Treść opublikowana przez fragless1
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Dzieki! narazie nie podepne masy bo jeszcze troche roboty mam przy tych przejsciówkach a czasu praktycznie wcale wiec moze sobie odpuszcze ale jak nie to przynajmniej juz wiem jak rozwiazac ten problem. Tylko ze pierwszy raz czytajac posty spotykam sie z problemem wymiany zbiorniczka zbiorniczek na 100% masz do wymiany na poliftowy. U siebie też to przerabiałem. Jakbys chciał takowy, to zalega mu jeden w garażu.
-
Blotnik-ratować czy szukać używki.
Sedan/avant to to samo.
-
Blotnik-ratować czy szukać używki.
U mnie porządny lakiernik robi za 350zl za element. W cenie jest też cieniowanie sąsiednich elementów, żeby różnicy nie było widać. Generalnie szkoda zachodu. Ja u siebie też mam dwa błotniki do zmiany, bo ruda wychodzi. W poprzedniej a4 malutko mi wylazilo na faktach, wiec chciałem sobie podmalowac. Zdjąłem nadkole i się przeraziłem, bo od wewnątrz pół błotnika było zżarte. Od tamtej pory uznaje tylko zasadę wymiany pod kolor.
-
Blotnik-ratować czy szukać używki.
Jak Ci się nie spieszy z tym, to poszukaj jakiejś używki pod kolor w super stanie. Koszt ok 200 zł. Przed założeniem zabeziecz wewnetrzna stronę jakimś barankiem, jak chce Ci się bawić to ranty przy nadkolach też i będziesz miał za 250zl elegancki blotnik na lata. Ja u siebie tak zrobiłem i mam spokój z wylazeniem rudego o odpryskami. Lakierowanie, to kupa kasy, a jak lakiernik spieprzy robotę, to lipe będziesz miał, bo znowu pójdzie odprysk delikatny, a dalej juz wiesz co się dzieje.
-
Przednie błotniki przed lift a polift
Do tego wymiana ślizgów albo zderzaka. Jak wymiana ślizgów, to trzeba wiercić w błotniku bo rozstaw śrub w przedlifcie i polifcie jest inny.
-
włączenie lusterek fotochromowych
Sprawdź, czy lusterko nie jest wylane (część będzie brązowa, a część biała, ewentualnie cale będzie białe, jak zwykle lustro). Jeśli nie jest wylane, to sprawdź kostkę przy lusterku - zdejmujesz plastikową osłonkę i sprawdzasz czy kostka jest wpieta i czy nie ma z nią problemów. Ewentualnie może też gdzieś po drodze być jakiś przewód uwalony.
-
Dołożenie zamykania centralnego zamka z oryginalnego pilota
Normalnie. Do pompki dochodzi przewód od bezpiecznika radia, wiec w jakiś sposób jest to sprzężone.
-
Dołożenie zamykania centralnego zamka z oryginalnego pilota
Sprawdź najpierw, jaka jest rozpiska pinów Twojej obecnej pompki. Masz tylko 2 kostki, wiec na bank nie wszystko masz podpięte pod obecna instalkę. Do tego porównanie z pinami pompki na 3 wtyczki i sprawdzasz czego brakuje. Dołożenie kabelka diagnostycznego, to akurat mala robota i prosta, ale pompka steruje drzwiami, szybrem, szybami, a w poliftach nawet oświetleniem i radiem.
-
licznik pełen fis
gdzieś z przodu jest napisana firma. Musisz się przyjrzeć, bo napis jest w kolorze czarnym. Chyba pod tarcza prędkościomierza
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
A nie lepik podpiąć pod zacisk 15 przy samym liczniku? Ja jak miałem u siebie, to właśnie tak podpinalem. ja mam u siebie ok 12000. To jest mało. Jest to efekt próby zmiany przebiegu w takim liczniku zwykłym kablem, jak podałeś w linku. Jest jedna opcja, która można wypróbować, ale nie dam sobie ręki obciac. Jak masz przebieg na liczniku poniżej 100 km, to za pomocą vaga można ustawić dowolny przebieg. Ja juz tego nie wypróbuje, bo drugi raz nie chce mi wyzerować licznika. Tu w wątku kilka(nascie) stron wstecz było o tym. Jak nigdy Ci sie nie wyzerowal, to mozesz próbować, ale mwtoda nie jest sprawdzona. Innych sposobów chyba nie ma, poza wymontowaniem eeprom i zczytywaniem wsadu, modyfikowaniem i ponownym wczytywaniem.
-
Elbląg - Elektromechanik, Elektryk
Zajrzeć pod auto i sprawdzić czy w mmisce jest czujnik. Na necie są foty.
-
Elbląg - Elektromechanik, Elektryk
Do kupienia licznik Full fis. Manetke do sedana mam w domu, cyba ze masz avanta, to trzeba kupić. I tyle. Czas, jak dobrze pójdzie, bez komplikacji, to godzinka albo 2. I jeszcze miska z czujnikiem, żeby sensor nie wywalał błędu. Jak masz miske z czujnikiem, to sprawa prostsza. Chodzi o czujnik poziomu i temp oleju. Teraz masz licznik z dwoma dodatkowymi zegarami?
-
Elbląg - Elektromechanik, Elektryk
Mogę Ci to ogarnąć, ale z czasem mam krucho, wiec musiałbyś trochę poczekać.
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
Szukaj na chomiku, bo tam są.
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
To mozesz spróbować commanderem i zwykłym kkl.
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
Jeśli masz z cyfrowym zegarkiem, to Commander i powinno zczytac pin. W tym liczniku z cyferkami na zegarze mozesz też spróbować ale nie testowałem, wiec głowy obciac sobie nie dam.
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
Napisz jaki masz rocznik, bo z puszki immo (do 1997r) wyciągniesz pin zwykłym kablem. Z lifta (1999-....) też zwykłym kablem z licznika wyciągniesz. Z tego okresu pomiędzy to nie wiem, bo nie testowałem. Dodać klucze w każdym liczniku mozesz zwykłym kkl. Koszt kabla to 30zl a przyda się też do innych rzeczy. Jakbys był z Elbląga, to bym Ci to ogarnął.
-
Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT
Numeru pinu nie znam, ale przewody od podświetlenia mają kolor szaro-niebieski.
-
Nie działa centralny zamek
Czyli mukrostyk w bebenku zamka. Trzeba wyjąć wkładkę i sprawdzić co z nim nie tak.
-
Nie działa centralny zamek
Zostaw zamki w spokoju. Jak napisał kolega wyżej, sprawdź przewody, tylko te od zamka, a jak przewody cale, to mikrostyk zamka. Jak mikrostyk zdechł to albo wymiana samego mikro albo całego zamka. Ewentualnie też jeden mikrostyk jest w bebenku i to chyba on daje sygnał na pompkę.
-
Rdza - co z tym zrobić ...
Znajdz idealnie zdrowe w kolorze to jesteś kozakMi tu na forum pisali, że znaleźć idealne w kolor jest niemożliwe. Okazało się, że znalazłem 3 sztuki pod kolor, idealne nie są, bo po 18 latach nie da się ideałów znaleźć. Rdzy jednak ani grama nie ma, prościutkie są, a jakieś drobne ryski można sobie podpolerować. Koszt mniejszy, a blacha oryginalna. Do tego tylko zabezpieczyć miejsce pod listwą, żeby ruda nie wlazła i po robocie.Kwestia tylko szukania i czekania. To też kwestia koloru. Ja akurat mam czarny więc niewielki problem z odcieniem ale np. srebrny kolor trafić taki, żeby pasował to masakra Ja man szary metalik. Kolor raczej mało spotykany i swoich drzwi szukałem pół roku. Teraz jeszcze muszę błotniki i maskę znaleźć.
-
Rdza - co z tym zrobić ...
Znajdz idealnie zdrowe w kolorze to jesteś kozakMi tu na forum pisali, że znaleźć idealne w kolor jest niemożliwe. Okazało się, że znalazłem 3 sztuki pod kolor, idealne nie są, bo po 18 latach nie da się ideałów znaleźć. Rdzy jednak ani grama nie ma, prościutkie są, a jakieś drobne ryski można sobie podpolerować. Koszt mniejszy, a blacha oryginalna. Do tego tylko zabezpieczyć miejsce pod listwą, żeby ruda nie wlazła i po robocie. Kwestia tylko szukania i czekania.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Wogóle cos sie porobilo ze uwalilem swój licznik bo zegarek nie chodzi i jak zgasze to zreuje mi km. Mase to wiem gdzie a plusa to który pin? plus to zacisk 15.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ale w czym masz problem z ta przejściówką? Ja u siebie nawet nie robiłem jej, tylko kable przekladalem w kostkach. Lipa tylko, że do jednej trzeba przedłużyć. A jak Ci licznik z fisem nie odpala, to może padnięty jest. Spróbuj go na stole podłączyć. Plus i masę trzeba podpiąć i sprawdzisz czy na stole ruszy.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
To ogłoszenie http://olx.pl/oferta/licznik-audi-80-z-a4-b5-duzy-fis-adaptacja-do-audi-80-CID5-ID8O2kT.html#42dce147c6