jeden pin (chyba 7) pod sygnał wyjściowy prędkości pojazdu, bo wtedy nie będzie przekłamywał temperatury. Czy faktycznie trzeba tak podłączać? Czy ktoś już to podłączał i ewentualnie porównywał bez podłączania tego sygnału? ---------- Post dopisany at 16:50 ---------- Poprzedni post napisany at 15:26 ---------- Kolego, jeśli chodzi o wtyczkę, to możesz sobie ją zrobić z taśmy dysku twardego albo dyskietki komputera. Podobno bardzo dobrze pasują. Musisz ją tylko wyciąć do odpowiedniej ilości pinów. Co do czujnika, to jeśli masz climatronic, to wystarczy podpiąć się do kostki climatronica, oznaczonej literką B do pinu 1 i już wszystko powinno grać. Chociaż niektórzy piszą, że czasem są przekłamania temperatury. Jeśli nie masz climatronic, to musisz sobie poszukać czujnika temp. zewnętrznej, montowanego przy zderzaku. Na początku wątku był opis, jak i gdzie to wszystko podłączyć.- Nowicjusz - wątek powitalny
Witam serdecznie. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Audi A4 B5 1,9TDI. Dzięki poradom użytkowników tego forum już bardzo wiele udało mi się zrobić w mojej niuni Niestety jeszcze sporo zostało do zrobienia i mam nadzieję, że z pomocą kolegów uda się poprawić to i owo. - Oryginalny termometr w liczniku