Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

fragless1

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez fragless1

  1. A zmieniał ktoś klapę na polifta w avancie? Mam już komplet gratów, ale problem jest z ryglem. W polifcie jest inny rozstaw śrub i poliftowego rygla nie da sie ot tak spasować do przedlifta. Można chyba przewiercić nowe otwory, ale może ktos już przekładał w avancie i ma lepszy pomysł.
  2. Jak Ci dalej ucieka, tzn. że masz za duże ciśnienie w układzie. Przyczyn tego stanu może być wiele: - termostat, ale jak się płyn nie przegrzewa, to mało prawdopodobne. Do pewności rozgrzej silnik i sprawdź czy dolna rura od zbiorniczka jest ciepła i czy chlodnica sie nagrzewa. - pompa wody - chociaż jak jest wyrobiona, to raczej za slabo pompuje i ciśnienia w układzie nie ma - uszczelka pod głowicą I pewnie jeszcze inne kwestie, ale to już niech sie ktos wypowie, co lepiej zna silniki benzynowe
  3. Jak juz rozbierałeś zaciski, to trzeba było pomyśleć o obejrzeniu tłoczka (może juz nie nadaje sie do niczego), wymianie uszczelniaczy. Z tyłu też masz zaciski do regeneracji. Samo psikanie wd nic nie pomoże.
  4. Spalone zaroweczki to jedno, ale poza kontrolka powinien jeszcze dźwięk być jak jest mało oleju albo płynu. Ja bym odpial kostkę od czujnika plynu i odpalil auto, albo chociaz zaplon wlaczyl. Podpial pod kompa i sprawdził czy jest błąd czujnika poziomu płynu, jak nie ma, tzn. że ktos cos kombinowal i albo spial na stale masę do czujnika albo nie podpiął czujnika(juz teraz nie pamiętam czy przy normalnym stanie podane on masę czy nie). Albo jeszcze możesz miec zbiorniczek bez czujnika. Pisałeś, że auto bylo po dzwonie z przodu, to powinieneś teraz doprowadzić je do ładu. Ja wolałbym kupic korek używany, ale ori, ewentualnie zorientować sie ile nowy w aso kosztuje. Używki najczęściej są toprana a to raczej niezbyt wygórowana jakość.
  5. Zmień najpierw wtrysk i sprawdź pompę oleju, bo albo pompa siada albo jak Ci kolega pisal czujnik uszkodzony. Podepnij też pod vaga, bo może będzie zapisany błąd czujnika.
  6. Generalnie raczej Ci tego nie utrzyma. Ja bym jak najszybciej gdzies na szrot leciał i kupowal korek.
  7. Jesli to tedy Ci ucieka, to do wymiany masz korek, a to co zaizolowałeś to zaworek, ktorym ucieka płyn, jak się zrobi za duże ciśnienie w układzie. Na początek zmień wiec korek i wtedy zobacz co się dzieje. Jak będzie dalej uciekać tą samą drogą to ciśnienie zaduże w układzie i trzeba szukac przyczyny.
  8. Jak masz alarm, to wszystkie drzwi, klapa tylna i maska maja mikrostyk. Najlepiej podepnij vaga, to Ci pokaże co jest walnięte. U mnie tez ostatnio nie chcial migać i okazalo sie ze klapy nie zamknąłem.
  9. Wymiana szczotek, to prosta sprawa, ale komutator zmienia sie już ciężej, bo trzeba przezwoić silnik. Jak padl komutator, to lepiej szukac jakiejś używki niezmęczonej.
  10. Mogą konczyc sie szczotki albo komutator.
  11. Sprawdź czy nie masz błędów w pompce centralnego zamka. Może jakiś mikrostyk jest uwalony i nie uzbraja alarmu, dlatego nie migają kierunki.
  12. Gdzies tu byl na forum opis jak to ogarnąć, ale nie wczytywałem sie, bo mam konsolę poliftową, ale przekaźnik od przedlifta.
  13. Zmień przekaźnik na ori używany. Niestety poliftowe przekaźniki są g.. warte.
  14. Nie sądzę, bo na oko trójkąt ma inną kształt. Chociaż nie sprawdzałem.
  15. Światła i kierunki wejdą bez problemu po malej przerobce instalacji (2 przewody). Wycieraczki troche gorzej, ale w sedanie da się po zmianie przekaźnika i instalacji. W avancie tez się da, ale więcej zmian i nie testowane przeze mnie.
  16. Jeśli byś chcial użyć tego, co znalazłeś w necie, to miałoby to postać taką: Familia plurrimi maxima est. Jednak to nie jest dobre tłumaczenie, bo maximus oznacza raczej duży, wielki, ważny (w sensie ważnego stanowiska). Ja raczej uzylbym zwrotu: Familia praecipua est (tu rodzina jawi sie jako najważniejsza rzecz).
  17. A napisz, jak jest z przeszczepem mechanicznych rzeczy (skobel itd.)?
  18. Odepnij wtyczkę od czujnika temperatury chłodziwa i wtedy sprawdź jak długo pali się kontrolka. Jeśli będzie grzala dluzej, to czujnik do wymiany. Ten czujnik jest w komorze silnika od strony kokpitu i daje sygnał do ecu, licznika.
  19. Tu nie ma filozofii. Najprościej, to z jednej lampy pociągnąć kabelek do jednego pinu i z drugiej do drugiego. Sprawdź piny pompki, które odpowiadają za sygnał kierunków. O ile dobrze pamiętam, to kabelki od kierunków będą po prawej stronie obydwa. Tylko musisz pociągnąć je z bagażnika do wnętrza auta i wymontować kanapę, bo tam idzie wiązka od kierunków. Dokładnie już teraz nie pamiętam, bo robiłem to w zeszłym roku, więc szczegółów już nie pamiętam.
  20. Juz udalo mi się, ale trudno złapać się z tymi pinami. 2 kostki, a schematów mało. Juz nawet na forum A8 szukałem, ale tam słabiutko z ludźmi. Ostatecznie dorwałem schematy i udalo się. Dla tych, którzy poszukują takiego lustra, to lusterka składane z A8 mają identyczny mechanizm, co te z A4. Do mnie to ratunek, bo mam eleganckie lustro z A4, ale bebechy rozwalone. Lustro z a8, żeby było składane musi mieć: - jedną kostkę z 8 pinami lub - dwie kostki: jedna z 7 pinami a druga z 5 pinami.
  21. Co do kierunków, to sprawdź najpierw czy masz je podpięte do pompki? Dwa piny za to odpowiadają. Sprawdź w rozpisce kostek pompki i w pompce, czy masz tam kabelki. Co do zegara, to jeśli masz poza licznikiem immo, czyli w immo Box, to zwykły kabel kkl i programik vag eprommer. Nim sczytasz epromm swojego immo boxa i poda Ci pin immo.
  22. Dzięki za info. Obawiam sie tylko, że cena będzie zaporowa, ale sprawdzę. Wie ktoś może, jak poznać, czy lusterko od A8 jest składane elektrycznie? Poszukałem schematów i przejrzałem dostępne aukcje, ale schematy nie pasują do kostek, które są w lustrach. Ilość pinów się zgadza, ale ich rozmieszczenie i kolory przewodów już niekoniecznie.
  23. U mnie też tak jest. Tylko, że u mnie dawka jest za duża, bo w okolicach 2,8mg. Mam nadzieję, że po zmianie będzie ok.
  24. Witam, Panowie przeszczepiał ktoś z Was mechanizm składania lusterka z polifta do przedlifta? Chodzi mi o silniczek, przekładnie. Mam u siebie lusterko składane elektrycznie, silniczek chodzi ładnie, tylko w jednym miejscu ślimak jest zajechany i jak natrafi na to miejsce, to już lipa, bo nie składa/rozkłada lustra. Ciężko jest dorwac przedlifta lewego, ale poliftowych jst kilka i zastanawiam się, czy uda się złożyć z tego jedno przedliftowe? Ewentualnie kupic prawe przedliftowe i przełożyć do lewego, ale nie wiem czy to się uda, bo może ślimak będzie inaczej zakręcony?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.