Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

fragless1

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez fragless1

  1. To musi chyba łapać gdzieś powietrze i zapowietrza sie nagrzewnica. Jeśli ładnie grzało, a potem juz nie, to musi sie zapowietrzać, albo klapy nie domagają. Jak masz climatronic, to od strony pasażera widac silniczek klapy z czerwoną dźwigienką, on odpowiada za klapę ciepło-zimno. Sprawdź czy sie porusza po zmianie temperatury.
  2. Schemat to nie jest jakiś problem. Masz avanta czy sedana? Ja u siebie w avancie chce zmienić, ale stanalem na dopasowaniu rygla, bo są różne. Nie mam na to czasu i stąd klapa leży na balkonie. O ile dobrze kojarzę, to jest to kwestia pociągnięcia chyba 3 przewodów, żeby podpiąć wszystko do pompki.
  3. Jesli oba węże są takie same w ciepłocie, to nie jest zbyt dobrze, bo nagrzewnica nie oddaje ciepla. Jak odda ciepło, to ciecz sie nieco ochlodzi i wąż powinien być mniej gorący. Jesli węże sie nagrzewaja, to nie oznacza, że nagrzewnica jest sprawna. Może być np. drożna ale w 1/5 swojej części i nie będzie grzala, ale przepływ będzie. Jeśli grzala wcześniej, to może układ nie odpowietrzyl sie dokladnie i poszło powietrze w nagrzewnicę? Może gdzies nieszczelność masz i tam łapie powietrze? U mnie nagrzewnica jest tak zapchana, że jednokrotne czyszczenie jej nie pomogło, wiec zmieniam ją na nową. A węże mam gorące. Przy 90 leci lekko letnie powietrze. Masz climatronic? Jak tak, to podepnij vaga i sprawdź silniczki. Jak nie, to nie wiem, jak się dostać do klapy.
  4. To juz nie wiem co może być. U mnie też z oporem chcial sikać, ale wreszcie siknął tylko, że znaczna część nagrzewnicy jest zapchana, wiec mam tylko letnie powietrze i będę wymieniał nagrzewnicę na dniach.
  5. A przygazowujesz mu i masz zakręcony zbiorniczek wyrównawczy? Jak jest przepływ i oba węże gorące, to powinno sikać po chwili. Ewentualnie pompa wody niedomaga.
  6. fragless1 odpowiedział(a) na miklaas temat w 1.9TDI
    Kolego, u mnie było to samo. W trakcie jazdy zgasł, próba odpalenia kończyła się cyknieciem rozrusznika i tyle. Silnik zablokowany. Okazało się, że na trzecim cylindrze urwal sie zawór i silnik zdechł. Wymontuj świece i sprawdź, czy nie są poobijane. U mnie jedna była i wtrysk na 3 cylindrze też był walnięty. W trakcie jazdy nie było słychać żeby tłok o coś walił. W najgorszym wypadku masz silnik do wymiany.
  7. Może masz maksymalnie zapchaną nagrzewnicę i nie ma przez nią przepływu. Węże masz oba ciepłe?
  8. Pin immo wyciągasz w tym roczniku nie z licznika czy silnika, a z puszki immo box. Poszukaj programiku vag eeproomer, zczytaj nim eeproom immo box i wtedy wyliczy Ci pin. U mnie tak poszlo najtańszym kabelkiem.
  9. Witam, Dziś postanowiłem odpowietrzyć układ, bo od 1,5 roku brak u mnie grzania. Trochę poleciało powietrza i piany i jakby lepiej bylo, ale tylko na wolnych obrotach wentylatora klimy. Płyn sikał z otworu odpowietrzającego, ale szału nie było. Obydwa węże od nagrzewnicy gorące, po odpowietrzeniu ich temp. jest praktycznie taka sama. Poprzedni właściciel jednak zamienił węże, a bynajmniej tak mi się wydaje, bo wg. Sam naprawiam Audi A4 wąż odpływowy nagrzewnicy jest po prawej stronie w dieslu, a u mnie jest po lewej, jak w benzynie. Moje pytanko, to czy zmiana przewodów może powodować brak grzania? I czy warto czyścić nagrzewnicę (drożna jest), żeby grzało jak należy?
  10. fragless1 odpowiedział(a) na fragless1 temat w 1.9TDI
    No właśnie chodziło mi ostatyczny kąt. Z tym, że jak go ustawiałem poprzednio, to zawsze trochę skakał, nie stał w miejscu. Ciężko było nawet ustawić go idealnie na linii, bo miał wachania o 2-3 punkty w górę albo w dół, nie przeszkadzało to jednak w odpalaniu i palił na dotyk. Teraz też pali na dotyk, ale kąt stoi w miejscu - wykres się nie rusza i liczby też nie. Korekcje wtrysków są jak pisałem 2,99, 2,99 i -0,53. To nie jest raczej normalne, bo też stoją w miejscu, poza tą -0,53. Jakbym miał wczoraj wtrysk na podmianę, to bym od razu podmienił i sprawdziłbym, czy to jego wina, ale dopiero dziś udało się załatwić, ale w robocie muszę dłużej zostać i nie ogarnę tego. Zmiany kąta, to chodziło mi właśnie o ten dynamiczny kąt wtrysku, którym ECU steruje, ale nie potrafiłem tego nazwać. O ile dobrze pamiętam, to widać go w grupie 004 MB. W jednym polu jest kąt, jaki powinien być, a w drugim korekcja kąta, bodajże. I ta korekcja nie zmienia się, a jest ciągle 0. Stąd wnioskuję, że wtrysk nie działa prawidłowo, chociaż błędu żadnego w vagu nie ma, ale nie zawsze musi być. Auto już ogarnięte. Zmieniony wtrysk sterujący, rozrząd ustawiony na znaki, razem z pompą i wszystko hula, jak trzeba. Auto pali od strzała i chodzi miodzio. Kąt ustawiony fabrycznie i wszystko śmiga. Dziękuję za wszelkie rady i sugestie.
  11. fragless1 odpowiedział(a) na fragless1 temat w 1.9TDI
    Cieżko mi cokolwiek powiedzieć, bo nie byłem przy robocie, ale mam mechanika, który mi od kilku lat robi auto i zawsze ustawia rozrząd elegancko. Później razem ustawiamy kąt wtrysku i hula samochód bez problemu. Z tego co rozmawiałem z nim, to blokował wałek, wał ustawiał na 0 na kole z tyłu i blokował pompę. Po takim złożeniu wszystkiego nie chce odpalać. Ruszał pompą i pytałem, czy ustawiał ją maksymalnie blisko silnika, bo wtedy kąt jest chyba wyprzedzony i z trudem, ale zazwyczaj odpala. Wtedy już można ustawiać kąt idealnie. Tu jednak nic nie chciało zaskoczyć. Jak pisałem wcześniej w czasie usterki w d*pę dostał 3 cylinder(świadczyła o tym świeca poobijana). Kąt wtrysku w BS pokazuje nieruchomy, wykres też stoi w miejscu. Zawsze ten kąt się trochę wachał o 2-3 punkty, a teraz stoi w miejscu. Korekcje są rozjechane, bo dziś rano na dwóch cylindrach było 2,99, a na jednym -0,53. Samochód przy przyspieszaniu do 2000 obrotów szarpie i całą budą telepie. Powyżej 2000 obrotów trochę się to minimalizuje i jest w miarę spoko. Dodatkowo w vagu w MB chyba w grupie 004 BDTC czy coś takiego jedno jest na 1,6 a drugie na 0 i nie rusza się kompletnie. Z tego co wyczytałem, to komputer steruje tą drugą wartością, żeby jakoś tam doregulować kąt elektronicznie. Po tych objawach wydaje mi się, że zdechł wtrysk sterujący, ale nie jestem pewien. Chociaż to by się zgadzało, bo nie da się na właściwych ustawieniach rozrządu ustawić kąta i odpalić auta, a przestawienie zęba sprawia, że auto odpala, ale zachowuje się niewłaściwie. Odpięcie wtrysku sterującego w zasadzie nie zmienia nic z działaniu auta, a nawet jakby mniej nim telepało na wolnych obrotach.
  12. fragless1 odpowiedział(a) na fragless1 temat w 1.9TDI
    Przy ustawieniu na znaki nie odpala i tyle jest.
  13. fragless1 odpowiedział(a) na fragless1 temat w 1.9TDI
    A skąd telepanie autem? Auto jest generalnie zmulone strasznie. Jak gazuję, to caly sie trzęsie na wolnych, na 2, 3, 4, 5. Na jedynce tylko jest w miarę spoko. W poprzednim silniku dawka była taka sama i chodził miodzio. Czy może ten 1 ząb na pompie jest nie tak? Do tego korekcje n wtryskach są koszmarne. Wcześniej były ok. 0,5, a teraz wywalone w kosmos. Może zdechł wtrysk sterujący podczas uszkodzenia poprzedniego silnika i teraz pozostałe dopasowując się do niego szaleją?
  14. fragless1 odpowiedział(a) na fragless1 temat w 1.9TDI
    Ja na mechanice się raczej słabo znam i ciężko jest mi stwierdzić, co to może być. Lepiej mi idzie elektronika i elektryka. Tylko zastanwia mnie teraz ten jeden ząb. Może przy ustawienu na znaki nie ustawili dobrze kąta wtrysku i dlatego odpalał i gasł? Z drugiej strony chyba ciężko jest ustawić kąt bez odpalenia silnika i zagrzania go.
  15. fragless1 odpowiedział(a) na fragless1 temat w 1.9TDI
    Rozrząd pierwotnie ustawiony był na znaki i wtedy samochód nie chciał palić, tzn zapalał i gasł. Więc przestawił mechanik pompę o 1 ząb. Wtedy odpalił od strzała. Później przestawił o dwa zęby i nie palił. Kołem kręcił w lewą stronę patrząc od przodu auta. Później próbował w drugą stronę przestawiać zęby i nie odpalał. Zostawił więc przestawioną o jeden ząb w lewą stronę. Może to jest przyczyną dymienia i telepania autem? Tylko dlaczego wcześniej, przy ustawienu rozrządu na znaki nie chciał odpalać?
  16. fragless1 odpowiedział(a) na fragless1 temat w 1.9TDI
    Już auto mam. Trochę dziwnie się zachowuje, bo kopci strasznie (ciężko określić kolor dymu bo ciemno), odpala od strzała, w vagu pokazuje kąt poniżej idealnej wartości, ale mieszczący się w granicach (trochę ponad dolną kreską) i wykres jest nieruchomy, a w każdym tdi, które widziałem kąt zawsze skakał o kilka stopni (2-3). Autem telepie na wolnych obrotach i przy gazowaniu, choć nie we wszystkich zakresach. Dawka wacha się w granicach 2,6-3,2mg (to chyba też nie jest normalne). I korekcje na wtryskach są masakryczne (1,58-2, 1,5-2, -2,73). Zastanawiam się, czy wtrysk sterujący nie dostał po d*pie, bo na 3 cylindrze była uszkodzona świeca, więc by się zgadzało, choć błędu żadnego nie ma. Generalnie vag nie wywala żadnych błędów silnika. Po odpięciu wtrysku sterującego auto jakby trochę lepiej chodziło, choć rewelacji nie ma. Podpowiedzcie Panowie, co może być nie tak? Od czego zacząć sprawdzać? Wtryski? Próbować ustawiać kąt? Zmieniać dawkę?
  17. fragless1 odpowiedział(a) na fragless1 temat w 1.9TDI
    Z tymi mechanikami to masakra jest jakaś. 12 dni robią i jeszcze marudzą, że zanim się ustawi kąt, to najpierw silnik musi popracować i mam pojeździć, żeby się wszystko rozruszało i naoliwiło. Masakra jakaś. Całe szczęście, że już odpalił i chodzi. Dziś będę próbował wyegzekwować, żeby ustawił mi ten kąt, bo roboty przy tym niewiele jest, a wiem, że powinno to być zrobione. Zastanawiam się tylko nad dawką, bo rok tomu robiłem pompę i nastawnik. Wtedy dawka była ustawiana nastawnikiem, o ile dobrze pamiętam to zwiększyli ją z fabrycznej 5mg na 3,2mg. I wydaje mi się, że skoro teraz nastawnik nie był ruszany, to chyba nie trzeba ustawiać na nowo, bo powinna być taka sama. Chyba, że się mylę?
  18. fragless1 odpowiedział(a) na fragless1 temat w 1.9TDI
    Dawki chyba nie trzeba, bo nastawnik nie byl ruszamy, a kat sprawdzę dziś. Jak jest mocno rozjechany, to trzeba będzie od razu ustawić.
  19. fragless1 odpowiedział(a) na fragless1 temat w 1.9TDI
    Na zewnatrz nie powinno być wycieków, bo wszystkie uszczelki nowe, wiec jak nie spieprzyli przy montażu, to powinno być ok. Posłuchać to posłucham jak chodzi. Mam nadzieje, że będzie wszystko dobrze i cena robocizny mnie nie zabije.
  20. fragless1 odpowiedział(a) na fragless1 temat w 1.9TDI
    Wszystko było przełożone, poza miską. Juz udalo sie odpalić. Najprawdopodobniej winny był kąt wtrysku, ale i tak ujowo go ustawili, bo na oko. Dodatkowa regulacja z vagiem będzie w tygodniu, jak trochę pojeżdżę, bo słupek długo stał nieruszany i podobno musi się rozruszać, naoliwić itd. Jutro jak dostane autko w swoje ręce, to zapnę vaga i posprawdzam ustawienia. Na co zwracać uwagę po wymianie silnika? Logów dynamicznych nie zrobię, bo nie bardzo mam kogo posadzic do vagowania i dodatkowo na początku nie chce dać slupkowi w dupe za mocno.
  21. fragless1 odpowiedział(a) na fragless1 temat w 1.9TDI
    Chodzi Ci o kat wtrysku?
  22. fragless1 odpowiedział(a) na fragless1 temat w 1.9TDI
    Tak
  23. fragless1 odpowiedział(a) na fragless1 temat w 1.9TDI
    Raczej nie. Mechanik podejrzewa rozrząd, ale to chyba odpada.
  24. fragless1 odpowiedział(a) na fragless1 temat w 1.9TDI
    Jak pech o pech. Po 11 dniach zamontowali silnik i jeszcze się okazało, że odpala i gaśnie. Miało być auto na dziś, a tu lipa. Co może być przyczyną tego? Cały osprzęt przełożony był ze starego silnika. Zmieniony pasek rozrządu, bo rolka i napinacz zmieniane rok temu.
  25. fragless1 odpowiedział(a) na fragless1 temat w 1.9TDI
    Świeca ubita. Żadnych błędów nie było, poza czujnikiem położenia wału, ale to już po akcji. Wcześniej silnik bez błędów był, a sprawdzałem regularnie. Błędu na liczniku odnośnie ciśnienia oleju też nie było, więc to raczej nie pompa. U mnie jeździł na ruskiej od roku, ale ostatnie 2 tankowania to polska z lotosu i sie zastanawiam, czy nasze wspaniałe paliwo nie przyczyniło się do upodlenia mojego afn-ka.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.