Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

fragless1

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez fragless1

  1. Co do dokręcania na maxa tego ramienia, to chyba nie bardzo się da, bo przy 25Nm pękło mi to ramię i musiałem wymieniać na nowe. Wcześniej było dokręcane na 20Nm, czyli jak fabryka każe. Ale to już nieistotne, bo na szczęście nie cieknie nic. Pewnie to była wina wtrysków, bo po wymianie już jest spoko. Jeden jeszcze tylko się poci, ale też go zmienię, więc nie będzie problemu. Co do rozkręcania tych wtrysków, to chyba sobie odpuszczę, bo i po co. Póki co nie potrzebne mi, a nie wiem nawet jakim momentem je skręcić. Jak znajdę chwilę czasu, to poszukam i może się wezmę za to. Na razie jestem zadowolony, że sucho pod maską i nie śmierdzi ropą. A tym samym mniej ubywa z baku:) Ale dzięki za info jak się zabrać za usunięcie tej nieszczelności.
  2. Pastę mam Liqui Molly do wtrysków więc chyba powinna wystarczyć. Chodzi mi raczej, czy po odkręceniu końcówki, bo do tego się to sprowadza trzeba coś wymienić (jakieś uszczelnienia czy coś) i czy nie trzeba później nic ustawiać, regulować itp.? I czy po odkręceniu tej nakrętki od końcówki nie posypie się cały wtrysk?
  3. Nie wiem, jak jest z tymi wtryskami. U mnie pocily się same wtryski, ale czytałem, że niektórym puszcza łączenie wtrysku z glaowica. A możesz napisać jak jest z tym rozkrecaniem wtrysków? Jak odkrece końcówkę i przeczyszcze z grubsza to nic się nie rozwali? I później do kupy to skręcić? Czy coś wymieniać trzeba? Wysłane z mojego HTC Wildfire za pomocą Tapatalk 2
  4. Jasna sprawa, że musiał być ktoś pierwszy. Zresztą dzięki Tobie dowiedziałem się o tej ramce, która ułatwia, a wręcz umożliwia montaż tej lampki. Chociaż muszę powiedzieć, że mam lekkie szczeliny między lampką a ramką. Nie wiem, skąd się to bierze, ale widać trochę od boku jak się patrzy. Podsufitka nie jest za mocno wycięta, a jeśli już, to można by ją dociąć nawet. I nie wiem skąd te szczeliny? Może ramka nie jest spasowana, jak trzeba do lampki albo coś.
  5. Ja już u siebie też tylną zamontowałem i szczerze polecam wszystkim. Nie ma żadnego problemu, żeby ją zmieścić. Jednak przed montażem warto zaopatrzyć się w tą metalową ramkę. Po pierwsze od ramki można sobie odrysować miejsce cięcia podsufitki i wyjdzie ono idealnie. Po drugie bez tej ramki wydaje mi się, że lampka nie będzie się trzymać w podsufitce, która jest miękka i krucha. Jak się sfatyguje ta gąbka, to niestety lipa będzie. Ponadto pomiędzy podsufitkę a dach warto dać jakąś gąbkę, żeby odepchnąć nieco podsufitkę i wtedy już bez problemu lampka się wpasuje i nic nie będzie odstawać. Ogólnie frajda jest i satysfakcja z własnoręcznie wykonanej dobrej roboty.
  6. Tylko, że u mnie pociły się nie przez podkładkę, a przez nieszczelny wtrysk. Z podkładkami robiłem tak, że podgrzewałem je, ale dalej się pocił. Dopiero wymiana wtrysków pomogła. I już mam spokój. Został mi się tylko jeden do wymiany, bo też się poci, ale to już na luzie, bo póki co nie mam za dużych wycieków.
  7. Dziś byłem u jednego pompiarza i porażka totalna. Stwierdził, że wszystko jest w porządku, a cieknie z węży przelewowych. Mówię mu, że nie o to chodzi, ale on mi każe zmieniać węże. Węże zmieniłem i dalej jeden się poci. Co do mechanika, to jest spoko. Nie narzekam na niego. Nigdy jeszcze lipy nie zrobił. Znajomi też są z niego zadowoleni. Fakt, klucza dynamometrycznego nie ma pewnie i być może źle dokręca. Zresztą zapytam się go o to. Co do wtrysku, to może gniazdo trzeba wyrównać dobrze, bo teraz puszcza tylko z jednej strony wtrysku, a druga strona trzyma lepiej. Zresztą jeden wtrysk zrobił i elegancko trzyma. Ani kropelki nie puścił. ---------- Post dopisany 17-10-2013 at 18:50 ---------- Poprzedni post napisany 05-10-2013 at 20:06 ---------- Udało mi się dojść do ładu z tymi wtryskami. Miałeś rację, najprawdopodobniej ciekły wtryski. Po wymianie dwóch lejących jest już wszystko w porządku http://a4-klub.pl/images/smilies_smf/banan.gif. Poci się jeszcze jeden, ale na razie niewiele, więc trochę musi poczekać na wymianę. Dzięki za poradę, bo inaczej walczyłbym dalej i ciągle zmieniał podkładki. Co do mechanika, to ma on kluch dynamometryczny i o dziwo wiedział, jakim momentem dokręcić wtryski.
  8. Nie napisałem wcześniej, ale lały mi tak dwa wtryski. Jednego zrobił i nie leje już. Jest sucho. Został jeszcze ten drugi. Może jutro podskoczę do gościa od wtrysków i się jego zapytam, bo na to nie wpadłem. Wysłane z mojego HTC Wildfire za pomocą Tapatalk 2
  9. Witam Panowie, mam taki mały problem. Mianowicie przy gnieździe wtryskiwacza strasznie mi się poci paliwkiem. Wygląda to tak, jakby ze środka wywalało ropę i wokół wtrysku jest mokro, a nawet leci też niżej. Mechanik już dwa razy go robił i zaczyna rozkładać ręce. Mówił mi, że przeczyścił gniazdo, wymienił uszczelkę miedzianą i złożył. Za pierwszym razem przy większych prędkościach zaczął lać i teraz jest to samo. Szkoda mi ropy i silnika. Czy ktoś się spotkał kiedyś z czymś takim? Co jeszcze można zrobić? Podobno za mocno gniazda nie można zeszlifować, bo podkładek miedzianych nie ma takich grubych żeby wyrównać to. Pomyślałem sobie, że może jakimś silikonem albo czymś innym to uszczelnić, ale nie wiem, czy to dobry pomysł. Autko to A4B5 1,9TDI 1Z z 1995r.
  10. bidzio a skąd masz taką ramkę? Chętnie też bym się w taką zaopatrzył.
  11. Napisz trochę więcej, jak to wpasowałeś? Też chcę u siebie montować. Już nawet mam odrysowane na podsufitce, ale boję się ciąć.
  12. fragless1 odpowiedział(a) na fanthomas18 temat w Audi A4 B5
    Według wyszukiwarki IC do tego alternatora powinno podejść sprzęgło o numerze 535 0004 10
  13. fragless1 odpowiedział(a) na fanthomas18 temat w Audi A4 B5
    Tu na forum w dziale części jest link do etki on-line. Można sobie spokojnie przejrzeć i odnaleźć potrzebne kwestie. Ja teraz nie mam czasu, żeby to ogarnąć, więc Ci nie pomogę.
  14. fragless1 odpowiedział(a) na fanthomas18 temat w Audi A4 B5
    Najlepiej wejdź w ETKĘ i znajdź sobie zestawienie alternatorów. Później szukasz, jaki jest numer kółka do Twojego alternatora. I później numer kółka wstukujesz w katalog INA albo Ruville i masz numery zastępcze. Rzucasz na allegro i masz. Albo idziesz do sklepu i podajesz numer alternatora i oni Ci szukają kółka. Albo trafią albo nie, ale kółko będzie. Albo jedź do warsztatu od alternatorów i tam Ci dobiorą już fachowo, jak się znają. Najlepiej jednak posiedzieć w ETCE.
  15. fragless1 odpowiedział(a) na fanthomas18 temat w Audi A4 B5
    Też mam Bosch, ale o innych numerach. Już teraz nie pamiętam jakie. I do mojego rolka strasznie droga.
  16. fragless1 odpowiedział(a) na fanthomas18 temat w Audi A4 B5
    Pasek mi piszczał i napinacz latał. Podobno, jak napinacz chodzi góra-dół, to oznacza, że rolka zdechła. Po wymianie rolki i paska cisza i napinacz stoi w miejscu. Radzę Ci szybko wymienić rolkę, bo później napinacz też będzie do zmiany, a to już większe koszty. Co do ceny rolki, to u Ciebie jest chyba inna i dlatego cena mniejsza. Ja u siebie miałem chyba najdroższy model, jaki był montowany. A też mam 1,9TDI 1Z z 1995r, dlatego myślałem, że u Ciebie będzie to samo. Ale Ty masz inny alternator, więc i rolka inna. W każdym razie możesz się cieszyć, że u Ciebie tańsza będzie.
  17. Co do tych żarówek, to nie ma sensu kupować gotowców, bo więcej kosztuje oprawka, niż to warte. W sklepach motoryzacyjnych są po ok 3zł za sztukę, a można sobie kupić same żarówki bez oprawek. Koszt za 10szt o ile dobrze pamiętam to 2zł albo 3zł. Żarówki takie dostępne są w E. Leclerc na dziale samochodowym. Po zakupie trzeba wymontować starą żarówkę z oprawki, odlutować albo oderwać druciki i przylutować nową albo też wsadzić na wcisk i gotowe. O ile dobrze pamiętam u mnie na żarówkach białych były gumki czerwone, które sobie można zdjąć albo założyć, jak kto woli.
  18. fragless1 odpowiedział(a) na fanthomas18 temat w Audi A4 B5
    INA. U mnie mechanik z zakładu zajmującego się alternatorami załatwił mi za 160zł. Normalnie kosztuje ponad 250zł. Przynajmniej do mojego alternatora tyle kosztowała, bo są tańsze, ale to już zależy od alternatora. U Ciebie nie wiem, jak będzie, bo masz chyba alternator od innego auta.
  19. Nie ma czegoś takiego, jak pamięć podświetlenia w tym wyświetlaczu. On sobie świeci po prostu tak, jak fabryka go skonstruowała - najprawdopodobniej na maksa, ale może się mylę. Jak nie masz regulacji, to będzie Ci tak świecił. W dzień będzie słabiej widać, bo jest jaśniej i wydaje się, że słabiej świeci. W nocy jest odwrotnie.
  20. Kolego lampka z tyłu zmieści się bez problemu, pod warunkiem, że będzie miała specjalne profilowanie, jakie jest w liifcie. Ja też czekam aż ktoś zamontuje u siebie tę lampkę. Ja już się przymierzam, ale szkoda mi podsufitki. I tak wszystko leży. Jak ktoś już to montował, to dajcie znać, jak to wyszło? Czy się w ogóle opłaca ciąć?
  21. fragless1 odpowiedział(a) na divers09 temat w Audi A4 B5
    Uszczelka kolektora 028 129 717D, koszt ok 35zł (tak pokazuje ETKA). O-ring przy zaworze N905 216 04, koszt ok 14zł. Uszczelka EGR 069 131 547D, koszt ok 15zł.
  22. fragless1 odpowiedział(a) na fanthomas18 temat w Audi A4 B5
    Kolego bez problemu da radę. Mam takie samo autko, jak Ty i też nie miałem rolki ze sprzęgłem. Nie wiem, czy tak wyszedł z fabryki, choć podejrzewam, że nie, a poprzedni właściciel chciał zaoszczędzić. Jak mi zaczął piszczeć pasek, to zmieniałem rolkę i zakładałem ze sprzęgłem. Weszła bez problemu więc u Ciebie też powinno podejść.
  23. Nie wiem, jak jest w avancie. Wiem, że w lifcie jest wyprofilowana, że w miejscu lampki odstaje mocniej od blachy. Myślałem, że w avancie też tak jest. Ale jak nie i odstaje tyle, to spoko. U mnie na razie też czasu brak, więc nie działam.
  24. Właśnie o tę mi chodzi. Podłaczenie to pestka, bo mam ori wiązkę. Gorzej tylko z wpasowaniem jej w podsufitkę. U Ciebie widzę, że masz avanta, to tam może podsufitka jest trochę inaczej profilowana. Ja mam sedana i obawiam się, że może być z tym problem. Ale może ktoś już to u siebie próbował i mu wyszło.
  25. Panowie, podłączał ktoś tylną lampkę do wersji bez szyberdachu? Da się ja jakoś wpasować w podsufitkę? Zamierzam to zrobić, ale nie wiem, czy jest sens, bo jak się nie zmieści, to podsufitkę będę musiał wymieniać.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.