Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

fragless1

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez fragless1

  1. Z kontrolka AirBag powinno być tak: Wkladasz kluczyk i przekrecasz o jedno, ale nie zapalasz auta - kontrolka się zaswieca na 3sek. i gaśnie. W tym czasie jest test poduszek. Odpalasz auto i kontrolka się nie powinna świecić. Jeśli jest błąd poduszek, to kontrolka się zapali. Z tego, co piszesz to wygląda że masz prawidłowo. Ewentualnie podepnij vaga i sprawdz błędy, bo zapewne wyjdzie błąd licznika związany z kontrolka i być może dlatego po kilku przekreceniach kluczem się nie zapala kontrolka. Co do alu, to jest tak, że przy wyłączonym silniku kontrolka świeci się ciągle, a jak uruchomisz silnik, to powinna zgasnać. Czasem, jak np. Pasek jest luzny, to trzeba przygazowac i gaśnie wtedy.
  2. Ciężko mi powiedzieć. Ja mam sedana, ale kojarzę, że jest w przedniej części manetki, tak żeby go kciukiem wcisnąć, ale głowy nie dam sobie uciąć.
  3. Zychu udało Ci się już ogarnąć swoje wycieraczki? Ja już jestem po zmianie na poliftowe sterowanie wycieraczkami. Trochę zimno było, ale efekt super. Jak będziecie chcieli, to opiszę tu co i jak. ---------- Post dopisany at 18:38 ---------- Poprzedni post napisany at 14:38 ---------- Jakby ktoś chciał sobie podpiąć regulację czasową wycieraczek, jaka była w polifcie, to tu jest mój post, w którym opisałem jak to zrobiłem: http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b5-a4-tryb-czasowy-wycieraczek-19380/index2.html#post4054054
  4. W tym wątku jest opcja z przekaźnikiem 99 bez konieczności zmiany manetki. Ja zmieniałem manetkę na poliftową i na przekaźnik 377. Podaję opis, jak to zrobić. Co będzie potrzebne: 1. Manetka poliftowa z regulacją wycieraczek. 2. Przekaźnik 377, najlepiej z oryginalnym gniazdem, bo wtedy jest łatwiej podłączyć kabelki. 3. Konektorki albo lutownica. Ja użyłem konektorów, bo nie mam dostępu do prądu przy aucie. 4. Osłonki termokurczliwe lub taśma izolacyjna. Osłonki są lepsze i szybciej się z nimi pracuje. Zapalniczka. 5. Przewód o przekroju 0,35 w kolorze najlepiej czarno-brązowym. 6. Kilka przewodów, najlepiej w kolorze zielono-żółtym i czarno-szarym o przekroju 0,5. 7. Śrubokręt, nasadka 8 i 10. 8. Coś do zdejmowania izolacji. 9. Kombinerki. 10. Trochę wolnego czasu. Jak wszystko mamy, to czas zacząć robotę. I. Najpierw trzeba zmienić sobie manetkę. W tym wątku jest opisane, co i jak, włącznie z podpięciem kabelków. http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/przekladka-kierownicy-przedliftowej-poliftowa-problemy-wynikajace-wiazkami-311015/ Warto zwrócić uwagę, że w manetce poliftowej kolory kabli nieco się różnią od przedliftowej. Poniżej rozpiska podłączenia kabli i ich kolorów w obu rodzajach manetek: Manetka przedliftowa Manetka poliftowa zielono-żółty czarno-fioletowy czarno-szary czarno-zielony biało-żółty biało-żółty czarno-fioletowy czarno-fioletowy niebiesko-czerwony niebiesko-czerwony czarno-fioletowy czarno-fioletowy Ta rozpiska obowiązuje tylko wtedy, gdy mamy oryginalne kostki obu manetek, a do poliftowej mamy też kawałki przewodów. Po wymianie manetki, możemy przejść do dalszej części prac, związanych ze zmianą przekaźnika i podłączenia kabelków do nowego przekaźnika. II. Zdejmujemy schowek od strony kierowcy. Prosta sprawa. Odkręcamy dwie śrubki od przodu i dwie z boku - po zdjęciu osłony bezpieczników. Zdejmujemy schowek i odkładamy na bok. Żeby było lepsze dojście, to można też odkręcić puszkę z bezpiecznikami - odkręcamy dwie śruby pod osłonką bezpieczników i podważamy dwa zatrzaski (jeden z góry, drugi z dołu) i wypychamy gniazdo do środka. Szukamy sobie gniazd przekaźników. Po obu stronach są dwie nakrętki 10. Odkręcamy je i zdejmujemy główne gniazdo, a potem gniazdo dodatkowe (wyżej, w kształcie zaokrąglonego trapezu). U mnie w głównym gnieździe siedział przekaźnik od wycieraczek o nr 229. III. Wyjmujemy stary przekaźnik i od tyłu gniazda wyczepiamy kostkę - u mnie w kolorze różowym. Do kostki dochodzi 5 przewodów: czarno-fioletowy (w jednym pinie dwa przewody) - jeden idzie do pompki sprysków, a drugi do manetki brązowy (u mnie zielony) - masa biało-żółty - idzie do manetki zielono-fioletowy - idzie do silniczka wycieraczek zielono-biały - idzie do manetki (po zmianie przekaźnika nie będzie już potrzebny) Dodatkowo przy gnieździe przekaźnika jest podpięty kabelek niebiesko-czerwony. U mnie nie wchodził on do tej kostki, tylko był przykręcony do śruby poniżej gniazda. Ten kabel idzie do bezpiecznika nr 24, do manetki i do silniczka wycieraczek. IV. Kabelki już mamy rozpisane i opisane, więc można omówić trochę sam przekaźnik 377. Najlepiej, jak ktoś zdobędzie przekaźnik wraz z gniazdem i kawałkami przewodów, bo wtedy łatwiej dobierać kolory przewodów i mniej roboty. Ja taki miałem i na podstawie tego opiszę. Jeśli ktoś nie ma tego gniazda, to trzeba korzystać z rozpiski pinów przekaźnika i manetki, żeby wszystko dobrze podpiąć. Jakby ktoś chciał, to mam jeszcze jeden komplet: przekaźnik i gniazdo z kawałkami kabelków. Jeśli chodzi o różnicę w przekaźnikach 229 i 337, to jest spora, bo przy przekaźniku 229 tylko jedna funkcja idzie przez przekaźnik - funkcja czasówek, czyli manetka raz w górę. Przy przekaźniku 377 wszystko idzie przez przekaźnik. Dodatkowo 377 ma płynną regulację czasu pracy wycieraczek i możliwość regulacji prędkości wycieraczek, w zależności od prędkości jazdy (jeszcze tego nie sprawdziłem, ale teoretycznie to jest). V. Podpinamy przewody. Zasadniczo większość przewodów podpinamy ze starego przekaźnika. - przewód czarno-fioletowy z naszej kostki przekaźnika podpinamy pod przewód czarno-fioletowy nowego przekaźnika - w starym i w nowym przekaźniku będą to dwa przewody z jednego pinu - przewód brązowy (zielony) z naszej kostki przekaźnika podpinamy pod przewód brązowy nowego przekaźnika - przewód biało-żółty z naszej kostki przekaźnika podpinamy pod przewód biało-żółty nowego przekaźnika - przewód zielono-fioletowy z naszej kostki przekaźnika podpinamy pod przewód zielono-fioletowy nowego przekaźnika - przewód niebiesko-czerwony podłączony do śruby pod gniazdem łączymy z przewodem niebiesko-czerwonym nowego przekaźnika I tak połowa roboty już za nami. Zostało nam jeszcze podłączenie kilku przewodów z nowego przekaźnika. W związku z tym, że dwa przewody ze starej manetki (czarno-szary i zielono-żółty) idą bezpośrednio z manetki do silniczka, to najłatwiej jest się w nie wpiąć przy samej manetce. Żeby to sobie ułatwić, warto wyciągnąć licznik i w tej komorze poszukać dwóch wskazanych przewodów. Rozcinamy najpierw zielono-żółty. Do końca, który idzie do manetki dokładamy przewód (najlepiej w kolorze czarno-fioletowym) i prowadzimy go do przekaźnika do przewodu czarno-fioletowego (pojedynczego). Do drugiego końca przewodu zielono-żółtego dolutowujemy kabelek (najlepiej w kolorze zielono-żółtym) i prowadzimy go do przekaźnika do przewodu w kolorze zielono-żółtym. Po tej operacji rozcinamy przewód w kolorze czarno-szarym. Do końca prowadzącego do manetki dolutowujemy przewód w kolorze czarno-zielonym i prowadzimy do przekaźnika do przewodu czarno-zielonego. Do drugiego końca przewodu czarno-szarego dolutowujemy przewód w tym samym kolorze i prowadzimy do przekaźnika do przewodu czarno-szarego. I już nasze wycieraczki działają, jak w przedlifcie. Zostało nam tylko podpięcie dwóch ostatnich przewodów (czarno-brązowy i opcjonalnie biało-niebieski). Czarno-brązowy odpowiada za płynną regulację, a biało-niebieski to wejście prędkościomierza, co ma za zadanie regulowanie szybkości pracy wycieraczek, w zależności od prędkości. VI. Do przewodu czarno-brązowego przy manetce dolutowujemy przewód w tym samym kolorze i prowadzimy do przekaźnika do przewodu w kolorze czarno-brązowym. Już mamy płynną regulację. I ostatni etap podpinania kabelków, to przewód biało-niebieski. Trzeba go poprowadzić od przekaźnika do licznika do pinu, który opisany jest jako "wyjście prędkościomierza 2" - tak jest on poprowadzony oryginalnie w polifcie (sprawdzone na schemacie). U mnie była to niebieska kostka pin 31, ale mam poliftowy licznik z fisem. W przypadku przedliftowych liczników będzie to kostka żółta pin 7. I tyle. Cały przekaźnik już jest podpięty. Jak już to zrobimy, to trzeba teraz gniazdo przekaźnika umiejscowić w odpowiednim miejscu. Oryginalnie znajduje się on w dodatkowych gniazdach przekaźników oznaczonych numerami 5 i 6. Jednak u mnie nie zmieścił się on tam, bo wadził o jakiś metalowy wspornik, więc wetknąłem go poziom niżej. Trzeba też jakoś poukładać te przewody i zaizolować je taśmą, żeby sie nie pałętały i nie robiły bałaganu. Ja zrezygnowałem z taśmy, a za podpowiedzią sprzedawcy ze sklepu motoryzacyjnego użyłem folii stretch, a końce tylko zakleiłem taśmą, żeby się nie rozwaliło to wszystko. Ułożyłem wszystkie kabelki, skręciłem wszystko do kupy i śmiga teraz elegancko. Fotek z tej operacji nie mam, bo za zimno było, ale bez fotek też da się obejść. Jakby były jakieś pytania, to odpowiem, jak będę potrafił. Jak będzie trzeba, to mogę też udostępnić schemat wycieraczek przedliftowych i poliftowych, bo może komuś łatwiej się poruszać na schematach. Życzę owocnej pracy i porządanych efektów.
  5. Później zrobię dokładny opisik, bo trochę zabawy przy tym jest. Sprawa jest generalnie prosta, jak się ma oryginalne gniazdo przekaźnika 377 z kawałkami kolorów, bo wystarczy tylko dobrać kolorki kabli. Większość się zgadza w polifcie i przedlifcie. Ogólnie tylko jeden dodatkowy kabelek ciągnąłem u siebie - kabel czarno-brązowy od płynnej regulacji w manetce do gniazda przekaźników. Reszta kabelków jest już poprowadzona, tylko czasem kolory się różnią.
  6. Co do kontrolki AirBag, to właśnie tak masz zrobić. Z pinu 9 przepnij na pin 12, a masę wyrzuć. W tym kabelku właśnie pojawia się masa, jak nie ma błędów. A jak podasz masę na stałe, to nie będzie Ci pokazywał błędów i nie będzie pokazywał, że sprawdza system poduszek. Jak przepniesz, to będzie wszystko spoko. Co do aku, to jak masz ładowanie spoko, to pewnie źle podpiąłeś kabelek. Nie mogę teraz znaleźć rozpiski, który to pin, ale pewnie o to chodzi. Ewentualnie może też ten kabel nie łączyć, jak np. łączyłeś przewody. Musisz dobrze sprawdzić wiązki.
  7. Panowie, zdecydowanie lepszą opcją jest zmiana manetki na poliftową i zmiana przekaźnika na przekaźnik 377. Dzięki takiej operacji będziecie mieli płynną regulację czasu pracy wycieraczek, jak w polifcie albo passacie b5. Ja dzisiaj dokonałem takiej zmiany i efekt jest super. Roboty niewiele. Jak będą chętni na taką zmianę, to mogę opisać na przykładzie sedana z 1995r. Zdjęć nie mam, bo za zimno, ale wszystko jest proste jak drut, więc bez fotek też da radę.
  8. Po co drugi temat zakladasz. Odepnij z pinu 12 masę, a włos tam pin 9 i będzie Ci chulac.
  9. Kolego, masy nie podawaj na pin 12. Masz dwa wejścia air bag. Air bag direct i air bag inverted. Że starej kostki podaj sygnał z air bag najpierw na jeden pin i jak nie wyskoczy Ci błąd to ok, a jak wyskoczy, to zmien na drugi pin. W Twoim przypadku zmieniają piny 9 z 12. Jak podasz sygnał na pin 12, to powinno być ok. A kontrolka nie zapala Ci się po przekreceniu kluczyka, bo do licznika ciągle idzie masa i odczytuje on to jako brak błędów. Co do kontrolki aku, to albo źle wpiales kabelki albo pada Ci regulator przy alternatorze.
  10. Nie wiem, czy udało Ci się już ogarnąć ten licznik, ale z tego co czytałem, to miałeś tdi i zmieniles tarczki na benzynę. Do tego musisz zmienić wsad licznika, bo tarcze pb są wyskalowane do 7tys. A tdi do 5tyś. Stąd różnica we wskazaniach. Wsadz z powrotem tarcze tdi i ustaw kodowanie na pb, to będzie pokazywać prawidłowo.
  11. Samo oznaczenie nóżek, to banał, bo zazwyczaj każda firma w ten sam sposób je układa i łatwo można zidentyfikować, która nóżka jest która. Tylko, że te tranzystory można podpiąć na kilka sposobów i w zależności od sposobu podpięcia, będzie wysyłał określony impuls. Specem od elektroniki nie jestem, ale poczytałem trochę i są z tym problemy. A orientuje się ktoś może, czy jest duża różnica między tranzystorem IRF530N a IRF530A?
  12. Jak zmontujesz i będzie Ci działać, to daj znać. Jeszcze jedna jest zagadka przy tym emulatorze. Chodzi o tranzystor IRF530N. On ma 3 nóżki i trzeba je odpowiednio wlutować, żeby dobry sygnał wysyłał do licznika. A jest kilka kombinacji. Jeśli wlutować go trzeba, tak, jak jest oznaczone na schemacie, to prosta sprawa, ale jak trzeba to zrobić po kombinacjach, to jest trochę gorzej. Ja też się napaliłem na ten emulator. Mam podpięte radio pod licznik i wolałbym, żeby mi się tam wyświetlały informacje z radia, a nie pomarańczowy napis SENSOR. Jak coś Ci się uda, to pisz. Ja też jak dostanę swoje urządzonko i będzie działać, to opiszę tu, co i jak.
  13. Ciężko mi powiedzieć, czy jest dobra. Ja teraz czekam na poprawioną wersję. Jak ją dostanę, to przetestuję i napiszę.
  14. Miodzio ją niedawno zmienialem w swoim 1z na fisa. Żadnych problemów nie ma. Tylko jeśli już masz kupować licznik to weź sobie po II lifcie, z białym podswietleniem i cyfrowym zegarkiem. Mi udało się taki dorwac razem z manetka za 100zł u siebie na szrocie. Możesz mieć problemy: - z kontrolka immo, ale wystarczy wylutowac jedną nozke diody i podpiac pod kabelek od naszego immo - czujnikiem poziomu i temp oleju. Można zmienić miskę na taka z czujką albo wstawić emulator - jak miałeś licznik uk-nsi to bedziesz mial problem z ikonka air bag. Będzie się świecić nawet bez błędów. Podobno mozna zmienic w sterowniku air bag i po sprawie. Muszę u siebie sprawdzić. Reszta jest ok i żadnych problemów nie ma. ---------- Post dopisany at 23:09 ---------- Poprzedni post napisany at 23:05 ---------- Proszę ale tutaj nie ma rozpisanych wartości , ale sprawdzić możesz http://s1.postimg.org/cqrursf6z/beztytuuyns.jpg http://s2.postimg.org/j8ldcf8hx/DSC01297.jpg zdjęcia wziąłem z tematu : Montaż licznika z FIS . Kolego, wczoraj Łukaj mi to ogarniał. Ja mam u siebie rezystory na 0,25W, a kondensatory na 16V i 25V. I niby jest poprawnie. Muszę jednak zmienić jeden rezystor, bo mi idota w sklepie dał 4,7k zamiast 5,1k.
  15. W pierwszym poście tego tematu są namiary na schemat i zdjęcie emulatora: http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/montaz-licznika-fis-259033/ Powiem szczerze, że ja też bym się dowiedział, jakie mają być parametry tych podzespołów, bo już jestem po pierwszej nieudanej próbie skonstruowania tego urządzenia.
  16. A jakby wpisał kodowanie ze starego panelu? Próbował ktoś tego? Może by zadziałało. Jak już dostanę panel, to będę próbował. A jak znajdziesz u Siebie schemat tej klimy z 2000r, to podeślij mi na maila: [email protected] ---------- Post dopisany 23-01-2014 at 08:52 ---------- Poprzedni post napisany 22-01-2014 at 10:37 ---------- Schemat klimy z 2000r. już mam. Zrobiłem sobie tabelki, w których rozpisałem kolory kabelków i miejsce, do którego dochodzą. Różnic jest niewiele. Jest tu ktoś, kto pomógłby mi na podstawie tych tabelek ogarnąć, jak poprzekładać piny, a może niektóre połączyć ze sobą, żeby to wszystko hulało, jak powinno. Chodzi głównie o klapę recyrkulacji, która po podpięciu nowego panelu nie będzie działać i wentylator świeżego powietrza, który po podpięciu nowego panelu słabo wieje.
  17. Jak zerkniesz na początku tych schematów, to bez problemu doczytasz się, że to są do 2000r. Ja na początku też myślałem, że one są do 1995- 1997, ale okazało się, że autor napisał, że te schematy są podobne albo nawet takie same, dlatego umieścił schematy z roku 2000. ---------- Post dopisany at 10:40 ---------- Poprzedni post napisany at 10:39 ---------- A wycieraczki przedliftowe już znalazłem u siebie na kompie. Jakby ktoś potrzebował, to podajcie maila, to podeślę.
  18. Pany grzebał się ktoś przy sterowniku AirBag, żeby zamienić te piny? Najlepiej, jakby ktoś, kto ma 1995r. napisał, czy da się to ogarnąć, czy trzeba inaczej kombinować. Szykuje mi się zmiana konsoli, więc przy okazji dobrałbym się do tego sterownika.
  19. Wystarczy najpewniej zmienić kodowanie panelu klimatronik, żeby nie obsługiwał pewnych elementów (czujników itp.) A ma ktoś może schemat klimatronika po 1999r.? Ja mam u siebie jedynie przedliftowy i ten do 1999r., a chciałbym zobaczyć, jak idą kabelki w pełnym lifcie, bo po tabelce z wątku widzę, że różnic jest sporo.
  20. Ten wątek już przejrzałem. Chcę zmienić konsolę na liftową i wiąże się to ze zmianą panelu klimatronik. Jest trochę niezgodności, bo kabelki inaczej idą w dwóch rodzajach paneli. Stąd moje pytanie. Co do przycisków, to już mam przekaźnik od nich, więc bez problemu to ogarnę. Tylko kwestia tego klimatronika. Chodzi mi o to, żeby nie było za dużo błędów i żeby nie było problemów z nadmuchem, bo niektórzy piszą, że po zmianie panelu słabo dmucha. A Ty napisałeś, że ogarnąłeś to, dlatego pytałem, jak to zrobiłeś?
  21. Nie chcę się kłócić, więc zerknij na schemat tylnej wycieraczki i sprysków do avanta. Na maila Ci podesłałem.
  22. Masz jakiś schemat do wycieraczek przedliftowych? Chętnie bym przygarnął, bo nie mogę znaleźć. A mam u siebie przedliftową manetkę z opcją płynnych czasówek (pokombinowałem i udało się ten moduł dołożyć) i instalkę przedliftową i chcę porównać sobie schematy, żeby móc przerobić to i owo i śmigać na poliftowych czasówkach. ---------- Post dopisany at 21:09 ---------- Poprzedni post napisany at 21:07 ---------- Według schematu jest to banalna sprawa. Tylko kwestia tego, jak wygląda instalacja przedlifcie. Sam przekaźnik jest o połowę mniejszy i ma chyba ze 4 przewody. Tu przewodów jest więcej i może się pojawić problem z koniecznością ciągnięcia kabli do pompki na przykład. Nie chcę sobie tego rozbabrać, dlatego fajnie byłoby zajrzeć w schemat, jak to wygląda w przedlifcie i jak dużo trzeba będzie rzeźbić. ---------- Post dopisany at 21:16 ---------- Poprzedni post napisany at 21:09 ---------- Tylna szyba idzie po tym samym przekaźniku. Bynajmniej tak wygląda to na schemacie.
  23. A mógłbyś napisać, jak to ogarnąłeś? Bo ściągnąłem sobie schematy klimatronika do 1996 i 1997 i widzę, że przy kilku rzeczach są różnice. Nie mówię tu o tym, że przedlifcie brakuje dwóch czujników, bo to można kodowaniem w Vag-u wyłączyć, ale najgorsza jest sprawa z przewodami czarno-niebieskim i czarno- czerwonym. Tam jest ostra gmatwanina w schematach i wstępnie doszedłem, że trzeba je trochę pozamieniać i być może połączyć kilka kabelków, ale nie jestem pewien. Jak to ogarnąłeś, to podziel się, żeby każdy mógł sobie to zmontować u siebie w aucie.
  24. Witam, Panowie może mi ktoś napisać, jak jest z tą wymianą z przedlifta na lifta? Jedni piszą, że będzie problem z siłą nawiewu i załączeniem sprężarki, inni piszą, że nie ma tego problemu. Już zgłupiałem. Mam auto z 1995 r. i chcę sobie zmienić konsolę i schowek kierowcy. Tylko nie wiem, czy się to opłaca, jak ma mi wywalać błędy na klimatroniku i słabo wiać, to szkoda zachodu. Może ktoś napisać, czy da się to wszystko jakoś ogarnąć, żeby błędów nie wywalał i chodził, tak jak przy panelu przedliftowym?
  25. Od spalonych żarówek ma nr 387 i jest takiej samej wielkości co 377. Jakbyś potrzebował, to mam takie 2. Podeslij maila na priv, to Ci podesle schemat.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.