Treść opublikowana przez fragless1
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Na olx jest koleś, który robi takie przejściówki. W ogłoszeniu ma że sprzedaje liczniki, ale w treści pisze o przejsciowkach, więc możesz do niego napisać.
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
Jak przyuczasz piloty, to przy pierwszym naciskasz przycisk otwarcia raz, a przy drugim dwa razy, żeby zapisał się w innym miejscu pamięci sterownika. W przeciwnym razie drugi przyuczony pilot zastępuje ten pierwszy.
-
pytanie o wymiane licznika
To kabel kkl powinien go ruszyć, a z biegami nie mam pojęcia. Poszukaj rozpisek liczników i rozpisek kodowania. Coś mo świta, że poliftowe automaty były na szynie CAN i może dlatego nie wyświetla Ci info o biegu. Trzeba poszperać i poczytać o tym liczniku. Jest tu watek o wymianie licznika, ale bardzo obszerny i tam możesz zerknąć, ewentualnie zadać pytanie. Efekt wymiany licznika na fis, tak się nazywa wątek.
-
pytanie o wymiane licznika
Ale może trzeba go przepiac w inne miejsce, bo w pełnym może być inny układ kabelków. Nie wiem, bo nigdy nie szukałem nic o automacie. Wg mnie po przelodowaniu licznika powinno działać. A z którego roku to licznik? Z białym podświetleniem i cyfrowym zegarkiem?
-
pytanie o wymiane licznika
Kabel powinien zadziałać, tylko zeby nie był jakiś najtańszy chinol za 20zl, bo może być lipa. Co do automatu, to nie mam pojęcia, ale poza kodowaniem musi być na bank doprowadzony przewód z sygnałem ze skrzyni, zeby licznik wiedział, jaki jest obecnie bieg. Trzebaby sprawdzić na schemacie, jak to wygląda.
-
pytanie o wymiane licznika
Tak. Tylko zmień kodowanie z UK na EU albo Niemcy, bo już nie pamiętam.
-
pytanie o wymiane licznika
Trochę podpowiem. Jak ktoś ma ul tarcze i ma na czerwono wyskalowane w km/h, to nie musi zmieniać tarcz, tylko przyzwyczaić się do nowych. Jesli nie, to koniecznie trzeba szukać tarcz EU. Zmiana wsadu nic nie pomoże, jak tarcze będą UK. Zresztą wsadu zmieniać nie trzeba, wystarczy odpowiednie kodowanie dać. Jeśli licznik jest pełen polift, vdo, to pin zczytuje kabel kkl i program vag-comander. Można też spróbować vag-eeproomer, ale nie sprawdzałem. Na innych licznikach też można próbować kablem kkl, ale nie sprawdzałem czy działa. W polifcie można nawet zwykłym kkl ustawić przebieg, czego w przedlifcie się zrobić nie da. klucze dodać można zwykłym kkl, o ile ma się poprawny pin.
-
Po włączeniu komputera włącza sie "Mój Komputer"
Najprostsze rozwiązanie, to przeskanować kompa jakimś anty. Pewnie zalapales jakiegoś syfa. Jak jesteś bardziej zaawansowany, to możesz pogrzebać w procesach i poszukać tych, które nie powinny być uruchomione, potem odinstalować syfy, jeśli się da, a na koniec wyczyścić rejestr systemu.
-
Zmiana kodowania sterowników
Zerknij do tematu soulmaster o dorobieniu kompletu kluczy. Tam jest rozpisane kodowanie
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
Jak będziesz kodował klucze, to pilnuj czy Vag nie wyrzuci błędu o utracie komunikacji ze sterownikiem przez wpisanie błędnego pinu. Jak komunikatu nie będzie, to spokojnie dokodujesz klucze.
-
kluczyk immo adp 1.6
Odchodzisz i chwile czekasz, a później idziesz do auta i odpalić próbujesz. Ja nie popieram emulatorów czy czegoś tam, bo wole ori rozwiązania. Musisz podpiąć vaga i sprawdzić błędy, bo tak w ciemno to G... Można zrobić.
-
kluczyk immo adp 1.6
Zależy jaki błąd to jest. Najprawdopodobniej to błąd "key signal less" wtedy to cewka przy stacyjce. Odejść trochę od auta, zeby nie łapał sygnału z klucza. Jak się uda odpalić za którymś razem to będziesz musiał zdjąć kiere i obudowę, poprawić olaczenie przy cewce wokół stacyjki i dobrze zamocować na sztywno. Jes o tym wątek" immobiliser' chyba w dziale elektrycznym. Możesz poczytać i sprawdzić jakie objawy są padnietego łączenia przy cewce
-
kluczyk immo adp 1.6
A próbowałeś kilka razy kluczyk wkładać i wyjmować? Wkładasz kluczyk, przekrecasz na zapłon, ale nie odpalasz tylko czekasz czy zgaśnie immo. Jak nie zgaśnie, to wyjmujesz klucz i jeszcze raz i tak kilka razy. Możesz też odejść w trakcie od auta. Może to dziwnie brzmi, ale objaw wygląda na cewkę przy stacyjce, a ze nie masz kabla, to nie da się sprawdzić jaki błąd wyrzuca immo. Jeśli za którymś razem auto ruszy, to proponuje skorzystać z porady w wątku o immobiliserze.
-
kluczyk immo adp 1.6
Napisz, co Ci się dokładnie stało z tymi kluczami? Rozkodowaly się? Masz pin do immo? Jak masz pin i kabel vag, to możesz je sobie zakodować na nowo. Jak nie, to kabel koniecznie kupić musisz i wydobyć pin. W przedlifcie to sprawa prosta. Będziesz miał pin to dokodijesz klucze.
-
ZAMIANA POMPKI CENTRALNEGO
kolego pompki i piloty działają na różnych częstotliwościach. Sprawdź na jakiej chodziła pompka, z której wziąłeś elektronikę i na jakiej jest Twój pilot. Muszą się zgrywać, bo inaczej d... Będzie.
-
Zmiana kodowania sterowników
Czyli trzeba dołożyć dwa przewody. 1h roboty i po sprawie. Kierunki przód i tył są połączone, więc sprawa jest uproszczona. Jeden przewód kierunku możesz od ponpki pociągnąć do wiązki prawej tylnej lampy, a drugi pod kanapę tylną. Ja obydwa ciągnąłem pod tylną kanapę i smiga wszystko.
-
Zmiana kodowania sterowników
Tu masz rozpiskę od kolegi soulmaster3m: https://www.flickr.com/photos/40097295@N04/9717143040/ Szukasz Wtyczki A, pin 2 i 3. Jesli będziesz miał u siebie we wtyczkach przy pompce przewody czarno-zielony i czarno-biały, to masz luzik. Jak nie to dokladasz te przewody i będzie chulać.
-
Zmiana kodowania sterowników
Znajdź rozpiskę pinów pompki centralnego zamka (w temacie soulmaster3m jest) i sprawdź, czy na pinach odpowiadających za kierunki masz przewody. Jak masz, to samo kodowanie wystarczy, bo fabryka zrobiła połączenie, a jak masz puste piny, to trzeba dodać. Ja u siebie dodawałem i wszystko i juz smiga.
-
Zmiana kodowania sterowników
Jeszcze sprawdź u siebie, czy na odpowiednich pinach przy pompce w kostkach masz przewody. Jak masz, to nie musisz ciągnąć kabli.
-
manetka fis avant przedlift polift a wycieraczki
W sedanie to prosta sprawa. Ja sam u siebie to rozwaliłem, włącznie z przeróbką całej instalacji, żeby podpiąć przekaźnik poliftowy. Tu jest opisane, jak to podpiąłem: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/18275-czy-jest-w-a4-b5-tryb-czasowy-wycieraczek/page-3?hl=+czasowy%20+wycieraczek
-
manetka fis avant przedlift polift a wycieraczki
To jest polift. W domu mam chyba rozpiskę, jak to podłączyć z instalacją przedliftową, ale niestety jest problem z tylnym spryskiwaczem, bo w polifcie inaczej jest.
-
Zmiana kodowania sterowników
Jak wcześniej nie miałeś pompki z pilotem, to najprawdopodobniej nie masz podprowadzonych przewodów z pompki do kieruków. Ja też u siebie zmieniałem pompkę na tą z pilotem i dodatkowo obsługuje alarm, ale po zmianie kodowania nie migały kierunki przy zamykaniu/otwieraniu. Musiałem dołożyć przewody i po sprawie. W temacie o montażu pompki z pilotem (soulmaster3m) jest rozpiska pinoutu pompki i są oznaczone piny, które odpowiadają za kierunki. Ja się podpiąłem do kierunków pod siedzeniem tylnym. Na koniec wystarczy tylko zmienić kodowanie pompki, żeby obsługiwała migacze i wszystko śmiga. Do tego już tylko Vag i kabel potrzebne są. Rozpiska, jak zakodować jest w wyżej wskazanym temacie.
-
kluczyk immo adp 1.6
Od kiedy serwisowym się nie da odpalić? U mnie zapala bez problemu. Jak masz pin od immo, to bez problemu zakodujesz na nowo kluczyki, a jak nie masz, to trzeba go wyciągnąć że sterownika (immobox w przedlifcie lub licznik w polifcie). Zwykły kkl się tu nada (sprawdzone w przedlifcie i polifcie z białym podświetleniem)
-
manetka fis avant przedlift polift a wycieraczki
W avancie nie da się tego rozwiązać, bo jest problem z tylną wycieraczką. Trzeby zmienić sygnał podawany z manetki poliftowej na tylna wycieraczkę. Jeden kolega opisał, jak przeciąć i zlutowac ścieżki w manetce. Podobno działa, ale sam zostałem u siebie przy manetce przedliftowej
-
Osłony przewodów lusterka fotochromatycznego
Mam taka osłonkę, jak potrzebujesz. Czarną.