Treść opublikowana przez fragless1
-
Pomoc w przygotowaniu otwierania bagażnika z pilota
A zmieniał ktoś klapę na polifta w avancie? Mam już komplet gratów, ale problem jest z ryglem. W polifcie jest inny rozstaw śrub i poliftowego rygla nie da sie ot tak spasować do przedlifta. Można chyba przewiercić nowe otwory, ale może ktos już przekładał w avancie i ma lepszy pomysł.
-
Duży wyciek płynu chłodniczego A4B5 1995r
Jak Ci dalej ucieka, tzn. że masz za duże ciśnienie w układzie. Przyczyn tego stanu może być wiele: - termostat, ale jak się płyn nie przegrzewa, to mało prawdopodobne. Do pewności rozgrzej silnik i sprawdź czy dolna rura od zbiorniczka jest ciepła i czy chlodnica sie nagrzewa. - pompa wody - chociaż jak jest wyrobiona, to raczej za slabo pompuje i ciśnienia w układzie nie ma - uszczelka pod głowicą I pewnie jeszcze inne kwestie, ale to już niech sie ktos wypowie, co lepiej zna silniki benzynowe
-
Problem z przednimi hamulcami- "łapią"
Jak juz rozbierałeś zaciski, to trzeba było pomyśleć o obejrzeniu tłoczka (może juz nie nadaje sie do niczego), wymianie uszczelniaczy. Z tyłu też masz zaciski do regeneracji. Samo psikanie wd nic nie pomoże.
-
Duży wyciek płynu chłodniczego A4B5 1995r
Spalone zaroweczki to jedno, ale poza kontrolka powinien jeszcze dźwięk być jak jest mało oleju albo płynu. Ja bym odpial kostkę od czujnika plynu i odpalil auto, albo chociaz zaplon wlaczyl. Podpial pod kompa i sprawdził czy jest błąd czujnika poziomu płynu, jak nie ma, tzn. że ktos cos kombinowal i albo spial na stale masę do czujnika albo nie podpiął czujnika(juz teraz nie pamiętam czy przy normalnym stanie podane on masę czy nie). Albo jeszcze możesz miec zbiorniczek bez czujnika. Pisałeś, że auto bylo po dzwonie z przodu, to powinieneś teraz doprowadzić je do ładu. Ja wolałbym kupic korek używany, ale ori, ewentualnie zorientować sie ile nowy w aso kosztuje. Używki najczęściej są toprana a to raczej niezbyt wygórowana jakość.
-
Nie odpala, błąd wtryskiwacza sterujacego
Zmień najpierw wtrysk i sprawdź pompę oleju, bo albo pompa siada albo jak Ci kolega pisal czujnik uszkodzony. Podepnij też pod vaga, bo może będzie zapisany błąd czujnika.
-
Duży wyciek płynu chłodniczego A4B5 1995r
Generalnie raczej Ci tego nie utrzyma. Ja bym jak najszybciej gdzies na szrot leciał i kupowal korek.
-
Duży wyciek płynu chłodniczego A4B5 1995r
Jesli to tedy Ci ucieka, to do wymiany masz korek, a to co zaizolowałeś to zaworek, ktorym ucieka płyn, jak się zrobi za duże ciśnienie w układzie. Na początek zmień wiec korek i wtedy zobacz co się dzieje. Jak będzie dalej uciekać tą samą drogą to ciśnienie zaduże w układzie i trzeba szukac przyczyny.
-
nie mgiają kierunki podczas zamykania
Jak masz alarm, to wszystkie drzwi, klapa tylna i maska maja mikrostyk. Najlepiej podepnij vaga, to Ci pokaże co jest walnięte. U mnie tez ostatnio nie chcial migać i okazalo sie ze klapy nie zamknąłem.
-
Problem z nadmuchem powietrza
Wymiana szczotek, to prosta sprawa, ale komutator zmienia sie już ciężej, bo trzeba przezwoić silnik. Jak padl komutator, to lepiej szukac jakiejś używki niezmęczonej.
-
Problem z nadmuchem powietrza
Mogą konczyc sie szczotki albo komutator.
-
nie mgiają kierunki podczas zamykania
Sprawdź czy nie masz błędów w pompce centralnego zamka. Może jakiś mikrostyk jest uwalony i nie uzbraja alarmu, dlatego nie migają kierunki.
-
Problem z kierunkowskazami
Gdzies tu byl na forum opis jak to ogarnąć, ale nie wczytywałem sie, bo mam konsolę poliftową, ale przekaźnik od przedlifta.
-
Problem z kierunkowskazami
Zmień przekaźnik na ori używany. Niestety poliftowe przekaźniki są g.. warte.
-
Silniczek składanego lusterka z polifta do przedlifta
Nie sądzę, bo na oko trójkąt ma inną kształt. Chociaż nie sprawdzałem.
-
Manetki wycieraczek, świateł polift do przedlift
Światła i kierunki wejdą bez problemu po malej przerobce instalacji (2 przewody). Wycieraczki troche gorzej, ale w sedanie da się po zmianie przekaźnika i instalacji. W avancie tez się da, ale więcej zmian i nie testowane przeze mnie.
-
?acina
Jeśli byś chcial użyć tego, co znalazłeś w necie, to miałoby to postać taką: Familia plurrimi maxima est. Jednak to nie jest dobre tłumaczenie, bo maximus oznacza raczej duży, wielki, ważny (w sensie ważnego stanowiska). Ja raczej uzylbym zwrotu: Familia praecipua est (tu rodzina jawi sie jako najważniejsza rzecz).
-
Wymiana Klapy bagażnika na polift
A napisz, jak jest z przeszczepem mechanicznych rzeczy (skobel itd.)?
-
Bardzo szybko gasnąca kontrolka rozruchu świec.
Odepnij wtyczkę od czujnika temperatury chłodziwa i wtedy sprawdź jak długo pali się kontrolka. Jeśli będzie grzala dluzej, to czujnik do wymiany. Ten czujnik jest w komorze silnika od strony kokpitu i daje sygnał do ecu, licznika.
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
Tu nie ma filozofii. Najprościej, to z jednej lampy pociągnąć kabelek do jednego pinu i z drugiej do drugiego. Sprawdź piny pompki, które odpowiadają za sygnał kierunków. O ile dobrze pamiętam, to kabelki od kierunków będą po prawej stronie obydwa. Tylko musisz pociągnąć je z bagażnika do wnętrza auta i wymontować kanapę, bo tam idzie wiązka od kierunków. Dokładnie już teraz nie pamiętam, bo robiłem to w zeszłym roku, więc szczegółów już nie pamiętam.
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
Ja u siebie dołożyłem przewody i migają mi kierunki.
-
Silniczek składanego lusterka z polifta do przedlifta
Juz udalo mi się, ale trudno złapać się z tymi pinami. 2 kostki, a schematów mało. Juz nawet na forum A8 szukałem, ale tam słabiutko z ludźmi. Ostatecznie dorwałem schematy i udalo się. Dla tych, którzy poszukują takiego lustra, to lusterka składane z A8 mają identyczny mechanizm, co te z A4. Do mnie to ratunek, bo mam eleganckie lustro z A4, ale bebechy rozwalone. Lustro z a8, żeby było składane musi mieć: - jedną kostkę z 8 pinami lub - dwie kostki: jedna z 7 pinami a druga z 5 pinami.
-
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.
Co do kierunków, to sprawdź najpierw czy masz je podpięte do pompki? Dwa piny za to odpowiadają. Sprawdź w rozpisce kostek pompki i w pompce, czy masz tam kabelki. Co do zegara, to jeśli masz poza licznikiem immo, czyli w immo Box, to zwykły kabel kkl i programik vag eprommer. Nim sczytasz epromm swojego immo boxa i poda Ci pin immo.
-
Silniczek składanego lusterka z polifta do przedlifta
Dzięki za info. Obawiam sie tylko, że cena będzie zaporowa, ale sprawdzę. Wie ktoś może, jak poznać, czy lusterko od A8 jest składane elektrycznie? Poszukałem schematów i przejrzałem dostępne aukcje, ale schematy nie pasują do kostek, które są w lustrach. Ilość pinów się zgadza, ale ich rozmieszczenie i kolory przewodów już niekoniecznie.
-
Problem z obrotami - a może to normalne?
U mnie też tak jest. Tylko, że u mnie dawka jest za duża, bo w okolicach 2,8mg. Mam nadzieję, że po zmianie będzie ok.
-
Silniczek składanego lusterka z polifta do przedlifta
Witam, Panowie przeszczepiał ktoś z Was mechanizm składania lusterka z polifta do przedlifta? Chodzi mi o silniczek, przekładnie. Mam u siebie lusterko składane elektrycznie, silniczek chodzi ładnie, tylko w jednym miejscu ślimak jest zajechany i jak natrafi na to miejsce, to już lipa, bo nie składa/rozkłada lustra. Ciężko jest dorwac przedlifta lewego, ale poliftowych jst kilka i zastanawiam się, czy uda się złożyć z tego jedno przedliftowe? Ewentualnie kupic prawe przedliftowe i przełożyć do lewego, ale nie wiem czy to się uda, bo może ślimak będzie inaczej zakręcony?