Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

fragless1

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez fragless1

  1. Zerknij do tematu Efekt wymiany licznika FIS. Tam chyba w pierwszym poście jest opisane. Ja jeszcze u siebie poszukam, co i jak. Od komunikacji są kanały 60, 61 i chyba 62. Wchodzi się w adaptation i wybiera odpowiedni numer kanału. I tam zmienia się wartości. Tu masz opisane kodowanie licznika i adaptację. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/3403-kodowanie-sterownikow-w-audi-a4-b5-1995-2001/ Przed zmianą każdej wartości zapisuj ją sobie gdzieś na kartce, żeby ewentualnie powrócić do niej. Przy okazji możesz sobie sprawdzić, co tam miało auto w którym ten licznik siedział.
  2. Ja bym na Twoim miejscu zmienił w adaptacjach licznika, żeby nie komunikował się po can, a zwyczajnie. Dzięki temu znikną Ci błędy związane z szyna can. Ten test na odpięcie czujnika zejdzie kilka minut, ale raczej bez sensu jest go testować, bo ewidentnie walniety jest, skoro przewody są ok. Ja u siebie miałem rezany licznik z białym podświetleniem i zmieniałem w adaptacji licznika, zeby nie było problemów i wszystko smigalo. Jesli sterownik silnika komunikuje się normalnie, a licznik chce sygnał po can, to będziesz miał błędy.
  3. Co do niewiedzy, to nie masz racji. W aucie z 1995r zamontowany miałem licznik po pełnym lifcie, czyli taki, jak Twój. Kolejna rzecz to kwestia czujnika w misie. To jest czujnik, który odpowiada za dwie kwestie: poziom oleju i temp. oleju na małych zegarach licznika. Nie spotkałem jeszcze misy od afn'a z tym czujnikiem, a szukałem do swojego poprzedniego auta, jak mi się ciągle żółty alladyn palił przez brak tego czujnika. Jego uszkodzenie albo brak nie jest sygnalizowane przez kontrolkę na liczniku a komunikat na fisie w jego górnej części. Jeśli Ci się ten komunikat nie wyświetla, to być może masz licznik z USA ( tam można było w liczniku wyłączyć opcje sprawdzania temp. I poziomu oleju) albo licznik uwalony. Tu na forum pada dość często info, ze b5 niw miały szyny can, nawet poliftowe, a dopiero b6 ja posiadały i a6. Nie sprawdzałem tych danych, ale wg. Nich u Ciebie nie ma can, a zwykła instalka. Zresztą szyna can jest stosowana tam, gdzie siedzi moduł komfortu, wiec łatwo sprawdzić, czy masz cana. Co do czujników, to ich uszkodzenie jest różne. Sam miałem uwalony czujnik g2/g62 i błędów nie było żadnych, a zle pokazywał temp. Czujnik świeżego powietrza też miałem walniety w pasku, to raz okazywał zwarcie do plusa, a ta, do masy. Tylko teraz kwestia namierzenia czujnika. Jeśli po odpieciu czujki z misy nie wyświetli Ci się taki sam komunikat lub podobny, jak dotychczas, to znaczy, że to nie jest ten czujnik.
  4. Jaki masz rocznik auta? Przeglądam forum na do i i nie mam pełnych danych. O ile mi jednak wiadomo, to w afn'ach nie było było czujników w misie (chyba, że się mylę). Kolejna kwestia, ze te czujniki lubią zdechnąć. Dziwne jest też to, ze po odpieciu czujnika nie wyskakuje Ci czerwony komunikat sensor na górnym wyświetlaczu fisa. I jeszcze jedna sprawa. Jak podpinales nowy licznik, to sprawdzałeś błędy? Być może licznik próbuje się komunikować przez cana, ale go nie ma w Twojej furze i stąd jest ten błąd. Odłącz czujnik, odpal auto i poczekaj trochę (może po samym zapłonie też się da-nie pamiętam). Wtedy zajarać się powinien komunikat. Jesli nie, to jakaś lipa z tym licznikiem. Do tego spróbuj wyłączyć komunikacje po can w liczniku i sprawdź, bo może juz się te błędy z canem nie pokażą, co będzie oznaczać, że nie ma u Ciebie cana. Raczej can z czujnikiem nie ma nic wspólnego, bo z czujnika sygnał idzie bezpośrednio do licznika i sterownika silnika.
  5. Witam, potrzebuję pomocy z tym modem. Auto to przedliftowy avant. Zmieniam u siebie klapę na poliftową, bo moja już dawno ma za sobą dobre lata. Mam wszystko, tylko zamek poliftowy (z dwoma cięgnami) nie pasuje do rygla przedliftowego. Rygiel poliftowy z kolei jest szerszy niż poliftowy i mocowania nie pasują. Mam pomysły jak to rozwiązać, ale może ktoś już się z tym uporał wcześniej i podzieliby się informacjami, jak to ogarnąć? Do tego jeszcze kwestia elektryki. Trochę kabelków będę musiał pociognąć z pompki (oryginalna, z pilotem na 3 przyciski). Ktoś mógłby opisać, do jakich pinów pompki, mikrostyków i zamka trzeba się popodpinać?
  6. A ktoś wie, jak jest z trybunami w przedlifcie i polifcie? Mam walniete jedno lusterko przedliftowe, a ciężko takie dostać w dobrej cenie i chciałem wziąć polifta, zeby przeszczepić graty.
  7. Czy jest ktoś, kto zmieniał klapę z przedlifta na polifta w avancie? Przymierzam się do takiego zabiegu i juz napotkałem problem (myślę, ze jedyny) - chodzi o skobel w progu. Sam prób pasuje p&p, ale ze skoblem jest problem, bo oliftowy jest znacznie większy, a do przedliftowego skobla nie pasuje oliftowy zamek. Ja wodze dwie opcje: - docinka i nawiercenie nowych otworów do poliftowego skobla albo - zdarcie gumowej osłony przedliftowego skobla, bo wydaje mi się, ze metal jest taki sam Ktoś juz robił coś podobnego?
  8. Kupuj zamek ori używany. Groszowa sprawa, a trochę pochodzi.
  9. Panowie, posiada ktoś schemat elektryki klapy poliftowego avanta? Dokładnie chodzi mi o wszystko, co jest związane z zamkiem. A jeszcze lepiej byłoby, jakby był ktoś, kto zmieniał klapę z przedliftowej na poliftową, bo taki zabieg chce u siebie przeprowadzić i potrzebuję schematu, jak to ogarnąć zamek
  10. Mam pytanko. W lewym lusterku trochę poprzedni jego właściciel nagrzebal i zgubił dwie podkładki i teraz mam tak, ze silnik chodzi elegancko, ale nie sklada/rozklada lusterka. I teraz pytanie, czy brak tych podkładek może powodować taki stan? Wygląda mi to tak, jakby ślimak przy od silniczka nie stykał się z zebatka od składania lustra. A może jeszcze coś innego jest powodem takiego stanu rzeczy? I jeszcze kwestia, co można wsadzić zamiast tych podkładek, bo oryginalnych raczej nie dostanę?
  11. Możesz zobaczyć, choć chyba jutro go zmontuje na stole i sprawdzę czy działa, bo obawiam się, ze to właśnie jego wina. Ewentualnie przełącznik luster może być zrabany. Najgorsze, że ciężko ten przekaźnik złapać w dobrej kasie.
  12. Wtyczka zamka drzwi pin 3 lub wtyczka silniczka szyb pin 28. A ja mam inne pytanko. Silniczki sprawne, podpięte wg schematu a lustra nie składają się. Da rade na szybko sprawdzić przekaźnik? Tak zeby za dużo nie demontować. Może cyka jakoś, albo coś?
  13. To mi wszystko wyjaśnia. Zastanawiałem się właśnie nad tymi oznaczeniami. U mnie jest LLR, wiec jest to EU. I co najlepsze tryby do składania w idealnym stanie, jakby niedawno z fabryki wyszło. Dzięki za info.
  14. Podepnę się pod temacik. Sam opis regeneracji super, tylko zdjęcia zniknęły. Pytanie jednak, jakie mnie nurtuje, to fakt, czy w UK były montowane lusterka składane? Zakupiłem na alledrogo lustro prawe elektrycznie składane i sprzedawca zapewniał, że wersja jest EU, ale samo lustro jest duże. Gdzieś tu na forum czytałem, że elektrycznie składane lusterka do przedlifta montowane były tylko na Włochy, a w pozostałych krajach były manualne. I teraz jeszcze jedno pytanko, czy ma Włochy szły obydwa lusterka duże czy tylko na UK?
  15. fragless1 odpowiedział(a) na kamilo12321 temat w Audi A4 B5
    Nie wymieniaj zacisku tylko zregeneruj go. Wymienić trzeba gumki przy tloczku i ewentualnie sam tłoczek, jak jest zardzewiały. Kupno zacisku używanego to loteria i też może się okazać, ze za jakiś czas tłoczni odmówią posłuszeństwa.
  16. No jak podpinasz przedliftowa inatalacje do poliftowego silniczka, to mogą się cyrki dziać.
  17. Tak. Sam sprysk jest identyczny, tylko silnik się różni. Ja u siebie to samo miałem.
  18. W przedlifcie tylna wycieraczka nie idzie przez przekaźnik. Może kupiłeś silnik z polifta. Jeśli tak, to trzeba sprysk przełożyć do przedlifta i będzie hulać.
  19. Najlepiej podjechać, ale może ogarne jutro nr teł do niego, to na pw Ci podeślę
  20. Dobry lakiernik jest na Dębowej. Z Knedlera wożą do niego auta, ale jest duży problem z terminami.
  21. Kolego musisz dopisać kluczyki do nowej pompki. Jest to tu opisane w temacie o dorobieniu kompletu kluczyków do auta.
  22. Co do immo jest watek całościowo opisujący Twój problem i podający rozwiązanie go. W skrocie- zdjąć kiere, obudowę i dostać się do kostki przy stacyjce. Tam jest cewka odpowiadająca za przeto danych do puszki immo. Kostkę trzeba rozpiąć, przeczyścić styki. Złożyć do kupy, podkleic jakas taśma, jak było fabrycznie i będzie hulał aż milo.
  23. fragless1 odpowiedział(a) na BF10 temat w Audi A4 B5
    W Aso chyba 150 za sztukę wołają. Zawsze można też poszukać używek w ładnym stanie. Nawet warto kupić cale lustro za 40-50 zł dla samego wkładu oryginalnego.
  24. Antenę mam. Oryginal
  25. Spróbuj pajączka. Jest płatny, ale da się też za free złapać.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.