Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

fragless1

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez fragless1

  1. Najpierw pokrętło ciągniesz do siebie, a potem kręcisz w jedną stronę. Jak pociągniesz do siebie, to powinno Ci migać pole z godziną. Ustawiasz ją i znowu ciągniesz pokrętło do siebie i zacznie Ci migać minutnik. Ustawiasz itd.
  2. A tył jest czasowy? Jak miałem passata b5 avanta, to tył nie był czasowy, więc chyba w a4 też nie jest. I dlatego idzie nie przez przekaźnik, a bezpośrednio z manetki. Co do przeróbki manetki, to lepiej nie ruszać jej. Jeśli już, to lepiej przerobić trochę instalację, żeby zrobić sterowanie tylną wycieraczką za pomocą masy, a nie +, jak jest w przedlifcie. I tyle. Tylko wtedy trzeba koniecznie zmienić przekaźnik na 377. Jest jeszcze jedna opcja, ale nie wiem czy się uda. Można spróbować przełożyć mechanizm czasówki z polifta do przedlifta i pociągnąć kabelki do podłączenia mechanizmu sterowania czasówką. Nie wiem tylko, czy będzie miejsce na dołożenie tego mechanizmu w ramieniu przedliftowym.
  3. Trzeba by zmienić trochę instalację lub zmienić cały silniczek tyłu. To są dwie najprostsze opcje. Tylko koniecznie potrzeba do tego schematu, bo inaczej nie da się tego ogarnąć.
  4. Teraz wyczytałem, że w Audi były dwa rodzaje sterowania tylną wycieraczką: do 1998r. silniczek był sterowany plusem, od 1998r. sterowany był masą. Zmiana totalna i być może dlatego nie da się podpiąć właściwie poliftowej manetki? Najlepiej byłoby znaleźć schemat przedliftowej wycieraczki do Avanta, bo inaczej, to rzeźbienie w g... może z tego wyjść. Stąd też jeden przewód z tej kostki to plus, który jest puszczany na tył.
  5. Nie. W przedlifcie, ona chyba jest dwupinowa.
  6. Już Ci wysyłam. Zapomniałem. Zaraz będziesz miał na mailu. ---------- Post dopisany at 21:29 ---------- Poprzedni post napisany at 21:20 ---------- A do czego są te przewody z małej kostki? Jest przy nich jakieś oznaczenie?
  7. Tylna idzie bez przekaźnika. Z manetki idzie bezpośrednio sygnał na silniczek i pompkę. Jutro Ci wyśle schemat.
  8. Ja zapomniałem, że to nie ten wątek. Ja mam u siebie na kompie rozpiskę pinów, które i gdzie trzeba podpiąć, żeby zmienić przedliftową manetkę z avanta na poliftową. Jak chcesz, to Ci ją podeślę, to będziesz wiedział, co i jak podpiąć. Myślałem, że w tym wątku to jest, ale to z innego wątku ją wziąłem. Jak coś, to mogę Ci podesłać, to będziesz wiedział, jak podpiąć tę manetkę. Weź mi jeszcze napisz, jakie masz kolory przewodów i oznaczenia ich w manetce przedliftowej. Bo na w tej tabelce coś jest pokręcone. Nie mam schematu do avanta przedliftowego i nie bardzo mogę sprawdzić, jak to jest tam popodpinane. Ale porównam sobie kolory przewodów faktyczne ze schematem z polifta i spróbuję Ci ogarnąć to podpięcie.
  9. Tak jest to połączone w polifcie. Zresztą wysłałem Ci chyba schemat wycieraczek avanta poliftowego, to zobacz sobie. Z tym, że i pompka i wycieraczka muszą być sterowane masą, bo inaczej połączenie tych dwóch przewodów skutkowałoby albo zwarciem albo ciągłą pracą wycieraczek lub pompki.
  10. Według tego, co jest na schemacie w polifcie silniczek tylnej wycieraczki i spryskiwacz tylnej wycieraczki to jeden przewód. Z manetki wychodzi jeden przewód, który później się rozdziela i jeden idzie do silniczka tylnej wycieraczki, a drugi idzie do pompki tylnej wycieraczki. Jeśli w przedlifcie są to dwa oddzielne przewody, to oznacza to, że trzeba je połączyć w jeden i podpiąć pod pin oznaczony HW w nowej manetce. ---------- Post dopisany at 21:34 ---------- Poprzedni post napisany at 21:28 ---------- I koniecznie musisz podpiąć masę (pin nr 2 o oznaczeniu 31), bo to jest masa do tylnej wycieraczki. I z tego, co widzę, to tylna wycieraczka jest właśnie masą sterowana.
  11. Nie kupuj żadnych zamienników czujników. Szkoda kasy. Lepiej odżałować i kupić ori nówkę. Ostatecznie ze szrotu albo od kogoś tu z forum.
  12. Jak mi wentylacji zdechł rok temu, to rozebralem cały ten wentylator na części pierwsze. Żeby łatwiej było go zdjąć to dobrze jest jakoś ten wirnik zablokować. U mnie leży to smiglo bo nie mogę w dobrej cenie dostać anglika. ---------- Post dopisany 16-02-2014 at 20:16 ---------- Poprzedni post napisany 12-02-2014 at 08:09 ---------- Dokładnie jak piszesz. W przedlifcie zmieniałem. Ale powiem Ci operacja wcale nie jest łatwa. Najpierw próbowałem ściągaczem, nie szło .Później metodą siłową, tj. młotkiem nawalałem w wirnik, dopiero wiatrak puścił. Zmiana śmigła oraz polaryzacji i gotowe. Śmiga już ze trzy miesiące i mam nadzieję ,że jeszcze trochę posłuży Możesz napisać, jak zmieniałeś polaryzację w tym silniczku? Zmieniałeś układ szczotek?
  13. Przy wejściu wtyczki do manetki poliftowej masz napisane, który pin od czego jest (np. 31, 53E itp.). Wszystko masz dobrze rozpisane. Ja masy nie podpinałem i działało u mnie, ale u niektórych bez podpiętej masy wycieraczki zatrzymywały się gdzieś na szybie - u Ciebie pewnie trzeba będzie to podpiąć, bo nie masz zmasowanego przekaźnika. Masa to pin 31 (pin nr 2). Zielono-biały 53E - musisz dołożyć w nowej kostce manetki dodatkowy pin i wpiąć go w miejsce oznaczone 53E (pin nr 3 manetki poliftowej). Spryskiwacz tylnej szyby jest oznaczony symbolem HW, więc sprawa załatwiona.
  14. Jak nie ma miejsca na przykręcenie przy obudowie licznika, to jest on w zupełnie innym miejscu. Tu w wątku ktoś o tym pisał, że jest ten moduł, który umieszczony jest gdzieś tam. Nie pamiętam, gdzie bo mnie to mało interesowało, więc nie wczytywałem się w to. W każdym bądź razie do licznika dochodziła tylko sama wtyczka, a moduł buł w zupełnie innym miejscu.
  15. Na górze masz łącznie 4 blaszki: dwie bliżej Ciebie to kierunek lewy a dwie dalej Ciebie to przerywacz. Faktycznie zobaczyłem, że u Ciebie nie ma masy przy przekaźniku. To nie jest problem, bo stamtąd blisko masz do źródła masy przy nogach kierowcy. Musisz dołożyć nowy przewód, bo inaczej nowy przekaźnik nie zadziała. ---------- Post dopisany at 22:17 ---------- Poprzedni post napisany at 22:14 ---------- biało czarny z zielonymi kropkami to jest przewód od przerywacza. Kierunki musisz podejrzeć z tyłu manetki przy wtyczce jest opisane, co jest co. Lewy kierunek będzie miał literkę L, a prawy R. Lewy jest na samej górze kostki manetki, a prawy na samym dole, ale kolorów kabli nie pamiętam.
  16. Czekam na odpowiedź od znajomka. Trochę zarobiony jest i ciężko coś od niego wydębić. Jak coś już będę wiedział, to napiszę tu.
  17. Kierunki do blaszek lutujesz. Na górze, bliżej Ciebie jest chyba lewy, na górze dalsza blaszka to przerywacz, a na dole to prawy kierunek. Co do czasu, to ja to ogarniałem w 5 godzin chyba całość. Tylko, że jeszcze musiałem trochę wiązki popoprawiać po poprzednim właścicielu.
  18. Jak podepniesz, to będzie śmigać, ale według starego sytemu. Co do przewodów, to jest ok. Liczba się zgadza. Zobacz pod gniazdem przekaźnika, do śruby będziesz miał przykręcony szósty przewód - niebiesko-czerwony. To będzie + po stacyjce. Masz napisane, jak to podpiąć. 3 przewody ze starej manetki to kierunkowskazy. W wątku jest tabelka, jak to podpiąć. I ze starej manetki zostanie Ci 6 kabli od wycieraczek. Jeden to tylna wycieraczka, a reszta to te o których pisałem. Część idzie do przekaźnika (po kolorach zobaczysz które), a część do silniczka wycieraczek z przodu (2 przewody). Podpinasz według tego, co Ci napisałem. Proponuję Ci wydrukować to sobie i zabrać do auta. Z opisem bez problemu powinieneś podpiąć to wszystko. Ja robiłem tylko ze schematem, a elektrykiem jakimś nie jestem.
  19. O te wykresy to uderz na elektrodę, tam mogą coś mieć. Tu jest czasem jest tak, że ktoś wie i nie kwapi się, żeby pomóc.
  20. Z napięciem Ci nie pomogę, bo nie wiem. Do czujnika we wlocie najlepiej jest od strony schowka się dostać. Jest dość ciasno, ale jakoś się da. Trzeba go przekręcić o 90 stopni i wychodzi. Sam zapchany filtr nie ma wpływu na pomiar temp. co najwyżej czujnik może być z wierzchu zasyfiony, jak filtr nie był dawno zmieniany i może przekłamywać wskazania. Co do podmianki, to podjedź na szrot, jak masz gdzie i powiedz, że potrzebujesz takich czujników, ale zanim kupisz, to musisz sprawdzić czy działają. Bierzesz, podpinasz i sprawdzasz, co się dzieje. Jak wszystko śmiga, to swój oddajesz nasz szrot i mówisz, że lipa - choć lepiej zrobić uczciwie i zapłacić jakieś grosze. Jak na szrotowych czujnikach będzie tak samo, to trzeba szukać usterki gdzieś indziej.
  21. A ciężko jest tę diodę wylutować? Chodzi mi o to czy da się to zrobić w warunkach domowych czy trzeba jakiegoś sprzętu lepszego? Z tego, co kojarzę, to one są bardzo malutkie i nie wiem czy robić to samemu czy lepiej komuś oddać, co zrobi to fachowo.
  22. Ja mam ten czujnik i podpinałem kiedyś termometr samodzielnie. Nigdy nie miałem sytuacji, żeby temperatura szalała, tak jak opisane jest to w pierwszym poście. W wątku o montażu wyświetlacza temperatury jest opisane, jak działa ten wyświetlacz. Zresztą w schematach elektrycznych audi widać wyraźnie, że sygnał z czujników najpierw dochodzi do sterownika klimatyzacji, a później dopiero idzie na wyświetlacz lub na licznik. Więc ten czujnik przy chłodnicy nie jest jedynym, który daje sygnał do wyświetlacza. Dodatkowo nawet do czujnika podpina się sygnał prędkości samochodu, żeby wskazania były bardziej miarodajne. Gdyby było tak, jak piszesz, to istnienie tych czujników i wyświetlacza temp. byłoby bezsensowne. Po co mi przekłamana temperatura? ---------- Post dopisany at 11:06 ---------- Poprzedni post napisany at 11:04 ---------- Ja na Twoim miejscu spróbowałbym podmienić czujniki: ten w kanale wlotu świeżego powietrza i przy chłodnicy. Zobaczysz co się wtedy dzieje, bo zakładam, że od początku tak nie było. A błędów nie ma żadnych na klimatroniku?
  23. Jeśli chodzi o temp. wyświetlaną na termometrze, to nie jest ona brana z jednego tylko czujnika. Na nią składa się kilka wskazać, między innymi temp. z czujnika w zderzaku i kanału świeżego powietrza. Stąd ta temp. może się nieznacznie różnić od temp. zewnętrznej. Jednak wzrost temp. do +15 i późniejsze jej opadanie nie jest normalne. Sam podpinałeś termometr czy był już oryginalnie? Nie powinno się go podpinać pod jeden tylko czujnik przy zderzaku. Jak jest klimatronik, to jest specjalne wyjście na temp. zewnętrzną i pod ten pin w klimatroniku trzeba się podpiąć. Wtedy temp. na wyświetlaczu będzie się pokrywała z tym, co dostaje klimatronik.
  24. U mnie to nie działało... U mnie to zadziałało tylko na czerwony komunikat, ale pozostał jeszcze żółty, który denerwuje, bo podpiąłem sobie radio i wolałem tam mieć dane z RDS, a nie wielki napis sensor. Mam już emulator i teraz mam z głowy. Co prawda nie mam temp. oleju, ale i tak z niej nie korzystałem nigdy, więc strata mała. A robił ktoś myk z diodą od immo? Chodzi mi o wylutowanie minusowej nóżki i podpięcie pod nią kabelka od ori immo. Teoretycznie powinno się to udać, ale chciałbym też przeczytać opinię kogoś, kto to zrobił faktycznie i może powiedzieć, że działa i że się da tę nóżkę wylutować i podpiąć pod nią kabelek. I czy robił też ktoś podmiankę diody AirBag na żaóweczkę?
  25. Ja fotek nie mam, ale i tak niewiele by one dały, bo ja mam to zrobione na miedzianej płytce, bez wytrawianych ścieżek. Na niej są polutowane elementy i ewentualnie przewodami połączone. Spróbuję się zapytać znajomego czy pamięta jeszcze, jak to lutował, to może zrobi jakiś schemat dokładniejszy, to podeślę Ci albo wrzucę tu na forum, żeby każdy dał radę zrobić sobie ten emulator.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.