Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

fragless1

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez fragless1

  1. Na olx jest koleś, który robi takie przejściówki. W ogłoszeniu ma że sprzedaje liczniki, ale w treści pisze o przejsciowkach, więc możesz do niego napisać.
  2. Jak przyuczasz piloty, to przy pierwszym naciskasz przycisk otwarcia raz, a przy drugim dwa razy, żeby zapisał się w innym miejscu pamięci sterownika. W przeciwnym razie drugi przyuczony pilot zastępuje ten pierwszy.
  3. To kabel kkl powinien go ruszyć, a z biegami nie mam pojęcia. Poszukaj rozpisek liczników i rozpisek kodowania. Coś mo świta, że poliftowe automaty były na szynie CAN i może dlatego nie wyświetla Ci info o biegu. Trzeba poszperać i poczytać o tym liczniku. Jest tu watek o wymianie licznika, ale bardzo obszerny i tam możesz zerknąć, ewentualnie zadać pytanie. Efekt wymiany licznika na fis, tak się nazywa wątek.
  4. Ale może trzeba go przepiac w inne miejsce, bo w pełnym może być inny układ kabelków. Nie wiem, bo nigdy nie szukałem nic o automacie. Wg mnie po przelodowaniu licznika powinno działać. A z którego roku to licznik? Z białym podświetleniem i cyfrowym zegarkiem?
  5. Kabel powinien zadziałać, tylko zeby nie był jakiś najtańszy chinol za 20zl, bo może być lipa. Co do automatu, to nie mam pojęcia, ale poza kodowaniem musi być na bank doprowadzony przewód z sygnałem ze skrzyni, zeby licznik wiedział, jaki jest obecnie bieg. Trzebaby sprawdzić na schemacie, jak to wygląda.
  6. Tak. Tylko zmień kodowanie z UK na EU albo Niemcy, bo już nie pamiętam.
  7. Trochę podpowiem. Jak ktoś ma ul tarcze i ma na czerwono wyskalowane w km/h, to nie musi zmieniać tarcz, tylko przyzwyczaić się do nowych. Jesli nie, to koniecznie trzeba szukać tarcz EU. Zmiana wsadu nic nie pomoże, jak tarcze będą UK. Zresztą wsadu zmieniać nie trzeba, wystarczy odpowiednie kodowanie dać. Jeśli licznik jest pełen polift, vdo, to pin zczytuje kabel kkl i program vag-comander. Można też spróbować vag-eeproomer, ale nie sprawdzałem. Na innych licznikach też można próbować kablem kkl, ale nie sprawdzałem czy działa. W polifcie można nawet zwykłym kkl ustawić przebieg, czego w przedlifcie się zrobić nie da. klucze dodać można zwykłym kkl, o ile ma się poprawny pin.
  8. Najprostsze rozwiązanie, to przeskanować kompa jakimś anty. Pewnie zalapales jakiegoś syfa. Jak jesteś bardziej zaawansowany, to możesz pogrzebać w procesach i poszukać tych, które nie powinny być uruchomione, potem odinstalować syfy, jeśli się da, a na koniec wyczyścić rejestr systemu.
  9. Zerknij do tematu soulmaster o dorobieniu kompletu kluczy. Tam jest rozpisane kodowanie
  10. Jak będziesz kodował klucze, to pilnuj czy Vag nie wyrzuci błędu o utracie komunikacji ze sterownikiem przez wpisanie błędnego pinu. Jak komunikatu nie będzie, to spokojnie dokodujesz klucze.
  11. Odchodzisz i chwile czekasz, a później idziesz do auta i odpalić próbujesz. Ja nie popieram emulatorów czy czegoś tam, bo wole ori rozwiązania. Musisz podpiąć vaga i sprawdzić błędy, bo tak w ciemno to G... Można zrobić.
  12. Zależy jaki błąd to jest. Najprawdopodobniej to błąd "key signal less" wtedy to cewka przy stacyjce. Odejść trochę od auta, zeby nie łapał sygnału z klucza. Jak się uda odpalić za którymś razem to będziesz musiał zdjąć kiere i obudowę, poprawić olaczenie przy cewce wokół stacyjki i dobrze zamocować na sztywno. Jes o tym wątek" immobiliser' chyba w dziale elektrycznym. Możesz poczytać i sprawdzić jakie objawy są padnietego łączenia przy cewce
  13. A próbowałeś kilka razy kluczyk wkładać i wyjmować? Wkładasz kluczyk, przekrecasz na zapłon, ale nie odpalasz tylko czekasz czy zgaśnie immo. Jak nie zgaśnie, to wyjmujesz klucz i jeszcze raz i tak kilka razy. Możesz też odejść w trakcie od auta. Może to dziwnie brzmi, ale objaw wygląda na cewkę przy stacyjce, a ze nie masz kabla, to nie da się sprawdzić jaki błąd wyrzuca immo. Jeśli za którymś razem auto ruszy, to proponuje skorzystać z porady w wątku o immobiliserze.
  14. Napisz, co Ci się dokładnie stało z tymi kluczami? Rozkodowaly się? Masz pin do immo? Jak masz pin i kabel vag, to możesz je sobie zakodować na nowo. Jak nie, to kabel koniecznie kupić musisz i wydobyć pin. W przedlifcie to sprawa prosta. Będziesz miał pin to dokodijesz klucze.
  15. kolego pompki i piloty działają na różnych częstotliwościach. Sprawdź na jakiej chodziła pompka, z której wziąłeś elektronikę i na jakiej jest Twój pilot. Muszą się zgrywać, bo inaczej d... Będzie.
  16. Czyli trzeba dołożyć dwa przewody. 1h roboty i po sprawie. Kierunki przód i tył są połączone, więc sprawa jest uproszczona. Jeden przewód kierunku możesz od ponpki pociągnąć do wiązki prawej tylnej lampy, a drugi pod kanapę tylną. Ja obydwa ciągnąłem pod tylną kanapę i smiga wszystko.
  17. Tu masz rozpiskę od kolegi soulmaster3m: https://www.flickr.com/photos/40097295@N04/9717143040/ Szukasz Wtyczki A, pin 2 i 3. Jesli będziesz miał u siebie we wtyczkach przy pompce przewody czarno-zielony i czarno-biały, to masz luzik. Jak nie to dokladasz te przewody i będzie chulać.
  18. Znajdź rozpiskę pinów pompki centralnego zamka (w temacie soulmaster3m jest) i sprawdź, czy na pinach odpowiadających za kierunki masz przewody. Jak masz, to samo kodowanie wystarczy, bo fabryka zrobiła połączenie, a jak masz puste piny, to trzeba dodać. Ja u siebie dodawałem i wszystko i juz smiga.
  19. Jeszcze sprawdź u siebie, czy na odpowiednich pinach przy pompce w kostkach masz przewody. Jak masz, to nie musisz ciągnąć kabli.
  20. W sedanie to prosta sprawa. Ja sam u siebie to rozwaliłem, włącznie z przeróbką całej instalacji, żeby podpiąć przekaźnik poliftowy. Tu jest opisane, jak to podpiąłem: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/18275-czy-jest-w-a4-b5-tryb-czasowy-wycieraczek/page-3?hl=+czasowy%20+wycieraczek
  21. To jest polift. W domu mam chyba rozpiskę, jak to podłączyć z instalacją przedliftową, ale niestety jest problem z tylnym spryskiwaczem, bo w polifcie inaczej jest.
  22. Jak wcześniej nie miałeś pompki z pilotem, to najprawdopodobniej nie masz podprowadzonych przewodów z pompki do kieruków. Ja też u siebie zmieniałem pompkę na tą z pilotem i dodatkowo obsługuje alarm, ale po zmianie kodowania nie migały kierunki przy zamykaniu/otwieraniu. Musiałem dołożyć przewody i po sprawie. W temacie o montażu pompki z pilotem (soulmaster3m) jest rozpiska pinoutu pompki i są oznaczone piny, które odpowiadają za kierunki. Ja się podpiąłem do kierunków pod siedzeniem tylnym. Na koniec wystarczy tylko zmienić kodowanie pompki, żeby obsługiwała migacze i wszystko śmiga. Do tego już tylko Vag i kabel potrzebne są. Rozpiska, jak zakodować jest w wyżej wskazanym temacie.
  23. Od kiedy serwisowym się nie da odpalić? U mnie zapala bez problemu. Jak masz pin od immo, to bez problemu zakodujesz na nowo kluczyki, a jak nie masz, to trzeba go wyciągnąć że sterownika (immobox w przedlifcie lub licznik w polifcie). Zwykły kkl się tu nada (sprawdzone w przedlifcie i polifcie z białym podświetleniem)
  24. W avancie nie da się tego rozwiązać, bo jest problem z tylną wycieraczką. Trzeby zmienić sygnał podawany z manetki poliftowej na tylna wycieraczkę. Jeden kolega opisał, jak przeciąć i zlutowac ścieżki w manetce. Podobno działa, ale sam zostałem u siebie przy manetce przedliftowej
  25. Mam taka osłonkę, jak potrzebujesz. Czarną.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.